Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 27.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Бягайте от ДЗИ и Булинснови  
Автор budna savest (непознат )
Публикувано22.04.12 21:30



Дори да имате сключена гражданска отговорност при ДЗИ, след станало ПТП преди години може да се окажете с иск за плащане на голяма сума пари, заедно с начислените лихви. През това време двете компании са водили дело, на което се е оказало, че въпреки наличие на ГО, ще трябва да платите ремонта на другата кола и сумата е умопомрачаваща! Това е дело, водено в съда и въпреки, че нито си пил, нито си избягал, ти все пак си виновен! Така двете компании си пълнят касите въпреки, че всеки е платил ГО! Евала на България за такива дела! Застрахователни компании, скубете народа здраво, а той да е жив и здрав!!!

Редактирано от budna savest на 22.04.12 21:33.



Тема Re: Бягайте от ДЗИ и Булинснови [re: budna savest]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано22.04.12 21:36



Води дело, то е ясно че всеки гледа да преебе другарче, то си е неписан закон у нас. Скапана държава.



Тема Re: Бягайте от ДЗИ и Булинснови [re: Well]  
Автор KoтeИгpaчka (Всичкотрошачка)
Публикувано22.04.12 22:10



Слизайте от колите, глезльовци, бих казала аз. Ако не сте в кола, умирате направо, ей.

(*ред.)
Йо маха... йо масо



Тема Re: Бягайте от ДЗИ и Булинснови [re: budna savest]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано23.04.12 17:49



Тук нещо ми намирисва...
Валидна ГО заведена в ДЗИ или Булинс и отразена в гаранционния фонд и после водача е съден за какво?
На какво основание и с какво заключение на съда?
Това ако е вярно (в горния вид) си плаче за дело в Страсбург.

Welcome to the real world!




Тема Re: Бягайте от ДЗИ и Булинс [re: budna savest]  
Автор blagun.k (Explorer)
Публикувано10.09.12 23:35



В отговор на:

Това е дело, водено в съда и въпреки, че нито си пил, нито си избягал, ти все пак си виновен!



Възможности за отказано погасяване на щетите:
- липса на книжка или с изтекъл срок
- изтекъл срок на ГТП
- неплатена навреме вноска при разсрочено плащане на ГО

Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Тема Re: Бягайте от ДЗИ и Булинснови [re: budna savest]  
Автор Б. Tpyerep (Esc.)
Публикувано12.09.12 14:32



Народът имайки ПРАВОТО да се застрахова, беше ЗАДЪЛЖЕН с държавен закон да го прави в ЧАСТНИ застрахователни компании. И това ако не е безобразие - здраве му кажи.

Но заразата плъзнала преди 10-12 години със ЗАДЪЛЖИТЕЛНОСТТА на ГО е явно заразителна. Сега се оказа, че имайки конституционното право да се осигуряваме в здравната каса, вече сме ЗАДЪЛЖЕНИ да го правим. Задължени са дори и безработните, които са без обезщетение или социална помощ..
Задължени сме да се ваксинираме, въпреки най-стария принцип на човешкото достойнство "HABEAS CORPUS" , т.е. "моето тяло е неприкосновено". Аз може да не желая разни хрантутници на фармацевтичните гиганти да ми пробождат кожата и да ми вкарват вещества в тялото.



Тема Re: Бягайте от ДЗИ и Булинснови [re: budna savest]  
Автор Б. Tpyerep (Esc.)
Публикувано12.09.12 14:34



А между впрочем, само от любопитство питам - какви бяха мотивите на съда, да откаже ?



Тема Re: Бягайте от ДЗИ и Булинснови [re: budna savest]  
Автор bst (~!~)
Публикувано26.09.12 23:13



Я кажи цялата истина, че аз на ден имам по 5 такива дела и до сега неправилно осъден не съм видял. Да не говорим, че няма как да не разбереш за делото, по което очевидно си ответник. Ако си си сменил адреса и не си заявил това, може да се сърдиш само на себе си, че не са те намерили да ти връчат призовката.



Тема Re: Бягайте от ДЗИ и Булинснови [re: bst]  
Автор kgb777kgb (непознат )
Публикувано06.11.12 18:20



Нещо не е точно в цялата работа ! Няма никакъв вариант да плащаш за нещо , ако имаш ВАЛИДНА застраховка ! Работата смърди ! Имал съм застраховки и в двете компании и никога не съм имал проблеми с тях ! Ако не си се опитвал нещо да ги "врътнеш" не би трябвало да имаш проблем !!!



Тема Re: Бягайте от ДЗИ и Булинснови [re: kgb777kgb]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано28.09.13 04:39



Булинс и ДЗИ не стават за нищо и това е by default. Имах нещастието да се занимавам с двете фирми. Ако нямаш вътрешен човек, който да окаже едно рамо, сумите за дадено птп по каското може да се окажат супер зле.

За щастие има и други компании като Армеец, където нещата работят без побутване и вътрешни хора. И ако има еластичност на пазара, горните два застрахователни булшита трябваше отдавна да са фалирали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.