Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:36 16.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на заведенията
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ugo na vitoshka !! :))  
Автор Pycинoв ()
Публикувано24.06.01 23:31



hehe.. poslednija put kato biah tam.. servitiora vmesto da mi vurne restoto (ne che beshe poveche ot 1 lev.. no ne beshe i po-malko ot 0.50lv.. ) se pokri niakude i biah prinuden da go tursia navsiakude , poglednah v kuhniata, popitah sluchaen minovach.. i nakraja si trugnah, no poveche tam ne , sledvashtija put moje neshto po-losho da stane. ili neshto takova




Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
АвторGybata (Нерегистриран)
Публикувано25.06.01 21:31



leleee, kolko si stisnat, ne si li chuwal za bakshishite??????
Sledwastiq pyt ne hodi tam, naistina moje nesto da ti se sluchi....

Bydi zdraw



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Gybata]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано26.06.01 13:13



ти наистина си гъба.
бакшишите се дават доброволно, не се отмъкват от клиента със сила.
по-добре научи това, за да не те цакат отвсякъде.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Gybata]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано26.06.01 14:00



Бакшиши не се взимат по този начин, аз решавам дали да дам бакшиш.
Не ми се играе на сляпа баба обаче.




Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
АвторlVAN (Нерегистриран)
Публикувано30.06.01 20:04



TAM NAISTINA E YJASNO GADNO!! OTVRAT...A I NISHTO VKUSNO NIAMA



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторaide pak (Нерегистриран)
Публикувано01.07.01 03:51



I dvete strani sa postypili glupavo v sluchaq :)
Toi - kato ne ti e vyrnal i ti - kato si trygnal da go tyrsish :) Tova e glupavo, za 50 stotinki li si? Po tozi nachin se priravnqvash na nivoto mu, koeto nikak ne e visoko :) Kakto i da e, ti si znaesh. No ne tova e nachina da reshish problema kato pluesh tuk UGO, zashto ne si otishyl pri upravitelq, oplachi se :) 100% shtqha da ti vyrnat i parite za smetkata, pri edno dobro zaplashvane ot roda, che shte pishesh v clubs.dir.bg kolko gadno e v UGO!



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: aide pak]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано01.07.01 04:53



Аха... значи аз да ги заплашвам, за да не го пиша след това тук?
Аз да не съм корумпиран бе!!
Това за търсенето го доукрасих, да не мислиш че наистина съм обикалял толкова
А управителя сигурно седи в стая на която пише с големи букви "Управител" и само чака знак за да уволни някой.
Не ми е за 50-те стотинки, който си го мисли това той самия е стисня.
И аз работя подобна работа, но не се крия като плъховете в някоя стаичка за да припечелвам... като нямам дребни, им го казвам.




Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторaide pak (Нерегистриран)
Публикувано03.07.01 21:41



Po izkazvaneto Vi tuk ostanah s vpechatlenieto, che ste tochno za 50 stotinki. Kakto i da e, upravitelq ne stoi v staichka a neprekysnato sledi za reda v zavedenieto. Dlyjnostta mu e "Salonen upravitel" i negovata rabota se izrazqva tochno v tova - da sledi za vytreshniq red v zavedenieto i za nevyrnati 50 stotinki. A kakto i za tova kyde se kriqt servitjorite



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: aide pak]  
Автор{AEGlS} (Нерегистриран)
Публикувано04.07.01 20:30



Abe tryabva da se ostaviat na servitiorite niakakvi bakshishi.. moze da mi e nabito v suznanieto ot USA ama vinagi ostaviam. na 10 lv smetka okolo 1 lv ako ostavite nishto niama da vi stane. i te sa hora i pri dobur servis tryabva da se pooshtriavat
ne ostaviam samo ako se pravi na interesen kelnera



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: aide pak]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано05.07.01 02:00



Говориш все едно живееш в Германия, ходи в Уго и намери управителя като си толкова отворен.
И ако си останал с впечатлението че съм за 50 стотинки, значи ти самия си стисняр




Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: {AEGlS}]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано05.07.01 02:04



Да... ти сигурно ще го търсиш в мазето за да му го дадеш твоя скапан 1 лев




Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
АвторERl (Нерегистриран)
Публикувано13.08.01 11:40



RUSINOV, CHOVECHE!!! AKO IZLEZA NA SRESHTA S TAKUV KATO TEBE...AKO TAKUV KATO TEBE MI PLASHTA PICATA...AKO TAKOVA NESHTO MI SE SLUCHI..SHTE UMRA OT SRAM, CHOVECHE! PLJUJA NA DREBNAVI TIPOVE!



