Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:14 21.05.24 
Автомобили
   >> BMW
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Евротур с 318 i  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано16.04.07 00:07



Впечатлен съм от машинката, нищо че е 95 година....
Всичко стана направо за миг... просто реших, заминаг за БГ, в същия ден го купих, на следващия - регистрирах, третия - сервиз (шарнир и някаква трабичка по двигателя + всичките му консумативи и филтри) и на четвъртия екстремен преход от 3500 км по маршрута София - Монтана - Видин - Калафат (RO), Будапеща(H), Братислава(SK), Чехия(CZ), Вроцлав(PL), Варшава(PL), Каунас (LV) , Daugavpils (LT), и от там в Русия та до Москва
Колата на 2 резервоара ми даде разход 7,1/100 при скорост 100-130 км/ч. на един ми даде 8,5 като на него имаше и бързи трасета 30 мин 160-170 км/ч., и поне 3 часа сън на климатик :)
Без никакви забележки мина пътя, въпреки че се притеснявах в началото - все пак стара "нова" кола :) Сега съм й замислил след 3 седмици Москва-Петербург-Хелзинки - 1200 км и обратно :) след което й предстои още по-яко изпитание - Москва-Минск-Варшава-Виена-Милано-Рим-Бриндизи (почивка на ферибот до Гърция) и спирка в България... после малко на море да се попече в Хърватска, следва България и отново Русия :) ще й скъсам шушоните! Ако изържи - златен медал получава! :) та това са си 15 000 за има няма 3-4 месеца трябва да врътне извън градското което ми е около 3000 на месец....



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано08.05.07 23:30



Турът продължава :)
След 2 часа поемам Москва-Ст.Петербург-Хелзинки и обратно за около 2500 км:) ако не друго поне си водя очерк тук :)
Лек ден или вечер на всичик!



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано11.05.07 10:03



И този тур го издържахме :) 2480 км :) от които 900 км бяха под страхотен дъжд, ужасно натоварено движение основно от тирове и гаден път! Но машината немръдна!
На връщане изкарах с пълен резервоар 870 км с 58 литра! Което е мноого приятно! Само лек въртел на руската и Финската граница, 3 часа ни дърпаха защото нещо не им харесаха паспортите ни (които са бъкани с печати от повечето EU страни. От идиотизма руснака няма скоро да се оттърве)



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано12.05.07 12:49



Егати кефа :)

Keep on!



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: METHOD]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано13.05.07 21:17



Не е лъжа :) Сега другия месец ще го разходя до Минск (Москва-Минск-Москва) нали трябва да подреким бъгарите срещу Белорус. Футбола е велика игра! :) А началото на август съм му замислил тур до София през Прага и Рим :) към 5700 :) ще му скъсам трътката :)



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
Автор Zapa (непознат )
Публикувано14.05.07 17:46



а каква е всъщност целта на тези дълги БМВ преходи


много добре звучи, ама едва ли е само за да тестваш издръжливостта на бавраската машина, която едва ли някой може да оспори
Благородно ти завиждам за тези международни трипове



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Zapa]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано14.05.07 23:33



:) Първото турне беше да си докарам нормална колица където живея - в Москва. Тук подобна машина струва между 10 000 и 14 000 долара!!! Сам разбираш, че в България я взимам за 4500 :) разлика ОГРОМНА. Но за съжаление за да не плащам мито тук - вкарвам колата на временен внос, който ми го разрешиха само 1 месец :( тъпотия абсолютно, та за да го продължа излязох до Хелзинки, защото пътя до там е що-годе читав пък и за Финландия визи не са необходими, за разлика от Украйна. Е може да се обърна на транзитната територия, но риска руснаците да не ме пуснат да пресека границата без наличието на украинска виза е голям. Като цяло обичам да пътувам, и 1000-2000 км ги имам за екскурзия, едно пътешествие, разнообразие, плюс това бензина тук не е скъп и е поносимо! Мнооого й се зарадвах на колата - 6,6/100 даде разход! Като скороста беше около 100-110 км/ч. Въпреки разходите, пестя мито от около 4000 долара.... за които пък бих могъл да си направя една "руска баня" на вилата в България :)



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
Автор Zapa (непознат )
Публикувано14.05.07 23:39



как така 10000-14000 долара бре колега


дай да продадем тогава мойта бавария там, да изкарам и аз за едно джакузи на вилата



