Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:33 12.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на заведенията
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Пицария Парма  
Авторkg (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 11:36



Вчера вечерта компания от 8 души бяхме "помолени" да напуснем това "заведение" поради факта, че сме си поръчали само пиене, без консумация на храна. След разговор с управителя разбрахме, че той очаква от тази маса оборот поне 100лв, а нашата сметка до момента била към 15лв и нямало смисъл само да заемаме масата.
Освен, че управителя на въпросната пицария е див селянин, който докато се опитвахме да го попитаме к'ви са тези простотии си говореше по гсма и персонала е под всякаква критика. Отгоре на всичко когато поискахме да говорим с управителя, вместо той да дойде при нас да види какъв е проблема, ние трябваше да отидем при него и евентуално да се чувстваме неудобно, че прекъсваме телефонния му разговор.
Съответно веднага се изнесохме, отидохме в друго заведение направихме си същата поръчка и постепенно, докато напредваше вечерта сметката ни набъбна докъм 60лв.

Заведението се казва Парма и се води пицария. Намира се в София, на улица Генерал Паренсов - първата пряка на булевард Васил Левски (по посока университета) след Попа , горе долу срещу сладкарница Джимис.



Тема Re: Пицария Парманови [re: kg]  
Авторboolean (Нерегистриран)
Публикувано04.08.05 12:21



Моето наблюдение по темата: Парма се намира близо "Попа" - мястото за срещи на много Софянци. След срещата всички търсят най-близкото заведение, да седнат и да побъбрият. И поради факта, че "нормалните заведения" вече са заети, преглъщайки гнусният външен вид и долнопробна кръчмарска атмосфера (както и въпросите, които неминуемо възникват за това дали сервитьорките са всъщност жени или мъже)... случайният минувач може и да се прилъже да седне там... На пръв поглед всички маси са свободни... После се усещаш че на всички има табелка "RESERVED". Питаш се откога в селските кръчми масите се запазват и си представаш хоремага в село Чепинци с подобна табелка... Просто асоциативна мисъл... няма как... Всъщност историята е ясна - всички маси са свободни, но сервитьори и управител чакат "големият удар". Замисляш се дали този удар трябва да е върху теб и ако малко се уважаваш ставаш и си тръгваш! Гадното е, че мястото е такова, че все се излъгваш с надеждата че нещо може да се е променило ама не е. Аз лично съм сядал няколко пъти там... и винаги "за последно". Хора, моля ВИ, ние сме тези които пълним и правим парите на тези заведения. Когато има такова, което няма смисъл да съществува (или поне не в този му варянт) нека ние сме тези, които да го затворим!

с една дума - НЕ ХОДЕТЕ В ПАРМА!!! (умен е онзи който се учи от грешките си, мъдър - онзи който се учи от грешките на другите)



Тема Re: Пицария Парманови [re: kg]  
Автор Abu.Kasap.Fred (Мечът на Нахуя)
Публикувано05.08.05 19:11



както казах, скоро ще го запалим

Гатанка:
Никнат като гъби, изглеждат като гъби... Що е то?

Отг.: Гъби!


Тема Re: Пицария Парманови [re: kg]  
Автор @lexandr@ ()
Публикувано10.08.05 21:19



