Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:02 27.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Всички ISP са един дол дренки  
Автор !Svetlio ()
Публикувано27.10.99 05:07



Писна ми от нашите доставчици незнам из другите градове как е ама в Пловдив вече сменям 5 доставчик и всичките са един дол дренки. Може би само един от тях заслужава да се спомене но те пък си вдигнаха цените и направиха достъпа си на часове, става въпрос за ITDnetwork ili BIA. И така излиза, че що годе свястен интернет на поносими цени за българските условия не можеш да получиш от нито един ISP. Не мога да си обясня как може в USA или разни други страни интернет достъпа да е достатъчно високо ниво при това неограничен за цял месец и на цени между 25-30$ тоест на такива цени на каквито тук или получаваш някакви мижави часове или нещо което изобщо не може да се нарече интернет. Хайде това, че връзката се разпада през 5,10, 15 минути както и да е за това БТК в повечето случаи си имат своя принос. Ама да ми кажат, че за всичко са виновни те .... Последно съм вързан към МОБИКОМ е не правете тази грешка по добре всеки друг ама не и МОБИКОМ да цените са им не лоши ама пък връзката им се влачи като костенурка, нищо че получавате едно хвърчащо листче в което има вашите задължения и техните. Та в същото това листче пише, те се задължавали да ви доставят качествен интернет достъп (хахахахахаа) голям смях. Интересно като се обадя да ги питам това ли смятат за качествен интернет какво ще ми отговорят. Та това е общо взето, вероятно не казвам нищо ново, ама какво да се прави щеше ми се някъде да си излея мъката щото вече нямам нерви;-( и ми писна от мошеници и хора които искат да забогатеят за един ден. Нека ви кажа една приказака ама истинска. Та значи някъде в Канада един човечец които си имал интернет акаунт веднъж му се случило в продължение на цели 5 минути да му дава заето (направо да го съжалиш горкия той, добре че не живее в България). И та обажда се човека по телефона на доставчиците и еди какво си еди какво си ама 5 минути вече ми дава заето. Хората проверили извинили му се и понеже такова нещо при тях било недопустимо просто 6 месеца след това човека нямало да плаща абонамента си. Ех, защо пък ние не живеехме в Канада а;-). Е аз няма да ви отегчавам повече ама все пак майната им на всички ISP в България.

Тема Всички ISP са един дол дренкинови [re: !Svetlio]  
Автор George ()
Публикувано27.10.99 20:37



Svetlio, Temata, koiato si povdignal, izobshto ne e ot vchera i trudno shte prikliuchi utre. Na dosta hora im e napulno izvestno kakvo e kachestvoto na internet uslugite po- na zapad ot nas, dori ne chak v USA. (Makar che po princip vseki gleda otvud okeana i s pravo.) Mnogo hora zadavat vuprosa "abe zashto nie plashtame kolkoto amerikancite (che i poveche!), a ne poluchavame i polovinata ot tova, koeto imat te?". E, imai predvid che tezi hora prosto ne znaiat ili ne suobraziavat niakolko mnogo vajni neshta. Purvo, imate li predstava kakva e razlikata v cenata za edna T1 ili E1 (1.544 ili 2 Mbps) linia kum internet? Obshto vzeto grubo 10 puti po-evtino e da si ia prekarash v USA, otkolkoto tuk. Ako puk poiskash da si ia prekarash po kabel napravo do Evropa ili Amerika, cenata skacha mnogokratno nagore. Ako reshish da polzvash sateliten kanal, liniata ti izliza dosta po-evtino, no investiciite za satelitno oborudvane izobshto ne sa za prenebregvane (mejdu 10 000 i 40 000 USD grubo). Drug vajen faktor sa cenite na mrejovia hardware. Za nikoi ne e taina che te izobshto ne sa takiva, kakvito sa v civilizovanite strani. Nikoi ISP ne moje da funkcionira bez routeri, access serveri, switch-ove, hub-ove i t.n. Slojete i tiah v smetkata, koiato se plashta pone purvonachalno ot vseki dostavchik... Da ne zabraviame i BTK. Cenite na cifrovite naeti linii sa bezumni. Po analogovi obache riadko mojesh da pusnesh dostatuchna skorost na vruzkata, osobeno ako razstoianieto mejdu tochkite e po-goliamo. Da ne govorim kolko trudno se prekarvat tezi linii, s kakvi rushveti poniakoga e svurzano tova i nai-veche s kakvi nervi... Suvsem nakratko nahvurliam prichinite poradi koito prosto ne mojem da iskame ot vsichki dostavchich v Bulgaria da sa sravnimi s tezi v USA i Canada. Niama da vlizam v detaili, zashtoto predpolagam che vseki moje da si napravi izvodite. I vupreki vsichko tova, ne smiatam che "vsichki sa maskari". Ima firmi, koito mnogo dobre si vurshat rabotata i niakaksi uspiavat v tazi nemotia da predlojat mnogo dobra usluga. Kachestvoto na bulgarskia internet izobshto ne e tolkova puti po-nisko, kolkoto po-visoki sa cenite, koito provider-ite plashtat navun za nego... Vsichko nai-dobro, Georgi

Тема Всички ISP са един дол дренкинови [re: George]  
Автор !Svetlio ()
Публикувано28.10.99 02:06



Немога да не се съглася с теб, че е ужасно трудно за нашите провайдери, но.....е представи си колко "но" има да темата е дълга за обсъждане и ако задълбаем дълго можем да поспорим или дискутираме.

Тема Опита ли TTM?нови [re: !Svetlio]  
Автор Стефан Христов ()
Публикувано30.10.99 13:20



Аз не съм, обаче те твърдяха преди време, че дават безплатно време за да пробваш.

Тема Опита ли TTM?нови [re: Стефан Христов]  
Автор Опитал ()
Публикувано01.11.99 02:16



Хич не се минавай! Вярно е, че доста често връзката им е с прилична скорост, НО: 1. Също така често започва да те дропва на всеки 3 мин и 40 сек. и така - по половин ден, а понякога и повече. 2. Честичко го има "заето - свободно (ама модем не се обажда) - заето и т.н." 3. "Пълният" им достъп е с лимит от по 80 МВ входящ и изходящ трафик.


Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.