Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 13.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема "Безплатните" минути на M-Tel COMFORT  
Автор УйнaПeнa ()
Публикувано11.11.11 08:03



Рекламират месечно 60 безплатни минути при COMFORT 250 и 100 безплатни минути при COMFORT 500 към всички оператори.

ОБАЧЕ! Тези безплатни минути важат само за първите 2 месеца при едногодишен договор и за първите 6 месеца при двугодишен договор...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: УйнaПeнa]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.11.11 11:26



То си го пише и на сайта и в брошурите в офис центровете.
Но българчето не обича да чете, най-обича във форум да реве



Welcome to the real world!



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Mopфиyc]  
Автор geleznia1 (geleznia1)
Публикувано03.12.11 13:11



Така е -трябва да се четат и малките букви





Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: geleznia1]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано06.12.11 15:21



Тц. Видя ли малки букви, значи не е за мен. Все ще има опит за прецаквация, а не е сигурно че аз ще видя всичките начини. Все пак - те са цял екип, могат да наизмислят много варианти, а аз съм сам, и мога да изтърва нещо.

Bеer? Mоre?




Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Mopфиyc]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано17.12.11 17:07



Не съди хората!Просто това е абсолютно неморално и неетично от страна на всеки един търговец.Условията и рисковете трябва да са записани ясно и с нормални букви както във офертите така и в рекламите и разбира се в договорите!
Според мен трябва да има специален закон за подвеждаща информация но не натъкмен с безброй задни вратички,а такъв ,който да защитава интересите на на хората ,които живеят в тази държава!
Лично аз съм отвратен от всички големи мобилни и всякакви подобни видове търговци ,които чрез подвеждане и измама се опитват да привлекат нови клиенти.В края на краищата не съм длъжен да чета едно нещо 100 пъти за да видя къде е уловката.
Не си ли мислил ,че има и малко по-глупави хора ,които дори и след подписване на даден договор,трудно ще разберат защо плащат например 50 лв. ,като в брошурата е пишело 25 лв. с големи букви ПРОМОЦИЯ?Сега да не би да трябва и всички хора да са умни.Просто се осират с тези цигански оферти.Цигански фирми с цигански чалъми.Мразя ги.Пожелавам и всичко най най-лошо от все сърце!





Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Lenor]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано17.12.11 17:22



Неморално е, но и който не може да си прави сметката, ще си сърба попарата.
Това с глупавите хора изби рибата



***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.

Редактирано от Aз бяx на 17.12.11 17:23.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано17.12.11 18:16



Нищо не съм избил,а ми се случи на скоро.един човечец ми се оплаква как подписал някъв договор за 5 лв на месец а после плащал по 15 и на горе лв за да говори с 3 телефона безплатно.Нещо такова беше.Опитах се да му обесня че е подписал договор че ще говори първите 3 или 6 месеца безплатно-гледаше ме като отровен от гъби и не ме разбра какво му приказвам въобще.Накрая каза:ше им разкажа играта една дърта псувня..Отивам с договора да се разправям.Ей сега ще видят те ;)



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Lenor]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано18.12.11 14:49



Ами проблемът е негов. Съжалявам. И на мен ми се е случвало, ама защото не съм прочела малките букви. От чист мързел тоест. Да видим какво ще му кажат. После същият този глупав човечец ще обяснява, че съдебната система била корумпирана, защото той не си е дочел малките букви - това, нали, ако стигне до съда.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор UbuHtu Man 11x (Oneiric Ocelot)
Публикувано18.12.11 20:49



Мда... пълно е с хора дето стоят под крушата и се Фалят че на черешата никога не са се качвали...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано19.12.11 12:32



Естествено ,че е негов!Става дума за морални принципи.Ако на теб ти се струва,че важните неща в една оферта или договор трябва да се пишат с малки букви.Или в "общи условия" качени на някой сайт,които могат да се променят постфактум.ОК!Мисля преди няколко години приеха някъ'в закон за потребителите да се обявяват импулсните телефони и да се пишат цените с ДДС задължително в оферти и на етикети в магазини ,складове и изобщо всякакви търговски обекти.Закона беше хубав,но за мен не пълен!Подвеждането в офертите и рекламите трябва да се криминализира!



За съдебната ни система пък въобще не споменавай ;)Тази структура както и МВР трябва не да се реформират ,а направо да се унищожат всички хора инвентар ,автомобили и сграден фонд.Трябва да се събори всичко и да се построи на ново и на нови места защото и земята под сградите се е корумпирала с времето.

Редактирано от Lenor на 19.12.11 12:41.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Lenor]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано19.12.11 21:39



Аз не казвам, че малките букви са ок, казвам, че не може хем да си тъп да подписваш договори само с видяна една ОГРОМНА петица на билборд или по ТВ, дори не си фиксирал стотинките, изобщо да не прочетеш договора... и после да имаш претенции.
Айде ся. Глупак да си един път, втори път... И аз съм била. Ама да си глупак постоянно - тия на някой друг.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Lenor]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано20.12.11 11:24



Принципно съм съгласен с мнението на Lenor.Защо важните неща в един договор са с малки букви и защо тези т.нар. общи условия са качени на сайта и се променят когато и както си искат.Винаги са в ущърб на потребителя!
Как да обясниш на възрастен човек условията по един договор и защо ги пишат тези безумни глупости като оферти с огромни букви?!?
интернет+телефон+...+...=12,80 лв./месец (Буквите ще ти извадят очите).
Ама после било, че това е за първите 3/6 месеца при 12/24 месечен договор...пък сумати условности.Кому е нужно това?Защо пазара се е превърнал в едно безумно надлъгване.Къде са тези КЗП?
Спомням си преди около година ги глобяваха мобилните оператори по 5000 лв./ден за високи цени :) Това е подигравка с потребителите уважаеми дами и господа.В друга нормална държава вие ще бъдете в затвора и ще ви разширяват халката на задника системно, а сега прибирате тлъсти суми под масата и трупате паласки





Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Иckъp]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано20.12.11 20:18



В нормалните държави нормалните хора си четат поне задълженията. Тук се гледа най-ниската тарифа, подписва се най-дълготраещият план и накрая някой друг ни е виновен.
Дай да не си даваме примери как е в другите държави, щото там и хората са по-нормални от някои тук.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано23.12.11 18:13



Ей, хора, не всички се интелЕгентни като вас... Ако някакъв бизнес залага на глупостта на необиграните и честни хора - язък му за печалбите....


