Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:01 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Райфайзен - дебитна карта с месечна такса  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано31.10.11 20:27



Добре е да се знае, че Райфайзен тихомълком са въвели 1 лв. месечна такса за дебитните карти. Таксата е скрита под формата на разплащателна сметка към дебитната карта.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Colombino]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано01.11.11 19:38



и при ПИБ има такса подръжка за всички сметки. но не помня цифрата но е под левче



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: OgnenDemon]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано01.11.11 20:57



Да, номерът е същият (и ПИБ твърдят, че картата им е безплатна), но със следните разлики:

- Месечна такса ПИБ - 0.30, Райфайзен - 1.00
- теглене от собствен банкомат - ПИБ 0.00, Райфайзен 0.20
- Плащане през ePay ПИБ 0.15, Райфайзен - 0.20

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Colombino]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано02.11.11 22:07



... и не само те.....
Тамън се оглеждах да видя с кой да ги сменя и избрах ПИБ и там.... греда.. .:)

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Apxaнгeл]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано03.11.11 18:40



бе греда греда ма да не стане бразилски



не да им правя реклама, но едно време (2003) си открих сметка в ПИБ само щото най-близкия банкомат до офиса беше ПИБски.

после установих че за тогава време съм уцелил банката с най-добри условия и обслужване. през последните години установих че конкуренция им е най-вече Пощенска заради по-добрите кредитни продукти

обаче откак Пощенска се групираха с другите в тяхната групировка и се разшириха, обслужването там стана бати шита. да не кажа че е под всякаква критика. ПИБ откак поеха разширяване също постигнаха на моменти шит-обслужване ама поне до Август 2010 (преди изнасянето ми) все още ги имам за най-сносните.

като цяло преди да замина наблюдавах тенденция за нарушаване на дисциплината при служителите от основните банки, но при Пощенска си беше чисто безобразие. дано поне запазят добрите кредитни условия

към момента се въздържам от повече коментари, макар че за 1 година едва ли се е променило нещо много

продължавам да ползвам ПИБ дистанционно, нямам оплаквания никакви

мога да кажа и една добра дума за Алианц дето са правили някакви промени напоследък в обслужването. нямам идея какво точно, но едното са въвели лични асистенти и мен лично ми писа някакво момиче. при това много добро впечатление ми направи че се държеше много на ниво. дава предложения, отговаря на въпроси и при това сравнително бързо.

обаче как са откъм такси незнам. аз там лично имам само 1 сметка дето я закривам



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: OgnenDemon]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано04.11.11 00:56



Аз само ще кажа, че също ползвам ПИБ, с изключение на кредитната карта. Тия дни ще се разходя до Гугъл (на Гогол им е базата) да си спра последната дебитна карта от Райфайзен. Кредитната им карта за сега няма конкуренция.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: OgnenDemon]  
Автор Apxaнгeл (паднал ангел)
Публикувано05.11.11 18:44



... ами аз също ползвам ПИБ защото са ми най-наблизо.... но дебитната ми международна карта си е към Райфайзен... И от тях съм доволен като цяло.... Само някои от служителите им в клона дето ползвам са идиоти.. :)

....Не чета между редовете и затова пиша директно...



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Colombino]  
Автор Иckъp (Тежко е!)
Публикувано07.11.11 11:41



Аз имах 2 карти към тях-едната левова, другата в евро и си ги ползвах за пазаруване онлайн.
Много тихомълком я въведоха тази такса?!?Как може за други глупости да ми се обаждат, а сега нищо.
Закрих си картите и приключих с банката-как да си имаме доверие, като едната страна не е коректна?
ПИБ също не са цвете-от 2010 година са започнали да начисляват някакви такси по сметките.Зависи в каква валута ти е сметката.
Колкото пъти съм искал да закрия сметка там служителите са ми казвали-няма смисъл да я закривате, оставете някакво минимално салдо и аз оставям стотинките...Много наивно от моя страна-признавам си.
После си платих за тази своя наивност.Вместо да имам да вземам 5-10 лева, аз дадох към 20 лева за да ги закрия.
Какво да се прави?Човек трябва да ги следи тия неща, също и да чете договорите, които подписва...



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Иckъp]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано07.11.11 12:38



То и да четеш и да не четеш, все тая. Ти подписваш че каквото решат да променят си сългасен с него.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Росексим, като вляла се в Пощенсканови [re: Colombino]  
Автор Nu Crema (тъмен шоколад)
Публикувано14.01.12 22:31



също има подобно капанче.
Вчера закривах сметка за дебитна карта - същата не е използвана от 2004 и се оказа, е от такси дължа 52 лева...

ммм, сладко като шоколад...


Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Colombino]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано15.01.12 13:04



Таксата е скрита под формата на разплащателна сметка към дебитната карта.