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
АвторKyXa kPaTyHa (Нерегистриран)
Публикувано15.08.01 15:12



Абе цървул.
Що не си идеш на село бе!
Аз ако не оставя бакшиш се чувствам неудобно.
А сервитьора не заслужава не ходя да го търся.
Просто си седиш на масата и чакаш кротко.
Така, че марш на село цървул!



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: ERl]  
Автор Pliampalo ()
Публикувано24.08.01 12:16



Всеки си предценява с кога да излиза
И за да не умираш от срам просто не излизаш с него:)
Пък парите са си твой и ако искаш да оставиш бакшиш оставяш ако не искаш не го правиш
Ама това си зависи от обслужването , като в някое заведение ми метнат пепелника да се пързаля по масата , бакшиш няма да оставя да не говорим че си дигам парцалите и си тръгвам
Ако независимо как те обслужват оставяш бакшиш , следващият път може и направо да оставиш парите и да си ходиш , що да ти сервира???????????/

Izvinenieto e kato zadnika ,vseki si go ima


Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: ERl]  
АвторNlKOLE (Нерегистриран)
Публикувано26.08.01 14:22



TAIA PA.NIKOI NE TE E KANIL.I TUKA STAVA VAPROS ZA DRUGO.
ZA SELENDURI-SERVITIORI.OT KADE NA KADE SHTE OSTAVIA BAKSHISH V TAZI PIKLIVA ZAKUSVALNIA.



Тема Re: IZLAGASH SE.нови [re: Pycинoв]  
Авторsash (Нерегистриран)
Публикувано29.08.01 14:55



da be brato... vse pak resto pod lev da chakash.. na men lichno bi mi bilo neudobno! otisul si na veceria vse pak.. bah ti normalno e da ostavish nesto.. v-ki go praviat i zatova ne se e vurnal servitiora.. izbii si ot glavata misulta che se e skril s vushlivite ti 70 stotinki v toaletnata i e chakal da si trugnesh



Тема Re: IZLAGASH SE.нови [re: sash]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано01.09.01 02:53



Ти за голям тарикат се мислиш. Чаках си рестото щото видях че се прави на луд, не щото ми пука за тях, а и не беше вечеря, романтик....



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторsalut (Нерегистриран)
Публикувано17.10.01 16:56



na ugo na vitoshka restoto mu e poslednia problem. nagachkano e uzhasno, obsluzhvat te bavno i rakiata ne stava



Тема Ми прав си е Русиновнови [re: salut]  
Автор Bagera (новак)
Публикувано17.10.01 19:38



Егати, кво скочихте на човека, задето си е търсил собствените пари. Тука някакви му викат, че бил простак и т.н. Абе като отидеш в магазина да си купиш един хляб да не би и там да оставяш бакшиш, а? Ще оставяш бакшиш ако искаш. Да не би аз като си плащам наема, оня дето ми го взема, да ми дава по 5-10 лв.? Парите са си негови, ще си ги взема.
Тука някакъв се хвали, че това му било навик от USA. Да, ама там даваш бакшиш като ти върнат ресто до последния цент. А не да бягат със сметката и рестото ти барабар. Някаква тъпанарка ми се парви на тежко (леле какъв срам). Въпроса не е в парите, а начина (във Англия заради НАЧИНА се е трупало недоволство и е почнала Гражданската война/Английската революция).
Прав си е Русинов, не е за парите работата, а за НАЧИНА по койот ти вземат бакшиша. Честно ще ви кажа, аз никога не оставям бакшиш. За какво да го правя? Пък и си има и поговорка "Не съм толкова беден, че да давам бакшиш", дето някои няма да могат да я асимилират (Русинов ще успее). Веднъж на един таксиджия и по-малко му платих, защото нещо взе да ми се обяснява "че нямам дребни" абе проблема си е негов, аз ли да си нося специално за него дребни стотинки. Та се размина с 50 ст. по-малко. Ама не го правете насред града, щото ще вика другите по радиостанцията.