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
Авторpaдko (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 17:53



bratle ne iskam da te отчайвам, но недей да рискуваш с тая стара кошница по тези дълги преходи.Има голяма вероятност да си останеш някъде по пътя

. Трябваше по нова годинка да си вземеш колицата. А не знам в Русия, но на нас в БГ вече ни се гади от този модел на БМВ ,щото всеки втори има такова.Стана нещо като Голф2, а кусури има много за съжаление



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Zapa]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 22:50



И на мен ми минава това през ума... до далаверата е до 1000-1500 долара маааксимум! защото като сложиш митото, тукашната задължителна гражданска, пътните разходи - зелена карта, винетки, визи стъпва си на цената... митото е 1,75 USD на кубик + още около 150-200 допълнителни такси.... виж тази страница
http://www.cars.auto.ru/cars/used/bmw/3er-e36/?_p=5
такива са цените..... аз имам една ладичка 1600 - 97година...... 1000 USD върви... като разправям ня приятели в БГ - ми се смеят.... но такива са цените тук. Виж наистина ако ти е в добро състояние колата - направи съпоставка с тези от този сайт - на външен вид и години сложи митото и другите разходи и ще й видиш цената тук..... ако подобни са по-скъпи - значи разликата е далаверата...



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: paдko]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано15.05.07 23:07



О, на фона на тукашния автомобилен парк, наистина все едно лада гледаш в БГ преди 5 години :) Незнам, може и да си прав, но в сравнение с руската кола която карах сумати време тук - тази ми се вижда адски здрава, пък и тук за месец където ги врътнах тези 8000 км без нито един проблем.... и все пак я чуствам вече що за стока е... смятам че за сега мога да й вярвам, пък и да стане нещо - ще я сложим на крака :) Следващата ще е по-нова, по възможност дори нова :) но ще видим как ще тръгне forex-а идните месеци :)



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
Автор Zapa (непознат )
Публикувано15.05.07 23:21



егаси


мойто купе 318is 95г. почва от 10500долара нагоре
имайки в предвид отличното му състояние в което се намира.....ххмммм....дали да не го подпаля и аз като теб към Русията
2 коли на месец поне да шитнеш и връзваш гащите и то никак зле за България поне де. Москва е друго нещо все пак, дколкото помня една класация тя е май в Топ 5 на най скъпите европейски столици
Но примерно от пътните разходи може да се спести не малко ако примерно се натоварят на автовоз няколко коли а не се карат на собствен ход
Имаш ли идея защо се поддържат толкова високи цени на автомобилите, със всички марки ли е така, или може би се стимулира собственото производство и продажбите на нови автомобили.
Поздрави

П.П. Ако някой московчанин си търси читаво БМВ купе нека ми се обади



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Zapa]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано16.05.07 12:08



Миналата седмица по пътя Москва - Хелзинки - Москва, към Русия съм се разминал с най-малко 500 пълни автовоза..... тировете бяха 5 пъти повече на пътя от колкото леките коли....... голям пазар е тук.....



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
Авторpaдko (Нерегистриран)
Публикувано19.05.07 13:20



Пожелавам ти все така безаварийно да си я караш

Сменяй и маслото по често на (8000км).Добре че си уцелил читав екземпляр тука в БГ. Повечето които са внесени имат доста проблеми и е въпрос на голямо търсене и късмет най-вече да уцелиш читава. Пожелавам ти пълен успех и занапред!!!



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: paдko]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано20.05.07 15:02



Благодаря ти!
Бъди и ти жив издрав!



Тема Re:Абе,тоя сайт..нови [re: Kosio]  
АвторBaльo (Нерегистриран)
Публикувано24.05.07 13:08



Гледам го тоя сайт,и...нещо не ми се връзва картинката.
Как може кола '92,на 200 000км да е на същата цена като '97-73 000км?



Тема Re:Абе,тоя сайт..нови [re: Baльo]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано25.05.07 09:58



Кой сайт имаш в предвид?
Принципно защо пък да не може, ако е някаква специална изработка? а пък новата да е удряна... но реално за километрите е невъзможно :) На запад не се кара по-малко от колкото в БГ... така че за година смятай поне по 20 000 км... и се ориентирай за реалните километри.



