Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:03 29.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Да се отървем от Цифрово Системинови  
Автор Иван Горинов ()
Публикувано17.11.99 17:44



Тия дни избраните незнайно как да обслужват DNS за България, фирма Цифрови Системи направиха поредната простотия. Спряха обслужването на областта bas.bg, защото не били платени 50 долара за поддръжка на името. Простотията е голяма защото: 1. Тия смешни пари са платени преди няколко седмици, ама те не могат да си оправят счетоводството. 2. Въпреки всичко, когато вчера спират обслужването, БАН изпраща човек във Варна и им плаща ВТОРИ ПЪТ на ръка. Те обаче се ослушват и вече втори ден цялата мрежа на БАН и други организации ползващи подобласти на bas.bg не може да си получава пощата, защото reverse DNSa не работи. 3. А той не работи, щото големите специалисти от Digsys явно са затрили коннфигурацията на DNSa и сега не могат да я възстановят поради излишък от акъл. 4. Като им се обадих някакъв умник се опита да ми обяснява какво е това DNS, как работи, и че всичко си било като хората а проблемът ми бил, че май аз не разбирам. Да ама аз разбирам, щото сам съм изградил и поддържам мрежа клас C от 71 компютъра, включително 3 UNIX машини, 2 Netware сървера и цял куп нещастни машини с тъпотиите на Бил Гейтс. Освен това всичко си работеше без проблеми повече от година, докато не се намесиха поразяващите ръце на Digsys. Преди време имаше голяма дискусия, дали е редно ISP като Digsys да поддържа имената в областта BG, след като това си е чиста нелоялна конкуренция. По цял свят тая работа я върши или някой Университет или специална организация с идеална цел създадена от големите ISP. Да не говорим, че с тия пари, които вземат - $50 на област от всички в България, Digsys си живеят живота, a другите ISPта обират псувните на клиентите за отвратителното обслужване. Отправям апел, даже вопъл: Дайте да се отървем от тия мошеници! Не се абонирайте за техните услуги, намерете си други провайдъри (дал Господ), пишете по форумите срещу тях, дано най сетне ISPтата в България и RIPE.NET направят нещо по въпроса!

Тема Да се отървем от Цифрово Системинови [re: Иван Горинов]  
Автор Григорий Нанев ()
Публикувано17.11.99 17:58



Въпросът с домейните не е ли правно регламентиран?

Тема Да се отървем от Цифрово Системи [re: Григорий Нанев]  
Автор Иван Горинов ()
Публикувано17.11.99 18:27



Там е работата, че не е!

Тема Да се отървем от Цифрово Системинови [re: Иван Горинов]  
Автор Лена ()
Публикувано17.11.99 23:19



Когато бях клиентка на Цифрови системи ми изпратиха как съм успяла за 1минута да вляза 10 пъти!!!! и следователно съм ползвала 10 минути при Dial=up връзка

Тема Аз съм много доволеннови [re: Лена]  
Автор Ачо ()
Публикувано18.11.99 10:04



Много съм доволен от Цифрови системи. Какво не ви харесва?

Тема Да се отървем от Цифрово Системинови [re: Иван Горинов]  
Автор mig29 ()
Публикувано18.11.99 10:40



Krajno vreme e!

Тема Ами виж по-горенови [re: Ачо]  
Автор Иван Горинов ()
Публикувано18.11.99 10:53



Виж по-горе! Трябва да се прекрати тая нелоялна конкуренция и некадърност. Поддръжката на областта BG не трябва да се прави от ISP

Тема Ами виж по-горенови [re: Иван Горинов]  
Автор decho ()
Публикувано18.11.99 15:40



Ami ne si ti choveka koito she go opredelja tova. Ima si RIPE Za RIPE za domaina bg ima samo digsys tova e polojenieto. kuchetata si lajat - kervana si varvi. Predpolagam che e po-vajno da e v sofia a ne v varna nali? ne moje varnenska firma da sabira $$$ :) E da ama moje pich, koito sa e usetil parvi - toi bere plodovete si. Kogato ti si spal spokoino v vas, tezi ot DigSys de pluesh sa cheli edna duzina dokumenti i sa regvali. Zatova i te she poddarjat domaina .bg. Napomnja mi spora za zone359 predi vreme v FIDO.Sofianci otnovo ne mojeha da go prejivejat.mdam. ma neshtata sa takiva kakvito sa.

Тема За Дечонови [re: decho]  
Автор Иван Горинов ()
Публикувано18.11.99 18:36



Ти приятелю, преди да съдиш кой е спал и кой не, докато Digsys са се правили на умни се научи да първо да питаш. Не ти известно нищо за мен, а говориш все едно ме познаваш. Не знам дали си от Варна - не ме интересува от къде си. Нямам нищо против варненци и който и да е. Важното е, че това е против всякакво нормално разбиране за честна конкуренция, никъде по света ISP не е едновременно и регистър на имената. Тяхната компетентност няма да я коментирам - всички знаят какво представляват Digsys. Не си мисли, че съм човек на някой софийски доставчик на интернет. Аз съм си краен потребител и искам да ме обслужват като хората. Следващия път напиши нещо по същество, а не разсъждения на тема кой на кого завижда.

Тема За Дечонови [re: Иван Горинов]  
Автор decho ()
Публикувано18.11.99 19:07



mi ne znam koi na kav koga i kade se e pravil. no ne bas a digsys darjat registara tova sa faktite. za kompetentnosta im - sashto ne mislja che ti si choveka koito shte sadish. Dumi ot sorta na "nikade po sveta" sashto ne sa nikakvo osnovanie. A i ne mislja che njakakva si organizacia s nestopanska cel shte go varshi tova po-dobre.V BG tova bi se oporochilo za nula vreme. Nai-dobre da dadem na BTK i tova pravo i da e vsichko pri tjah. Njama konkurencia - njama i problemi :) Sory ako sam te obidil. Ne mi e bilo cel kakto i da obijdam koito i da e.


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.