Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:37 22.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на заведенията
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема Re: ne se surdete na barmani i serwitjori, che lujatнови [re: Mишo Шaмapa]  
АвторNONAME (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 08:56



Za lazhata njama oprawdanie! Ako me obsluzhwat dobre shte im ostawja bakshish, ako ne njama da im ostawja. Btw. ima dosta zawedenija w Sofia w koito serwitjorite si dokarwat nad 100-200 lw. na smjana. Napraktika te pecheljat poweche ot dosta hora w BG. Taka che e smeshno njakoj da rewe i da gi oprawdawa, che lazhat, darzhat se naglo i t.n. Zashto na men nikoj ne mi ostawja bakshish? I az sam na zaplata, pri towa rabotata mi iziskwa dosta uchene i praktika.



Тема Re: ne se surdete na barmani i serwitjori, che lujatнови [re: NONAME]  
Авторslavy (Нерегистриран)
Публикувано29.04.03 11:29



posochi koi sa tia zavedenia deto izkarvat po 100-200lv. servitiorite?
i ako ne ti haresva che si na zaplata ,hvani se na rabota v niakoe ot tia zavedenia i posle mi se obadi da mi kajesh dali izkarvash 200lv. na den ,ok?



Тема Re: ne se surdete na barmani i serwitjori, che lujatнови [re: _eниrмa_]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 12:38



Дори собствениците да губят от това, че не стъпваш повече в заведението им (а те не губят, повярвай ми! почти всичко в центъра се пръска по шевовете вечер), смятай, че няма да го разберат. Българинът НЕ разбира от бизнес и търговия и затова всички толкова се ядосваме на тъпите кръчмари.

Има още нещо: надали има реномирано заведение, което да е създадено с цел печалба. Повечето са чисто и просто перални... и знаеш ли колко им дреме за няколко недоволни клиента?



Тема Re: Алооо...нови [re: slavy]  
АвторJoro (Нерегистриран)
Публикувано14.05.03 12:47



Я вземи се осъзнай!

С удоволствие оставям бакшиш, когато мога да си го позволя.
Но това, да ми се казва, че разбираш ли, било въпрос на култура да оставям задължително по 10% - не го проумявам. Защо на мен никой не ми плаща 10% над заплатата, при положение, че си върша работата добре?

А пък знаеш ли каква малка част от сервитьорите си я вършат добре?

Ако някой не го устройва, че съм склонен да оставя до лев на 20 лв. сметка, да не ме обслужва (или да си търси друг занаят). Аз пък ще сменя заведението, или масата.



Тема Re: Алооо...нови [re: Joro]  
Авторnema znachenie (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 07:46



Joro v shtatite se dava 15% bakshish za da te obslujat dobre sledvashtia put; hubavo se zamisli nad tova.



Тема Re: Алооо...нови [re: nema znachenie]  
АвторЖopo (Нерегистриран)
Публикувано15.05.03 22:23



Стандартния бакшиш в Щатите е 13%, но който го мързи да смята (като мен между впрочем) може да остави я 15, я 20 (ако сервитьорката е хубаво парче). Обаче обслужването в България няма нищо общо с това в Щатите - бедна ти е фантазията как ти се подмазват и гледат да ти угодят. И ако не ти хареса яденето примерно, колкото и да се е старала сервитьорката може никакъв бакшиш да не оставиш - това също е в реда на нещата.

А в Германия например, както и на доста места в Европа, бакшиш не се оставя. Немецът е точен човек и си плаща до стотинка. Разликата в Америка (а предполагам и в България) е, че там сервитьорите са на минимална заплата и разчитат на тези бакшиши за да могат да оцелеят. Но срещу тези бакшиши получаваш първокласно обслужване.