Плахо ще се обадя, щото не ползвам и не си падам по разплащателни сметки, още по-малко - по дебитни карти, и нищичко не разбирам, но по принцип дебитна карта не представлява ли сама по себе си израз на РАЗПЛАЩАТЕЛНА СМЕТКА? Иначе как - щом не ходиш да теглиш на гише, а ползваш пари от тази сметка, за да "разплащаш" разни неща от нея, ползваш я "от разстояние"...... А доколкото знам - за обслужване на разплащателните сметки винаги има няква месечна такса.

Поне в ДСК е така. Доколкото знам.



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: УниКалната]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано16.01.12 10:50



Ами би трябвало да е и разплащателна сметка, ама в някои банки не е.
Например в Уникредит трябва да си купиш отделен пакет, за да ти е картата със разплащателна сметка. То всъщност получаваш отделна разплащателна сметка, и парите трябва да си ги прехвърляш от едната на другата сметка. И за това ти вземат по 6 лева на месец!!! Бях им клиент около месец, и след поредица от тъпотии се върнах в старата си банка, добре че не бях си закрил сметката и картата...



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Blake]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.01.12 12:26



Искаш да кажеш, че може да имаш карта и БЕЗ разплащателна сметка? А какъв тип тогава е сметката? Спестовна?


...Уникална е, нали?

Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: УниКалната]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано16.01.12 13:51



Не знам какъв тип е, но е точно картова сметка без да е разплащателна.
Преди година и нещо шефа реши да прехвърли цялата фирма към Уникредит, ама след поредица от глупости от страна на банката си се върнах към старата си банка. Точно едното нещо, което ме изнерви, беше, че за да имаш разплащателна сметка, трябва да си вземеш от техния пакет Уника, минимално за 6 лева (беше тогава, сега - не знам) на месец (!!!), и като си получиш заплатата на картата, трябва да си я прехвъриш с електронното банкиране. Яко малоумие.



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Blake]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.01.12 16:29



Хич даже не е малоумие...за тях.



Ей, неналапаха се тия банки бе...


...Уникална е, нали?

Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: УниКалната]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано18.01.12 00:40



Ами до сега не беше точно разплащателна, защото не можеше да се правят преводи от нея като източник. А при тегленето от дебитна карта имаш доста нисък лимит - 400 на ден и макс на теглене. Ама за тегленето имат такса дори от техен банкомат, така че няма да се минат.

В ПИБ отдавна си имат разплащателна сметка, прикачена към картата със скритата тарифа, но тук е ново и затова го споменах.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Colombino]  
Автор secretOO7 (непознат)
Публикувано23.01.12 18:07



Хайде да обясня за всички, които не работят в банковата система. Абсолютно всяка дебитна карта е свързана към разплащателна сметка. И така е било винаги, няма как да има дебитна карта без сметка. В някои банки, които имат собствен картов център или добра информационна система, сметката може да се ползва и като обикновена разплащателна. В други банки, главно тези, които ползват като картов оператор Борика, разплащателната сметка с карта е с рестрикция, и може да се ползва само за получаване на преводи и теглене на суми чрез банкомати и/или ПОС терминали.
Относно таксите, вече всички банки ги имат. В условия на криза, когато кредитирането е замряло и печалбите от лихви намаляват, банките търсят други начини за допълнителна печалба, а комисионите са отличен източник на такава.



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: secretOO7]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано24.01.12 00:50



А като е разплащателна, защо Райшайзен ме накараха да си отворя друга разплащателна за да ми дадат кредит преди 7 години? И ми казаха, че няма проблем след това да я изпразня, защото ще ми теглят парите от другите сметки, но не мога да я закрия, докато имам заем. Като я изпразних, оказа се че около датата на теглене ми блокират картата за 1-2 дни, докато си изтеглят сумата. А сумата в картата беше доста повече от дневния лимит + вноската.
Друга разлика е, че лихвите са различни за картова и разплащателна сметка.

А и всъщност те едва ли имат разходи по сметката, по-скоро самата карта струва нещо и се подменя периодично. Но са прехвърлили таксата върху тази сметка за да могат да пишат, че картата е безплатна, което си е подвеждане. Все едно в магазина да ми кажат, че хлябът е безплатен, но найлончето в което е опакован не е.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Colombino]  
Автор secretOO7 (непознат)
Публикувано24.01.12 07:57



Накарали са ви, защото те са именно от тези банки, които работят с меко казано остарял софтуер. Лично аз не намирам особена логика в това. Не знам каква е причината. Вероятно защото имат рестрикция по сметката на дебитната карта и системата не може да си изтегли вноската автоматично. Най-вероятно рестрикцията се вдига временно, период през който картата остава блокирана, за да може парите да се прехвърлят по сметката на кредита. Друг вариант е да ви задължават картата чрез виртуален пос терминал пак към кредитната сметка. Напълно съм съгласен, че въвеждането на нови такси и комисиони не е честно към старите клиенти, но те са си вързали гащите, като в общите условия, които сте подписали, е записано, че банката има право едностранно да променя тарифата си. За съжаление не само в България за всяко влизане в банка ни искат такса. След кризата дори в САЩ банките вече взимат огромни комисиони за всяка операция и за всеки продукт.



