Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:04 01.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на заведенията
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Магазини Европа са опасни за здравето ви!!!  
Автор Schmidt (минаващ)
Публикувано07.05.10 21:30



Ето някои от мненията за магазини Европа в rabotodatel.bg. Не съм подбирал негативни, никой не е написал нищо добро за веригата. :

Днес купих три кюфтета в доматен сос от щанда за готови храни в магазин Европа в Дружба 1. Бяха кисели и миришеха на мърша. Изядох половин и щях да повърна. Това месо беше поне на 5 месеца, ебати. Не ги ебе че ще пукнеш, те гледат да си пробутат старата стока пък ти ко ще да умреш от натравяне и диария. Избягвайте магазини Европа на всяка цена ако уважавате себе си и тялото си.

----------------------------------------

ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СКАПАН МАГАЗИН, ПОД ВСЯКАКВА КРИТИКА. ДАНО СКОРО ПОСТРОЯТ НАБЛИЗО ОТ ДРУГА ВЕРИГА! МНОГО ЛОШО ЗАРЕЖДАНЕ, ЛИПСВАТ ЧЕСТО ЕЛЕМЕНТАРНИ СТОКИ КАТО ВАФЛИ И ДОМАТЕНО ПЮРЕ, ПЪЛНОЗЪРНЕСТ И ДИЕТИЧЕН ХЛЯБ И ДР. ПРОДАВАТ РАЗВАЛЕНИ ХРАНИТЕЛНИ ПРОДУКТИ, НЕ НАЗНАЧАВАТ ДОСТАТЪЧНО ПЕРСОНАЛ И ЧАКАМЕ ДЪЛГО ЗА ДА НИ ПРЕТЕГЛЯТ НЕЩО ИЛИ ЗА ДА ПЛАТИМ НА КАСАТА. ДНЕС Е ПРАЗНИК---ГЕРГЪОВДЕН, А АЗ СГОТВИХ МИРИШЕЩО ПИЛЕ, ЗАКУПЕНО ПРЕДНИЯ ДЕН КАТО ПРЯСНО ОХЛАДЕНО И ЩЕ ГО ИЗХВЪРЛЯ. БИХ ГО ПОДАРИЛА НА УПРАВИТЕЛЯ НА ВЪПРОСНИЯ МАГАЗИН, НО ЕДВА ЛИ ЩЕ ГО ОТКРИЯ! ЗИМАТА КУПИХ РАЗВАЛЕНА БОБЕНА САЛАТА. И ОЩЕ ЕДИН ВЪПРОС---ЗАЩО НЕ СЛОЖИТЕ ПО ЕДИН СТОЛ НА КАСИЕРИТЕ, СМЯТАТЕ ЛИ ЧЕ ПО-ДОБРЕ ЩЕ РАБОТЯТ КАТО ГИ ИЗТЕЗАВАТЕ ДА СТОЯТ ПО ЦЯЛ ДЕН ПРАВИ, КОЕТО Е НАПЪЛНО БЕЗСМИСЛЕНО? НЯМА ЛИ КОЙ ДА НАПРАВИ ПРОВЕРКА ЗА КАЧЕСТВОТО НА ХРАНИТЕ, ПРЕДЛАГАНИ В ТЕЗИ МАГАЗИНИ? КАКЪВ ЦИНИЗЪМ, КАКВА ГАВРА С ХОРАТА, А СЕ НАРИЧАТ ,,ЕВРОПА"!

--------------------------------------------

споделяйки мнението си искам да предупредя клиентите на този магазин да внимават какво купуват като срок на годност и качество. например в руската салата се режат негодни колбаси подменят се етикети префолират се стоки с изтекъл срок на годност и се продават на по високи цени като годни. на топла точка се готвят продукти които трябва да се изхвърлят а не да се продават на клиентите за луди пари.варенопушените продукти се бършат с ужасно мръсни кърпи същото важи и за трайните колбаси. трябва да се знае че в отзад в магазина е страшна мръсотия и хаос.

--------------------------------

Днес 15 12 2009 вечерта, от магазина на тв ЕВРОПА в София Люлин 9 закупих 4 бр. готови кюфтета от щанда с готови храни. Закупените кюфтета бяха горчиви и кисели без никакъв вкус Опитах и четирите, но всичките бяха с един и същи без вкус. Оставам разочарован от качеството на храните предлагани в този маркет. Въпреки, че досега съм бил редовен клиент на веригата се замислям дали да бъда такъв в бъдеще. Тъй като, имам достатъчно хора и приятели, всичките ще бъдат своевременно уведомени за лошите и некачествени храни предлагани в търговската верига.

