Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:40 07.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Медицински екшън...нови  
АвторPIIP (Нерегистриран)
Публикувано08.11.00 12:14



Не искам да казвам, че съм отвратен. Звучи доста грозно. Затова по надолу ще съм силно разочарован.

Това нашите "медици" са нещо много интересно. Те си изкарват дипломите. Да - правилно си прочел - изкарват. И след това - богоподобни същества на таз земя. За много голями се мислят. За нещо дето е недосегаемо. За правилния избор. А така ли е... Какво е да си лекар... Абе вие докторчетата - как ги разбирате тези неща... Аз ги виждам такива:

Винаги да сте насреща. Да се отдавате на хората. Да съчувствате. Да помагате. Да изслушвате. Да съветвате. Да подтиквате. ДА ЛЕКУВАТЕ.
И най-вече да лекувате.

Да - точно това е доктрското - а тез от вас който не са способни на подобни неща... Ей - "лекарите" да се хващате с друга работа - а не да ядете хляба на лекарите, които искат... ама заради вас са оплювани...

"Лекари" ми били...

Пойсках помощ от "лекар" и не за мен - за лошо пострадал човек. Посред нощ го намерих - с разцепена глава... В поликлинаката в Дружба с друг ентусиаст го заведох. И той да ми каже "лекаря" - "Ами много съжалявам ама не мога да ви помогна. Извикаите си такси и го караите в Пирогов". И това е цитирано... Ей това лекарското - ей "лекарчета" така ли го разбирате - Не ми даде телефона да ползвам да се обадия на бърза помощ. Та уличен търсих - да викна линейка... И ония от... Хаха Бързата Помощ (това май е някакъв виц) - "Ами вижте там няма ли лекар" - ВИКАМ ИМ - "Един тук ми каза, че бил "лекар" и с престилка е даже. Ама не ми се вярва. Аз друго имам в мислите си за лекарите". И той "лекаря" ми вика - "Те за инфаркт идват след 3часа - пък за разцепена глава..." И не се дойзказа - До сутринта сигурно му беше думата... И поне да го беше превързал и дизенфикцирал... Но и това не - имаше малко семки "лекарчето" да си изчопли и трябваше по спешност да свърши с тях... И аз да разбера...

Много съм разочарован. И незам това "лекарското" - може пък аз да го разбирам погрешно. А то да е съвсем друго. Те да са само някакви герой от научно фантастични филми по телевизията. То май "лекарското" е наопаки - май ние трябва на тях раните да лекуваме... А ние...



Тема Отг: Медицински екшън...нови [re: PIIP]  
АвторБай Хуй (Нерегистриран)
Публикувано09.11.00 19:15



prav si absolutno.Ima neveroiatni bokluci mejdu tiah i losoto e che mai sa povecheto.Mama im deba na "lekarite i lekarkite"!!!!!!



Тема Отг: Медицински екшън...нови [re: Бай Хуй]  
АвторRapidfire (Нерегистриран)
Публикувано11.11.00 09:55






PIIP, брато, явно осеменяваш всеки клуб с това. Е и аз ще ти отговоря стандартно и
по-същия начин:Хайде на всички да задам една дзен будистка коана. Дето много си ги
обичам.
Вземаш един човек. 6 години му изкарваш солука от учене. Дереш го немилостиво по изпити.
Стряскаш го и на сън. След което го хвърляш на вълците със 150 лв. чисти пари и му казваш
- ами оправяй се. И той започва да се оправя. С пияните. С лудите, дето го го гонят със
секири. С наркоманите. На които трябава да прибира вътрешностите обратно в корема, след
като са се клали, с голи ръце, без ръкавици и без да знае дали са болни от СПИН или не. С
всички тарикати, които гледат да го излъжат за болничен. С дивите родители, които всяка
нощ пребиват децата си просто така, за удоволствие. А понякога ги изнасилват. Ей така, за
разнообразие. С всички бабички, които считат за съвсем нормално да го извикат в 3 часа
нощя за да им премери кръвното, защото им шумяло в ушите. С истеричните дами, които са
способни да го накарат да изкачи 12 етажа в блок без осветление, за да каже на мъжа им да
не ги ядосва. С всички, които считат, ЧЕ Е ДЛЪЖЕН, но не и че може би, понякога, от време
на време, ИМА ПРАВО.
На нормална, здравословна храна. На годишна почивка различна от копане на село и
затваряне на буркани. На дрехи не купени от Илиянци. На собствена кола и бензин за нея. На
това да не мисли всеки месец как ще плати наема, как ще плати парното, как ще облече
децата.
И по дяволите на хоби, на спорт,на ресторант!
Не можеш уважаеми да искаш от човек за който не мислиш ама грам, да мисли за тебе.
Бай ти Вуте от Гниляне има една много точна поговорка:
КАТО ЧЕ МИ ПЛАТАТ КОЛКО ДА НЕ УМРЕМ, Я ЧЕ ИМ РАБОТИМ КОЛКО ДА НА ЗАСПИМ!
Да има някои от нас, които могат да се самоотпишат. Но си помислете, вие, които плюете,
обвинявате и се отвращавате, кой от вас би могъл да плати тази цена?
За останалата част от спора идете в клуб Медицинска.
Му другото PIIP, не ми отговори на въпроса! ТИ можеш ли да платиш тази цена?



