Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:59 07.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на заведенията
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Китайски ли? Аааа, НЕ!!!нови  
АвторGANDl321 (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 04:06



Скоро ме водиха на китайски ресторант. Олеле какъв ужас. А пък казаха, че не бил лош. Намира се на първата пряка на раковска от Дондуков към Сливница.
Ядох "хрупкава" патица по пекински. Леле какъв гьон. Даже полусуровото овчо не е толкова гадно.
И задушени зеленчуци. Ами така ще ги кръстят я. Като замразиш нещо дълбоко и след това трябва да го сервираш, единственният начин да не изглежда ужасно е да го притоплиш. Ееее... Никой не би си поръчал "притоплени зеленчуци" нали?
Но пък е модерно да кажеш, че си бил на "китайски". Звучи по-снобско. А това, че яденето е пълна помия и забележете: не можете да срещнете човек отраснал на село (ето един случай в който село не е обидна дума) и свикнал на разнообразни и питателни "манджи", който да харесва китайска храна.
Забележете: самите китайци ядат такава храна не защото им е толкова вкусно или пък е особенно питателна, а поради огромната бедност във 95% от страната и непрекъснатия недостиг на продоволствия.
Ако някой друг като мен се е отвратил от "кухните за бедни" нека сподели.



Тема Re: Китайски ли? Аааа, НЕ!!!нови [re: GANDl321]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано22.04.03 10:24



mi pich, prosto si popadnal v kofti kitaiski restorant... az kato otida na takav (nedolnoproben estestveno) ne moga da se spra da yam... i mi e vkusno, i mi e got :))))

Just a genius



Тема Re: Китайски ли? Аааа, НЕ!!!нови [re: GANDl321]  
Авторtesa (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 14:47



много е гадно навсякъде.последният път си поръчах пилешко с бамбук и гъби.гъбите бяха печурки а бамбук нямаше



Тема Re: Китайски ли? Аааа, НЕ!!!нови [re: GANDl321]  
Автор_eниrмa_ (Нерегистриран)
Публикувано22.04.03 15:34



Прав си Ганди, че китайската кухня е ужасна! Според мен, снобарите заслужават само китайска манджа, хич не ги жали!Не съм съгласна обаче, че т.н. "кухни за бедни" са обезателно помии. Малко снобско ми звучи, а и не е истина! Опитай пиле биряни - да ти е вкусно!





Тема Re: Китайски ли? Аааа, НЕ!!!нови [re: _eниrмa_]  
Автор GANDl321 (CCNA)
Публикувано23.04.03 00:55



Както сигурно си разбрала, предпочитам месните ястия. А ти ми предлагаш пиле? Я по-добре ти пробвай свинска рибица намазана с масълце и задушена във фурната.
Освен това не сядам на масата без сирене и прясна салата.
А за "кухните за бедни": не че съм богат, по скоро точно обратното, но знаеш ли че в USA няма такива само в китайските квартали. Не че имам пари за ресторанти, но трябва ли да се правя, че ми харесва китайската храна. Между другото - единствения начин да оправдаеш нещо неправилно е да го издигнеш в култ. Хората ходят по "китайски" не защото са китайски, а защото не са български. Още едно прочвление на великобългарския нихилизъм. Я да махнем табелата, да речем "Гуанджоу" и червените фенери и напишем ресторант "Русалка". Няма да правим никаква примяна в менюто. И няма да видим нито един от вчерашните клиенти.
Аз имах предвид, че на хора отраснали и свикнали да закусват с милина и да обядват с баничка (както казва един приятел: Ще ходя да си купя една мазнина.) всичко сготвено (обикновен варен ориз) им се вижда невероятно вкусно. А като прибавим и снобарията. Нали се сещаш, че едва ли има нормална кръчма (нашенска) в която да ти предложат варвн ориз (не че не обичам, особенно бяло пилешко месо с ориз на фурна), понеже го смятат за твърде "обикнивенно" ястие. На хората отраснали с "мазнини" им трябваха 10 години да еволюират до варен ориз. А представяш ли си колко ще им отнеме "варен ориз" - "боб с наденица"?



Тема Re: Китайски ли? Аааа, НЕ!!!нови [re: Blake]  
Автор GANDl321 (CCNA)
Публикувано23.04.03 00:58



Въпреки, че подобно изказване не изисква отговор: прочети какво съм отговорил на _enigma_ и да видим ще откриеш ли своето място.



Тема Re: Китайски ли? Аааа, НЕ!!!нови [re: tesa]  
Автор GANDl321 (CCNA)
Публикувано23.04.03 01:01



Имаш предвид, че ти е било за последен път?

ЧЕСТИТО

Welcome in Club!



Тема Re: Китайски ли? Аааа, НЕ!!!нови [re: GANDl321]  
Автор Blake (извънземен)
Публикувано23.04.03 10:05



vij sa, ne sum iskal da se zayajdam... vseki si ima pravo na mnenie... samo da ti kaja che napisah prednoto zashtoto sam hodil kakto na hubavi, taka i na otvratitelni kitaiski restoranti... I vaobshte ne stava vapros za snobaria, daje moga da ti kaja che ot dosta vreme se opitvam da si napravya neshto "kitaisko" v kushti i ot vreme na vreme uspyavam...

Prosto me kefi i tva si e...

p.s. Ne te li vidyah v club Peugeot sluchaino?

Just a genius



Тема Re: Китайски ли? Аааа, НЕ!!!нови [re: GANDl321]  
Автор_enigma_ (Нерегистриран)
Публикувано23.04.03 11:26



Аха, мисля че ти се хапват пържолки, познах ли? Шопска салата, пържени картофки, биричка, може и винце.. Ако си ходиш в Бг лятото, иди на Златните, там има един македонски ресторант, готвят балкански манджи. Аз също останах доволна, едно от малкото места, където храната е добре приготвена и сервитьорките не са нахални. Успех!



Тема Re: Китайски ли? Аааа, НЕ!!!нови [re: _enigma_]  
Автор GANDl321 (CCNA)
Публикувано23.04.03 22:58



Ха,ха. Какво съвпадение......
Можеш ли да бъдеш малко по точна? Аз по принцип съм си в България. А на Златните имам вила (по точно на станция Журналист), така че и без друго всяка година (тази ще бъде седма) ходя на море там. Ходя на плаж на Морско Око, но познавам добре курорта.



P.S. И май знам къде има там един "китайски".




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.