Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:59 21.05.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Tomcat]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 16:58



Здравей :)
Сигурен съм че й се радваш на твоята кола... можеш да си представиш как я приемам след като до момента съм карал ладичка 1600 :) на нея за 2 години й врътнах към 55 000 км :) но тази ако издържи думам че с тези темпове за 2 години ще й направя поне 100 000 :) Сега 3 седмици след като се върна от Осло ще направя почивката си в България... там й предстои един обстоен технически преглед, защото за такова натоварване просто е задължително да се проверят основни неща... пък и сервиза в България е 3 пъти по-евтин, а това не е маловажно!



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторTomcat (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 10:28



Здрасти, отново. В България понякога Евтиният сервиз може да ти излезе много солено, за теб и за колата. Надявам се да я заведеш в някой читав, добре изпитан сервиз. Казвам го, защото у нас ''разбирачи'' всякъкви, и е добре да си внимателен. За това което е показала засега колата Ти, го заслужава.

И още нещо. Разхода който е дала Твоята BMW318i, приятно ме изненеда. Моята ивън гр. е 8.0л; 8.5л/ 100км. със ск. от 140/160км/h. За по-малко не съм пробвал засега, но тестът предстои.



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Tomcat]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 23:02



Е че супер си тогава разликата не е малка между 110-120-130 км/ч и 140-160 :)
Сигурен съм че ако го укротиш малко ще ти падне още разхода..... и е много относително как го караш.... рязко ускоряване, много спирания...
за сервизите си прав, но на мен ми препоръчаха един сервиз където работят момчета състезатели...... невероятни хора са.... каквото им трябва това правят, каквото измислят го правят. Както бях писал в началото - като взех колата минах през тях... направо ми скриха топката.... страшно останах доволен и живот и здраве в началото на август като се прибирам към БГ ще мина пак през тях да я прегледат и да направят каквото трябва.... че то до тогава ще съм й врътнал почти 25000 за 4 месеца :) трябва си преглед...



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторTomcat (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 23:26



Добър вечер. С какво масло пътува твоята послушна баварка? Сигурно си взел нещо мн. добро, имайки впредвид разтоянията които минаваш. Един познат с BMW 320is ми каза хубави неща за немското масло Лъки Моли. Аз съм с Castrol, на 109км. е още, но нямам опит и не мога да преценя как се чувства двигателя с него.





Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Tomcat]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 10:08



нали имаше един въпрос за маслата - аз пуснах един пост там.
Значи с Motul 15W50 съм, статистиката показва че е едно от добрите масла. В сервиза като бях с момчетата се разбрахме че пари непестя защото ме чака бая път, в същото време и от други места дочух за това масло... е сигурно има и по-добри но ми се струва че му е комфортно на двигателчето :)



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 20:47



Eй днес голям успех имах с бавареца :)
След като няколко пъти се опитвам да нулирам инспекшъна за маслото сам, четейки инструкциите от форума най-накрая успях :) Смених си маслото сам преди 1000 км но чак на 5тия опит ги нулирах. Какво ли не пробвах, какво ли не мъчих.......
В крайна сметка стана по следния начин.
Една жичка вкарах в 7-ми конектор на онова кръглото там - не му знам името
а другия край го дадох на маса на гайките на амортисьора.
Включих контакт - оставих го .... знам ли - 20 секунди сигурно... и без да изключвам контакта - махнах жичката и затворих капачката - зелените индикаторчета се бяха въстановили! Мноооого съм доволен!
Също така с 374 зора успях да изкорубя стария касетофон и си сложих едно СД :)
Смених и 2 изгоряли крушки - на габарита и на стопа. Приятно се изненадах как лесно се прави това нещо, а не като ладата да разглобиш половината багажник :)
Освен това и невероятна читка й направих :) Свалих всичките колела и с пароструйката каквото можах лъснах :) падна сигурно 5 кг кал :)
Сега трябва да й купя и 2 гуми отзад че едната сдаде багажа... балон се появи ... та се чудя какво да взимам..., а път ме чака :) гъз път да види....



Тема Ru-Fin-Se-Noнови [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 17:44



Здравейте отново!
Откачената ми натура продължава да изпълнява шантавите си планове за които бях споменавал по-горе.
Вчера - 8 юли се завърнах от още едно предизвикателно пътуване!
Този път бяхме 4ма - 2 момчета и 2 момичета, опаа... петима бяхме - :) ние четиримата и колата :)
Маршрут:
Москва - Санкт Петербург - Хелзинки - 1250 км.
Хелзинки - Турку - 150 км.
Турку-Стокхолм не се смята защото пътувахме с кораб на SiljaLine - Evropa
Стокхолм-Осло - Сандефиорд - 700 км
след това връщането беше обратно но с разлика че от Стокхолм кораба ни откара до Хелзинки директно... в крайна сметка 4000 км на сметката.
Пътя по Русия до границата с Финландия като цяло е по-добър от пътищата в България, но има и лоши участъци, полицаи, но след минаването на границата картинката се сменя на секундата! Но това не е по темата за БМВ, а за Пътешествия :)
По пътя само от някакъв ТИР ме халоса някакво желязо та ми спука фара и малко обели боята... други проблеми нямаше!
Евала правя на колата - за 3 месеца вече й направих почти 20 000 км от както съм я взел и се държи много яко!
Разхода на бензин беше много приличен - 7,1-7,2 / 100 но ви е ясно че не съм я юркал много...
За първи път пътувам с GPS навигатор - фантастична работа!
Поздрави на всички почитатели на тази марка!



Тема ... от Русия към България през Eвропа!нови [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 11:53



Здравейте на всички!
Почти пред старт съм... в петък - 27 юли тръгваме!
Компания от 3ма души поемаме с горе споменатата кола към България!
Маршрут:
27.07 - Москва - Петербург (спане в Питер) - 720 км
28.07 - Петербург - двореца на Петър І - Талин - 390 км
29.07 - Талин - Рига - Сувалки (Полша) 700 км
30.07 - Сувалки - Варшава - 270 км.
31.07 - Варшава - лека почивка
1.08 - Варшава - Прага - 640 км
2.08 - Прага - Виена - 300 км.
3.08 - Виена на биричка и вурстчета
4.08 - 5.08 - Виена - Братислава - Будапеща.... и към България, но още не съм решил дали през Сърбия или през Румъния
та така :)
До нови срещи!



Тема Re: ... от Русия към България през Eвропа!нови [re: Kosio]  
АвторTomcat (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 17:20



Как са гумите?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.