Тема Re:Абе,тоя сайт..нови [re: Baльo]  
Автор Ascona_83 (член)
Публикувано25.05.07 10:52



Я пак виж на тая от 97 дали прехода и не е даден в морски мили.
Освен това колегата Косьо ти каза да смяташ по 20'000 преход за западна европа, ама мисля че ако удвоиш тия км ще си по близо до верния резултат.



Тема Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано30.05.07 14:29



След 11 000 км за 1 месец и 12 дена, мога да кажа че съм много доволен от колата. Смних съденителя и маслото, налях и вода за чистачките 2-3 пъти :) за резервоарите бензин не говоря...
Сега едни нови гуми ще й лепна отзад, някакви нископрофилни смятам... но още не съм се ориентирал какви..., че грайферчето нещо я има я няма 2мм, пък и балонче взе че се появи...
На 30 юни поемам към Хелзинки, от там до Турку, качваме се на ферибот - Силия Лайн - Силия Европа

, който ще ни откара до Стокхолм.... и от там до Осло. Екскурзия по Скандинавия :) Компания 4 човека... за около 8 дена и 3800 км.

Имам два въпроса...
1. Колкото и да чета форумите и да правя опитите да нулирам "инспекшън-а" за маслото - не ми се отдава. Е мога и на сервиз да я закарам - за 100-150 рубли (6 долара) ще го направят, но ме ядосва че има начин сам да го направя а неуспявам.
2. Чувам някакво лекто припропване като пусна климатика, което ме дразни... всичко си работи на 6, но ме дразни. Странното е, че като натисна съденителя шума изчезва, изчезва и като спра климатика. Идеи има ли някой от какво може да бъде това нещо?



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторTomcat (Нерегистриран)
Публикувано05.06.07 20:31



Здравей, приятел. Радвам се за успешните преходи с твоето BMW318i. Звучи направо страхотно. Супер е, че имаш тази възможност. Аз също имам ( вече ) BMW 318i, но за съжаление не и твоя опит.

Желая ти този успех с колата и занапред.



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Tomcat]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано06.06.07 16:58



Здравей :)
Сигурен съм че й се радваш на твоята кола... можеш да си представиш как я приемам след като до момента съм карал ладичка 1600 :) на нея за 2 години й врътнах към 55 000 км :) но тази ако издържи думам че с тези темпове за 2 години ще й направя поне 100 000 :) Сега 3 седмици след като се върна от Осло ще направя почивката си в България... там й предстои един обстоен технически преглед, защото за такова натоварване просто е задължително да се проверят основни неща... пък и сервиза в България е 3 пъти по-евтин, а това не е маловажно!



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторTomcat (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 10:28



Здрасти, отново. В България понякога Евтиният сервиз може да ти излезе много солено, за теб и за колата. Надявам се да я заведеш в някой читав, добре изпитан сервиз. Казвам го, защото у нас ''разбирачи'' всякъкви, и е добре да си внимателен. За това което е показала засега колата Ти, го заслужава.

И още нещо. Разхода който е дала Твоята BMW318i, приятно ме изненеда. Моята ивън гр. е 8.0л; 8.5л/ 100км. със ск. от 140/160км/h. За по-малко не съм пробвал засега, но тестът предстои.



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Tomcat]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 23:02



Е че супер си тогава разликата не е малка между 110-120-130 км/ч и 140-160 :)
Сигурен съм че ако го укротиш малко ще ти падне още разхода..... и е много относително как го караш.... рязко ускоряване, много спирания...
за сервизите си прав, но на мен ми препоръчаха един сервиз където работят момчета състезатели...... невероятни хора са.... каквото им трябва това правят, каквото измислят го правят. Както бях писал в началото - като взех колата минах през тях... направо ми скриха топката.... страшно останах доволен и живот и здраве в началото на август като се прибирам към БГ ще мина пак през тях да я прегледат и да направят каквото трябва.... че то до тогава ще съм й врътнал почти 25000 за 4 месеца :) трябва си преглед...



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторTomcat (Нерегистриран)
Публикувано07.06.07 23:26



Добър вечер. С какво масло пътува твоята послушна баварка? Сигурно си взел нещо мн. добро, имайки впредвид разтоянията които минаваш. Един познат с BMW 320is ми каза хубави неща за немското масло Лъки Моли. Аз съм с Castrol, на 109км. е още, но нямам опит и не мога да преценя как се чувства двигателя с него.





Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Tomcat]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 10:08



нали имаше един въпрос за маслата - аз пуснах един пост там.
Значи с Motul 15W50 съм, статистиката показва че е едно от добрите масла. В сервиза като бях с момчетата се разбрахме че пари непестя защото ме чака бая път, в същото време и от други места дочух за това масло... е сигурно има и по-добри но ми се струва че му е комфортно на двигателчето :)



Тема Re: Евротур с 318 iнови [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 20:47



Eй днес голям успех имах с бавареца :)
След като няколко пъти се опитвам да нулирам инспекшъна за маслото сам, четейки инструкциите от форума най-накрая успях :) Смених си маслото сам преди 1000 км но чак на 5тия опит ги нулирах. Какво ли не пробвах, какво ли не мъчих.......
В крайна сметка стана по следния начин.
Една жичка вкарах в 7-ми конектор на онова кръглото там - не му знам името
а другия край го дадох на маса на гайките на амортисьора.
Включих контакт - оставих го .... знам ли - 20 секунди сигурно... и без да изключвам контакта - махнах жичката и затворих капачката - зелените индикаторчета се бяха въстановили! Мноооого съм доволен!
Също така с 374 зора успях да изкорубя стария касетофон и си сложих едно СД :)
Смених и 2 изгоряли крушки - на габарита и на стопа. Приятно се изненадах как лесно се прави това нещо, а не като ладата да разглобиш половината багажник :)
Освен това и невероятна читка й направих :) Свалих всичките колела и с пароструйката каквото можах лъснах :) падна сигурно 5 кг кал :)
Сега трябва да й купя и 2 гуми отзад че едната сдаде багажа... балон се появи ... та се чудя какво да взимам..., а път ме чака :) гъз път да види....



Тема Ru-Fin-Se-Noнови [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано09.07.07 17:44



Здравейте отново!
Откачената ми натура продължава да изпълнява шантавите си планове за които бях споменавал по-горе.
Вчера - 8 юли се завърнах от още едно предизвикателно пътуване!
Този път бяхме 4ма - 2 момчета и 2 момичета, опаа... петима бяхме - :) ние четиримата и колата :)
Маршрут:
Москва - Санкт Петербург - Хелзинки - 1250 км.
Хелзинки - Турку - 150 км.
Турку-Стокхолм не се смята защото пътувахме с кораб на SiljaLine - Evropa
Стокхолм-Осло - Сандефиорд - 700 км
след това връщането беше обратно но с разлика че от Стокхолм кораба ни откара до Хелзинки директно... в крайна сметка 4000 км на сметката.
Пътя по Русия до границата с Финландия като цяло е по-добър от пътищата в България, но има и лоши участъци, полицаи, но след минаването на границата картинката се сменя на секундата! Но това не е по темата за БМВ, а за Пътешествия :)
По пътя само от някакъв ТИР ме халоса някакво желязо та ми спука фара и малко обели боята... други проблеми нямаше!
Евала правя на колата - за 3 месеца вече й направих почти 20 000 км от както съм я взел и се държи много яко!
Разхода на бензин беше много приличен - 7,1-7,2 / 100 но ви е ясно че не съм я юркал много...
За първи път пътувам с GPS навигатор - фантастична работа!
Поздрави на всички почитатели на тази марка!



Тема ... от Русия към България през Eвропа!нови [re: Kosio]  
АвторKosio (Нерегистриран)
Публикувано24.07.07 11:53



Здравейте на всички!
Почти пред старт съм... в петък - 27 юли тръгваме!
Компания от 3ма души поемаме с горе споменатата кола към България!
Маршрут:
27.07 - Москва - Петербург (спане в Питер) - 720 км
28.07 - Петербург - двореца на Петър І - Талин - 390 км
29.07 - Талин - Рига - Сувалки (Полша) 700 км
30.07 - Сувалки - Варшава - 270 км.
31.07 - Варшава - лека почивка
1.08 - Варшава - Прага - 640 км
2.08 - Прага - Виена - 300 км.
3.08 - Виена на биричка и вурстчета
4.08 - 5.08 - Виена - Братислава - Будапеща.... и към България, но още не съм решил дали през Сърбия или през Румъния
та така :)
До нови срещи!



Тема Re: ... от Русия към България през Eвропа!нови [re: Kosio]  
АвторTomcat (Нерегистриран)
Публикувано04.08.07 17:20



Как са гумите?






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.