Този свят затова е на този хал. Затова има кризи и вървим към тотален крах. Защото ВСЕКИ ИСКА ДА ИЗЛЪЖЕ ВСЕКИГО. Кой колкото може и както може.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано23.12.11 21:33



Ами нали сме тръгнали към нормалните държави?Няма само с магистрали да ги догонваме и околовръстни в столицата.Казах само,че законите на страната не защитават интересите на народа.Има някакъв закон,който е непълен и скалъпен!Причината да го има вероятно е била някаква клауза по пред присъединителната ни програма за влизане в ЕС.Това не означава ,че той работи и удовлетворява нуждите на хората.Така направиха енерго разпределителните дружества ..за да няма монопол и да си купуваме ток на пазарен принцип.Е да виждаш нещо такова? ;)
Кофтито в цялата работа е ,че дори и да можеш да купуваш ток от някъде ще е на принципа от трънка на глог.При мобилните оператори има картелно споразумение което по нашите закони би трябвало да е престъпление.Естествено за такива неща в държавата не се говори и не се разследват.
п.с.Смятам ,че картелното споразумение не обхваща само мобилните оператори а и доставчиците на и-нет ,както и всички които предлагат сателитна телевизия.
Понеже обичам да чета като теб условия и договори и ми предстои преподписване на договор за мобилна услуга.В същото време ми свършва и договора за и-нет.Направих си труда да направя проучване кое би било най изгодно като пакет.Пробвах всякакви варианти от комплект услуги към една фирма до подписване на договори към различни.Резултатите са следните.Каквото и да избереш и към когото и да се обвържеш стойността на разликата не надминава 5 лв.Говоря за двугодишен договор.5 лв разлика не на месец а за 2 години!И за 3 услуги тв и-нет и мобилен.Съществува явен картел но това е само една малка част от ограбването на народа



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Lenor]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано23.12.11 22:14



Ако искаш, наречи го картел.
Като говорим (пак) за мобилни оператори, аз искам (пак) да похваля глобулските предплатени. Начи, не знам другите мобилни оператори да предлагат нещо толкова читаво и на такава ниска цена за връзка извън собствената мрежа.

За комбинираните планове - това е може би едно от малкото неща в пакет, които изобщо стават (тел+нет+тв).

Нормален работещ закон предполага нормални мислещи хора. Каквито търговците тук, такива и клиентите. Пословичен пример как се пали колата да се купи бира от другия край на града, щото е с 2 стотинки по-евтина, а покрай нея се напазаруват неща за още 30 лв, че и горивото за колата.

Нямаме култура на клиенти. Не си търсим сами правата. Не ги знаем, а и винаги във всякакви ситуации даваме жестоко предимство на правата пред задълженията. Което пак отива към моя довод - човек не си чете договора, а после се оплаква. Еми нагло е.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.

Редактирано от Aз бяx на 23.12.11 22:14.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано24.12.11 01:29



Би ли ми казала кой предплатен план на Глобул хвалиш толкова?? Прегледах ги всичките, нито една ниска цена към всички мрежи не видях...

За връзка с номера "извън собствената мрежа" аз ползвам М-тел - 400 минути към всички мрежи за 25 лв. (по 6 ст и нещо на минута.) Имам и още един м-телски - за 15 лева говоря 3 000 минути с 12 определени номера от М-тел. Тези 2 номера ми покриват всички нужди, а аз наистина ГОВОРЯ МНОГО...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано24.12.11 13:55



Наясно ли си,че цените на мобилните услуги в България са едни от най високите в ЕС?(почти 2 пъти!)На фона на това,че и доходите са ни най ниски в ЕС ??Държавата понася наказания и плаща глоби защото не можела да обеди мобилните оператори да намалят цените.С чии пари плаща глоби?
Ти говориш за четене на договори!Че и ми хвалиш някакви на всичкото отгоре.
Поради възможно най-ниските заплати които получават служителите на мобилни у-ги в родината,както и все още относително най-ниски цени на електроенергия гориво и консумативи,цената на мобилни услуги тук е нормално да бъде по -ниска от колкото в Европа ;)
Ако зависеше от мен щях да им отнема лицензите незабавно

Не се наядоха тия говеда за 15 години



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Lenor]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано25.12.11 20:54



Честита Коледа!



Въросът изобщо не е до самите цени. У нас няма НИТО ЕДНА цена, която да отговаря на доходите, та точно тези цени ли? Това все пак не е стока от "първа необходимост." В ИЗВЕСТЕН смисъл е дори луксозна стока. Като ти е скъпо - не ползвай. Няма да загинеш без мобилна връзка, най-много - да си спестиш някой рак... Баба ти все на мобилни е говорила!

Въпросът е в КОКОШКАРСКИТЕ номера и в НЕУВАЖЕНИЕТО към хората, които са избрали все пак да ползват тази услуга, макар и не "от първа необходимост". В този смисъл те подкрепям напълно и намирам позицията на "Аз бях" за нетолерантна (най-най-най меко казано).

Като предлагаш стока или услуга - предлагай я без уловки, без удари под кръста, без философия "Ако си тъп - ще те преметнем". ТОЛКОВА ЛИ Е ТРУДНО?

Ама неееее, нали милионите ще са мааалко по-малко, ако постъпиш спортсменски...

Все едно да пуснеш отровно ястие, и с дребни буквички да напишеш "отровно е"... Ама баба Пена не знаела да чете, а баба Цона си забравила очилата, а баба Вана не знаела, че трябва да има две висши образования, за да разбере за какво точно иде реч? Ми - МАЙНАТА ИМ!! Нали ще им приберем паричките?

Такива ми ти работи, "Аз бях"... Алчността ще погуби нашия свят... И вече сме в началото на края, точно от алчнюгите с дребните буквички...

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 25.12.11 21:16.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано25.12.11 22:50



Абе всяко твое мнение ли адвокатства на дявола?

Аз си имам нужди - 20на мин на седмица. На мен не ми трябват планове с

!!!!!ДВАЙСЕТ ХИЛЯДИ МИНУТИ САМО ЗА 5 ЛЕВА НА МЕСЕЦ!!!!!

и това, което имам, ме устройва. За 10 кинта месечно имам малко нетче на телефона, малко минути към глобулската и малко минути към друга мрежа. Не съм венчана за телефона си, за разлика от много други, които се надпреварват да се жалват колко им е скъпо с плановете им с хилядите безплатни минути. На мен не ми е, въпреки че минутата ми към неглобулска мрежа е 29 стотинки. Аз нямам нужда от по-евтина минута, защото и тая няма да я изговоря. Разбираш ли къде е тънката разлика?

А който говори МНОГО по телефона - ако не е по работа, някак не мога да го възприема, а пък за работа всяка фирма може да си направи чуден план с практически неизчерпаеми минути.

Абе не мога да го обясня това на хора, които говорят по телефона с гаджето си един час, въпреки че ще се срещнат след час и половина, така че както и да е.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.

Редактирано от Aз бяx на 25.12.11 22:51.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано26.12.11 14:02



Абе всяко твое мнение ли адвокатства на дявола?

Абе щом ти казваш - сигурно е така!





Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано26.12.11 19:06



Казвам и че си леко до средно истерична. Средно, защото все още не си написала едно цяло мнение само с главни букви и само с удивителни. Или... като се замисля, май имаше едно такова мнение.

Я кажете, че аз договор скоро не съм сключвала - има ли наистина различни големини шрифтове и в самия договор?

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.12.11 06:37



С какви букви ще пиша - си е лично моя работа. Ако буквите са мерилото, по което се определят личностни харакнеристики - в такъв случай ти за мен си напълно безлична.



Макар, че истерията аз я намирам повече в непрекъснат стремеж да се коментират околните.