Тема Re: Ми прав си е Русиновнови [re: Bagera]  
Авторsalut (Нерегистриран)
Публикувано18.10.01 22:49



az lichno ne smiatam che e prostak! ako ti haresa - ostavash bakshish, ako ne da go duhat! redno e pone da se opitat da ti varnat restoto! ako shte da e 10 stotinki.



Тема Re: Ми прав си е Русиновнови [re: Bagera]  
АвторC (Нерегистриран)
Публикувано23.10.01 20:20



Saglasen sam napalno sas teb i Rusinov.



Тема Re: Ми прав си е Русиновнови [re: C]  
АвторИнkorнитo (Нерегистриран)
Публикувано27.10.01 22:33



Мда, ама май сме малцинство.
Проблемът е, че такива като ОСТАНАЛИТЕ възпитават лошо персонала. Затова ще ни обсулжат лошо - щото повечето хора са тъпи клиенти.
Точно те са селяните и простаците - дето нямат гражданско поведение и си мислят, че бакшишът служи за това да показват колко са ларж, състоятелни и урбан-типове. Аман от криворазбрана цивилизация!



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Автор stel4eto (zmei)
Публикувано12.11.01 15:39



Skinoro, ne znaesh, che i sevirash na klientite...ama moje li naistina za 50 stotinki da obikalqsh cqla "vitoshka "...sramota



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Gybata]  
Авторani (Нерегистриран)
Публикувано13.11.01 19:01



men mnogo me kefi



Тема Re: IZLAGASH SE.нови [re: sash]  
Автор HlTMAN (The Darksoul)
Публикувано14.11.01 16:20



Toi e dluzhen da doide i da ti donese restoto dori ako e 1 stotinka osven ako ne si mu kazal mercy kato si mu podaval parite, koeto znachi che ne chakash resto. [samo primer]

A sled kato mi donese restoto az prosto niama da go vzema .. vinagi ostaviam neshto .. ama ako onia se napravi na lud i ne mi donese restoto stavat skandali obiknoveno.

WWell BE COOL

HITMAN

Редактирано от HlTMAN на 14.11.01 16:22.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
АвторKaliopa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 23:08



ABe ne znam za restoto, ama naprao nikak ne me kefi veche tova Ugo! V nachaloto beshe vurha, ama sega sa samo na stari lavri i tova si e...



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
АвторKaliopa (Нерегистриран)
Публикувано16.11.01 23:10



Suglasna sum, zashtoto vuprosut e principen... Mnogo iasno che ne e za 50tte stotinki, na koi mu puka, vajnoto e useshtaneto koeto ostava...Bassi, nakude vurvi taia Bulgaria nikoi ne znae...



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторбизи (Нерегистриран)
Публикувано09.12.01 13:13



Пицарията е божествена.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторжyжa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.01 12:39



Типа ресто,тедобрече, ти дават нещо а нете карат да плащаш без да си консомирал.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторeбaти (Нерегистриран)
Публикувано11.12.01 10:03



Уго предлагаха приятни салати и нормални пици. Напоследък не съм впечатлен от пицарията, особено тази дето е на Витошка. Много хора и бавно обслужване. Ама все пак държи някакво ниво... Такива пицарии "дървета" има наоколо, че свят може да ти се завие. Тук поне като поръчаш пица получаваш такава.

Русинов, предполагам че си попаднал на някакъв мърляв сервитьор.

Веднъж и аз за подобна сума си намерих повод да вдигна скандал на един сервитьор в една престижна кръчма в София. Нестига, че обслужването му беше под всякаква критика, нестига че имаше 10% сервиз ами и на лудичък ми се прави накрая. Укрива се разбираш ли и после ми държи тон, че нямал дребни. Накарах го да ходи по съседните магазини да си разваля левчетата.
То добре, че беше престижна кръчмата, та скадала хвана декиш. Иначе най-много да ме напердашат някъде...

