Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:45 12.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на заведенията
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Greenstackhouse на бул. Г.Делчевнови  
Автор RoggerDojh (soulguard)
Публикувано08.05.08 15:49



Съвсем инцидентно минавайки покрай заведението (няколко пъти в миналото се е случвало да го посещавам), което отвън изглежда мн сладурски, решихме да хапнем с жената и детето, което на 1 год и половина. Влизаме вътре. Има 1 заета маса. С жената обаче сме развили радар вече за чупливи и нестабилни неща, защото щерката на тая възраст иска да види и пипне всичко, и веднага локираме един дървен стенд с бутилки вино насред салона.

- Айде в градината - предлага жената, защото заведението има и градина.

Добре, ама вратата натам затворена. През нея се виждат дървените маси и пеки (на практика градината не се прибира, защото всичко е закотвено за земята). Викаме сервитьорка и викаме - искаме в градината.

- Не може, още не е товорена.

- Ми отворете я - казвам, защото освен да забършат спарцал 2 пейки и 1 маса, няма друго какво да попречи.

- Не може. Седнете в салона.

- Ми добре тогава, но малката е много вероятно да събори тези бутилки с вино. Бих ви препоръчал да ги приберете някъде.

- Хахаха - изсмива ми се сервитьорката. Между временно сме се доближили до бара, където седи някаква кака с вид на началник смяна.

Мен това, че ми се изсмяха така в лицето ме подразни.

- Чудесно, обаче детето ако събори нещо си е за сметка на заведението - казвам.

- Ааа, не! - веднага реагира каката зад бара. - Ако нещо се счупи е за ваша сметка.

И така, стана ясно, че или очакват от нас да завържем детето с колан за стола, или да платим половината им изба скъпи вина. Е, вечеряхме по-късно в къщи, което също не беше лошо. Така или иначе, гринстекхаус ме загубиха за каузата си да печелят пари от мен.



Тема Re: Greenstackhouse на бул. Г.Делчевнови [re: RoggerDojh]  
Автор1OO11O111 (Нерегистриран)
Публикувано08.05.08 22:57



Ти пък щото си милионер, та ония са загубили нещо...

За къде си тръгнал с тия 300 лв заплата по заведения?



Тема Re: Greenstackhouse на бул. Г.Делчевнови [re: RoggerDojh]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано09.05.08 08:09



Те са хора на които задължението е да те обслужат. Не са детегледачи, а това не е детска градина. Задължение на родителя е да си гледа детето въпреки че си пие ракията. То на същия принцип детето може да счупи всичко в заведението. Една бутилка вино им е заведена поне на 10 лева. Ходил съм там няколко пъти и нямам спомени някой да се е държал лошо с мен.



Тема Re: Greenstackhouse на бул. Г.Делчевнови [re: dragozow]  
Автор RoggerDojh (soulguard)
Публикувано09.05.08 12:03



къде почете, че искам да ми гледат детето? искам да се погрижат за мен и приятния ми престой там. това включва да приберат една голяма, нестабилна стойка, отрупана с вино, при положение, че съм с малко дете. или, като опция, им предложих да ни пуснат в градината. и за двете решения се наложи да мисля аз, а не те, но от тяхна страна нямаше никаква кооперация, т.е. ни отказаха, без да предложат каквото и да е друго.

също така особено държа да проявяват уважение и да не ми се смеят в лицето. а ти вземи да четеш по-внимателно постингите, а не да се хващаш за 10% от текста и да мрънкаш по него.



Тема Re: Greenstackhouse на бул. Г.Делчевнови [re: dragozow]  
АвтордparЪзoв/reнepaлиcимyc (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 12:30



абсолютно си прав - малките изверги ше трошат заведението - я, аут, че на обслужващия персонал им е заведен инвернтара! Кви са тея претенции - ше искаш ти да ти изчистят неква маса?!?!? Бегай, сега не може! - обслужващият персонал обслужва нуждите си в момента - и понеже това изисква поне над средното IQ, на тях им е трудно... Предлагам да въведат намордници за гнусните малки гниди както и специални столове с колани и евентуално с възможност за включване към ел. системата, ако земат, че много се движат!!!
Същите мерки и за родители, дето са пили 1-2-3 ракии и се налага някой да им е гледач (щото на тях IQ-то им и за дете е паднало много, та не им е нужен ДЕТЕгледач), а обслужващият персонал трябва да обслужва, а не да гледа некой си.
Освен това - задължителен Money Control преди да те допуснат, щото ако земеш, та пиеш някоя друга ракия, тряа са сигурни, че ще можеш да си платиш, а на тях, да не забравяме, им е заведена бутилката ракия на поне 10лв?, може и повече да е, заради обслужването. Като не можеш да докажеш доходи - духаш и толкова! Това да не е обществено заведение, та всеки да влиза - само избрани трябва, а не некви пишльовци, още по-малко пък недорасли такива!



