Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:12 14.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Аз бях (Всичкотрошачка)
Публикувано28.12.11 23:23



Добре. Айде опитай се да го прекратиш и после сподели как са протекли нещата.
Опс, чакай, забравих, че те устройва. Явно мобилните оператори не са чак такива мошеници, щом това, което ти предлагат, те устройва и си си сложила собственоръчно подписчето.
За разпечатването и другото си писала такива малоумия, ама айде - това, което ти разпечатват, е бланка от софтуер, а не рисунка. И винаги се вижда идеално какво пише там, освен ако ти не си сляпа, тъпа, мързелива или и трите накуп. Това, което ти ми даваш, може и да излезе като бланка от техния софтуер, но по-вероятно е да НЕ излезе.
Ама какво ли обяснявам на една бойна патица.

***
Як си, пич!

Редактирано от Аз бях на 28.12.11 23:25.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Аз бях]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.12.11 07:35



"сляпа, тъпа, мързелива или и трите накуп...бойна патица."

Ако беше малко по-зряла и с по-голям житейски опит, щеше да знаеш, че прибягването до агресия и обиди демонстрира безсилие и липса на логични доводи...



"Айде опитай се да го прекратиш и после сподели как са протекли нещата. Опс, чакай, забравих, че те устройва. "

Пак си неподготвена. Не си прочела. Няма какво да "ОПИТВАМ". Имам писмено разрешение ДА ГО НАПРАВЯ. И това НЕ Е въпросният абонамент, който ме УСТРОЙВА, а съвсем друг номер, който си открих в заблуда от техен служител за условията. И да, ще го закрия. Само чаках да видя какви ще са им коледните промоции, защото, както отново НЕ СИ ПРОЧЕЛА - освен, че ми разрешиха да го прекратя без санкции, ми предложиха, пак писмено, АКО ИСКАМ да сменя абонаментния план с какъвто искам друг. Ама новите им планове НЕ МЕ УСТРОЙВАТ.

Относно каламбурите с копията от софтуерите - дай адрес, ще ти пратя САМИЯ договор, да видим какво ще кажеш. Ама реален адрес, не електронен. За забавление ще го направя. Ей така, за да ти чуя следващия запас от епитети...


Ако не ти се дава адрес - притичай до най-близкия офис на Интърнити и поискай да прочетеш един празен договор. Ама си вземи и лупа.(Макар, че началното ти твърдение беше че НЯМА текстове с дребен шрифт, а не че ИМА, но се четат... някак...)
---------------------------------------
ИЗПРЕВАРВАЩО ще ти напиша, че колкото и да ме изненадаха приятно с тези си жестове - те не компенсират факта, че цялата политика на реклами и поведение на всичките им служители е базирана на НАГЛОСТ, ИЗМАМИ И УЛОВКИ, и затова няма да спра да се възмущавам. Защото не всеки има време, нерви и желание да се бори за правата си като мен, а те НА ТОВА РАЗЧИТАТ. Което е и ЦЯЛАТА ТЕМА, обсъждана тук, и на още няколко места в клуба. А не твоите диоптри, нито размера на най-малките буквички, премерени в микрони...



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано29.12.11 11:04



Жено, идеята на темата беше има ли инфо, няма ли, и всеки да си изкаже мнението.
Когато имаш възможност да вземеш от 5 места информация и мнения (и едното от тях е официалният сайт, на който има ВСИЧКО), единственото оправдание да не знаеш какво подписваш, е да си тъпа, сляпа или мързелива, или и трите накуп.
Договора, който ти така любезно представи, е за подпис и попълване на лични данни. Консултантите че са за сочене с хуй, такива са, но подписването на този договор означава, че си запозната с нещо, което така или иначе е общодостъпно. Нито си помакиня, нито живееш в Рибново или някакво друго забутано село на майна райна, нито си неграмотна - имаш достъп до интернет, имаш достъп до информацията. Нормалните хора се запознават, преди да подпишат. И все пак, на консултантите заплатата зависи от твоя подпис и те няма да си ритат хляба да ти обясняват само негативите на плана, защото ти не си била дочела.
Та темата беше за друго, но ти май страшно държеше да се изфукаш колко бойна и морална патица си и как си търсиш правата, след като сама не си догледала. Ами търси си ги. Глупав служител, уволнен заради глупава клиентка, която се пъчи гордо с това, че не е чела - неочаквано добра комбинация.

***
Як си, пич!


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано29.12.11 14:56



Нито си помакиня, нито живееш в Рибново или някакво друго забутано село на майна райна, нито си неграмотна - имаш достъп до интернет, имаш достъп до информацията.