Наложи ми се да отседна в някакво хотелче в една гора близо до Виена. Пих вино на бара и като си платих сметката, оня бармана, на който му казах да загръгли нещата в негова полза ми върна до стотинка полагащото ми се ресто. Е, как бе майна тоя успя да ги намери тия стинки в планината. А?
Оставих му бакшиш с КЕФ.

А тоя насред Витошка не може едно ресто да върне!



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Автор Cherchez la Femme (тук и сега)
Публикувано20.12.01 01:32



Русинов, драги имаш отчайващо чувство за ресто.

Същественото е невидимо за очите...


Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Автор Nedi (без опит)
Публикувано23.12.01 15:44



Русинов, драги, имаш прекрасно чувство за ресто.
Неди.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторrлaднaтa (Нерегистриран)
Публикувано10.01.02 12:24



Последния път / седмица преди Нова година/ там беше толкова студено, че седях с шапка и палто. Иначе имат големи претенции, ама как да ям с ръкавици, по дяволите?????????



Тема Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Автор L_Nikon (Синя окупация)
Публикувано18.01.02 06:49



Abe s dve dumi i az nqmam dumi 6tqh da pusna brada (a tva pri mene trudno stava) dokato doide toq servitiora, da ne govorim dokato se varne sas mandgata (verno si e mandga, 6toto ne e ne6to osobenno). A za restoto si mnogo ama mnogo prav. Dava6 go ako iska6 i ako smetne6 4e sa te obslugili kato horata. Aide derzai i drugiq pat digni skandal a ne go tarsi



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторdoo (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 16:09



Pich, izlagash se - 50st. 1 lv. kato si trugnal kum ugo, bratce, da hapnesh nesto navunka na sviastno miasto, znaci si precenil ce moje da si go pozvolish... taka ce ne izdrebniavai kato pensionerka za 50stinki.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: doo]  
АвторFAUST!!! (Нерегистриран)
Публикувано29.01.02 17:29



Tova deto go vizira Rusinov e svurzano s Principnost, ne e do parite!!!




Тема Parvoto Ugoнови [re: Gybata]  
Автор Gorgona (непознат )
Публикувано31.01.02 12:24



Bliak!!!
Ne si spomniam imeto na ulicata, no dokolkoto mi e izvestno tova be6e 1 to Ugo (do blvd. P. Eftimii). Ta tam hapvajki v edna kompania (mezdu koito i dvama italianci), edna ot moite priatelki izvadi ot 4iniata si otriazana napolovina ogromna ................ HLEBARKA!!!!
Niama dumi da prodalza.....a vinagi pred Ugo ima 4aka6ti....kak stava tova???



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторju (Нерегистриран)
Публикувано13.02.02 11:04



Ugo si e super!!! vkusno gotviat ,priatna atmosfera ...ako mogat i edno Ugo vav Germany da napraviat schte e super vsiaka vecher schte sam tam.
Ju-Germany



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: {AEGlS}]  
Автор netKo ()
Публикувано13.02.02 13:12



Mojesh li da izredish 10 zavedeniya v Bulgaria, kadeto ima dobur service. I az sum sviknal da davam 10% i davam, vapreki, che mnogo malka chast ot servitiorite go zaslujavat.

A i navsiakade po sveta, servitiora idva s edno goliamo portmone sus stotinkite i ti vrashta do shushka, a i reshavash kolko i v kakvi kupuri da mu ostavish. Tova v Bg ne sum go vijdal nikoga (samo McDonalds vrashtat do stotinka, no pun ne vzemat bakshishi)



Тема Re: Ми прав си е Русиновнови [re: Bagera]  
Автор kobretti-divetti (Proudfoot)
Публикувано16.02.02 16:09



Хихи, аз веднъж понеже нямах по-дребни банкноти, подавам на таксиджията за сметка от 3 лева банкнота от 10лв. и той ме погледна с дълбоко трогнат поглед и ми казва "Ооо, мерси" :)))))))))))))))))))))))))))))))))))

А миналата година друг таксиметров шофьор ме уговаря да ме закара от Варна до Несебър заедно с още две момичета. Влизам в таксито и в последния момент пича докарва от някъде още две момчета. Как се набутахме 4 човека отзад и 40мин пътувахме така...и с моите стави...лелеей...И накрая той излиза заедно с мен зад таксито /не че имах багаж/ за да не фиксира пред всички една сума, а да види колко може да изкопчи отделно от всеки.

