Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:03 17.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Паспортнови [re: Андрей]  
Автор Gen ()
Публикувано07.02.00 23:42



Ami kak stava transcribiraneto na imenata na litinica, az si picha imeto po nachin koito e razlichen ot tozi deta sa mi go napisali v chofiorskata knijka i v mejdunarodnia. Kak da go napicha?

Тема За "аз съм" (М.)нови [re: аз съм]  
Автор Иван ()
Публикувано08.02.00 11:53



Уви, не съм аз. Съжалявам, че не съм твоя Иван работещ в Капитал. Но се радвам на твоето обръщениe "с обич". -:))))))))))

Тема Паспортнови [re: Gen]  
Автор ВИ ()
Публикувано09.02.00 00:01



Много внимавай! Аз също си пиша името различно - транскрибира се различно на латиница (не както беше според френската конвенция). Миналата година си вадих нов задграничен паспорт, като им дадох и стария, понеже го искаха да го подпечатат, че вече е невалиден. Обаче, накрая ми ги връщат и двата, и в новия - името различно. Питам аз и отговор не искам - Как е възможно да не погледнат в стария паспорт първо, и второ - как може да дават паспорт на същото лице с различно име и да викат, че не било тяхна грешка?!! Трябваше да пътувам след 3 дена, и ме накараха да платя още половин такса, за да ми го преиздадат експресно. Имах самолетен билет на моето си име, което обаче беше грешно в новия паспорт. Представям си как щяха да си помислят, че не съм същия човек по летищата и на границите, където гледат визите с лупа. Пък тия тикви от паспортното ми искаха в началото да платя цялата такса наново. Ама на мен ми кипна и им вдигнах скандал. Добре че поне запазиха снимката, че щеше да трябва да се снимам наново, а нямаше време за всичко. Разминах се само с половин такса за преиздаването, което всъщност беше по тяхна грешка. И лелята ми вика - "А, ми то никой не гледа как ви е името в стария паспорт" !!! Така че, Gen, напиши си името на кирилица и латиница на зелената бланка (преди беше зелена, сега не знам). И им обърни внимание, че са неграмотни! Освен, че са неграмотни, и не гледат. Яд ме е само като си спомням.

Тема За "аз съм" (М.)нови [re: Иван]  
Автор аз съм ()
Публикувано11.02.00 21:27



:))))) Nisto, nisto, tce ne si ti. Po prinzip Ivan-ovzite ste mi simpatitchni -taka tche, vesel Trifon zarezan/Sveti Valentin!!! :) M.

Тема Паспортнови [re: Андрей]  
Автор полковникЪТ ()
Публикувано13.02.00 16:00



Някой знае ли ако си в чужбина каква е процедурата?

Тема Паспортнови [re: полковникЪТ]  
Автор ВИ ()
Публикувано13.02.00 16:15



Сигурно ще те накарат да чакаш най-малко (ама най-малко) 6 месеца, зависи на колко месеца има дипломатическа поща то тази чужбина, в която си. Аз се отказах по тоя начин.

Тема Паспортнови [re: ВИ]  
Автор полковникЪТ ()
Публикувано14.02.00 21:01



Абе тя моята чужбина уж не е много далече - Полша. Аз не, че скоро ще имам работа към родината, ама все пак с този червен паспорт (нищо, че има подвързия с новия герб) ме гледат малко като Украинец или Руснак, а това в Полша не е здравословно... Май ще ида да видя къде е консулството ни във Варшава или трябва да ида в посолството?

Тема Паспортнови [re: Андрей]  
Автор Desho ()
Публикувано08.03.00 00:43



Abe mom4eta i momi4eta tova vashto problemi li sa. Purvo si podadoh dokumentite v Pernik (jiveq tam).Ot tam me vurnaha. Sled tova pak si podadoh dokumentite tam i pak me vurnaha s dumite "Vie ne ste perni6ki grajdanin a sofiiski". (turih im edna maina ot surtze). Otivam az noemvri mesetz v ob6tinata na kvartala deto sum roden v Sofia.Tam vsi4ko minava po voda. Da ama ne suvsem slu4aino sestrami ne e zapisana v kompiutrite v natzionalna baza danni.Hubaho zapisvat ia.Sled edin mesetz (t.e.Dekemvri) da otida v 5-RPU da mi sravniat dannite.Ot tam puk mi kazvat elate o6te sled edin mesetz (t.e.11 Fevruari) za polu4avane na li4nata karta i pasporta za 4ujbina. Otivam az na 11 i kvo niama pasport. Zashto? Ami malko sa se zabavili.Sled edna sedmitza pak otivam i pak ne sa gotovi. Mejdu drugoto zaminavam za Yugoslavia sredata na mart. Dokumentite ne sa gotovi i do dnes. Na vsi4koto ot gore platih ne 40 leva a 47. Te na tova mu se vika problemi. Desho


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.