Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:57 15.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на заведенията
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема счупени чашинови  
Автор MилkaЧoko (лилава краВа)
Публикувано08.12.04 19:52



хм...я малко мнения по въпроса...

Какво се случва ако счупите чаша? Смятате ли, че трябва да я платите? Има ли значение кой е виновен?

на мен лично ми се е случвало сервитьорката да иска допълнително пари за счупена чаша, което не знам до колко е редно. Също ми се е случвало и да не ми искат... :)



Тема Re: счупени чашинови [re: MилkaЧoko]  
Автор ESPACE (MPV)
Публикувано09.12.04 14:52



Зависи от заведението. Ако си в някое скъпо такова по скоро не трябва да си я плащаш. Ако си в по обикновено , тогава да!
А на теб винаги трябва да ти се вземат пари, явно много чаши чупиш!



Тема Re: счупени чашинови [re: ESPACE]  
Автор MилkaЧoko (лилава краВа)
Публикувано09.12.04 18:17



хехе
рядко чупя всъщност, но...

преди няколко седмици се запознах с една от сервитьорките в о!шипка и ми стана интересно, че счупените чаши им ги удържат от заплатата.
"чашите тук са под бройка" каза тя...
"е, у нас пък не са" си помислих аз, имайки предвид колекцията от разнообразни бирени халби вкъщи :)

тогава за пореден път се замислих, че не трябва да се правят такива работи - като да се прибират чаши де - след като още повече сервитьорите трябва след това да плащат, защото някой малоумник като мен решил да се прави на интересен.

Всъщност дори и да не ги плащат те...пак е кофти - някой в БГ се е опитал да направи нещо, някакъв бизнес, с което храни хора, плаща данъци и т.н., а някакви хлапета (или недотам хлапета) му саботират работата...

неприятно...

та, оттам ми дойдоха 2 въпроса - искат ли ви да плащате счупени чаши ? (откраднати едва ли:)) и как се осчетоводяват ? (затова вече попитах в клуб "счетоводство")



Тема Re: счупени чашинови [re: MилkaЧoko]  
Автор larys (realist)
Публикувано10.12.04 13:19



birenite 4ashi sa firmeni i ne bi trqbwalo da gi plastash ..stot zawedenieto gi polu4awa free



Тема Re: счупени чашинови [re: larys]  
АвторKoki (Нерегистриран)
Публикувано10.12.04 14:45



...a pak niakade se izhvarliat s ceni ot po 3-5 leva za 1 turska 4a6a deto struva tolkova 4e i po malko celia komplek



Тема Re: счупени чашинови [re: Koki]  
АвторPecтopaнтьop (Нерегистриран)
Публикувано11.12.04 18:54



Не, не трябва да се плащат, ако стане случайно (т.е. не в следствие на неква простотия, дето е редно да се плати повече от една-две чаши). Аз лично съм в ресторантьорския бизнес, и твърдо смятам, че не трабва да се издребнява. Контрол - да, но цигании клиенти да плащат за потрошена случайно чаша - това е тъпо.



Тема Re: счупени чашинови [re: MилkaЧoko]  
Авторbrani (Нерегистриран)
Публикувано14.12.04 15:50



mnogo chupish be bratchet!



Тема Re: счупени чашинови [re: larys]  
Автор Cruel lntentions (Tarikat)
Публикувано23.12.04 23:19



не всички бирени чаши само рекламните

There is Only One Rule , never fall in LOVE !


Тема не е едно и същонови [re: MилkaЧoko]  
Авторsmog (Нерегистриран)
Публикувано12.01.05 00:52



Не е едно и също дали си пил кафе за 50 ст и счупиш чаша за 1 лв.
Или пиеш джак даниелс за 5 лв.Собствениците на малките кафета са прави.
За луксозните заведения е различно.Но и там ако чупиш нарочно трябва да си плащаш и то двойно и тройно.Аз съм виждал в студ. град в джим бим тъпия пиян студент от НСА как хвърля чаши на дансинга и навсякъде хвърчат стъкла.
Е, и той ли да не си плаща ?Между другото заради такива случки вече не ходя там.



Тема Re: не е едно и същонови [re: smog]  
Автор Cruel lntentions (Tarikat)
Публикувано12.01.05 01:43



Абсолютно съм съгласен с теб,понякога се случва да супиш чаша без да искаш - тогава е повече от нормално да ти простят,но ако е нарочно си абсолютно прав че трябва да си я плати дори двойно!!!

There is Only One Rule , never fall in LOVE !



Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.