Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:36 04.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Аз оставам в Българиянови  
Автор Мишо ()
Публикувано06.09.99 21:56



Като гледам, всички са се юрнали да бягат в чужбина. Искам да им кажа следното - който е неудачник в БГ, е неудачник навсякъде. Начин за измъкване обаче има - всеки един от нас да се погледне в огледалото и да си помисли хубаво дали му е виновна държавата или той не е дорасъл за гражданско общество и нормален бизнес. Ами пичове, вижте се как работите бе - толкова ли ви е необходим западен шеф за да ви размърда задниците и да започнете да работите яко и да взимате от живота това което искате ? Всъщност - мисля че всички емигранти просто страдат от липса на самочувствие. "Разтварят" се в други общества защото проблема им е че те не могат да формират общество. Писна ми от хора дето аз съм им виновен (нали и аз съм част от "тая" държава). И съм тука не по принуда, а защото ми харесва. Не мога да свикна със свинските мутри на гаджетата от западните провинции на европа и не искам да ме поучават разни тъпаци, които имат държава от 200 год. Ако всеки се върне назад в поколенията, ще стигне 681г., а тогава ние не сме били боклуци. Просто сме били империя. Обаче империя се прави от императори а не от роби. Тъй че - късайте оковите, а не сменяйте господарите. Като не ви харесва Костов, разкарайте го. Или просто не можете, защото не сте толкова качествени !

Тема Аз НЕ оставам в Българиянови [re: Мишо]  
Автор мечето Пухи ()
Публикувано06.09.99 22:17



Ами като си толкова КАЧЕСТВЕН промени нещата :-) Аз имам семейство което обичам и нямам моралното право да си правя експерименти или да пускам ТОТО - фишове. Пак ще направя опит за емиграция ( сега събирам информация - къде и как ) и ако успея - добре, ако не - пак ще започна от нулата. Един нелегален индиец през лятото на 96-та, 12 пъти прави неуспешни опити за преминаване на границата с Гърция и чак на 13-тия я премина успешно. Сега е женен за гъркиня и има собствен безнес в Атина. Та такива ми ти работи :-І

Тема Аз също НЕ бих искал да съм в Българиянови [re: Мишо]  
Автор unknowN ()
Публикувано06.09.99 23:28



Мишо, и аз като мечето Пухи също не мога да приема твоето мнение. Не съм съгласен с твоето мнение, че който е неудачник в БГ, е неудачник навсякъде. На всеки попаднал в друга дъжава наистина ще му бъде по-трудно в сравнение с някой местен в каквото и да било отношение, но където и да било другаде като компенсация на това ти се предоставят и много повече възможности за действие. Изобщо казано БГ може да е хубаво място за хора с много пари, но тук (в БГ) многото пари не се изкарват с честен труд и ако се опитваш да правиш честен бизнес си жив умрал. Така, че ако ми се отвори възможност и аз бих се разкарал от тук. Дори и най-мизерната работа на запад е по-добре заплатена отколкото същата тука.

Тема do Mishoнови [re: Мишо]  
Автор Borislav ()
Публикувано07.09.99 19:02



Misho, ne vseki, napusnal Bulgaria e ikonomicheski emigrant. Povecheto ot nas, politicheskite emigranti, izbjagahme zashtoto ne iskahme da ziveem poveche pod komunistite. Taka, che ne slagaj vsichki pod edin znamenatel.

Тема Aз няма да остана в Българиянови [re: Borislav]  
Автор NIKITA ()
Публикувано07.09.99 19:49



Значи искаш да ми кажеш че ако аз остана тука и България ще се превърне е някогашната империя??? Дрън-дрън.....значи аз трябва да си съсипя живота и бъдещето, да си скъсам задника от работа и да получавам 120лв на месец??? НЕ, защото аз мога да избера пак да си късам задника от работа и да получавам по 30 000$ годишно. Ама не тука а ТАМ.....Купи си, Мишо, новия "Егоист", там готиния Карбовски ти е дал 40 напълно основателни причини да си стегнеш куфарчето и да не погледнеш повече назад.Споделям неговото мнение. Аз няма да остана в България, не защото не искам, не защото не я обичам, а защото нямам избор ако искам да направя нещо с живота си... N.