Това е клуб, всеки изказва мнения ПО ТЕМАТА и по МНЕНИЯТА НА ОСТАНАЛИТЕ пишещи. А не мнения ЗА ПИШЕЩИТЕ В НЕЯ. Ако още не си го разбрала за толкова години участия в клубове...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано27.12.11 13:33



Аз съм го разбрала, ама ми е смешно ти какво се пънеш тук.
Отговори ми на въпроса от горното мнение. Ако само ще плюеш - всеки има право да защити и да се защити.
Аз на мястото на който и да е търговец или собственик на голяма фирма няма да се откажа от това, което правя, защото имало глупаци, дето се сърдят за всичко.
И, доколкото помня, в ДОГОВОРИТЕ не е имало нещо с нечетимо малки букви. ОГРОМНИТЕ букви са за реклама. Има разлика между реклама и залъгване на идиоти, а ти не я правиш. Какво ми се обясняваш тук.
Има ли в твоя договор за мобилни услуги нещо, писано с незабележимо малки букви?

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.

Редактирано от Aз бяx на 27.12.11 13:35.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано27.12.11 16:39



Въпроса е принципен... Не трябва да се позволява да се рекламира половинчато дадена стока/услуга. И да се наказва жестоко, ако се прави така. Не може с големи червени букви да изтипосаш на билборд или ТВ реклама "еди-кво-си за 5 лв/месец", а отдолу с мааалки бледи буквички (или движещи се със светлинна скорост) да има "за първите 3 месеца при двугодишен договор". Това не го намирам за почтено, даже направо си го намирам за опит за измама. Един добър закон за защита от подобни наглеци ще помогне много на нормалния бизнес и на клиентите (му). Като цяло, начина да си набираш клиенти чрез измама, ободряваш ли го?



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.12.11 17:05



Да, имаше. И какво сега? Ще ми искаш доказателства ли? Може и да ти дам. Като си намеря договора.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: УйнaПeнa]  
Автор Recycler (Онзи)
Публикувано27.12.11 17:40



Ще просветите ли глупака моля на какво в България казвате "безплатни" минути ?

Падам да се хиля някой като каже "безплатни минути". Платили сте си ги, споко

Чук, канап и тел


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Recycler]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.12.11 17:54



Хайде, глупако (цитат) да те "просветля" .



Имам един м-телски номер. Месечна такса - 5 лв. И с него говоря 100 минути към 3 избрани от мен номера, без да плащам нищо повече от въпросните 5 лв.

Като се има предвид, че абонаментът 5 лв сам по себе си е ТВЪРДЕ нисък като сума - въпросните 100 минути направо си ги приемам за БЕЗПЛАТНИ.

(Въпросната карта съм я дала на майка ми и условията я устройват перфектно - тя и без това говори само с нас...)

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 27.12.11 17:55.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Blake]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.12.11 18:05



Не може с големи червени букви да изтипосаш на билборд или ТВ реклама "еди-кво-си за 5 лв/месец", а отдолу с мааалки бледи буквички (или движещи се със светлинна скорост) да има "за първите 3 месеца при двугодишен договор"

Описаната от теб измама е направо бял кахър, щом ВСЕ ПАК има някаква информация за първите 3 месеца. Ти слушай тв-рекламите - НИЩО не се споменава за допълнителните условия, направо ти тряскат "5 лв на месец" (примерно), и ти трябва да си направиш труда да влезеш в интернет и да се поблъскаш доста, за да разбереш КЪДЕ е уловката. Защото и в сайта тя е скрита под някаква звездичка... а ако не влезеш в сайта, а в техен офис, ОСОБЕНО ако е дистрибуторен офис - Хенди или Интърнити, например - ИЗМАМАТА ТИ Е В КЪРПА ВЪРЗАНА. Служителят ИЗОБЩО не ти казва нищо за въпросните първи 3 месеца... след като ти е обяснил обширно за петте лева - просто ти подава договора и толкоз. Ако си въобразиш, че служителят, както е усмихнат и мазен, е и коректен и ти е обяснил ВСИЧКО ДРУГО а не само петте лева - спукана ти е работата... Трябва да четеш и да питаш - АМИ ТОВА ЗАЩО НЕ МИ ГО КАЗВАТЕ?

Абе - боклуци...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано27.12.11 18:35



Имат право да рекламират стоката си както намерят за добре, стига да НЕ лъжат за условията и да пишат някъде ВСИЧКИТЕ условия. Айде да не са виновни фирмите, че част от клиентите им са тъпаци. Ти вземи си намери договора и го постни тук, да видим къде са малките букви. За улеснение, преди да си писнала, че искам лична информация, нека ти напомня, че винаги може да си изтриеш данните там.
Писна ми от хора, дето очакват безплатен обяд.
Морфиус още в началото каза, че всичко си пише. Ако някой не се е научил да чете, проблемът не е на фирмата.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.

Редактирано от Aз бяx на 27.12.11 18:36.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано27.12.11 19:02



Само едно ще ти кажа. От година на година понятието "морал" загубва стойност. Такива като теб пък със сигурност изобщо не знаят какво е съдържанието му. Но не се радвай и не се гордей много с това - всичко ще се изсипе върху вашите глави. Защото нас вече няма да ни има.


ПП - И какъв е смисълът да ти поствам договора? Така или иначе - ВСИЧКО е написано... както ти самата каза, и колегата ти Морфеус - С КАКВИТО И ДА СА букви - важното е да е написано.

Тъжна история...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано27.12.11 19:09



Затова ти казвам постни договора, да видим защо толкова ревете. Нормалните хора прилагат... как да кажа... доказателства, за да подкрепят тезата си. Аз, понеже нямам договор в мен, защото не съм на договор и не искам договор - не мога да ти представя.
Мога да ти представя договор за откриване на разплащателна сметка в банка, в който няма малки буквички.
Яла съм попарата на кофти оферти, но те са били кофти само за мен и само защото не съм си направила труда да видя нещо повече от ненамсиколко минути бонус.
Така че - който не му харесва - да го духа.
А ти не ми чети за морал. Когато почнеш да храниш всяка неделя едно цяло циганско семейство от местното гето, тогава ми развивай дълбоко емоционалните си мисли какво е морал и как ще ни помете Бог знае какво.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.12.11 12:49



Ето ти два начина да прочетеш договора. Силно се съмнявам, обаче, че ще успееш да прочетеш буквичките в карето долу вляво... освен с лупа. А там са написани най-важните неща.
(Може да сравниш големината на буквичките във въпросното каре с големината на останалите букви от договора.)






Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 28.12.11 12:51.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано28.12.11 13:35



Прочетох това, което е написано до отрязаното. Нося очила с -2.25 и -2.50 диоптър.
А сега ми кажи кое от това, което се вижда, касае точния брой минути или ги крие, или лъже? Даден е източникът за четене на общите условия. В договора ти подписваш, че вече си запознат с тези условия. Ако не си запознат - какво е виновна фирмата, че отиваш след гледане на една реклама, без да си чел?

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.12.11 16:26



Аз ти казах, че няма смисъл да ти пращам каквото и да е. Въпреки това си направих труда да търся, да сканирам и пр. Направих ти уважението. За да тропаш с крака и да твърдиш пак твоите неща. А спорът беше за ГОЛЕМИНАТА НА ШРИФТА. Също и за това, че като отидеш там - куп мошеници усмихнато и словоохотливо ти казват само една десета от условията, после ти веят десетина документа с объркващи препратки единия към другия вътре, подбутват те да бързаш с подписа, че имало опашка, често пишат те самите неверни неща в бумагите, подправят, допълват...