Тема Отг: Медицински екшън...нови [re: Rapidfire]  
АвторБай Хуй (Нерегистриран)
Публикувано12.11.00 14:29



etooo-obadi se edin ot"lekarite".mnooogo gi boli tia bokluzi,ama shto li sa si gubili vremeto 6 godini i na chii grub.tova e sred nai skupostruvashtite obuchenia vaobshte.v BGto obache tozi rod"MED.personal" vinagi ima opravdanie zashto ne spazva Hipokratovata kletva.taka che rapidkaputa da go duha!!!!!



Тема 6IBANI "LEKARI" [re: Бай Хуй]  
АвторGANGSTA_MuKK_anon (Нерегистриран)
Публикувано24.12.00 00:53



da go duhat wsi4ki "doktor4eta"!!! igraqt si sus zdraweto na horata.maika im deba!!!
predi 2 meseca se biah razbolial ot hepatit a "li4niqt lekar" pomisli 4e e grip i mi predpisa antibiotik koito wlo6i ne6tata o6te powe4e!!! MAIKA WI DEBA 6IBANIAC GROZNI!!!!!!



Тема Отг: Медицински екшън...нови [re: Rapidfire]  
Авторsphere_anon (Нерегистриран)
Публикувано15.01.01 17:47



rapidfire, na tvoeto mnenie sym! mnogo e lesno da hulish i da rugaesh!!! ako pone imaha malka predstava kakvo e da si lekar, nqmashe da posmeqt i dumichkata " lekar" da spomenat! az pyk iskam da gi popitam, te svetci li sa? te vyrshat li si rabotata(ako izobshto rabotqt) syvestno i chestno? neka izvadqt gredata ot svoeto oko, a pyk posle shte vidqt kak da izvadqt treskata ot okoto na doktorite! a chestno li e doktorite da vzemat zaplata ot 150 lv??? tova stimul li e za kakvata i da bilo rabota! tova e podigravka! tezi, koito hulqt lekarite, neka pyrvo da se zamislqt kak nashite skypi politici i upravnici spomognaha za tova!
kogato se nauchat horata, che med obslujvane se plashta, togava shte se opravqt neshtata. hem ne iskat da plashtat, hem nqkoi im e dlyjen! komunizma si otide!




Тема Отг: Медицински екшън...нови [re: sphere_anon]  
Авторужас_anon (Нерегистриран)
Публикувано16.01.01 14:08



Тъпаци ходете да се гръмнете
как да разберем, че комунизма си е отишъл след като докторчетата са на принципа "те ме лъжат че ми плащат, а аз ги лъжем че им работим"
Като са им малки заплатите, да се преквалифицират
Колко инженери днес продават вестници?



Тема Re: Отг: Медицински екшън...нови [re: ужас_anon]  
АвторЛора (Нерегистриран)
Публикувано30.01.01 11:44



Не се карайте по между си, за Бога. Не ставайте кукли на конци. Кукловодите са ченгетата, които искат всичко у нас да крета и да се влачи, да полуживее, за да дърпат конците послушни некадърници. И Кубрат е казал на синовете си, че ще устоят само, ако са заедно и се обединят. Причината за този екшън не е в лекарите (поне за кадърните), нито в претенциите на пациентите. Не си мълчете и не се прекланяйте пред некадърниците (лекари, учители, чиновници, продавачи и каквито там срещнете), кажете и на другите за тях да ги избягват, пренебрегват и пропускат. Не взимайте даром нищо от тях, не се лакомете, защото съвестта ще ви гризе и няма да се самоуважавате. Елиминирайте ги, иначе те - вас.



Тема Re: Отг: Медицински екшън...нови [re: Бай Хуй]  
Авторлekap (Нерегистриран)
Публикувано05.02.01 19:08



Имай предвид обаче че те ще ти я ебат най-пълноценно само да им паднеш в кунките



Тема Re: Отг: Медицински екшън...нови [re: лekap]  
АвторJo (Нерегистриран)
Публикувано12.03.01 20:31




Glupavo e da se obobshtava-iskreno sam otvraten ot chast ot predstavitelite na tazi profesia-po-bezchuvstveni jivotni ot tiah ne sam vijdal.Ne vsichko e izgubeno-tuk tame ima i lekari,zaslujavashti da nosiat tova ime.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.