Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:40 11.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на заведенията
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Брилянтин  
АвторTpeтoOko (Нерегистриран)
Публикувано20.04.08 18:43



Момичета това, че бачкате в центъра на София като сервитьорки, не ви дава право да се държите нагло и арогантно спрямо клиентите.Все пак вие сте в качеството си на слугини и от вас се очаква да облсужате добре клиентите си, без да хитрувате.Разберете една проста истина-КЛИЕНТА Е С РАНГА НА ШЕФ В ЗАВЕДЕНИЕТО.Явно обаче на село сте научени на друго.Поживели сте в София и на нищо не сте се научили, дори на най-елементарни обноски.Ама то селянките може ли да ги превъзпитаваш.Като се напомади и поживее в центърът, започва да се изживява като реститутка на Витошка.Колкото и да се опитвате да изглеждате като софийски мутреси, ще си останете с комплекса на малкия градец.Докато манталитетът на сервитьорките не се промени, обиконовения потребител, ще бъде най-нагло и безцеремонно цакан в сметката и ще му се хилят в лицето, че са го преебали.



Тема Re: Брилянтиннови [re: TpeтoOko]  
Автор Cвeтльo Илиeв (непознат)
Публикувано21.04.08 20:05



не ми е приятно, че използваш "селянин" с негативна цел. Селянин е човек, живял /живеещ на село. Това не го прави измет, простак и каквото се сетиш още. Самият факт, че ползваш такива сравнения ме кара да си вадя неласкави изводи за теб

.



Тема Re: Брилянтиннови [re: Cвeтльo Илиeв]  
Автор METHOD (freundlich )
Публикувано21.04.08 21:15



Селянин е човек, който живее на село, селяндур е състояние на духа

Селяндурщината има предвид колегата по-горе.

Иначе и аз бърках понятията като малък, докато дядо ми, ми направи забележка, че селяните хранят всички ни (отживелица, в днешни времена добре, че е Фноса на хранителни продукти отвън).

Селянина разбира се, може да бъде и селяндур, както и гражданите също могат да бъдат селяндури.

Сервитьорките, шофьорите на таксита, медицинските сестри (?!?) и охраната на заведения/учреждения са почти дифолтни селяндури.

Колкото до гореспоменатото заведение - там и посетителите са си селяндури.

Ни виждам в ккаво се състо удоволствието да се тъпчеш с хората, при положение, че спокойно можеш да пиеш едно или няколко питиета в къде по-забавна обстановка.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re:нови [re: METHOD]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано30.04.08 18:24



Точно така :)
Трябва да се прави разлика между селянин и селяндур :)
Това е като разликата между циганин и мангал - едното е етнос, другото е състояние на духа и начин на живот :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор !!Фakличka!! (огън)
Публикувано01.05.08 05:06



някои хора никога няма да го разберат))и тва са тия дет са истински селяндури))
а до това че клиента е незнам кво си,май бях казала преди...тва че е клиент не му дава право да се прави на велик и да дразни персонала..като не му харесва нещо на някой да отиде на друго място))
но да си мисли че е господ някъде-ГРЕШКА!!
че така може да хапне шамарите някъде не е истина



Неискам хората да са прекалено мили с мен,така си спестявам усилието да ги харесвам

Тема Re:нови [re: !!Фakличka!!]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано01.05.08 20:08



Клиентът винаги е прав


Уж ...
Бих добавила ... освен, когато прекалява.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано01.05.08 22:13



М...прав е....обикновено правите клиентии правите сервитьорки са от клас "селяндури".

Трябва да си вдебилен идиот, за да се разправяш в заведение.



Тема Re:нови [re: METHOD]  
Автор cлънчorлeд (узрял)
Публикувано05.05.08 14:20



Аз от пловдивския "Брилянтин" нямам оплаквания!



Welcome to the real world

Тема Re: Брилянтиннови [re: TpeтoOko]  
Автор desombra (непознат )
Публикувано01.06.08 10:01



Не разбрах, какво точно се е случило в "Брилянтин". Измамили са Ви в сметката ли или са се държали нагло в обслужването? Или и двете?



Тема Re: Брилянтиннови [re: desombra]  
АвторMETHOD (Нерегистриран)
Публикувано02.06.08 09:00



Нападнати са били от банда травестирали фенове на Джордж Майкъл, които от последните новини около идолът си са решили да сеят заразата навсякъде и нашите герои са били опнати многократно на бара.

Това е накратко.