На екран може и да си го прочела лесно. На лист НЕ Е ТОЛКОВА ЛЕСНО. Пък и не си мисли, че някой от нас тук си прави илюзии, че мошениците от мобилните оператори ще напечатат черно на бяло документи, с които в прав текст могат да бъдат обвинени в нещо.

Говорехме преди всичко за МОРАЛ, СПОРТСМЕНТСТВО, УЛОВКИ И ФИЛОСОФИИ "АКО СИ ТЪП-ЩЕ ТЕ ИЗЛЪЖЕМ".

Впрочем АЗ говорех за това. ТИ очевидно си имунизирана срещу такива категории.

И не смятам повече да споря с теб - няма смисъл.

Весели празници.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано28.12.11 16:57



Горе долу по 6 стотинки на минута излиза "безплатното" ти говорене.Изгодно е наистина,но в никакъв случай не може да се нарече безплатно. ;)
И аз съм на такава тарифа 5 лв.Щото си мисля ,че не говоря често,но редовно им нося по 60-70 лв всеки месец



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Lenor]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.12.11 17:41



Не може да не сложиш все пак някаква такса - във вид на абонамент... ДОРИ за електромер ти слагат месечна такса. В този смисъл, ако говориш 100 минути, а плащаш само въпросната такса 5 лв - си е "безплатно".



А за твоето плащане - просто не си си направил добре сметката, не ти е точен абонаментния план. Един абонамент 400 минути към ВСИЧКИ мрежи (национални - и мобилни, и стационарни) за 30 лв според мен би те устроил отлично. Има го - ползвам го и съм доволна.

ПП - Забравих да добавя - тези 400 минути включват не само всички мрежи в страната, но и САЩ, Канада и Зона 1 (стационарни в Европа)

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 28.12.11 20:30.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано28.12.11 18:42



Спорът, драга, беше за това: скриват ли операторите важна информация или я предават, но с малки букви, или я предават нормално. Като не си разбрала, не се тикай барабар ПеткА с мъжете.
Философията, която си споменала, може и да се отнася за мобилните оператори, но това не значи, че ти може да отидеш, да сложиш 5 подписа, без да си прочел и един ред от договора, и да си мислиш, че всички трябва да ти се кланят на евтинджоската натура. Аз с евтинджоси, дето са на принципа "колкото дам, да се радват там" и не искат в никакъв случай да си признаят, че грешат, не обичам да споря. Душицата им винаги си остава евтина. И аз пазарувам от левчета, обаче очаквам качество като за левче, а не като от Солинген например.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано28.12.11 19:11



На екран може и да си го прочела лесно. На лист НЕ Е ТОЛКОВА ЛЕСНО.
Значи е по-лесно да прочета размазания образ от монитора, отколкото хартиения оригинал, изваден на принтер? Уверявам те, че и при най-малкия фал на принтера всичко повредено се отпечатва наново... докато не излезе ясно четимо. Вече ако клиентът е тъп и подписва преди да е прочел каквото и да е, освен къде да си сложи парафа, плебейските вопли за "мошениците-мобилни оператори" няма да трогнат никого. Най-много да го "окъпят" за клевета или обида, или нещо от рода.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.12.11 19:54



Защо се пенявиш толкова? Не разбра ли, че си САМА в този спор?




------------------------------------
ПП. плебейските вопли за "мошениците-мобилни оператори" няма да трогнат никого.

Ми... трогнаха се, шъ знайш.

Една мацка е уволнена от Интърнити - БИЛЛА - Хаджи Димитър. Може да провериш. А си поискала - А съм ти дала името й. А от М-тел ме глезят със свободен избор на ВСЯКАКЪВ абонаментен план, по мой избор, включително промоционален. Включително - с възможност да си закрия номера когато пожелая, без всякакви санкции. Все след "плебейските ми вопли".

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 28.12.11 20:50.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано28.12.11 20:44



Не се пеня. А по-малоумен довод от "сама си" не съм чувала. Като те кефи мобилният ти план, защо коментираш мошениците-оператори?
Аман от духовно развити блондинки.

***
Когато се изключи невъзможното, каквото остава, колкото и невероятно да е, трябва да е истина.


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.12.11 20:52



Написах ти една редакция на последния си пост - вероятно не си я забелязала.



Планът ме кефи, да. Не ме кефят други неща. И си ги гоня. Ако, че някои се опитват да ме убедят, че са НОРМАЛНИ.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Аз бях (Всичкотрошачка)
Публикувано28.12.11 21:05



Това, което ти предлагат от МТел, в случай, че не знаеш, е съвсем нормално. В никакъв случай не е екстра, нито "глезене". Не ми се обяснява като на идиот, но явно се налага. Дори в "малките букви" от договора, който ми показа, пишеше за спиране на номер и как става.

***
Як си, пич!


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Аз бях]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.12.11 21:15



Хе-хе... Спиране на номер по средата на абонамент - явно са ти били ТВЪРДЕ МАЛКИ малките букви, за да разбереш...



Изобщо - малко по малко започвам да разбирам, че си ужасно неподготвена за спор относно действията, офертите и всичко останало, свързано с мобилните оператори. ВземИ се образовай малко, почетИ общи условия, направИ разлика между трите оператора и условията им и тогава се отитвай да изказваш компетентни мнения. Ако не го направиш - просто си мълчИ. Общи приказки не са конкурентни в подобен спор.

Младостта не може да е извинение за всичко...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Аз бях (Всичкотрошачка)
Публикувано28.12.11 21:19



Спиране на номер насред подписан срочен договор БЕЗ неустойка? Искаш да кажеш, че общите условия НЕ ВАЖАТ за теб, а за всички останали идиоти важат?
Брей...
По-скоро - баси автогола.

***
Як си, пич!

Редактирано от Аз бях на 28.12.11 21:24.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Аз бях]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.12.11 21:51



Ами, скъпа, пак си неподготвена... Като се навързваш в една дискусия - прочети малко кой какво е писал... Другото е небрежност и губене на време...

Ще повторя СПЕЦИАЛНО заради теб. Един техен служител се опита да ме преметне, но аз не си изпих чашата студена вода, а се жалвах упорито, докато не постигнах ТОВА което ти писах по-горе. Като бонус и екстра. А иначе и за мен общите условия важат като за всички останали идиоти, дето им се връзваме на монополните изцепки... И това ти го написах в отговор на поредно твое безумно твърдение, че "плебейските вопли за "мошениците-мобилни оператори" няма да трогнат никого."

Просто е безинтересно и безсмислено да се спори с теб. Не четеш какво ти се пише, само изригваш все нови и нови твои си съждения, ей така, колкото да "трошиш"... Такава тактика няма да ти свърши работа никъде за нищо.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Аз бях]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.12.11 21:56



А относно "малките" букви - съвсем не си в час, за кой ли път. Ако си направиш труда да оразмериш това, което се вижда на екрана, към лист А4 - НАПЪЛНО ще ти стане ясно за какво говоря... Ама за целта трябва да имаш способността да СЪОБРАЗЯВАШ...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Аз бях (Всичкотрошачка)
Публикувано28.12.11 21:57



Не съм ти скъпа. Спести си кифленските обръщения. Имаш ли срочен договор или нямаш? Това ме интересува, не ме вълнуват обясненията ти на нещо, което аз съм ти говорила 5 мнения по-нагоре.