А помакините, или тези, дето живеят в Рибново или на майна си Райна, неграмотни са, нямат достъп до интернет и до информацията? Когато отидат в магазина и попитат какъв план да си вземат, и консултантът каже: Предлагам Ви ТОЗИ - имате 2 000 минути към мрежата на М-тел за 9,90 на месец, и можете да получите телефон за 1 лв, ако сключите договор за този план за 1 година, и имате право в рамките на 1 месец да се откажете от абонамента", и помакинята заподскача от радост и подпише, НЕ Е ЛИ ТРЯБВАЛО, същият този консултант да й каже СЪЩО, че за ВСЕКИ разговор ще плаща по 12 ст, извън абонамента, че ако се откаже от абонаментния план в рамките на 1 месец ТРЯБВА да плати цялата стойност на телефона, който уж е взела за 1 лв, а тя е 100 лв, и че планът уж е за 1 година, ама на практика е за 2? Или ако НЕ й каже тези неща, НЕ ТРЯБВА да й казва и първите, а да й тикне в ръцете бумагите и да й каже - "ХА чети сега и избирай!"...

И щом "идеята на темата беше има ли инфо, няма ли, и всеки да си изкаже мнението. " - ти защо упорито и настойчиво питаше - ИМА ЛИ В ДОГОВОРА МАЛКИ БУКВИ, ИЛИ СИ ИЗМИСЛЯМЕ? Е, доказах ти, ИМА малки букви. Друго какво уж искаш, а всъщност не е в идеята?

Идеята на темата (ако си направиш труда да я прочетеш, темата на човека!!) беше ДА СИ КАЖЕМ ОЩЕ ВЕДНЪЖ колко са лъжливи, и манипулативни, и фалшиви. И това да породи (може би) някаква гражданска реакция, каквито е крайно време да има и у нас... А ТВОЯТА идея е да се правиш на интересна, като противоречиш.

Ми - дерзай, щом ти доставя удоволствие...



Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 29.12.11 17:18.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано29.12.11 22:04



Попитах те - какво пише с малките букви, което пряко касае броя минути и което хората пропускат да прочетат - прочети пак и тогава ми се ежи. Нещо друго, пак очевидно, за което се ежиш, без да мислиш - договорът - това са условията, при които подписваш и които в магазина не ти предоставят в пълен вид и това е грешката на консултантите. Теслата на всеки договор обаче може да се види в шарените брошурки, където, освен 100 хубави телефона има и кратък преглед на договорите, таксите, периода и т.н.
Кой подписва договор, за да се отметне след месец? Колко тъп трябва да е човек, за да мисли, че може да направи това и телефонът да му излезе един лев? Каква е тая измислена ситуация с тъпак на тъпаците, която ми представяш и къде е този човек , най-тъп от най-тъпите?
За теб хем оператор=консултантите му, хем баш операторът рестриктира баш консултанта заради твоето малоумие. Темата е 2 реда и не е как да се преборим за правата си. Смисленият отговор, който и ти трябваше да прочетеш и да си затвориш бойната патешка уста, също е 2 реда веднага след първото мнение.
Това, че не си си прекратила договора, който "си подписала с измама", минава ли ти през патешкия мозък как изглежда острани? Като "правя се на интересна, исках да уволня служителя ви."

"планът уж е за 1 година, ама на практика е за 2"
Ама... наистина си тъпа. Няма начин на човек, който чете, да му пробутат 2-годишен план като едногодишен. Аз си подписах през 2009та едногодишен план и си го изкарах, изплатих телефона - и всичко това въпреки че на етикетчето до телефона пишеше цена за 2-годишен план на 5 пъти по-висока такса, представи си!

И въобще, загуби ми се нишката за какво точно си се преборила, щом в крайна сметка не си го направила.

Само едно нещо да едитна - в България все още едностранното прекратяването на срочни договори означава санкции за този, който плаща. И аз не познавам човек, който не знае това. Познавам обаче такива, дето се оплакват, че това нарушава правата им на потребители.

***
Як си, пич!

Редактирано от Aз бяx на 29.12.11 22:05.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.12.11 01:25



Доколкото прочетох някъде другаде - си студентка. Като такава - по каквото и да е - би могло да се очаква от теб да си малко по-адекватна. А неадекватността в случая произлиза от стремежа ти ДА СИ ОБЯСНЯВАШ ЦЕЛИЯ СВЯТ С ТОВА, КОЕТО ТИ СЕ СЛУЧВА НА ТЕБ, И С ТОВА, КОЕТО СИ ТИ САМАТА. Е, трябва да се научиш, че извън теб се случват различни случки, а също така, че и не всички могат да имат твоите качества (добри или лоши). И да пречупваш мненията си през тези две важни "дреблолии". Плюс това е и много важно да спориш СПОРТСМЕНСКИ, без увъртания - ясно ми е вече, защо защитаваш яростно увъртанията на мобилните оператири - ми те са ти в стила!! Добре, че има черно на бяло доказателства...