А колкото до щатите, там сервитьорите фактически нямат заплата - тя е съвсем символична, тяхната заплата са бакшишите и това всеки го знае, затова оставят едно 40% от стойноста на сметката като бакшиш. До колкото знам в България не е така.

Rosie-Posie Proudfoot of Standelf


Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Автор kobretti-divetti (Proudfoot)
Публикувано16.02.02 16:52



Те пиците в Уго вярно, че не струват и 50ст. Не знам за сервитьорите /аз попаднах на страшно симпатична сервитьорка/, но менюто им въобще не струва - чудят се какво да измислят горките. Има една прекрасна паста там, за която се чудех какъв точно е аромата й, като стигнах до заключението, че такъв е вкусът в устата ми след като съм повръщала...Е, не се оказах права... :)

Rosie-Posie Proudfoot of Standelf


Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Автор Чoвek бeз винa ()
Публикувано13.03.02 05:28



Тази тема спокойно може да оглави класацията за най-много ... че най-много хора са я видяли - 5419



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: jam]  
Автор aceh (void)
Публикувано14.03.02 14:30



shte si mnogo iznenadan da nauchish che v amerika bakshishite mnogo chesto NE sa dobrovolno daje si ima tarifa - 15% - standartno, 20% - ako si dovolen
25% ako si mnogo dovolen i ot tam natatyka veche naistina niamash dumi da opishesh ta go davash v cifri...
drugoto koeto e che se plashtat i taksi syshto taka :)
ta naprimer v kalifornia taksata e 8.5% mnogo lesno se smiata bakshisha
taksata po 2 :)

Toplichko mi e, hubavichko mi e


Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: ani]  
Автор aceh (void)
Публикувано14.03.02 14:31



men sushto adski mnogo me kefi UGO tova beshe poslednoto zavedenie v koeto biah predi da zamina ot bulgaria...

Toplichko mi e, hubavichko mi e


Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: aceh]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано18.03.02 02:48



Уго мислех,че е в България? а?



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: stel4eto]  
Автор Pycинoв ()
Публикувано18.03.02 02:50



Не мога да ти разчета методиевицата, като изтрезнееш опитай пак



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: doo]  
Автор(Нерегистриран)
Публикувано18.03.02 16:38



Е, хайде да не обиждаме пенсионерите. Майка ми е пенсионерка и винаги оставя бакшиш. На обущаря, на човека, който разнася пенсиите и когато сме на заведение - и там. Така че тук става дума за манталитет. Ами че то 50ст. в пицария изобщо могат ли да се нарекат бакшиш??? Че това е смешно. Бакшишът ми се струва, че трябва да е повече, за да е бакшиш.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 04:47



Да не беше един педал с опашка.
Знам го това му е редовния номер.Не дай си боже да те усети че си пил малко повече ще ти вземе и 50 процента отгоре без да се замисли.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
АвторL (Нерегистриран)
Публикувано20.03.02 18:09



Lele kolko si stisnat ne e istina...
Za 50 st. si hodil da ia tyrsish - uzas
hihi
mislq ce dori e komichno...



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Автор Чoвek бeз винa (Gm7(+5))
Публикувано01.04.02 03:48



50% от хората дето отговарят тук са много прости, не разбирате изобщо за какво е този постинг, той не е за 50ст, а е за начина по който трябва да се "взимат" от клиентите.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторslavy (Нерегистриран)
Публикувано01.04.02 18:14



mnogo losha hrana!!!
ne si razvaliaite stomasite s tez boklutzi!!!
Vaji i za 3-te ugo!!!