***
Як си, пич!


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Аз бях (Всичкотрошачка)
Публикувано28.12.11 22:04



Ти май не знаеш какъв е размерът на А4, щом ми казваш да "оразмеря".
Не знаех, че в дира трябва да се постне един път картинката, втори път линкът към нея, но твоето престараване сигурно е резултат от месианската ти мания.

***
Як си, пич!


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Аз бях]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано28.12.11 22:55



Да, ИМАМ срочен договор. Подписан С ИЗМАМА. И като компенсация ми е дадена възможност ДА ГО ПРЕКРАТЯ БЕЗ САНКЦИИ.

Други въпроси?

ПП - размерът А4 какво общо има с това колко пъти ще постна нещо някъде?

Принтирай си постнатото (ако си имаш принтер там, където си) в размер А4 - едно към едно, и тогава ми приказвай с колко диоптъра си го прочела...

5 мнения по-горе си ми говорила неща, от които е видно, че не си прочела 10 мнения нагоре кой какво е писал....взе да ми ставаш скъпа наистина - трябва да ти обяснявам по три пъти едно и също нещо, а времето е скъпо в днешно време, дори и в извънработно време...


Лека нощ!

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 28.12.11 23:09.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Аз бях (Всичкотрошачка)
Публикувано28.12.11 23:23



Добре. Айде опитай се да го прекратиш и после сподели как са протекли нещата.
Опс, чакай, забравих, че те устройва. Явно мобилните оператори не са чак такива мошеници, щом това, което ти предлагат, те устройва и си си сложила собственоръчно подписчето.
За разпечатването и другото си писала такива малоумия, ама айде - това, което ти разпечатват, е бланка от софтуер, а не рисунка. И винаги се вижда идеално какво пише там, освен ако ти не си сляпа, тъпа, мързелива или и трите накуп. Това, което ти ми даваш, може и да излезе като бланка от техния софтуер, но по-вероятно е да НЕ излезе.
Ама какво ли обяснявам на една бойна патица.

***
Як си, пич!

Редактирано от Аз бях на 28.12.11 23:25.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Аз бях]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.12.11 07:35



"сляпа, тъпа, мързелива или и трите накуп...бойна патица."

Ако беше малко по-зряла и с по-голям житейски опит, щеше да знаеш, че прибягването до агресия и обиди демонстрира безсилие и липса на логични доводи...



"Айде опитай се да го прекратиш и после сподели как са протекли нещата. Опс, чакай, забравих, че те устройва. "

Пак си неподготвена. Не си прочела. Няма какво да "ОПИТВАМ". Имам писмено разрешение ДА ГО НАПРАВЯ. И това НЕ Е въпросният абонамент, който ме УСТРОЙВА, а съвсем друг номер, който си открих в заблуда от техен служител за условията. И да, ще го закрия. Само чаках да видя какви ще са им коледните промоции, защото, както отново НЕ СИ ПРОЧЕЛА - освен, че ми разрешиха да го прекратя без санкции, ми предложиха, пак писмено, АКО ИСКАМ да сменя абонаментния план с какъвто искам друг. Ама новите им планове НЕ МЕ УСТРОЙВАТ.

Относно каламбурите с копията от софтуерите - дай адрес, ще ти пратя САМИЯ договор, да видим какво ще кажеш. Ама реален адрес, не електронен. За забавление ще го направя. Ей така, за да ти чуя следващия запас от епитети...


Ако не ти се дава адрес - притичай до най-близкия офис на Интърнити и поискай да прочетеш един празен договор. Ама си вземи и лупа.(Макар, че началното ти твърдение беше че НЯМА текстове с дребен шрифт, а не че ИМА, но се четат... някак...)
---------------------------------------
ИЗПРЕВАРВАЩО ще ти напиша, че колкото и да ме изненадаха приятно с тези си жестове - те не компенсират факта, че цялата политика на реклами и поведение на всичките им служители е базирана на НАГЛОСТ, ИЗМАМИ И УЛОВКИ, и затова няма да спра да се възмущавам. Защото не всеки има време, нерви и желание да се бори за правата си като мен, а те НА ТОВА РАЗЧИТАТ. Което е и ЦЯЛАТА ТЕМА, обсъждана тук, и на още няколко места в клуба. А не твоите диоптри, нито размера на най-малките буквички, премерени в микрони...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано29.12.11 11:04



Жено, идеята на темата беше има ли инфо, няма ли, и всеки да си изкаже мнението.
Когато имаш възможност да вземеш от 5 места информация и мнения (и едното от тях е официалният сайт, на който има ВСИЧКО), единственото оправдание да не знаеш какво подписваш, е да си тъпа, сляпа или мързелива, или и трите накуп.
Договора, който ти така любезно представи, е за подпис и попълване на лични данни. Консултантите че са за сочене с хуй, такива са, но подписването на този договор означава, че си запозната с нещо, което така или иначе е общодостъпно. Нито си помакиня, нито живееш в Рибново или някакво друго забутано село на майна райна, нито си неграмотна - имаш достъп до интернет, имаш достъп до информацията. Нормалните хора се запознават, преди да подпишат. И все пак, на консултантите заплатата зависи от твоя подпис и те няма да си ритат хляба да ти обясняват само негативите на плана, защото ти не си била дочела.
Та темата беше за друго, но ти май страшно държеше да се изфукаш колко бойна и морална патица си и как си търсиш правата, след като сама не си догледала. Ами търси си ги. Глупав служител, уволнен заради глупава клиентка, която се пъчи гордо с това, че не е чела - неочаквано добра комбинация.

***
Як си, пич!


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.12.11 14:56



Нито си помакиня, нито живееш в Рибново или някакво друго забутано село на майна райна, нито си неграмотна - имаш достъп до интернет, имаш достъп до информацията.


А помакините, или тези, дето живеят в Рибново или на майна си Райна, неграмотни са, нямат достъп до интернет и до информацията? Когато отидат в магазина и попитат какъв план да си вземат, и консултантът каже: Предлагам Ви ТОЗИ - имате 2 000 минути към мрежата на М-тел за 9,90 на месец, и можете да получите телефон за 1 лв, ако сключите договор за този план за 1 година, и имате право в рамките на 1 месец да се откажете от абонамента", и помакинята заподскача от радост и подпише, НЕ Е ЛИ ТРЯБВАЛО, същият този консултант да й каже СЪЩО, че за ВСЕКИ разговор ще плаща по 12 ст, извън абонамента, че ако се откаже от абонаментния план в рамките на 1 месец ТРЯБВА да плати цялата стойност на телефона, който уж е взела за 1 лв, а тя е 100 лв, и че планът уж е за 1 година, ама на практика е за 2? Или ако НЕ й каже тези неща, НЕ ТРЯБВА да й казва и първите, а да й тикне в ръцете бумагите и да й каже - "ХА чети сега и избирай!"...

И щом "идеята на темата беше има ли инфо, няма ли, и всеки да си изкаже мнението. " - ти защо упорито и настойчиво питаше - ИМА ЛИ В ДОГОВОРА МАЛКИ БУКВИ, ИЛИ СИ ИЗМИСЛЯМЕ? Е, доказах ти, ИМА малки букви. Друго какво уж искаш, а всъщност не е в идеята?

