Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:13 24.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мамицата Ми Ебаха !!!!!!!  
Автор Голям Тъпанар,немислещо животн ()
Публикувано24.04.99 02:59



Здрасти банда. Ноември месец миналата година посъбрах малко парички и реших да си продам 386-цата и да си купя нещо свястно. Във вестник Куриер видях обяви - има ги всеки път в големи карета на фирма Интера Ком Инженеринг - пише го в ляво с малки трудно забележими буквички. Та отидох при тези $&$#(*& и поисках компютър. Платих 600 долара - 960 000 лева тогава и си го занесох в къщи да му правя инсталация. И се започна : 1.Windows-a даваше грешки при инсталацията ! на другия ден - събота дойде приятел да ми помогне и според него нещо не беше наред с RAM-a. Звъннах на фирмата , но се оказа че тя не работи в събота. Казах му да махне гаранционните лепенки и да прави каквото ще, но да го пусне да работи.И тогава се оказа че : 2.Вместо 1х64 SDRAM (както Аз исках) имам 4х16 ЕДО - една от тях беше употребявана и повредена!!! Те са я купили от някой и дори не са я тествали !!!!!!!!!!!! После са ми я продали на цената на нова.Та от нея Windows-a се бозеше при инсталацията. 3.Един от слотовете на дъното за ЕДО-то се оказа повреден.И това не са тествали!!!!!!!!! 4.Процесора вместо IBM се оказа Cyrix. Според мен ако някой ти каже че процесора е IBM а на него пише Cyrix, това означава че си купуваш бутилка на която пише Кока-Кола а се оказва че вътре има сироп от череши. Пак е с вода и също тъмен на цвят. (IBM са казали че техните компютри ще се продават със Cyrix процесори).Тоест или трябваше да ми кажат че процесора е Cyrix или някъде по кутията трябваше да пише IBM, (за да е почтена към мен КЛИЕНТА) Интера Ком Инженеринг . Всичко това НЕ БЕШЕ НАПРАВЕНО. 5.CD-то се оказа китайско. Специално им казах че искам Тайванско. Собственикът даже измъкна отнякъде Тайванско (Cyber Drive май беше) и ми показа етикета. 6.Монитора Packard Bell експлоадира в края на първата седмица.Добре че нямаше гаранционни лепенки та можах поне него да им го рекламирам. Впоследствие научих от познати че Packard Bell са рециклирани монитори които се обновяват и си продават за нови.И човек като не знае ........... 7.Дъното се оказа китайско. Бях им казал че искам Тайванско. 8.Вътрешния модем Davikom 33,6 след месец и половина редовни гадости окончателно се осра. А аз мислех че е виновен провайдера когото напразно ругаех без да е виновен. А сега да похваля някого : В края на декември отидох при Rest - Comel Soft и от там си купих свястна мишка, дъно като хората, втори хард, SDRAM 2x32mb, Външен модем 33,6 . Харда ми се скапа и те вместо да се правят на идиоти взеха че ми го смениха. Имах проблеми с видеото с предишната карта(Permedia2) и вместо да ме обвинят че сам съм си виновен, просто ми я Upgrade-наха с Banshee. Безкрайно съм доволен от сервизното им обслужване, макар че продавачите им не са много наясно с някои подробности. Сега като си правя Upgrade пак ще ходя при тях. А, ако разбирате нещо от Bios за 5ALI61 драснете ми 2-3 реда на Е-mail-a. Кафето или бирата са от мене. Чао банда. Успехи.

Тема Отг: Мамицата Ми Ебаха !!!!!!!нови [re: Голям Тъпанар,немисл]  
Автор Deep Blue ()
Публикувано28.04.99 00:56



Kaji kavo te my4i sys BIOS .....

Тема Отг: Мамицата Ми Ебаха !!!!!!!нови [re: Голям Тъпанар,немисл]  
Автор няма си име ()
Публикувано04.05.99 01:19



Пичаго, ти не знаеше ли основните принципи: а/никога не се купува най-евтиното б/ако някой ти каже , че еди-кво си всички го дават за 2$, а той ще ти го даде за 1$, не му вярвай в/никога не си купувай нищо от "АРТ системс"-поради горните причини г/"ИнтераКом Инженеринг" е галено детенце на "АРТ Системс" Да беше питал някой, дето разбира. Дай си мейла да видя какво мога да ти помогна.

Тема Отг: Мамицата Ми ......нови [re: Голям Тъпанар,немисл]  
Автор Kral ()
Публикувано21.05.99 00:41



Mnogo ti simpatiziram za tvoite nevoli i bih se radval, ako uspeesh s sledvastite si pokupki.