Да ти кажа, ако разгледаш темите по-назад, ще видиш, че "Парма" се мъдри там с редица подобни селски прояви. Вярно е, че напоследък в повечето заведения обслужването нещо позападна, но "Парма" направо ме връща в смутните годинки малко след 10-ти, когато частният бизнес едва прохождаше и още не знаеше какво да прави със себе си.
Точно същия като твоя случай съм чувала и друг път. На мен лично ми се случи още по-тъпо нещо в "Парма".
Бяхме голяма компания, която с напредването на вечерта постепенно се стопи и накрая останахме само двама души да си допием бирата и да си хапнем мезетата. Персоналът на заведението обаче явно имаше други намерения. Въпреки че халбите ни бяха полупълни най-учтиво бяхме помолени да напуснем заведението, тъй като голяма компания чакала за нашата маса. Аз да ти кажа и до ден днешен не мога да повярвам, че в нормално софийско заведение от 21 век такова нещо може да се случи.
От тогава направо забравих, че "Парма" съществува. Ако поразгледаш назад ще видиш и други подобни глупости. Тия направо могат да ти служат за наръчник за селско поведение.
За съжаление, докато хората се усетят да не ходят там и завдението запустее, обственикът вече ще си е натрупал печалбица и малко ще го грее кой какво мисли. А с това му поведение се съмнявам, че и в момента го интересува. Даже се замислям при подобно нехайно към клиентите отношение, дали пицарията не е само параван за нещо друго.



Тема Re: Пицария Парманови [re: @lexandr@]  
Автор P1O (Маняк)
Публикувано11.08.05 16:21



Щом не сте си допили пиенето, казвате "ОК, тръгваме си и не плащаме, или си изпиваме пиенето и тогава си тръгваме и плащаме"? едва ли ще решат да ви вземат пари насила. А това,ч е вече няма да повторите си е едно на ръка.



Тема Re: za6to vinagiнови [re: kg]  
Авторsmog (Нерегистриран)
Публикувано11.08.05 17:35



Защо винаги и навсякаде се намират тъпаци като вас-
колко пъти ми се е случвало умрял от глад да отида в уго например и да
няма места а половината маси са заети от нещастници като вас
които пият бира или кафе а в същото време в близкото кафе или бирария соб
ствениците си скубят косите и се чудят що нямят клиенти
пицарията затова е ПИЦАРИЯ за да влезеш да изядеш една пица и да си тръгнеш
има толкова прекрасни кафенета и бирарии където можеш да си пиеш кафето
или бирата без никой да ти дава зор
колкото до въпросната пицария наистина е гадна и пиците са гадни и мезетата и бирата



Тема Re: za6to vinagiнови [re: smog]  
Автор Maтa Kocмaтa (избръсната)
Публикувано12.08.05 00:30



Хаха много точно казано.

Машина за отделяне на кожа и сланина от парени свине


Тема друго мнениенови [re: kg]  
Автор gamina (someone)
Публикувано12.08.05 12:52



два пъти съм годила в парма, това което не ми харесва е цената на бирата, и вкуса на пиците (познайте дали трети път ще ям там). но пък с персонала пробеми не сме имали, сядаме двама души и поръчваме една бира и една минерална вода, започва да вали - местят ни вътре, идват още трима - местим се на по-голяма маса, идват още трима - на още по-голяма маса - обхождаме масите в заведението (които са празни явно поради споменатите от теб причини), сметката полека набъбва (все пак сме сума ти народ) накрая персонала иска да си ходи, плащаме си и излизаме да си допием бирите/водките на външните маси, където се мотка един чичко пазач... предполагам че толерантното отношение към нас е било продиктувано от сумата и това, че все пак сме се излъгали да ядем... а че е гадна храната - еми гадна е...



Тема Re: друго мнениенови [re: gamina]  
Автор the_dude_78™ (Trash Talker)
Публикувано12.08.05 13:05



е па ти ако си била с една компания метъли, как ще ви изгонят
нали ще им пторошите заведението

The One You Love To Hate


Тема Re: друго мнениенови [re: the_dude_78™]  
Автор gamina (someone)
Публикувано12.08.05 13:10



тц... съвсем културни и добре облечени хора си бяхме по метълски ходим по други заведения (някои от които, за съжаление отдавна не съществуват)



Тема Re: Пицария Парманови [re: kg]  
Авторghost (Нерегистриран)
Публикувано21.08.05 17:09



"Парма" е често посещавано от мен заведение и досега никога не съм имал проблеми там. Вярно, че кухнята им не е кой знае какво, но по отношение на обслужването аз лично нямам никакви възражения, дори хора от заведението ми съдействаха да паркирам на едно от служебните им места, за да не ми вдигнат колата с "паяка".



