Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:35 16.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Хора, как се оправяте в данъчното и СУСО ?нови  
Автор Нели ()
Публикувано28.01.00 17:27



Всеки, който има нещо общо с държавните институции знае как е ... Отиваш в 11:45, за да зададеш елементарен въпрос и те гонят, защото работното им време е до 12:00. На другия ден отиваш пак - задаваш си въпроса и ти казват, че се чака разпоредба т.е. никой нищо не знае. И така си губиш времето - за нищо. Няма ли един ден да се оправи тази бъркотия ?

Тема Хора, как се оправяте в данъчното и СУСО ?нови [re: Нели]  
Автор Аспарух ()
Публикувано28.01.00 20:15



В СУСО няма защо да ходиш, просто изпращай нещата на дискета по пощата в плик за писмо, препоръчано с обратна разписка /софтуера се взима от СУСО/ . На данъчните също не е нужно да обръщаш толкова много внимание - има достатъчно литература по въпроса, както специализирани вестници и списания. От 100 години се говори за варианта дневниците за ДДС да се изпращат по елктронна поща, така че и това ще е едно улеснение. Въпроса е кога ще стане. При тях проблемите са от друго естество - във всяка данъчна има различни правила - последния хит е да има касова книга за резервния касов апарат и в нея да се лепят дневни отчети с нулеви обороти /в "Надежда" е така/ ... въпрос на тълкуване на наредбата, което според мен е доста глупаво. Мисля, че не трябва да се взимат толкова присърце тея неща, защото човек излишно си причинява нервни сърбежи, а нали знаеш, че който се нервира бързо умира. ;-) Поздрави

Тема Хора, как се оправяте в данъчното и СУСО ?нови [re: Нели]  
Автор Niki ()
Публикувано30.01.00 08:15



NE podawam deklaracii - da me tarsiat te !!

Тема Хора, как се оправяте в данъчното и СУСО ?нови [re: Нели]  
Автор Тарифа ()
Публикувано30.01.00 20:51



Първо се правят един куп консултации с приятели и специалисти и после по пощата. Обикновено действа безотказно! А ако си намериш и някоя връзчица...става по-лесно, но се оскъпява. Успех!

Тема Nikiнови [re: Niki]  
Автор ......................... ()
Публикувано30.01.00 22:27



Ето един истински интелигентен човек. Нещо рядко срещано в днешно време. Браво Ники !

Тема За Аспарух и другите [re: Аспарух]  
Автор Нели ()
Публикувано01.02.00 14:33



Така е, прав е Аспарух - всеки си тълкува нещата както иска. Последно, не ни стана ясно нулевия бон на касовия апарат къде да се залепи ... А, някой може ли да ми каже как стоят нещата с патентния данък, ако една фирма имя няколко дейности - и патентни и не патентни.

Тема За Аспарух и другитенови [re: Нели]  
Автор Аспарух ()
Публикувано02.02.00 21:54



Боновете си се лепят в касовата книга /за касов апарат/, която също трябва да си е с всички реквизити - прошнурована, пронумерована, подпечатана в данъчната и т.н. И тук също си има "данъчни правила" - в някой данъчни искат молба за касова книга, което според мен е тъпо, но още по-тъпо е, че нямат бланки, а трябва да се преписва от една типова молба, сложена в коридора. ;-) Патентен данък плащаш само ако имаш патентна дейност /виж чл.30 от Закона за облагане доходите на физическите лица/. Ако имаш и непатентна дейност печалбата ти се определя въз основа на чл.35 от същия закон, ако си физическо лице / ЕТ/ или по чл.44 от Закона за корпоративното подоходно облагане, ако си юридическо / ООД, ЕООД, СД, АД /. Законите мисля, че ги има в Параграф22 на dir.bg, но най-лесно е да си ги купиш, всичките събрани на едно място са на цена около 2-3лв. Поздрави

Тема Хора, как се оправяте в данъчното и СУСО ?нови [re: Аспарух]  
Автор Luiz ()
Публикувано03.02.00 13:18



АЗ ПЪК ИМАМ ДРУГ ВЪПРОС: НЯКОЙ МОЖЕ ЛИ ДА КАЖЕ КАКВО ДА ПРАВЯ С ВТОРОТО КОПИЕ НА ЛЕНТАТА ОТ КАС.АПАРАТ? ОТЧЕТИТЕ (ОТ ПЪРВОТО КОПИЕ) СИ ГИ ЛЕПЯ В КНИГАТА , НО ВТОРАТА ЛЕНТА?

Тема Хора, как се оправяте в данъчното и СУСО ?нови [re: Нели]  
Автор Велчева ()
Публикувано08.02.00 08:21



Второто копие от лентата се съхранява до пет години,не зная да има промяна на тая наредба.

Тема Хора, как се оправяте в данъчното и СУСО ?нови [re: Велчева]  
Автор LUIS ()
Публикувано08.02.00 12:55



МНОГО БЛАГОДАРЯ, ОТИВАМ ДА ТЪРСЯ КАШОНИ И ДА НАЕМАМ СКЛАД


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.