------------------------------------
Мисля че управата на тази мандра е за гонене Неможе хора който не разбират нищо да я управляват Работи се до късно вечер и се извършват много нарушения; трябва да се вземат мерки



Тема Re: Магазини Европа са опасни за здравето ви!!!нови [re: Schmidt]  
Автор todorakich (непознат)
Публикувано09.03.11 00:12



Мдам, много са зле. Тоя в Младост направо се чудя как не са го закрили, щото е пълна мизерия, а все пак в райноа има Била, Кауфланд и куп читави магазини! Ето и едно потресаващо мнение за тях от вътрешен човек:



Евтиното куче винаги излиза скъпо!


Тема Re: Магазини Европа са опасни за здравето ви!!!нови [re: todorakich]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано11.03.11 14:41



Тоя в Младост направо се чудя как не са го закрили, щото е пълна мизерия, а все пак в райноа има Била, Кауфланд и куп читави магазини
........................

И аз съм се чудил и единственото ми обяснение е, че тая верига е пералня за пари.

Някой помни ли Европа-та на Раковски, срещу НАТФИЗ? Е, нямаше по-зле зареден магазин, с по-недисиплиниран и зле платен персонал. А колко боклуци съм купувал оттам... Просто не ми се изреждат всички случаи, когато някой беден служител си го е отнасял заради нефелността на мениджърите на веригата.



Тема Re: Магазини Европа са опасни за здравето ви!!!нови [re: ARlZE]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано11.03.11 14:48



И е мутренски магазина просто.

ЕДИТ: По-конкретно Христо Ковачки ако ви говори нещо :)

Редактирано от Cин Mapмoт на 11.03.11 14:50.



Тема Re: Магазини Европа са опасни за здравето ви!!!нови [re: Schmidt]  
Автор SoulMate (европейка)
Публикувано29.03.11 10:55



Наричам го "свинския магазин" и въпреки, че живея на една крачка от него, там НЕ пазарувам.



Тема Re: Магазини Европа са опасни за здравето ви!!!нови [re: Cин Mapмoт]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано30.03.11 20:06



И е мутренски магазина просто
.........................

Винаги съм си мислел, че "Елемаг" е флангменът на тая категория магазини.
Впрочем, какво мислиш за тая верига, Елемаг имам предвид, пазарувал ли си оттам?

some men change the world more in defeat than other in victory...


Тема Re: Магазини Европа са опасни за здравето ви!!!нови [re: ARlZE]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано31.03.11 15:18



Ми пазарувал съм да, то вече остана май само един. Ма що да е мутренски?



Тема Re: Магазини Европа са опасни за здравето ви!!!нови [re: todorakich]  
Автор neverojatna (вещерица)
Публикувано15.04.11 16:31



....все пак в райноа има Била, Кауфланд и куп читави магазини... - Кауфланд към читавите магазини ли го броиш???

Оня ден пред очите на майка ми персоналът разопаковал вакуумирана пастърма или някакво подобно скъпо сушено месо, на което изтичал срокът на годност и го опаковали наново, като му удължили срока с още 1 седмица. Даже не се крият, и ако дадеш 20 кинта за мърша, хак ти....



Тема Re: Магазини Европа са опасни за здравето ви!!!нови [re: neverojatna]  
Автор Cин Mapмoт (в целофан)
Публикувано15.04.11 23:49



Кауфланд е на същите собственици, на които е и Лидл



Тема Re: Лидлнови [re: Cин Mapмoт]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано16.04.11 10:32



А Лидл са отчайващи,влязох веднъж и повече няма да повторя.Никакъв асортимент,зле подредено,огромни празни пространства.



Тема Re: Лидлнови [re: FaceOff 8]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано16.04.11 19:22



Аман с вашия никакъв асортимент, дискаунтър не знаете ли какво е? Лидл живеят от собствените си марки по другите страни. Да не очаквате по хиляда марки от стока и всичко за 50 стотинки килото?
Магазините не са много читави, това е ясно, ама и българинът е такъв смотан циганин, все евтинкото гледа и като види, че стоката не е екстра качество - "повече там нямало да стъпи". От евтини магазини - толкоз, като искате качество, ходете там, където няма намаления! Не да обикаляте магазинчетата "всичко по левче", докато намерите сапунче за 30 стотинки! И с битовите боклуци сте така, и с храната, после ви били тровели с арабски зарзават и 30-годишно вносно месо. Ама българско не ви стиска да купувате.
Аман от цигании.