Тема Re: Пицария Парманови [re: ghost]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 15:43



Ако станеш още по редовен клиент, може и някое минетче в кенефа да спечелиш.



Тема Re: za6to vinagiнови [re: smog]  
Авторkими (Нерегистриран)
Публикувано31.08.05 12:19



А защо винаги се намират тъпаци като тебе които да съветват другите къде да си пият бирата



Тема Re: Пицария Парманови [re: kg]  
Автор babaToHka (мумифицирана)
Публикувано16.11.05 12:53



Попаднах случайно на темата, но не мога да спра да се удивлявам на написаното. Ходя в тази пицария повече от 6 години. И никога ама никога не съм имала проблеми от какъвто и да е сорт. Следобед сме седяли само на кафета, вечер се е случвало само да се пие, големи, малки компании никога никакви проблеми.
И това, което най-много ме потресе е, че някой се е оплакал от кухнята. Просто не мога да си представя, че написалите го са яли в същата пицария. Водила съм много хора там и не знам за някой, който да не се е върнал да яде пак там. Да не говорим, че самата аз се кълна в тези пици. И не само - винаги има пресни торти, месните специалитети като вретена и тем подобни са направо възхитителни и въобще - наистина не мога да разбера какви неща въобще ядете щом храната там не ви харесва.
Съмненията за резервираните маси - винаги резервираме поне 2 дни предварително там. Не зная кога сте ходили и сте виждали там празни маси, чакащи "големия удар"?!
Безумие просто някакво...

Обижается народ:
Мало партия дает.
Наша партия не блядь,
Чтобы каждому давать.


Тема Re: Пицария Парманови [re: kg]  
АвторantiParma (Нерегистриран)
Публикувано30.11.05 15:23



вижте сега...ходих вчера в парма и беш енеуписуема смрад...ходих е доста силно казано,просо минахме оттам,посмръкнахме "хубавия въздух" и се врътбахме...имаше 4 празни маси,но нямаше табелки "резерве"ама както и да е...много гадно заведение,дайте да направим нещо със съюза на потребителите,щото братчеда ходил там няколко пъти и винаги ги цакат с кофти храна,бира,през която можеш да се снимаш и накрая тесла в сметката и ...ебаси мамата...заведения от тоя сорт трябва да им се правят проверки по всяко време на денонощиено...бааахти отвратителното място



Тема Re: Пицария Парманови [re: antiParma]  
АвторDara (Нерегистриран)
Публикувано24.03.06 17:00



Хаха!На някой пицарийката около Попа не върви и пръска гадости в нет-а за Парма, белким някой седне и в неговата...



Тема Re: Пицария Парманови [re: gringo]  
АвторAmerican (Нерегистриран)
Публикувано29.03.06 06:41



Категорично подкрепям сънародник Гринго. Кировете с 3 долара (респективно 3 лева ) в джоба трябва да си седят вкъщи, а не да се лигавят на по някоя сода и да задържат масата, от която заведението очаква да си направи оборота, а респективно и печалбата!!! Е затова са ви куци заведенията, както много пъти съм ви казвал!



Тема Аа, айде не с лошонови [re: kg]  
АвторГoлямo чyдo (Нерегистриран)
Публикувано08.05.06 13:05



Не е проблемът в Парма, ами много станахме софиянците и взехме да си пречим, ако правилно ме разбирате... Иначе Парма е едно от добрите заведения в София, казвам го със сигурност, като човек, който от повече от 10 години обикаля софийските кръчми в петък и събота вечер.
Невероятно добро впечатление ми прави факта, че персоналът си прави труда да запомни що-годе редовните си клиенти (все пак ходим там не по-често от веднъж месечно), както и предпочитанията им за хапване и пийване. И сме седяли и 3-ма, и 20 човека. И на по бира, и на гигантско надяждане. Защо ли не са ни правили проблеми, а?...
Да не би проблемът с Парма да не е бил точно в персонала на Парма?...