Тема Re: Greenstackhouse на бул. Г.Делчевнови [re: дparЪзoв/reнepaлиcим]  
Авторsmog (Нерегистриран)
Публикувано09.05.08 19:51



Единственото хубаво в тази кръчма с големи претенции е външния вид.Нищо не сте пропуснали ,дори сте спечелили от това че сте се отказали.Кухнята не е нищо особенно,цените не са съобразени с качеството,а ПЕРСОНАЛА Е НАИ БАВНИЯ И МЪРЗЕЛИВ на които съм попадал.Веднъж се прекарах да седна там,но нямам намерение да повторя.



Тема Re: Greenstackhouse на бул. Г.Делчевнови [re: RoggerDojh]  
Авторstol (Нерегистриран)
Публикувано23.05.08 20:47



че или очакват от нас да завържем детето с колан за стола,

Точно това се очаква от един родител. Заведенията не са нито детски градини, нито игрални места. Там хората отиват да се хранят.

В заведенията би трябвало да има детски столове, от които едно дете по никакъв начин не може да излезе.
Аз не мога да си представя да отида на заведение и да оставя малкото си дете си тича на воля. Така, че злополуките причинени от детето Ви са си за Ваша сметка.
Пък, ако сте отишли на заведение да си пиете 3-4-5- ракии, се замислете дали мястото на детето Ви е точно там.
Ако пък ще се храните, то детето Ви спокойно ще издържи обяда,"вързано" на стола.


Наистина не разбирам от какво се оплаквате.

ПС. Имам малко дете на 1.5 г. и често се храня в заведения. Никога не ми е хрумвало да го пускам да си "играе" там. Седи си вързано на стола и се храни. Нали затова сме там.



Тема Re: Greenstackhouse на бул. Г.Делчевнови [re: RoggerDojh]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано24.05.08 07:59



Точно това искаш, да седнеш да си пиеш ракията и да не си отговорен. Кой да е отговорен ако не родителя? Това не е детска градина или забавачница. Кой си ти за да идеш и да им кажеш да отворят градината и да разместят мебелите заради теб? Градината е сезонна все пак и те преценяват кога да я отворят. Другия път като идеш на кръчма остави детето при роднините и не изявявай глупави претенции. Защо си мислиш че като похарчиш 20 или 50 лева трябва да обърнеш заведението? Задължение на персонала е да е учтив, да носи каквото поръчаш и т.н., ама неможе така. Я си представи ако днес влязат още 5-има като теб и искат да местят стелажа с виното насам натам. Ако не ти харесва обслужването и храната не ходиш повече, ако ти хареса може и бакшиш да оставиш.



Тема Re: Greenstackhouse на бул. Г.Делчевнови [re: RoggerDojh]  
Автор Colombino (работен)
Публикувано24.05.08 11:02



Ми или ша загубат теб като клиент, или мен. Аз па не понасям заведения в които има детски кътове и в един момент опасните същества излизат от клетките и почват да търчат из заведението и да дигат шум. Заведенията не са за деца.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Greenstackhouse на бул. Г.Делчевнови [re: Colombino]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано24.05.08 13:21



Оня ден бях в бирарията на Лучано горе на Драгалевци - Ривър Сайд.

Та ходят според мене 2 типа хора - дръвници с претенции и такива пияндета като мене дето се кефят да си пият и да си говорят глупости с групата себеподобни.

Имаше и някаква група с дечурлига, голяма част от които си седяха кротко на столчетата и си се хранеха, докато имаше едон дете-ициотче, коте о постоянно отваряше една врата към балкона и без малко щех да хвана бело течение от студ.

Като цяло нямам нищо против децата, само дане се навъртат наоколо докато пия и ям.

Все пак през другото време съм под пара и това ми е почивката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.