Тема Аз СЪЩО оставам в България !!нови [re: Мишо]  
Автор НеОНеЛ ()
Публикувано07.09.99 23:53



поддържам почти напълно изказаните от тебе съображения, мишо. разбира се, както са написали участниците преди мене в нашата дискусия, нещата имат много, не само две страни, така че не е лесно да се обхванат всички аспекти на проблема. тъжно, тягостно и някак... душевно - мизерно ми става, когато виждам с очите си написано от толкова много, най-вероятно млади, хора, че не желаят да продължат живота си в българия. за тях, като че ли, родина е нещо като мръсна дума... не ги упреквам, само ми е мъчно. защото ако имаше подходящи условия за развиване на човешките потенциали тук, те надали (надявам се аз) биха искали да отлетят завинаги. с думите работата е такава - колкото и думи да се изредят, надали ще стане ясно всекиму какво точно си имал ти предвид. или пък аз. или пък който. както и да е. аз съм пътувала доста много по света. обиколила съм го почти. и навсякъде съм забелязала, че такова нещо като "безплатен обяд" няма. също, че където и да отидеш, ти си "някой " само докато ти личи, че имаш много пари. а пък такова нещо няма как да се имитира... друго - приятели? близки? някой, комуто да звъннеш ей така? - забрави... е, вярно, заплатите са по-адекватни. и кво? можеш ли да си купиш с каквито и да е пари приятели? обаче пък - без пари и гладен, и разстрелян от всякакви тъпизми, каквито се въдят тук, в нашата държава, можеш ли въобще да мислиш? някои могат , други - не. както и да е - отново. сигурно, ако всички заминат оттук, аз ще остана. и преди да гушна букета, (който с последни сили ще съм си набрала сама) , ще дръпна шалтера... абе много тъжно прозвуча, извинявайте. но пък се натъжих и затова... да сте здрави! н.

Тема Аз оставам в Българиянови [re: Мишо]  
Автор Злостър ()
Публикувано08.09.99 13:13



Мишо, Мишо излишно си си амортизирал клавиатурата. Много верни думи отишли на хаос. Какво значи да отидеш в чужбина: 1. Да загърбиш всичко най-ценно в живота си- приятели, семеиство, среда, история, ценности и още какво ли не 2. Да се чувстваш неспособен да мотивираш най-вече себе си, че си част от това общество и като негова неделима част да спомогнеш за неговото добруване. 3. Да заплюеш родителите си индиректно в лицето, които за мен са донякъде виновни за онези черни 50 г. Защото всеки е малко или много виновен със своята явна съпричастност или тиха неадекватност. Явно в българина е генно заложено робското начало. Защото ако във всеки от нас имаше поне 10% от свободолюбието и родолюбието на ЛЕВСКИ щяхме да сме незаменима държава. И тогава естествено всеки от по горните щяха да се бият в гърдите че са родени и най-важното че живеят в България.

Тема Реплика от Мишонови [re: NIKITA]  
Автор Мишо ()
Публикувано08.09.99 23:32



казваш ... "скъсам задника от работа и да получавам 120лв на месец" ... - подмени получавам с ИЗКАРВАМ, или плащам на някого, и нещата ще прозвучат по-оптимистично. Защото кой да ти даде? И аз нямам - опитвам се да си ги изкарам. Ако чакам някой да ми даде, то ще получа наистина 120... Има и друга истина - докато си на заплата все си зле - независима дали е 120 лв или $1200. Май не си наясно какво значи живот в USA с $1200 - иди се пробвай да пиеш една бира за $5 (пет), като вече си задели от 1200-те $300 за наем, $300 за застраховки и поне $200 за храна. Колко ти остават и кой ще си с тези $няколко ? Освен това си оставаш ЧУЖДНЕЦ. Един преподавател ми разправяше как се просълзил на гръцка музика - просто му звучало балкански... Иначе не понасял тази музика. Чел ли си 24 часа на връщане към БГ ?

Тема Пак от Мишонови [re: Злостър]  
Автор Мишо ()
Публикувано08.09.99 23:36



И аз така го разбирам - да избягам оттук значи да избягам от моите родители и приятели - все едно те са ми виновни ! Принципно не съм против да поработя където и да било, обичам да пътувам, но да ИЗБЯГАМ - кофти звучи за мен самия някак си.

Тема Аз също НЕ бих искал да съм в Българиянови [re: unknowN]  
Автор Мишо ()
Публикувано08.09.99 23:45



Казваш "многото пари не се изкарват с честен труд" - наистина ли мислиш така или е по-удобно так да си мислиш? Въпросът ми не към теб лично. Задавам си го и на себе си. Просто много хора го казват. Аз съм свикнал да не вярам на това което много хора го казват. Ако си спомняш (не знам кога си роден), но педи пак така много хора разправяха че СССР е непоклатима сила, а той се разпадна. Твърдяха (пак много хора), че социализма е нещо добро (така ли е наистина). Тъй че остави "удобните" приказки и си направи критика. Така че да те заболи. И то сам си я направи. После пак помисли. ПИЧОВЕ, В МОМЕНТА СЪМ В НАЙ-НЕУДОБНОТО СИ ПОЛОЖЕНИЕ ОТ НЯКОЛКО ГОДИНИ (ЧЕТИ С НАЙ-МАЛКО ПАРИ) И ВЪПРЕКИ ТОВА ВЯРВАМ ! АЗ МАЙ НАИСТИНА МОГА. Просто ако и вие мислите така, ще се оправим. Обещавам да ви съобщя, ако се разколебая от горното.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.