-----------------------------------------------------
Попитах те - какво пише с малките букви, което пряко касае броя минути и което хората пропускат да прочетат - прочети пак и тогава ми се ежи.

ПРЕДИ ВСИЧКО ти ме попита - "Я кажете, че аз договор скоро не съм сключвала - има ли наистина различни големини шрифтове и в самия договор?"
Отговорих ти, сканирах ти, пратих ти, и ЧАК ТОГАВА ти взе да ми задаваш увъртащи въпроси относно СЪДЪРЖАНИЕТО на малките букви.

----------------------------------------------------
"планът уж е за 1 година, ама на практика е за 2"
Ама... наистина си тъпа. Няма начин на човек, който чете, да му пробутат 2-годишен план като едногодишен.


Миии... ИМА НАЧИН. На моя договор, подписан надлежно и от мен, и от продавача, пише "12 месеца". ЧЕРНО НА БЯЛО. После, при мой телефонен разговор с оператор, РАЗБИРАМ СЛУЧАЙНО, че договор, сключен при ТЕЗИ условия, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да е двегодишен и той е РЕГИСТРИРАН като такъв. ИМЕННО поради тази въпиюща и ДОКАЗУЕМА измама на продавача получих всичките си бонуси и екстри.

Кой бил тъпият, викаш?
--------------------------------------------------------------

Това, че не си си прекратила договора, който "си подписала с измама", минава ли ти през патешкия мозък как изглежда острани? Като "правя се на интересна, исках да уволня служителя ви."


Написах "ЩЕ ГО ПРЕКРАТЯ". Пак не си допрочела. Обаче МОГА и да не го прекратя, защото ми дадоха право да си сменя плана с какъвто искам. И ТОВА НЕ СИ ДОПРОЧЕЛА.
----------------------------------------------------------------
И въобще, загуби ми се нишката за какво точно си се преборила, щом в крайна сметка не си го направила.

ПРЕБОРИХ СЕ да признаят, че служителите им са измамници. Другото "за което съм се преборила" го написах хем в три поста по-рано, хем в предишния абзац. Намери си нишката.
--------------------------------------------------------------
Само едно нещо да едитна - в България все още едностранното прекратяването на срочни договори означава санкции за този, който плаща.
Да, с изключение на изключенията... които се дават вследствие на ИЗМАМИ..
-------------------------------------------------------------
Кой подписва договор, за да се отметне след месец?

Очевидно дори законодателят намира тази възможност за не чак толкова "тъпа", щом я залага в новото си законодателство - възможност за прекратяване на договора дори в първите 15 дни. А консултантът, когато предлага този телефон за един лев, и успоредно с това предлага да можеш да си прекратиш договора след 1 месец, ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да обясни и УСЛОВИЕТО, което СВЪРЗВА тези две екстрички. Първо - той НЕ ГО ОБЯСНЯВА, а ти пробутва мазно версията, че този телефон ти се дава за 1 лев като на лоялен клиент!! И второ - ТОЧНО ТОВА УСЛОВИЕ е записано в малките буквички, които ти така прекрасно си прочела с твоите 2 диоптъра. Но баба Пена и баба Вана НЯМА КАК ДА ПРОЧЕТАТ. (Тия двете са едни баби, може би помакини, а може би живеещи на майна си Райна, които не са студентки и нямат твоето интелектуално ниво. И консултантът е назначен точно за да ГИ КОНСУЛТИРА по ВСИЧКИ въпроси, свързани със стоката, която ще закупят.)
---------------------------------------

И ако ще ми обясняваш непрекъснато това, което аз съм подчертала няколко пъти - че В ДОГОВОРА ВСИЧКО СИ Е НАПИСАНО, ЗАЩОТО ОПЕРАТОРИТЕ НЕ СА ТЪПИ, ЧЕ ДА НЕ ГО НАПИШАТ - значи напразно си губим времето и двете.

Да, ВСИЧКО си е написано - гаднярското е, че: ПЪРВО - рекламират шумно само екстрите, без да поясняват "дреболиите" (това беше и темата), ВТОРО - "дреболиите" ги пише с малки буквички и ТРЕТО - консултантите умишлено не обясняват "дреболиите" когато те "консултират". ЗАТОВА се пъна да ти обяснявам, че поведението им е неспортсменско и пълно с уловки, удари под кръста и стремеж да се възползват от.... тъпотията на тъпите.

Търговията НЕ БИ ТРЯБВАЛО да е терен за надиграване. С това се борят сума ти комисии в ЕС.