Тема Re: Брилянтиннови [re: TpeтoOko]  
Авторвpeмeннo пpeбивaвaщa (Нерегистриран)
Публикувано08.06.08 10:57



Реститутка на Витоша > Селянка?
Софийска мутреса > Селянка?

Много новаторска форма на математиката, няма що!

Никой не е длъжен да ти слугува. Не знам какви са сервитьорките в Брилянтин, но силно подозирам, че не особено ласкавото им отношение към теб леко е било в резултат на факта, че възпитанието и елементарното уважение към околните се е отърколило от теб като мазна капка от тефлонов тиган.



Тема Re: Брилянтиннови [re: TpeтoOko]  
Авторceлян (Нерегистриран)
Публикувано16.06.08 14:04



преди няколко години в Брилянтин направихме бомба за доста голяма сметка



после повторихме... абе лесно е



Тема Re: Брилянтиннови [re: вpeмeннo пpeбивaвaщa]  
Автор maytag (новак)
Публикувано18.06.08 23:45



Наистина не се подразбира-кой,кого.Вярно е и това-каквото държанието като клиент-такова и обслужването.Грехота е все пак да си културен клиент,и в същото време да получиш обслужване като за..ще си спестя останалото.По-горе някой каза-"Не са длъжни да ти слугуват"??Да,не са длъжни,но като клиент на заведението-ДА.Ако не искат, да го направят заведение за самообслужване.



Тема Re: Брилянтиннови [re: ceлян]  
Автор maytag (новак)
Публикувано18.06.08 23:48



Радвам се за теб

,радвам се също,че няма конкурс за- "Най голямата бомба" направена в заведение



Тема Re: Брилянтиннови [re: TpeтoOko]  
Автор VENN (6antav)
Публикувано25.12.08 23:40



Ауу там обслужването е ужасно особено на бара до вратата.
Отиваме 4ри души компания в 22ч. Всичко било резерве, и ни настаняват на бара на 4ри стола точно до ДЖя. ОК към 23 започват да идват хора.
Ние пиехме скромно по един коктейл. Аз лично не оставих бакшиш и дадох точно. Не оставям просто така бакшиш, трябва да се заслужи.
И идва въпросната сервитьорка от бара да настани при нас едни хора, не можело на 100 седящи места в заведението ние да заемаме 4ри абсурд. Та добре станах си аз да танцувам. След малко идва пак и вика трябва ми едното столче. Аз я дръпнах на старан и казах чакай малко за каква се мислиш? Да ни дигаш от местата ни?? Ама не можело на 100 седящи места в заведението да стоиме на 3 стола, много били. Вика махай се и ми доведи управителя. Идва и тая му вика че още преди да седнем ни казала че само два стола били свободни - долна лъжа. И онзи тъпак естестевно и повярва и се наложи да сдадем столчето. Та си допихме и се махнахме от тъпото заведение.

Тази специално се имаше за високата класа. Явно цялата работа беше за бакшиша което е тъпо.

Та така не ходете там, не нищо особено.

Moqt glas e moeto az.
Vsi4ko koeto si pogelaq to stava




Тема Re: Брилянтиннови [re: TpeтoOko]  
Автор ivo25sfdb (непознат )
Публикувано30.12.08 15:58



ТретоОко можеш да бъдеш с "ранг шеф на заведение"само когато си в твоето заведение.Никой не е длъжен да се занимава с твойте прищявки повече от 5-10 мин.Защо аз който ходя там почти всяка събота нямам оплаквания?Щом не ти харесва в Брилянтин не ходи там,ходи там където ще си с ранг на шеф





Тема Re: Брилянтиннови [re: VENN]  
Автор cretin55 (непознат)
Публикувано05.02.09 16:10



Барманките в това заведение са абсолютно жалки. Вечно "нямат да върнат едно левче". Или два. Просяци. Ама насилствени едни такива просяци...

Последния път пак "нямаха" левче. Аз впоследствие си го прибрах, като дадох за следваща поръчка един лев по-малко и й викам на онази мангалка (нали мангалството било начин на живот, поведение и най-вече манталитет), след като ме попита защо й давам 1 лев по-малко, че след като преди не й беше особен проблем да ми върне с 1 лев по-малко, сега няма да й е проблем тя да вземе с един по-малко. Изгледа ме като отровена.

Нищо не каза.

На следващия ден онзи, с когото бях, ми съобщи, че на него му направили същия номер с "нямането", но с два лева. Същата вечер. Жалки са, жалки!




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.