Тема Отг: Мамицата Ми Ебаха !!!!!!!нови [re: Голям Тъпанар,немисл]  
Автор Az ()
Публикувано23.05.99 02:20



Ako ti bjaha slozili procesor IBM tova njamase da ti pomogme koj znae kolko. CYRIX si pravjat procesorite pri IBM, zastoto si njamat proizvodstveni mostnosti, a IBM procesorite sa po tehnologija na CYRIX. Razlikata e samo v nadpisa. Nikoga ne si kupuvaj Cyber Drive osven ako ne iskas da slusash samo audio CD-ta (gledaj da ne sa nadraskani, zastoto i te njama da trjgnat). A sys Davikom 33,6 pak si izvadil kysmet (vse pak e rabotil mesec i polovina). Na men za 2 sedmici mi izgorjaha 4 takiva modema (Vzeh si go ot ART SYSTEM, vseki pyt kogato im go noseh za podmjana bjaha bezkrajno uchudeni i kazvaha che drug takyv problem dosega sa njamali). Syveta mi kym vsichki e da ne kupuvat nisto ot ART SYSTEM i firmi svyrzani s tjah.

Тема Дупл: Отг: Мамицата Ми Ебаха !!!!!!!нови [re: Голям Тъпанар,немисл]  
Автор Батко Ви ()
Публикувано24.05.99 02:23



Наистина ти съчуствам приятелю! Но наистина трябва да помислите първо и след това да търсите фирма от която да си купите hardware. Art System (дето написаха историята) са една от най-мизерните фирми. И като види някой нещастник обявите в "24 часа" и "Труд" си вика "Брей че са добри тея". А btw техни обяви във вестник за компютри не съм видял. И като види ефектния надпис "Pentium II Celeron 333 за 480$" си мисли "Брей това наистина е най-евтината и най-хубават фирма". А всъщност като с сметне че ти дават и CD-ROM Cyberdrive ( а сега вече и най-новите технологии - Rodeodrive 40x. И сички с извинение "балъци" си мислят страшен е тоя CD-ROM - 40 скоростен. А то дори Teac и някои по-известни фирми незнам да имат повече от 32x. Като се сметне също че ти слагат и HDD Samsung, и монитор "President" и конфигурацията ти става пълна мизерия на 333 Mhz. Да не говорим че на един приятел му бяха дали хард диск Quantum Firebwall 2.1 преди 2-3 години с bad sectors. А и аз за съжаление си купих HDD от там и съжалявам щото от време на време се чуват некви много странни звуци. Но за щастие сичко друго е от Express Consult - малко скъпичко, но за това пък съм 100% сигурен в системката си (с изключение на HDD естествено). Хубави фирми определено са тези, които не слагат гаранционни лепенки на компютрите, като мойта например. Защото няма какво да крият. 1-ва употребва, няма да те излъжат с друга марка. Имаше една фирма, която вместо AGP слагаше PCI видео карти. Така че внимавайте от кого купувате. Успех!

Тема Отг: Мамицата Ми Ебаха !!!!!!!нови [re: Голям Тъпанар,немисл]  
Автор Evil Genius ()
Публикувано17.06.99 17:06



Съчувствам ти. Знам какво е. Аз лично след опарване кипивам само от RTS и IDA computers /239101/. Ако някой е чувал нещо лошо за тях, моля да ме предупреди навреме :). Много ще съм Ви благодарен, че гаранцията изтича...

Тема Отг: Мамицата Ми Ебаха !!!!!!!нови [re: Голям Тъпанар,немисл]  
Автор zik ()
Публикувано27.06.99 22:31



Ne takaa... brato ebi im mamata na tia kopeleta.Sledweshiq pyt predi da zakupish Mashina se konsultirai s priqteli, tyrgoweca si e tyrgowec i si gleda interesa e pone e taka w taa skapana strana.

Тема Дупл: Отг: Мамицата Ми Ебаха !!!!!!!нови [re: Голям Тъпанар,немисл]  
Автор Hunter ()
Публикувано28.06.99 19:28



ami to vsichko se izprikazva az za tva si kupuvam samo ot .....abe taka i ne i nauchih imeto na taia firma sobstvenika mi e priatel i se opraviam problema e che e skupichuk i za tva sega iskam da si zema edna 32-a SDRAM ot Multicom kajete ako ste chuvali neshto losho za tiah pls

Тема Мамицата Ми Ебаха !!!!!!!нови [re: Голям Тъпанар,немисл]  
Автор borislav ()
Публикувано16.08.99 19:55



sorry sorry


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.