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.

Редактирано от Ghanima на 16.04.11 19:27.



Тема Re: Лидлнови [re: Ghanima]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано16.04.11 20:03



Не знам с какво предизвиках бурния Ви гняв.Изразявам мнение.Може да е различно от Вашето,но това не значи че трябва да ми се нахвърляте по този грозен начин.
Знам добре какъв тип е тази верига и какви са тези вериги по света.Освен това не ме познавате,че да обобщавате.Не търся евтинко,нито купувам боклуци,нито измислени промоции и чета подробно какво е изписано на етикета на съответния език,не смешните Бг преводи.Пазарувам био-храни при възможност,храня се малко,но качествено,без мЕсо и представете си от години си изхвърлям отпадъците разделно.



Тема Re: Лидлнови [re: FaceOff 8]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано16.04.11 20:32



О, аз не се гневя. Само не обичам, когато разни хора влизат в магазини "стоки с намаление", а после да се жалват колко било зле. Че и ти се засягаш, когато ти кажат в очите тоя факт - в Лидъл хората не отиват да купят нещо между другото, а отиват да напазаруват за седмица напред на ниска цена.
Цялата тирада за еко-био-природосъобразния начин на живот и особено това с отпадъците беше излишна. Саморекламната част от поста е доста за критика.
Влязла в Лидъл, оле, колко е зле магазинът, няма стоки - какво си очаквала да намериш, качествена биохрана ли? Хайде де, повярвах веднага, че не си от хората от червеното изречение.
Някои хора не сме хванати от гората, че да се хващаме на всяка диетична ли веге изхвърляция със самочувствие.
Само информативно да те попитам - внасяме стоки откъде ли не, ти сериозно ли поглеждаш първо къде е произведена стоката, та да приложиш знания от румънски, чешки, словашки, полски, турски, гръцки и всякакви други световни и несветовни езици, само не и "смешните БГ преводи"? Питам, защото това със съответния език беше доста здраво и доста нереалистично изхвърляне.
Хайде по-леко с проявата на гражданско мислене и претенции. Претенциите там, където се дават големи пари, а не в "стоки с намаление", моля.

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.


Тема Re: Лидлнови [re: Ghanima]  
Автор FaceOff 8 ()
Публикувано16.04.11 21:20



Продължавам да недоумявам с какво толкова Ви дразня и защо продължавате да ми вменявате качества и типове поведение,които не са ми присъщи.
По опаковките има ЗАДЪЛЖИТЕЛНИ означения и информация за продукта на поне 3-4 езика-английски,немски,френски,руски,с които се справям.Трябва ли да ме е срам от това,че съм образована?
Всеки има различни потребности,и слава Богу.И избира откъде и как да ги задоволява.
Има едно нещо,което ме отблъсна още в началото-безумния начин,по който си откриха магазините и УНИЖЕНИЕТО,на което подложиха потенциалните си клиенти.
За промоциите изобщо няма да споменавам.Подвеждащия начин,по който се представят и шока на обърканите пенсионери като се стигне до плащането.Може би Вие не сте попадали на такъв случай?Съмнявам се...
Съжалявам,че образоваността ми и факта,че съм умен купувач,който не оглупява пред табелата ПРОМОЦИЯ и знае къде да чете ,тълкувате като превзетост и претенциозност.
А сега си вземете турските бисквити,гръцкия зехтин,полския прах за пране и немския шампоан за коса и обърнете внимание на колко езика имат описания.
Спирам до тук и Ви желая приятна вечер.Смятам,че достатъчно задоволихте каквото там имахте да задоволявате като дефицити в самочувствието си с грубото си отношение към абсолютно непознат човек.
p.s.Не си правете труда да ми отговаяте.Не успяхте да си отвоювате правото мнението Ви да има стойност и значение за мен.