Тема Re: Аа, айде не с лошонови [re: Гoлямo чyдo]  
АвторEvalata (Нерегистриран)
Публикувано10.05.06 13:44



В Парма никога няма места след 19 часа,ако нямаш резервация,това означава че пицарията си работи много добре.Напоследък доста разнообразиха менюто,а за обслужването няма какво да говорим - наистина полагат всички усилия и никога не съм видял да гонят някой защото не консумира.Освен в случаите,когато още като влезе там човека и е предупреден че масата е резервирана примерно за 20 часа,а тои сяда в 19.30...Ами след като е приел условието и е предупреден,какво плаче после ?
Всъщност факта,че изключително рядко има места вечер е наи-доброто доказателство,че доволните клиенти са стократно повече от тези,дето незнаят какво искат и са вечно мърморещи и недоволни от живота.



Тема Re: Пицария Парманови [re: kg]  
АвторCиcтa (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 17:28



Ех , ех много сме яки по оплюването - но едно неразбрах - храната е гадна - но това е много общо. Ако аз исках да се оплача, то щях да кажа - например - ядох пица маргарита - тестото беше безвкусно, пицата беше без нищо в/у нея и т.н.
Моля Ви затова са тези форуми тука за да се казва точно какво не ти харесва, защото хора милион - мнения също - хора бъдете по конкренти.
А и да кажа и аз имах заведение в центъра и като се има предвид какав наем плащах, то сигурно и мене са ме оплювали - но някаде по горе четох едно мнение което много ми харесва - ПИИТЕ СИ БИРАТА В БИРАРИИТЕ, И АКО НЯМАТЕ ПАРИ СИ СТОИТЕ В КЪЩИ - аз поне така правя.



Тема Re: Пицария Парманови [re: Cиcтa]  
АвторПopнo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.07 22:17



брей кое беше това лайняно заведение Парма че не се сещамлллда отида да се изсера на една от масите RESERVE



Тема Re: Пицария Парманови [re: kg]  
Автор 4esenatico (новак)
Публикувано02.02.07 00:13



пицарийте са много приятни заведения за хранене,на мен ли така ми се стува,че в българия са повече и от италиа,





Тема Re: Пицария Парманови [re: Пopнo]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано02.02.07 15:45



Хайде по-културно. Не ща да раздавам картони!

Empta dolore docet experientia..


Тема Научи се да четеш..нови [re: Пopнo]  
Автор Maймyнa ([менте])
Публикувано03.02.07 19:02



..и ще разбереш - пише го в първото мнение..



Търся запазена сигнатура до 100 символа. Може да има и Markup.

Тема Супер сметка..нови [re: kg]  
Автор Maймyнa ([менте])
Публикувано03.02.07 19:05



..е 15 лева за 8 човека.. Какво пихте? Две води с три сламки?


А в другото заведени не ви изгониха, защото за същата вода ви прибраха 60 кинта..
Ех, живот, живот..

Търся запазена сигнатура до 100 символа. Може да има и Markup.

Тема Re: Пицария Парманови [re: kg]  
Автор alumina (новак)
Публикувано10.02.07 08:46



Аз ходя в Парма от 6 години и никога до сега не съм имала проблеми ! Обслужването е много добро {адмирации за Иво и Захи }! А ако искати пилешки хапки със сусам да папкате там е мястото ! И ние сме седяли на по едно бира и компании пенсионери съм виждала на обяд на по бира пък не са ги гонили ! Да не говориме че вече си резервирам маса два дни преди това защото е винаги пълно ! Айде да ни обсъждаме обслужването в Уго моля ви се ! А когато ми се пие само отивам на бар или в някой клуб { е че ги има много вече }!