Тема Все пак, бакшишът е доброволен!нови [re: L]  
АвторPeaлиcт (Нерегистриран)
Публикувано10.04.02 16:15



Нали сервитьорите получават и заплати!
Давам бакшиш с удоволствие, но на келнери, които ме обслужват и се усмихват! Не съм длъжен да плащам на някой темерут с мрачна физиономия!
И по-добре да спрем да се правим на велики в заведенията и по такситата, смешно е! Всички си знаем на какъв хал сме...



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторk (Нерегистриран)
Публикувано18.04.02 15:03



Е БАТИ МИЗЕРНИКА СИ !!!



Тема Re: Parvoto Ugoнови [re: Gorgona]  
АвторValeria (Нерегистриран)
Публикувано25.04.02 19:56



Zialata istoria s hlebarkite e iasna, ama ZASHTO TRIABVA DA KAZVASH, CHE E IMALO ITALIANZI? Tova pravi li te po-vajna v ochite na kogoto i da bilo ili e ot "leleeee, da ne se izlojim pred chujdenzite"?

Viarvam, che shtom SI BILA s italianzi, ponaznaivash ezika i moje bi si bila v Italia... Nishto protiv niamam, ama se chudia TI ZASHTO ne si si otvariala ochite? Tam e takava zigania, che dori ulizite v zentqra na London v noshtta na Nova Godina sa po-chisti!!!



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: slavy]  
АвторLenny (Нерегистриран)
Публикувано26.04.02 14:58



Tova prosto ne e vjarno.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: aceh]  
АвторГлapyc (Нерегистриран)
Публикувано26.04.02 23:09



Хихи това 20 процента в америка се брои в много случаи като сервиз тъй като зплатите на келнерите са дооста ниски (до 5 долара примерно) басърите змеат малко повече но ..бакшишите им са по-малко и обикновено зависят от сервитьорския обчае никой не те задължава да даваш - черньовците никога не оставят, ако оставят 5$ туй значи че са 'зели джакпота от 200 млн от лотарията.
А и 20 процента мноо ми се струва 10-15% си е пак доста добър бакшиш...

Вий дет отивате аз Оттам се връщам!




Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: k]  
Авторhi (Нерегистриран)
Публикувано03.05.02 20:06



absoliutno si praw.
Klientat reshawa dali shte ostawi bakshish.
Serwitiorat e dlazhen da brakne i da warne.
Mnogo me drazni towa w BG, che dori ne si prawiat truda da se naprawiat che tarsiat stotinki, be naprawi se, pak kazhi che niamash.
W Germania naprimer ti wrashtat do stotinka, ti ako reshish dawash, no niama nomera ot sorta, ami niamam da wi warna...



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Чoвek бeз винa]  
Авторpepa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 18:06



о, хайде, моля те, не анализирай. писва ми от запознати!
А какво ще кажеш за живописното описание: "ходих да го търся по цялата улица, влизах дори и в кухнята"? Дето после се е усетил и срамежливичко казва "не бе, не съм го търсил в кухнята"
Хайде моля те, наистина, ако не може да си позволи да отиде там и да преживее 50 ст. повече по една или друга причина (ако не е навик на сервитьорите, което, за жалост, в уго е), той си е наистина за освиркване!
Звучи точно като цървул.



Тема Иди тогава баба ти да ти сготви мусаканови [re: slavy]  
Авторpepa (Нерегистриран)
Публикувано31.05.02 18:08



скара би ти подхождала също
или мастика с...... не знам с какво я ползват, извинете



Тема apcelutno tria da vrushtat resto :)нови [re: hi]  
АвторOO7 (Нерегистриран)
Публикувано01.06.02 14:25



abe na mnogo mesta se nauchiha da ne vrashtat resto, ne stiga che lujat v smetkite i razrejdat alkohola ami ne ostaviat na klienta da reshi dali zaslujavat da im ostavi bakshish i kolko !!!!