Тема Re: Лидлнови [re: FaceOff 8]  
Автор Ghanima (Мис Моралистка)
Публикувано16.04.11 23:02



Пропускаш основния въпрос, а той е - какво изобщо търсиш в Лидъл? Оттам нататък изфирясва цялата идея на оправданията и хвалбите ти. Дреме ми каква си и що си - фактът, че хем влизаш в Лидъл, хем после развиваш теории на какво подлага "бедничките си неразбиращи клиенти", ми е достатъчен да те преценя какъв купувач си.
За оглупяване на пенсионери не знам, но наистина по-добре спри опитите да се разграничиш от тълпата, която търси евтинкото, а после реве на умряло. Ако колежките ти по диета се връзват, аз не се.
И аз също чета етикетите. И не се хваля с това, нито го смятам за доказателство за образованост и ум. Не друго, ами да се хвалиш с очеизвадни и нормални действия е признак, че развитието ти е спряло някъде в годините на "браво, рожбо, че си изми сама зъбките".

***
пол - Ж
Срещнах човек, който е чел всичко, но не знае нищо.


Тема Re: Лидлнови [re: Ghanima]  
Автор Rapidfire (магьосник)
Публикувано22.04.11 00:58



Ганима, по някаква случайност влизах в Лидл в Мюнхен и нашия. Разлика от земята до небето.
Сега ще ме питаш какво търся в тукашния.
Ами една СОБСТВЕНА тяхна марка и на АЛДИ, спортни дрехи, които са евтини и относително качествени не само според мен, но и според доста мои приятели.
Марката e Crane и надеждата да намеря нещо тяхно беше единствената причина да посетя магазина
Да, ама не. Туакшният дискаунтър е предпочел не собствената си марка, а хърватската Krivit, която е на светлинни години от Crane, което ще рече - пълен боклук.
Останалите неща също нямаха нищо общо.
Така че това, което казаха словаците за двойният стандарт на мултинационалните компании, що се отнася до източна и западна европа, е абсолютно вярно.

Трябва да правим добро от злото, защотото то няма от какво друго да бъде направено


Тема И Европа - Лозенец влиза в тази графанови [re: SoulMate]  
Автор Opium_general (запознат)
Публикувано25.04.11 09:36



Същата трагедия, мърсотия и простотия цари в магазин Европа на бул. Черни връх в Лозенец. Лошото е че наблизо няма друг свестен магазин и трябва да се ходи с кола до Фантастико Драгалевци, но дори това си заслужава.
Освен това ще отбележа, че в магазина е тъпкано с лумпенизирани и чалгазирани биячи, които следят някой да не открадне нещо, но не и дали стоката е подредена по щандовете или я има в въобще. Наскоро се наложи да спасявам един пенсионер, щяха направо да го пребият нещастния за един кренвирш. Потни и вмирисани селски говеда, нарочени за пазванти, намръщени и скарани със сметките касиерки, мързеливи продавачки с изкривени представи за хигиена. Абе кой е управител на тая верига - кое алчно говедо ни тероризира с такова долно качество? Някой знае ли?





Тема Re: И Европа - Лозенец влиза в тази графанови [re: Opium_general]  
Автор kalina.s (непознат )
Публикувано25.05.11 12:35



Кой е управител не знам, ама собственика отдавна се знае - Ковачки. Пести от всичко - от заплати, от ремонти в магазините си, от хигиена. Магазина в Лозенец е известен с вмирисаното си месо. Мърлява работа до небето. Защо ли не продаде веригата, всеки друг собственик би се справил по-добре.



Тема Re: Магазини Европа са опасни за здравето ви!!!нови [re: Schmidt]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано25.09.11 17:54



и аз не ги харесвам.




Тема Re: Лидлнови [re: Ghanima]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано28.01.12 15:40



Е, аз влизах в Европата и си купувах по нещо за ядене -за сведение никога не гледам цените - те не ме интересуват явно много. Така че съм се набутвал не за да ми е евтинко, а защото просто съм искал да се нахраня. Но продават и боклуци от време на време. Трябва да се внимава да не сте от "изкупителните" жертви на залежали стоки. И не само за европата, навсякъде почти се разиграва същия цирк, заради кризата и опасността от фалит се правят много компромиси с качеството ...


Редактирано от Well на 28.01.12 15:41.



Тема Re: Лидлнови [re: Well]  
Автор titanik77 (mossad fen n 1)
Публикувано31.03.15 23:59





http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=isp&Number=1951035519&page=1&view=collapsed&sb=5


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.