Тема Re: Пицария Парманови [re: alumina]  
АвторGungrave (Нерегистриран)
Публикувано23.05.07 14:18



Парма за мен лично е номер 1 от софийските пицарии в които съм ходил, като може би само верона нова в младост се доближава. Това е впечатление основно от менюто, най-доброто калцоне ever. Отговарям ей тъй за спорта, щото предполагам че пробитите метълчета дето са пуснали темата преди 2г вече са умрели в кофите.



Тема Re: Пицария Парманови [re: Gungrave]  
Автор METHOD (логистик)
Публикувано23.05.07 22:17



Пици? В България?

Това никой не го може.

Пролетарии всех стран соединяйтесь!


Тема Re: Пицария Парманови [re: babaToHka]  
АвторCимoнa (Нерегистриран)
Публикувано06.12.07 12:08



Напълно подкрепям! Аз съм ходила там няколко пъти. Нямам забележки!



Тема Re: Пицария Парманови [re: kg]  
АвторMASTERSSON (Нерегистриран)
Публикувано27.02.08 11:18



Не знам... прочетох доста негативни мнения и честно да си кажа, ако не бях ходил преди това в "Парма", вероятно нямаше да ида... Боже, какво прави антирекламата... Тааа моите впечатления от въпросното заведение - тъй като съм ходил няколко пъти... Първо - Обстановката - верно не е сред луксозните места и може наистина да бъде сравнявано по някои критерии с квартална кръчма, но на кой какво му харесва - аз лично не държа на луксозната обстановка, а основно на доброто обслужване, хубавата храна и чистотата... Второ - обслужването - няколкото пъти които сме ходили ни посрещат, настаняват - любезни са... може зад гърба ми да ме псуват, но пред мен са мили... това е правилото в тоя занаят

Трето - храната - храната е много добра... не съм опитвал цялото меню, но това което съм ял е добро! Цените - слагам ги към манджата, защото пиенето е ясно колко струва цените са повече от добри! В заключение мога да кажа, че лошо впечатление ми направи само липсата на визитки на заведението (явно хората са си преценили, че от такова нещо няма нужда) Общо взето винаги ще се намери някой дето да оплюе дадено нещо, а на друг да се хареса... въпрос на вкус



Тема Re: Пицария Парманови [re: MASTERSSON]  
Автор elmiga ()
Публикувано27.02.08 16:05



В тази пицария ходим от години, заведението си е много хубаво. нямат добра вентилация, което минус, но иначе са любезни винаги и цялата компания сме доволни от обслужването.

" Никога не започвай да спираш и никога не спирай да започваш"


Тема Re: Пицария Парманови [re: elmiga]  
АвторПлaмeн (Нерегистриран)
Публикувано21.11.08 16:35



От близо 2 години ходим с моята приятелка и приятели в Парма. Това заведение е страхотно! Наскоро направиха освежаване! :)
Персонала е страхотен - любезен, приветлив и услужлив! Дори си празнувах рожденият ден там миналата година! Обичаме да ходим там, защото определено се чувстваме като у дома си!
Минуси? Има разбира се! Но кое заведение няма?!?



Тема Re: Пицария Парманови [re: Плaмeн]  
Автор tsetso3 (непознат )
Публикувано28.08.09 15:28



Здравейте, чета и не мога да си представя ситуациите за които пишете. В Парма ходя от около 9 години. Нещото, което ме привлече е Персонала, не гъзарската, но приятна обстановка и добрата кухня. За тези 9 години е имало моменти в, които не ми е харесвала кухнята, но мога да кажа, че на 95% храната е била вкусна. За тези години с персонала станахме почти приятели. Много мои приатели съм завел в това заведение и те като мен са станали редовни посетители. Знам някой ще каже, че селското заведение е за селяни като мен ( и това ще си е просто заяждане). Така че ако иамте оплаквания си има съответните органи. Подайте жалби и ако те са основателни заведението ще бъде санкционирано. Последното, което искам да кажа е че заведението загуби част от чара си, когато един от сервитьорите се махна. На скоро бах там и не ми харесаха новите хора, но това си е мое мнение.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.