a na zapad ima zavedenia kadeto ako upravitelia razbere che servitiora e vzel bakshish go uvolniava na mesto :)

ne che ne triabva da se pooshtriava obslujvashtia personal s niakoi %....no neka klienta da preceni dali i kolko a ne nekvi neshtasni servitiorcheta da se izjiviavat se edno sum im otishla na gosti i maika im mi e sgotvila bezplaten obiad. FUBAR





Тема Re: Ми прав си е Русиновнови [re: Bagera]  
Авторbambam (Нерегистриран)
Публикувано04.06.02 11:58



Като стана въпрос за таксиджии....много ги мразя тоя гадни копелета!!! Не стига, че си плащаш ами и се държат ултра нагло с теб и ако пък не дай си Боже решиш, че нямаш достатъчно, че да си купиш хем хляб, хем да му оставиш "дължимото"..... гледа те като последния престъпник. И изобщо в България както винаги представите са до безкрайност изкривени... Кой простак е решил, че след като си свърши работата, за която получава пари трябва да получи допълнително все едно ти е направил огромна услуга?!!?!?!
Ако сме на тема сервитьори...имам много да кажа. Нали се сещате за онази приказка, че тази вечер при накои сервитьори е по-скъпо...нямам какво да добавя. Бъдете здрави



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
АвторGLuposti (Нерегистриран)
Публикувано11.06.02 23:59



Kvi sa teq gluposti be Choveka si e kopil edna bira za 2,50 i toq mizav servitior se e izparil kato pradnq ot gashti.Kvo nema da go goni tva si e KRAZBA. Ne e vuprosut kolko pari si e prisvoil vuprosut e che si e prisvoil vuobshte chuzdi pari. Suglasen sum s nqkoi hora tuka koito kazvat che trqbva da ti vurnat resto i ti togava da reshish kolko da mu dadesh. Osven tova v cenata na birata si e vkluchen i serviza. A nai mrazim kato vlezem v zavedenie da me gledat kato che ne sa vizdali chovek, kato sa servitiori da ne sa 100kila. A imashe i edno mnogo hitro momiche tuka koeto kazva che ako ima takova gaje shtqla da umre ot sram. Skupa nikoi ne ti e dlazen da ti kopuva bonboncheta, toq deto te e pravil da ti dava pari. Nali jenite se pravite na po umni ot mazete i che mozete poveche emi sledvashtiqt put ti zavedi gajeto si na vecherq na kino i na diskoteka, puk shte vidish posle kolko dena nema da smeesh dori edno kafe da piesh shtoto nqma da mozesh da si platish toka. Ne che imam neshto protiv tova mazete da plashtat ama vse pak gajetata ne sa Zeneni hora ima razlika mnogo golqma. Zashtoto kogato edin muz vzima edna zena za svoq zena toi obeshtava che she se grizi za neq v dobro ili zlo i parite koito pechelqt gi harchat zaedno. Ako iskash sponsor hvani si nqkoi mazen debelak ili nqkoi susuhren starec koito shte pravi redovni orgii s teb no shte ti plashta dobre i shte se vozish v hubavi koli dokato nqkoi den ne mu pisne i ne te izhvarli v nqkoq kanafka. Az se chuda mazete shto predpochitat da hodqt po kurvi edno che im izliza po evtino drugoto che e po kachestveno. Ne nekoq pikla da mi lezi v legloto i da chaka da si puhnesh rakata v gashtite i. ZAMISLI SE NAD TOVA.
ZENI ne mi se sardete no e glupavo da si mislite che sme sponsori. Kakto na vas vi e kef s mazete taka i na teh im e kef s vas , trqbva da ni razbirate i nie sme gladni.
Vseki iska da ima edna zlatna kokoshcica koqto da mu snasq zlatni qichica, ama ne e taka ostroen jivota.

