Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 03.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема писна ми от неграмотницинови  
Автор Пламен ()
Публикувано26.07.99 16:59



още по-точно писна ми от неграмотни интелигенти с хуманитарни специалности да вземем за пример преводачите, тиа хора така и не се научиха, че БИЛИОН се превежда на български като МИЛИАРД, да не говорим че това е 1Е9, а не 1Е12 както го бяха написали в 24 часа. изобщо не искам да коментирам нещастните преводи на техническа литература или фантастика, от които се разбира, че техническата култура на преводача е на нивото на фред флинстоун. ТАКА ЩЕ Е ДОКАТО СЕ СМЯТА, ЧЕ ЛИТЕРАТУРАТА Е ПО-ВАЖНА ОТ ТОЧНИТЕ НАУКИ.

Тема Отг: писна ми от неграмотницинови [re: Пламен]  
Автор VADER ()
Публикувано26.07.99 19:30



napalno, absolutno sam saglasen i podkrepiam!!!!!!!!!!!!!!!

Тема Отг: писна ми от неграмотницинови [re: Пламен]  
Автор Андрей ()
Публикувано26.07.99 23:33



Не си прав. Като сте хем литературно, хем технически грамотни превеждайте техническа литература. Само, че май ще стане по-лошо. По-добре е да сбъркаш 1Е9 и 1Е12 отколкото овца с увтсъ. Я по-добре кой за каквото е учил..........

Тема Отг: писна ми от неграмотницинови [re: Пламен]  
Автор VADER ()
Публикувано27.07.99 09:25



zatova ima prevodaci na tehnicska literatura, na hudojestvenna, konsultanti v niakakva oblast..... a, to se hvanal edin da varsi vsicko! i ako nesto vse pak neznaete, ami popitaite koledata do vas, toi moje da znae! a pak tova ce niakoi neznae kakvo znaci 4e13 naprimer e SRAMOTA!!!! i takav covek edva li ima mesto za kakvato i da bilo rabota! inace az sam vse pak otnositelno gramoten naucno-tehniceski! i trudno moga da bada izlagan s nesto! ama naprimer ot medicina,ikonomika,pravo... nerazbiram! koi znai kakvi gluposti mi se govorat ot raznite mu tam jurnalisti!!!!!!!!!!!!!!! dori te ne se statraiat i v prostoto saobstavane na faktite!!! vednaj nekade v afrika izbuhnala bomba i spored kanal1 bili zaginali 5dusi! spored novaTV 3, spored 7dni 13 !!!!!!!!!!! kakvo e tova!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a, ne sam se hvanal da prevejdam stoto ne znam dobre nikoi cujd ezik!!!!!! (ne sam i dlajen, ima si hora za tova)

Тема Дупл: Отг: писна ми от неграмотницинови [re: Пламен]  
Автор Андрей ()
Публикувано27.07.99 12:09



Верно, че енциклопедистите са отдавна изчезнал вид, също така е вярно, че се пишат доста доста глупости, но една глупост в дадена област може да бъде компетентно оценена само от съответният специалист. Освен това без глупости светът няма да бъде и наполовина толкова интересен. Колкото до 1Енезнам си к'во - моного хора се чувстват чудесно и си вършат работата без да го знаят. Не виждам какъв е проблема. Мисля, че няма маловажни области в науката. Светът е достатъчно сложен за да бъде обяснен и направен по юзър френдли само с технически или само с хуманитарни средства.

Тема Отг: Дупл: Отг: писна ми от неграмотници [re: Пламен]  
Автор VADER ()
Публикувано27.07.99 13:12



da, ako na pazara ili v nekoia kracma cuia(znam ce nema da cuia) 3e6 naprimer ce znacilo 3 biliona da kajem, nisto! no kogato proceta v nekoi vestnik ili ot druga media nekakvi takiva drebni i neznacitelni gluposti ot koito nikoi ne se interesuva (naprimer ce v afrika bili otrepani 5tima dusi!) vse pak e sramota! ili naprimer mo TV7dni skoro davaha nekakav film za NASA... oleeeeeeee... ama takiva gluposti kazaha........ t.e. kato pravis nesto pravi go otgovorno! eto, az naprimer ne tvardia ce ako tova go beh napisal na kirilica nemase nekoi s humanitarni naklonosti da vidi vednaga nekoi pravopisni greski(za tova i predpocitam latinicvata :-)))

Тема уточнениенови [re: Пламен]  
Автор Пламен ()
Публикувано27.07.99 13:12



първо искам да кажа като не разбираш нещо не пиши за него, по този начин не само се излагаш, но и създаваш погрешна представа по въпроса в хората, които също не са на ТИ с разглежданата тема. т.е. ти ДЕЗИНФОРМИРАШ. второ за БИЛИОНА които ми е легнал на сърцето, в някои страни с тази дума наистина се означава 1Е12, което е още една причина тази дума да бъде ПРЕВЕЖДАНА и то с отчитане на езика от които се превежда, защото иначе разликата е ХИЛЯДА ПЪТИ. на български: 1Е9 - МИЛИАРД 1Е12 - ТРИЛИОН и последно не съм против хуманитарното образование, но съм против това хора за които КАРБУРАТОР и ГЕНЕРАТОР са думи на санскрит и не са наясно тия животни ядат ли се или са отровни, да се имат за солта на земята и да гледат от високо на останалите, които освен че имат техническо образование са чували и за Омир и за Шекспир а и за много други неща

Тема Отг: за Андрейнови [re: Пламен]  
Автор Пламен ()
Публикувано27.07.99 13:58



а все пак е по-добре да напишеш увсъ вместо овца, всеки ще те разбере, докато ако сбъркаш нещо в технически превод, може много хора да си изпатят сериозно. нали го знаеш вица за докторите и медицинските справочници?

Тема Дупл: Отг: за Всичкинови [re: Пламен]  
Автор Митничар ()
Публикувано27.07.99 23:10



Включих се в тази дискусия, само защото ме издразни подобен вид разделение - техничари и хуманитаристи. Глупостите се вършат и пишат от представители и на двете групи. Ефекта от тях може да бъде в еднаква степен плачевен. Един социолог /или философ ако ви харесва повече/ и един интерпретатор /Маркс и Ленин/ разплакаха майката на половината човечество. Не се сещам за инженер с подобни постижения но ако има ще ми е интересно да го науча. А иначе старшно е тъпо да се използва специална терминология без да се разбира. Но нали ние българите знаем всичко.............. Не по-малко тъпо, обаче, е да се ползва тази терминология за да се обясни на някой, който хабер си няма, колко тъпо парче е. Почти съм сигурен съм, че един инженер не разбира моята терминология, но никога не бих си позволил да го нарека неграмотен по този повод.

Тема Отг: Дупл: Отг: за Всичкинови [re: Пламен]  
Автор Toni ()
Публикувано28.07.99 00:26



По въпроса за вредите: още не са ни разпплакали майките физици като Опенхаймер (освен ако няма японци тук) и Сахаров (след въвеждане в експлоатация на неговите разработки няма да има кой да плаче), на бъдещето е пред нас. А иначе за грамотността - много ме накеф, когато навремето прочетох в 24ч, как едикойси извадил 45 mm!!! си револвер! Макаров и направил с него едикаквоси. А по "специализирания" автомобилен печат какво е - да се гътнеш. Сега се сещам, че някой беше написал, че AUDI Quattro бил с перманентно четворно окачване, или че Suzuki GSX 1100 бил с охлаждаща се течност и пет-клапанно бутало. Има още много такива, обаче съм ги забравил.


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.