Идеята на темата (ако си направиш труда да я прочетеш, темата на човека!!) беше ДА СИ КАЖЕМ ОЩЕ ВЕДНЪЖ колко са лъжливи, и манипулативни, и фалшиви. И това да породи (може би) някаква гражданска реакция, каквито е крайно време да има и у нас... А ТВОЯТА идея е да се правиш на интересна, като противоречиш.

Ми - дерзай, щом ти доставя удоволствие...



Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 29.12.11 17:18.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано29.12.11 22:04



Попитах те - какво пише с малките букви, което пряко касае броя минути и което хората пропускат да прочетат - прочети пак и тогава ми се ежи. Нещо друго, пак очевидно, за което се ежиш, без да мислиш - договорът - това са условията, при които подписваш и които в магазина не ти предоставят в пълен вид и това е грешката на консултантите. Теслата на всеки договор обаче може да се види в шарените брошурки, където, освен 100 хубави телефона има и кратък преглед на договорите, таксите, периода и т.н.
Кой подписва договор, за да се отметне след месец? Колко тъп трябва да е човек, за да мисли, че може да направи това и телефонът да му излезе един лев? Каква е тая измислена ситуация с тъпак на тъпаците, която ми представяш и къде е този човек , най-тъп от най-тъпите?
За теб хем оператор=консултантите му, хем баш операторът рестриктира баш консултанта заради твоето малоумие. Темата е 2 реда и не е как да се преборим за правата си. Смисленият отговор, който и ти трябваше да прочетеш и да си затвориш бойната патешка уста, също е 2 реда веднага след първото мнение.
Това, че не си си прекратила договора, който "си подписала с измама", минава ли ти през патешкия мозък как изглежда острани? Като "правя се на интересна, исках да уволня служителя ви."

"планът уж е за 1 година, ама на практика е за 2"
Ама... наистина си тъпа. Няма начин на човек, който чете, да му пробутат 2-годишен план като едногодишен. Аз си подписах през 2009та едногодишен план и си го изкарах, изплатих телефона - и всичко това въпреки че на етикетчето до телефона пишеше цена за 2-годишен план на 5 пъти по-висока такса, представи си!

И въобще, загуби ми се нишката за какво точно си се преборила, щом в крайна сметка не си го направила.

Само едно нещо да едитна - в България все още едностранното прекратяването на срочни договори означава санкции за този, който плаща. И аз не познавам човек, който не знае това. Познавам обаче такива, дето се оплакват, че това нарушава правата им на потребители.

***
Як си, пич!

Редактирано от Aз бяx на 29.12.11 22:05.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.12.11 01:25



Доколкото прочетох някъде другаде - си студентка. Като такава - по каквото и да е - би могло да се очаква от теб да си малко по-адекватна. А неадекватността в случая произлиза от стремежа ти ДА СИ ОБЯСНЯВАШ ЦЕЛИЯ СВЯТ С ТОВА, КОЕТО ТИ СЕ СЛУЧВА НА ТЕБ, И С ТОВА, КОЕТО СИ ТИ САМАТА. Е, трябва да се научиш, че извън теб се случват различни случки, а също така, че и не всички могат да имат твоите качества (добри или лоши). И да пречупваш мненията си през тези две важни "дреблолии". Плюс това е и много важно да спориш СПОРТСМЕНСКИ, без увъртания - ясно ми е вече, защо защитаваш яростно увъртанията на мобилните оператири - ми те са ти в стила!! Добре, че има черно на бяло доказателства...


-----------------------------------------------------
Попитах те - какво пише с малките букви, което пряко касае броя минути и което хората пропускат да прочетат - прочети пак и тогава ми се ежи.

ПРЕДИ ВСИЧКО ти ме попита - "Я кажете, че аз договор скоро не съм сключвала - има ли наистина различни големини шрифтове и в самия договор?"
Отговорих ти, сканирах ти, пратих ти, и ЧАК ТОГАВА ти взе да ми задаваш увъртащи въпроси относно СЪДЪРЖАНИЕТО на малките букви.

----------------------------------------------------
"планът уж е за 1 година, ама на практика е за 2"
Ама... наистина си тъпа. Няма начин на човек, който чете, да му пробутат 2-годишен план като едногодишен.


Миии... ИМА НАЧИН. На моя договор, подписан надлежно и от мен, и от продавача, пише "12 месеца". ЧЕРНО НА БЯЛО. После, при мой телефонен разговор с оператор, РАЗБИРАМ СЛУЧАЙНО, че договор, сключен при ТЕЗИ условия, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е двегодишен и той е РЕГИСТРИРАН като такъв. ИМЕННО поради тази въпиюща и ДОКАЗУЕМА измама на продавача получих всичките си бонуси и екстри.

Кой бил тъпият, викаш?
--------------------------------------------------------------

Това, че не си си прекратила договора, който "си подписала с измама", минава ли ти през патешкия мозък как изглежда острани? Като "правя се на интересна, исках да уволня служителя ви."


Написах "ЩЕ ГО ПРЕКРАТЯ". Пак не си допрочела. Обаче МОГА и да не го прекратя, защото ми дадоха право да си сменя плана с какъвто искам. И ТОВА НЕ СИ ДОПРОЧЕЛА.
----------------------------------------------------------------
И въобще, загуби ми се нишката за какво точно си се преборила, щом в крайна сметка не си го направила.

ПРЕБОРИХ СЕ да признаят, че служителите им са измамници. Другото "за което съм се преборила" го написах хем в три поста по-рано, хем в предишния абзац. Намери си нишката.
--------------------------------------------------------------
Само едно нещо да едитна - в България все още едностранното прекратяването на срочни договори означава санкции за този, който плаща.
Да, с изключение на изключенията... които се дават вследствие на ИЗМАМИ..
-------------------------------------------------------------
Кой подписва договор, за да се отметне след месец?

Очевидно дори законодателят намира тази възможност за не чак толкова "тъпа", щом я залага в новото си законодателство - възможност за прекратяване на договора дори в първите 15 дни. А консултантът, когато предлага този телефон за един лев, и успоредно с това предлага да можеш да си прекратиш договора след 1 месец, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да обясни и УСЛОВИЕТО, което СВЪРЗВА тези две екстрички. Първо - той НЕ ГО ОБЯСНЯВА, а ти пробутва мазно версията, че този телефон ти се дава за 1 лев като на лоялен клиент!! И второ - ТОЧНО ТОВА УСЛОВИЕ е записано в малките буквички, които ти така прекрасно си прочела с твоите 2 диоптъра. Но баба Пена и баба Вана НЯМА КАК ДА ПРОЧЕТАТ. (Тия двете са едни баби, може би помакини, а може би живеещи на майна си Райна, които не са студентки и нямат твоето интелектуално ниво. И консултантът е назначен точно за да ГИ КОНСУЛТИРА по ВСИЧКИ въпроси, свързани със стоката, която ще закупят.)
---------------------------------------

И ако ще ми обясняваш непрекъснато това, което аз съм подчертала няколко пъти - че В ДОГОВОРА ВСИЧКО СИ Е НАПИСАНО, ЗАЩОТО ОПЕРАТОРИТЕ НЕ СА ТЪПИ, ЧЕ ДА НЕ ГО НАПИШАТ - значи напразно си губим времето и двете.