(А това, че борбата е "на ужким" - е СЪВСЕМ ДРУГА ТЕМА...)
----------------------------------
ПП - А може би е "на ужким", щото и една от главните боркини - и тя е леко "на ужким"... (визирам Меглена Кунева...) И тя - като мобилните оператори... за "тъпите" - създава движение... а с малките буквички - то било партия, ама по-късно...

Редактирано от Oщe пo yниKaлнa на 30.12.11 02:00.



Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Oщe пo yниKaлнa]  
Автор Aз бяx (Всичкотрошачка)
Публикувано30.12.11 20:54



Попитах те дали има мали букви, за да знам какво да ти отговоря. И малките букви бяха точно това, което мислех - нищо съществено за темата на разговора, защото в тях не става дума за минутите.
***
По телефона не са ти казали, че са те измамили, а че си подписала договор, който не може да съществува. Това не прави консултанта измамник, а некадърник. Това пък, от своя страна, не те прави теб умна, сеш се.
***
Прочетох много добре. Прочетох, че изчакваш, като тъпа възползваща се от ситуацията патка със самочувствие, а в същото време демонстриращ гордост на партизанин.
***
5 реда по-нагоре всъщност каза, че служителят е уволнен не защото те е "измамил", а защото е глупав и не е догледал. Наистина ли не ти стига мозъкът да го разбереш?
***
Никаква заслуга нямаш, фирмата просто се е отървала от човек, който може да й докара дела с некадърността си и това, че всъщност е направил нещо в твоя полза. От оператора иначе те зарибяват със смяна или прекратяване, защото предполагат, че щом си избрала вече един техен договор, значи държиш да имаш отношения точно с тях и ще избереш смяната, не отказването. А сега дори не си избрала! Какво, да не би да са ти опростили таксата по "измамата", докато направиш височайшия си избор? Съмнява ме, което значи, че плащаш. Досега не си поискала да ти възстановят някакви суми заради "измамата", иначе щеше да се похвалиш и с това. Така че - на оператора при това положение му е все тая.
***
Бабите има как да прочетат. А и аз като продавач чета, когато ми поискат - въпрос на желание на клиента. Между другото, не съм видяла и много баби да подписват договор, да не кажа никакви, а редовно посещавам тия магазини - роднински сметки за плащане, зареждане на ваучер... И пак - договорът се прекратява едностранно и е ясно на целокупния български народ с по-голям от твоя патешки мозък, че прекрати ли договора, изчезва и точката за цена на телефона един лев, защото евтинийката е част от този договор. Трябва само малко да се помисли. Сеш се.
***
Аре не подхващай политиката, че вече звучиш като македонка - всичко на тоя свят е твоя заслуга. Ама не е.

Ако сега целта ти стане колко точно е размерът на буквите - айде нема нужда. Читав човек не ходи да подписва без очила. Иска общите условия да ги прочете. Това, че такива неща не се правят масово, не означава, че трябва да се пренебрегнат като част от чистите сметки.

***
Як си, пич!


Тема Re: "Безплатните" минути на M-Tel COMFORTнови [re: Aз бяx]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано30.12.11 21:44



Твърде, твърде лично...

Това не е клуб "Искрено и лично", скъпа ми. Моята позиция относно мобилните оператори е твърде ясна, написах я няколко пъти. Правя каквото мога да се боря, когато мога - успявам. ТВОЯТА позиция нещо не я намирам - всичките ти писания са лични. Разбори и плювни по нечия тема и по нечия позиция.

Дисекции на творбите ти вече не ми се правят. Не си ми интересна повече, не ми се обяснявай непрекъснато. Всичко е черно на бяло, кой прочел - прочел, кой разбрал - разбрал.

И един съвет, скъпа ми - поразреди малко епитетите. Не звучат добре в женска уста.

Весели празници!





Тема Ще се провалишнови [re: Aз бяx]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.01.12 16:50



Уникалната е уникално тъпа, но също и уникално упорита.
Глупав служител, уволнен заради глупава клиентка, която се пъчи гордо с това, че не е чела - неочаквано добра комбинация.
А това кефи много.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Ще се провалишнови [re: bira_more]  
Автор Oщe пo yниKaлнa (Заядливка)
Публикувано01.01.12 19:56



А това кефи много.

А още по-кефи това, че и ти не разбираш това, което четеш.


Отбор юнаци!

Служителят хич не е глупав, а пробва - ако мине номера, щото получава процент. Клиентката си е прочела всичко, но то е било лъжа. Ако не беше така - нямаше да има последствия и компенсации, а чаша студена вода. И не е уволнен този, а друг. И не били компютри, а компоти...Ама - карай. Важното е да се ръсят епитети.

Понеже тези, които ги ръсят, хич не са тъпи. Олицетворение на остротата са. То си личи по реакциите им.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.