Тема Re: ne se surdete na barmani i serwitjori, che lujatнови [re: slavy]  
АвторNONAME (Нерегистриран)
Публикувано16.05.03 12:17



Sashtoto shte kaza i za serwitjorite i barmanite - kato ne im iznasjat parite, koito poluchawat, wmesto da kradat i da prosjat bakshishi, da se hwanat na rabota s twarda zaplata! A za zawedenija w koito se izkarwat po 100-200 lw sam chuwal za Biad i Dali, no predpolagam, che ima i dosta drugi. Ne bih stanal serwitjuor i barman, zashtoto si imam shto gode, dobre platena rabota s wazmozhnosti za razwitie, a predpolagam, che sled 1 godina rabota kato serwitjor IQ-to mi shte padne s pone 20-30 punkta



Тема ama vie seriozno li? :)нови [re: ChristianVieri]  
Авторnabludatel (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 05:23



Zdraveite! Tova deto shte go napisha tuk za serviza e izcialo provokirano ot edin moi prestoi v U.S. Kato kazvam serviz imam predvid biznesa serviz i shte izpolzvam primeri s barove i kafeta. Ta:

1.Nikade niama idealen serviz. Vsichko zavisi ot miastoto kadeto go poluchavash:
Ako ste v normalen bar v U.S. servitiorkite zabraviat, nosiat neshta deto ne si gi poruchal, niama salfetki. Kato kazvam tova, imam predvid, che i tova se sluchva. V BG se sluchva sashtoto, nali?
Ako ste v goliam hotel, v U.S. ili v BG, vsichko e po-taka i po-tochno.
Izvod: Ima gradacia, navsiakade.

2.Horata-klienti:
Horata v U.S. i v BG reagirat razlichno na predlagania serviz. Ako im donesat neshto deto ne go iskat - kazvat si. "Smenete mi go s edi si kakvo si...". V BG - se karat, kreshtiat i nedovolstvat.

3.Horata-serviz:
Servitiorite/servitiorkite, nai-bshto kazano, ot normalnite mesta nai-chesto ne sa profesionalisti. Praviat greshki. Chesto moje da se predpoloji, che si imat i drugi griji. No vse pak nie si plashtame! Za tova badete tochni i si iskaite tova deto si go iskate, no bez kavgi. Ako otidete na skapo miasto niama da imate problem, no puk taka shansa da ste s priatelite si, v povecheto sluchai:):) e maluk.

Nakraia:
Spoko! Niama kakvo da se kozite na serviza. Nali serviza go praviat hora. Tova ne znachi da ne sikate da sa tochni s vas - naprotiv iskaite. Tova e edinstvenia nachin da ima po-dobar serviz -
DA IMA TURSENE ZA TOVA. Ako si traete, znachi polojenieto e OK i tova vi haresva. Nikoi niama da promeni nishto, ako niama nujda ot tazi promiana, zashtoto promianata iska pari.
Nikoi niama da promeni nishto nezavisimo ot nas. Nie triabva da si go promenim.



Тема Re: ne se surdete na barmani i serwitjori, che lujatнови [re: lndependent]  
Авторнe e тaka (Нерегистриран)
Публикувано17.05.03 11:26



Винаги се удивлявам колко лесно в България нещата се слагат под един знаменател-сервитьо, шофьори и...естествено лекари!
Къде са едните, къде са другите.
Ако сервитьорите за толкова са учили и заплатите им относително съответстват на работата, която вършат, както и повечето имат всички условия да работят, при лекарите далеч не е така. Техните заплати съответстват на сервитьорските, често работят без необходимата скъпа апаратура и на туй отгоре, представи си съвсем не са некадърни, небрежни или убийци, както ги описваш!



Тема Re: ne se surdete na barmani i serwitjori, che lujatнови [re: ChristianVieri]  
Автор Loretta (Stan)
Публикувано18.05.03 22:46



По въпроса за бакшишите, да не отварям нова тема, ще попитам тук.
Във Виктория, а и в други ресторанти и пицерии, нейде из менюто е записано "еди-колко си процента сервиз", които после ти се добавят към сметката.
Та се питам, този процент сервиз със сигурност ли отива за сервитьорите, барманите и готвачите? И това значи ли, че не е необходимо да оставям допълнителен бакшиш?
Ами една сметка като ми дойде напр. 18 лв 23 ст с включения сервиз, ми на мен ми е едно неудобно да си чакам левчето, че и стотинките пък, до 20. Оставям 20, ставам и си излизам. Ако си ги изчакам, няма ли да обидя сервитьорката? (не искам да ги обиждам, обикновено са свестни и внимателни)
Вие какво правите, като ви дойде сметка с включен сервиз и в същото време лесна за закръгляване?

From now on, I want you all to call me "Loretta"!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.