Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:42 14.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на заведенията
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Пушачи срещу непушачи в пицарии Угонови  
Автор dimodi (...)
Публикувано01.03.11 20:28



Направо копирам какво им писах на Уго:

"
Здравейте,

На 25 февруари вечерта с компания бяхме в Уго 3 в салона за непушачи. След 22:00 ч на съседната маса хората запалиха цигари, дадоха им пепелници и персоналът ни обясни, че след 22:00 ч заведението минава на нощен режим на работа и може да се пуши навсякъде. Като резултат двама души демонстративно напуснахме.

Искам да ви кажа, че подобна практика е абсолютна подигравка и се изумявам как може да разчитате, че такова бизнес поведение ще ви донесе дивиденти. Защо поне веднъж не приложите калпавия закон в полза на нормалните си клиенти?!

Гарантирам ви, че докато не преосмислите политиката си, аз в Уго вечер няма да стъпя.

"



Тема Re: Пушачи срещу непушачи в пицарии Угонови [re: dimodi]  
Автор habettor (същият)
Публикувано02.03.11 09:40



Много заведения правят така, не е само Уго. Причината е, че след 22:00 контролните органи не работят и няма кой да ги глоби.



Тема Re: Пушачи срещу непушачи в пицарии Уго [re: habettor]  
Автор dimodi (...)
Публикувано02.03.11 16:31



Пушенето след 22:00 в случая не е незаконно и никой няма да ги глоби. Идеята е, че едно заведение с претенции не може да си разиграва посетителите по тоя начин.



Тема Re: Пушачи срещу непушачи в пицарии Угонови [re: dimodi]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано02.03.11 23:27



Всъщност, вие се опитвате да ги разигравате с "демонстративно" напускане. Истината е, че мнозинството все още пуши, така че демонстрациите ви първо са напразни, второ - глупави. Изборът да стоите или не там е изцяло ваш и вие сте го направили.

***
пол - Ж

*Подпис*


Тема Re: Пушачи срещу непушачи в пицарии Угонови [re: Ghanima]  
Автор Doc Braun (force)
Публикувано03.03.11 10:26



.

Редактирано от Wildberry на 04.03.11 08:49.



Тема Re: Пушачи срещу непушачи в пицарии Угонови [re: Doc Braun]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано03.03.11 12:35



Тъпите гъски правят демонстрации, аз не правя Една подробност, като не искаш да се тровиш - ще трябва да умреш от глад и жажда. Факт.

Тука нямаше ли модове?
***
пол - Ж

*Подпис*

Редактирано от Ghanima на 03.03.11 12:35.



Тема Re: Пушачи срещу непушачи в пицарии Угонови [re: Ghanima]  
Автор habettor (същият)
Публикувано03.03.11 23:16



Модове няма!


На мен ми е по-интересно дали в наредбата, в която се регламентира тютюнопушенето, е дадено разрешение да се пуши навсякъде след 22:00 часа.
Ако някой знае да пише, че ме мързи да я чета цялата.



Тема Re: Пушачи срещу непушачи в пицарии Угонови [re: dimodi]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано04.03.11 01:28




Приета с ПМС № 264 от 09.11.2010 г.
Обн. ДВ. бр.90 от 16 Ноември 2010г.


Според мен някой се ебава с теб. Никъде няма вечерен час и т.н. споменат.
Виж там има ли нужните табели с телефони за подаване на сигнали както е по наредбата. Ако няма - звъни направо в РИОКОЗ София.

ПП

На мен лично цигарите в кръчма не ми пречат (за разлика от на повечето бивши пушачи), стига да има вентилация . В Уго-тата скоро не съм ходил и не знам как са го направили по наредбата. Самият аз най-често съм в салоните за пушачи, защото почти винаги в компанията има поне един. Така че подобни съвети са в мой ущърб, защото ако се спазват наредбите, половината заведение ще е препълнено, а в другата половина ще са няколко души. Все пак смятам, че трябва да има ред и сигурно бих се пробвал, макар да нямам много вяра в българските институции.

Моето лично мнение е, че тая половинчата мярка която приеха, само влоши нещата. Ако бяха забранили пушенето и тотално без компромиси, хората лека-полека щяха да свикнат да пушат навън и заведенията да нормализират функциите си за няколко месеца. А сега са принудени да намаляват изкуствено площта си и т.н. фокуси, само и само да не си затворят половината заведение.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Редактирано от Colombino на 04.03.11 01:31.



Тема Re: Пушачи срещу непушачи в пицарии Угонови [re: Colombino]  
Автор dimodi (...)
Публикувано04.03.11 02:28



Часът 22:00 и аз не знам къде е регламентиран, но има такова нещо. Наредбата е притурка към член 56 от Закона за "здравето"





Който се интересува, може да разгледа и



Общо взето излиза, след 22:00 ч заведенията могат да си правят каквото искат, НО не са длъжни да разрешават пушенето във всички помещения, дори от РИОКОЗ им препоръчват да не го правят. А специално в Уго онази вечер салонът за непушачи беше пълен и вярвам, че не е било само тогава.



Тема Re: Пушачи срещу непушачи в пицарии Угонови [re: dimodi]  
Автор Triglav Zmei (gorianin)
Публикувано14.03.11 17:14



Аз в Уго не съм стъпвал повече от година вече точно заради тази им политика. В салона им за непушачи редовно позволяват да се пуши. Как някоя вечер ще дойдат проверяващи да ги глобят и ще видят те след 22 часа дали се пушило навсякъде. Те и през деня не спазват забраната. Иначе съм влизал в големи заведения на по 2 етажа, в които най-нагло ми заявяват че нямат салон за непушачи.

When the scrap metal thieves came back, the Lord was waiting for them with some metal of his own.



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.