Да, ВСИЧКО си е написано - гаднярското е, че: ПЪРВО - рекламират шумно само екстрите, без да поясняват "дреболиите" (това беше и темата), ВТОРО - "дреболиите" ги пише с малки буквички и ТРЕТО - консултантите умишлено не обясняват "дреболиите" когато те "консултират". ЗАТОВА се пъна да ти обяснявам, че поведението им е неспортсменско и пълно с уловки, удари под кръста и стремеж да се възползват от.... тъпотията на тъпите.

Търговията НЕ БИ ТРЯБВАЛО да е терен за надиграване. С това се борят сума ти комисии в ЕС.

(А това, че борбата е "на ужким" - е СЪВСЕМ ДРУГА ТЕМА...)
----------------------------------
ПП - А може би е "на ужким", щото и една от главните боркини - и тя е леко "на ужким"... (визирам Меглена Кунева...) И тя - като мобилните оператори... за "тъпите" - създава движение... а с малките буквички - то било партия, ама по-късно...

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 30.12.11 02:00.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.12.11 20:54



Попитах те дали има мали букви, за да знам какво да ти отговоря. И малките букви бяха точно това, което мислех - нищо съществено за темата на разговора, защото в тях не става дума за минутите.
***
По телефона не са ти казали, че са те измамили, а че си подписала договор, който не може да съществува. Това не прави консултанта измамник, а некадърник. Това пък, от своя страна, не те прави теб умна, сеш се.
***
Прочетох много добре. Прочетох, че изчакваш, като тъпа възползваща се от ситуацията патка със самочувствие, а в същото време демонстриращ гордост на партизанин.
***
5 реда по-нагоре всъщност каза, че служителят е уволнен не защото те е "измамил", а защото е глупав и не е догледал. Наистина ли не ти стига мозъкът да го разбереш?
***
Никаква заслуга нямаш, фирмата просто се е отървала от човек, който може да й докара дела с некадърността си и това, че всъщност е направил нещо в твоя полза. От оператора иначе те зарибяват със смяна или прекратяване, защото предполагат, че щом си избрала вече един техен договор, значи държиш да имаш отношения точно с тях и ще избереш смяната, не отказването. А сега дори не си избрала! Какво, да не би да са ти опростили таксата по "измамата", докато направиш височайшия си избор? Съмнява ме, което значи, че плащаш. Досега не си поискала да ти възстановят някакви суми заради "измамата", иначе щеше да се похвалиш и с това. Така че - на оператора при това положение му е все тая.
***
Бабите има как да прочетат. А и аз като продавач чета, когато ми поискат - въпрос на желание на клиента. Между другото, не съм видяла и много баби да подписват договор, да не кажа никакви, а редовно посещавам тия магазини - роднински сметки за плащане, зареждане на ваучер... И пак - договорът се прекратява едностранно и е ясно на целокупния български народ с по-голям от твоя патешки мозък, че прекрати ли договора, изчезва и точката за цена на телефона един лев, защото евтинийката е част от този договор. Трябва само малко да се помисли. Сеш се.
***
Аре не подхващай политиката, че вече звучиш като македонка - всичко на тоя свят е твоя заслуга. Ама не е.

Ако сега целта ти стане колко точно е размерът на буквите - айде нема нужда. Читав човек не ходи да подписва без очила. Иска общите условия да ги прочете. Това, че такива неща не се правят масово, не означава, че трябва да се пренебрегнат като част от чистите сметки.

***
Як си, пич!


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.12.11 21:44



Твърде, твърде лично...

Това не е клуб "Искрено и лично", скъпа ми. Моята позиция относно мобилните оператори е твърде ясна, написах я няколко пъти. Правя каквото мога да се боря, когато мога - успявам. ТВОЯТА позиция нещо не я намирам - всичките ти писания са лични. Разбори и плювни по нечия тема и по нечия позиция.

Дисекции на творбите ти вече не ми се правят. Не си ми интересна повече, не ми се обяснявай непрекъснато. Всичко е черно на бяло, кой прочел - прочел, кой разбрал - разбрал.

И един съвет, скъпа ми - поразреди малко епитетите. Не звучат добре в женска уста.

Весели празници!





Тема Ще се провалишнови [re: Aз бяx]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.01.12 16:50



Уникалната е уникално тъпа, но също и уникално упорита.
Глупав служител, уволнен заради глупава клиентка, която се пъчи гордо с това, че не е чела - неочаквано добра комбинация.
А това кефи много.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ще се провалишнови [re: bira_more]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.01.12 19:56



А това кефи много.

А още по-кефи това, че и ти не разбираш това, което четеш.


Отбор юнаци!

Служителят хич не е глупав, а пробва - ако мине номера, щото получава процент. Клиентката си е прочела всичко, но то е било лъжа. Ако не беше така - нямаше да има последствия и компенсации, а чаша студена вода. И не е уволнен този, а друг. И не били компютри, а компоти...Ама - карай. Важното е да се ръсят епитети.

Понеже тези, които ги ръсят, хич не са тъпи. Олицетворение на остротата са. То си личи по реакциите им.



Тема И послъгва уникалнатанови [re: bira_more]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано01.01.12 22:54



Уникалната е уникално тъпа, но също и уникално упорита.


Тъй, тъй...


А в тоя магазин за който се пъчи въпросната няма уволнени служители откак съществува. Има двама преместили се след повишение.

Мдаа...



Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.01.12 07:06



Да бе... В почивните дни ти докладваха кого къде уволняват? Неотразим си!



ПП - А може би си питал в самия магазин? Представям си как ще отговорят - "Да, уволниха една блондинка, щото правеше измами и фалшификации на документи"...



ПП 2 - Тия дни в други клубове не съм писала. Да ти спестя търсенето, де...

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 02.01.12 08:08.



Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.01.12 16:20



Казвам ти в прав текст, че лъжеш за уволнен служител, а ти се хващаш откъде ли пък го знам. С лъжи няма как да си защитиш пролетарските глупости тук.

Допускам, че е възможно от фирмата да са те излъгали, за да се отърват от досадното ти присъствие. А ти защо им вярваш, след като сама казваш, че вече веднъж са те били "измамили"?

Или лъжеш, или си тотален балък.
Със сигурност обаче си уникален пън.



Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.01.12 17:18



"Казвам ти в прав текст, че лъжеш за уволнен служител "

Твоят "прав текст" е като крив макарон...Ето я кривината:

"Допускам, че е възможно от фирмата да са те излъгали"


Ми - да го допуснем всички. Обаче ТОВА НЕ ЗНАЧИ че АЗ лъжа, нали?

НЕ ЛЪЖА за нищо. И във фирмата НИКОЙ НИЩО НЕ МИ Е КАЗВАЛ. Новата продавачка в магазина продума, когато си плащах сметките и се опита да ми предложи нещо, а аз отказах, че ПОРАДИ ПРОСТЪПКИ И БЪРКОТИИ една бивша продавачка била уволнена, а другата - преместена в друг магазин.