Nadqwam se che ste me razbrali pravilno.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: aceh]  
Автор Пaвлиk Mopoзoв (Рогоексперт)
Публикувано18.06.02 18:08



Abe wlizal li si luksozen restorant za da pleshtish takiva gluposti......25% gi izsra ot nemaj kade.
Udvoen TAX da, ama poveche emnogo samnitelno, az lichno podobno neshto ne sam vijdal, nito chuval.
Otdelno che da te obslujat kofti v USA e rqdkost, zatva s eostavq bakshish, no ako ne ostavish, to si ima prichini za tva.
Otdelno che uvajavashtite sebe si hora, pri smetka poveche ot $30 (toest v normalen restorant a ne zakusvalnq) plastat s karta, kadeto sam pishesh kolko da e sumata....

Гъзъ е като стар руски телевизор, по-голям-повече ръчкане, за да си го настроиш


Тема Значи си...нови [re: netKo]  
Автор Бoko ()
Публикувано24.06.02 14:31



Баси, да те обслужват по-зле от теле в клетка и "по навик" да оставяш 10% бакшиш си е жива идиотщина. ОК, ако то обслужат добре и си прекарал приятно, остави бакшиш. За тези дето хитруват- няма. Да се оправят. Всеки сам да си решава проблемите, особено финансовите. Има извънредно стараниа- има извънредно възнаграждение. Няма старани- няма възнаграждение. Толкова.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: aceh]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 13:24



Stoi si v Amerika! ґNie sme v Bylgaria i vyprosyt e principen!
Ako v menjuto pishe 10% serviz, razbiram, no servitjoryt sam da si spira e veche naglost!



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Kaliopa]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 13:31



Za syghalenie e taka. Predi bjah ocharovana ot obslughvaneto, no dva pyti mi donesoha povjahnala salata i veche ne hodja tam, a samo v "Ugo" na "Rakovska"



Тема Re: IZLAGASH SE.нови [re: sash]  
Авторlva (Нерегистриран)
Публикувано25.06.02 13:33



Vyprosyt e principen!!!



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Pycинoв]  
Авторaide pak (Нерегистриран)
Публикувано30.06.02 02:32



Rusinov, Rusinov, sled edna godina pak tuk, a? :)))
Tezi 50 stotinki stanaha napravo istoricheski. Shto ne si priznaesh, che si chakal, zaradi stotinkite. Nikoga ne bih ostanal da chakam zaradi inata si, shtoto servitjora zabravil da mi vyrne. Che da ne si samo ti na glavata mu, osobeno v Ugo kakvato e ludnica... No kakto i da e, tiq raboti pred jeni na sreshti gledai da gi izbqgvash, shtoto nqma da ima sledvashta :)



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: pepa]  
Автор Чoвek бeз винa (|)
Публикувано30.06.02 03:03



Това е шега, как ще е влизал в кухнята, хаха! На теб сигурно като ти разкажат виц и почваш да се смееш след 3 дни.
Човекът е имал смелостта да постне това нещо с регистриран ник, за разлика от теб, да се криеш под някакво тъпо "Пепа". Ако се почувстваш неловко, ще започнеш да пишеш вместо Пепа нещо съвсем различно, според това как ти изнася.



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: aide pak]  
Автор Чoвek бeз винa (|)
Публикувано30.06.02 03:06



Ей го и тоя отворко, ти така ли сваляш жени, като им се набутваш?



Тема Re: Ugo na vitoshka !! :))нови [re: Чoвek бeз винa]  
Авторaide pak (Нерегистриран)
Публикувано30.06.02 23:45



Prosto ne obikalqm zavedenieto, za da si tyrsq 50te stotinki. Kakto i mislq, che edin uvajavasht sebe si chovek ne bi stignal do tolkova nisko polojenie, che da go napravi. Ujasno glupav komentar v tazi staq, razkrivasht mizernoto syshtestvuvanie na nqkakyv myj, za koito 50 st sa ot izkluchitelna vajnost, zashtoto mnogo dobre si prolicha, che vyprosyt e v tqh, a ne, che ne mu gi bili vyrnali. Zashtoto vsichki znaete kvo e v Ygo, edna neprestanna ludnica, servitjorite se spukvat ot bachkane i syvsem normalno e da byde zabraveno neshto, a i sym siguren, che nikyde ne se e krilo momcheto, toq se naprai na interesen za ednite 50 stotinki. Abe prostashtina...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.