В този магазин аз никога не съм се демонстрирала, че съм писала жалби, тоест - НЕ МЕ познават лично. И няма никаква причина някаква си редова продавачка да ме лъже, за да се отървава от мен.

Понеже претендираш за информираност - хайде, КАЖИ МИ къде е преместена (повишена) въпросната. Ще си направя труда да отида до там (допускам, че е някакъв друг магазин) и ще хвърля едно око дали става дума за нея.

Ако е тя - СПОРТСМЕНСКИ ще призная тук, че съм била ИЗЛЪГАНА. (Не, че АЗ съм излъгала )

---------------------------------
И, честно да ти кажа, преди да се размахаш тук с нескопосаните си обвинения, имах намерение ДА ТЕ ПОПИТАМ в кой отдел на полицията да си подам жалбата, ведно с фалшифицираните документи. Защото сериозно съм се заканила да го направя - доказателствата са НЕОСПОРИМИ.
-------------



Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.01.12 17:51



Новата продавачка в магазина продума, когато си плащах сметките и се опита да ми предложи нещо, а аз отказах, че ПОРАДИ ПРОСТЪПКИ И БЪРКОТИИ една бивша продавачка била уволнена, а другата - преместена в друг магазин.

Ясно - ЕЖК (една жена каза). Тъпо оправдание измисли, ама то по-добро няма всъщност.






в кой отдел на полицията да си подам жалбата, ведно с фалшифицираните документи. Защото сериозно съм се заканила да го направя - доказателствата са НЕОСПОРИМИ.

Колко "неоспорими"? Колкото неоспоримо са уволнили служителя ли?
Ако беше така, отдавна да са ти се извинили от фирмата и да са уволнили служителя. Ама не са направили нито едното, нито другото. Нито пък са ти предложили нещо си по твой вкус - всичко си е твоя измислица.
На жалбите и воплите просто са ти обяснили любезно, че си патица и са ти отворили студения кран на чешмата, за което са напълно прави. Кьорав карти не играе.



Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано02.01.12 17:59



Ти наистина си пълен кретен. Тъй като знам, че винаги МНОГО ВНИМАТЕЛНО четеш написаното от мен - вземи прочети точно кой от къде ме е компенсирал, защото описаните от мен случаи са ДВА РАЗЛИЧНИ И КАСАЯТ ДВА РАЗЛИЧНИ СЛУЧАЯ, С ДВА РАЗЛИЧНИ МОБИЛНИ ОПЕРАТОРА.

А в момента засипваш аудиторията с бълвоч и помия, за да ПРИКРИЕШ, че не МОЖЕШ да постъпиш спортсменски и да кажеш КЪДЕ е преместена въпросната мошеничка, щом знаеш ТОЛКОВА МНОГО.

Всъщност - ТВОИТЕ твърдения ДОРИ не са ЕЖК. Не са подплатени с никакви доказателства. Докато не ми покажеш такива - няма как да ти повярвам. Мацката си е отишла по пътя, а аз наистина ще отида в районната полиция. Защото всичките й фалшификации са черно на бяло. И са в ръцете ми.

ПП - Оставям ви с "всичкотрошачката" да си каканижете тук, дано успеете да убедите някого в умението си да "строшите" някого и нещо с инфантилното си поведение.

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 02.01.12 18:04.



Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано02.01.12 19:51



Това, което искаш, се нарича лична информация и не може да се дава без съгласието на коментираното лице.

***
Як си, пич!


Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Aз бяx]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.01.12 20:55



Всъщност нея не я интересува нищо за някакъв си служител, защото цялата тая история я е измислила докато пише тук.
Ти май за първи път се сблъскваш с нашето уни.





Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Ha живo]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано02.01.12 21:02



Не, ама първия път беше анти само за алчността на хората



***
Як си, пич!

Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Aз бяx]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано02.01.12 21:14



Ми то така се почва


После, ако ти се беше изказала, че консултантите са бич Божи и трябва да бъдат уволнявани, съдени и разчеквани с коне, тя щеше да ти обясни, че си вършат работата съвестно, че гонят таргети и общо взето че системата е виновна.



Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Ha живo (алтруист ;)
Публикувано06.01.12 00:24



Ти наистина си пълен кретен.



Кретени са тоя или тая, дето не са те научили, че когато думите не стигат, започва мълчанието.
Ако за теб замълчаването значи отбой, то за хората със здрава психиатрична картина е отстъпване пред безсилния, уплашен и отчаян простак.

Редактирано от Ha живo на 06.01.12 00:26.



Тема Re: И послъгва уникалнатанови [re: Ha живo]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано06.01.12 07:04



Хе-хе... миличкият как подскочи при първия епитет, който прочете по свой адрес... Тича из клубовете и подскача! Засърбя ли те някъде? В клуб "шев и кройка" ще се оплачеш ли също, че те нарекох "кретен"?



Ами, пиленце, разрови се из собствените си постове и си намери собствените епитетчета...


"когато думите не стигат, започва мълчанието."


Когато думите не стигат, скъпи - започват обидните епитети. Е, ти си ги започнал отпреди няколко години. И то - далеч не само по мой адрес. Имал си късмет, че тези, към които ги адресираш, имат някакво ниво и не са използвали ДОСЕГА твоите "методи" на спор... Но това няма да продължи безкрайно. "Кретенът" е първата птичка.

"Ако за теб замълчаването значи отбой, то за хората със здрава психиатрична картина е отстъпване пред безсилния, уплашен и отчаян простак."

Очевидно или ТИ не си "със здрава психиатрична картина", или АЗ не съм "безсилния, уплашен и отчаян простак"... просто защото НЕ ВИЖДАМ ДА ИЗТРАЙВАШ ДЪЛГО НА ЗАМЪЛЧАВАНЕТО!


Но - ето, оставям ти възможност да замълчиш СЕГА...Щом казваш - НЯМА да го тълкувам като отбой. В противен случай ще започна да се тревожа за психиатричната ти картина...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Lenor]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.04.12 00:15



Явно не четеш достатъчно или просто искаш най-евтиното възможно.
Е с тоя мерак да минем тънко или да не се минем, ставаме лапнишарани... после форумите ако генерираха ток от реването, АЕЦ нямаше да ни трябва.
Телефона, нета и кабелната са ми от 3 различни доставчика... плащам 15 - 20 лв. по-скъпо от масата, но получавам в пъти по-добро качество.

Welcome to the real world!




Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Lenor]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.04.12 00:19



Наясно ли си, че пазара ни е никакъв на фона на ЕС.
Преди 6 - 7 години приятели били в Италия ми разправяха, че там средния приход на абонат от допълнителни услуги бил около 20 евра.
Допълнителни услуги... някой тук ако плаща 40 лв. за да говори го наричат балък.
Ама ако си купи апарат за 1200 и сложи вътре предплатена с 2 лв. и само клипира, му цъкат у кафьето къв е тарикат.
Цените не са такъв проблем, единственото което трябва да се оправи е това безумие с наши/ваши мрежи.

Welcome to the real world!




Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Blake]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано04.04.12 00:23



Самата дума реклама си значи измама.
Докато икономиката/клиентите допускат рекламата да взема значим процент от цената на всяка стока която купуват, нормално е да започнат и измамите.
Някои държави имат закони за това, ама и там ги зариват с очевадно безумни реклами.

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.