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: secretOO7]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано25.01.12 09:15



Два въпроса възникват в некомпетентната ни глава.

Първо - снощи в "Референдум" по Канал 1 разискваха тези въпроси, и един банков защитник непрекъснато парираше всички намеци за почтеност към клиентите с фразата - "Така е, защото сте подписали ТАКЪВ договор с ТАКИВА условия.

Ако бях там - бих попитала наглеца - А ВИЕ ИЗОБЩО ПРЕДЛАГАТЕ ЛИ ИЗБОР МЕЖДУ ТАКЪВ И ОНАКЪВ ДОГОВОР, ЗА ДА ХВЪРЛЯТЕ СЕГА ВИНАТА ВЪРХУ ТЕЗИ, КОИТО СА ПОДПИСАЛИ ПРИ ТАКИВА УСЛОВИЯ?

И второ - по повод на "След кризата дори в САЩ банките вече взимат огромни комисиони за всяка операция и за всеки продукт." - това трябва ли да бъде някакво оправдание, че ДОРИ там се взимали комисиони? Нали точно банките бяха тези, които предизвикаха цялата чудовищна криза с алчността си, ЗАЩО трябва сега ОТНОВО клиентите им да плащат за това? Не могат ли да бръкнат малко в СОБСТВЕНИТЕ СИ джобове, а не в джобовете на тези, които ги пълнят вече нам-колко века??

Наивно е, знам, ама поне в някъв клуб човек да може да излае срещу вървящия керван...





Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: УниKaлнaтa]  
Автор secretOO7 (непознат)
Публикувано25.01.12 23:01



По първия въпрос-никоя банка не заставя клиентите си да подписват договор на сила. Договорите са кофти, затова се четат. Ако не ви харесват, не подписвайте, а търсете алтернатива.
По втория въпрос-банките са търговски дружества, създадени с единствена цел печалба. Така че, колкото повече, толкова по-добре.
Мнението ми е като банков служител, затова и не съдя поведението на банките. Ако се абстрахирам от работодателя си, мисля съвсем други неща. С най-голямо удоволствие бих поздравил човека, който успее да осъди някоя банка на последна инстанция... Само дето по висшите съдилища пак всичко опира до пари.


При всички случаи, какъвто и банков продукт да изберете, проучете добре общите условия, договора и тарифата на банката. Ако ви харесва, подписвайте. Ако в последствие нещо се промени, отново потърсете алтернатива. Винаги има и по-евтин вариант.



Тема ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: secretOO7]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано25.01.12 23:38



Много мразя, когато някой се опитва да ме прави на маймуна. Хайде, в реалния живот това се случва ежедневно. Но, умолявам те, тайний агенте, бъди така добър, тук, като си скрит зад някъв си ник, НЕ ГО ПРАВИ!! Или мислиш, че някой те дебне и ще те уволнят за човешки реакции в клуб? НЕмам думи...

"Договорите са кофти, затова се четат. Ако не ви харесват, не подписвайте, а търсете алтернатива."

Алтернатива, викаш... Аха. Значи - друга банка. Банки бол. Ми - добре.

Я гле, ама при тях в договорите пише същото бе! Каква изненада...

-------------------------------------------------------------------

МОЛЯ ТЕ...уважавай поне анонимните хора в анонимните клубове!



Редактирано от УниKaлнaтa на 25.01.12 23:53.



Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано26.01.12 10:11



Да не говорим, че дори и да има по-добра алтернатива, ако решиш да се откажеш от сегашната си банка и да отидеш в друга, далаверата от алтернативата отива в плащането на разни такси и др. подобни...



Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: Blake]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано26.01.12 10:32



Е, да речем, че си проверил всички възможности(

) и си избрал банка, и не искаш да я сменяш... Просто - пълен монопол, прикрит. Условията по отношение на ПЪЛНА СВОБОДА на банката да си променя лихвите както си иска са еднакви навсякъде. Оттам нататък разликите на останалите условия са незначителни (ако теглиш чертата)



Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано26.01.12 11:39



Не мога да разбера какъв точно е проблемът.
Ползваш банка - твой избор. Не ползваш - пак твой избор. Сменяш банката - пак твой избор. Спираш да ползваш изобщо услугите на банки - пак твой избор.
Избори бол. И един от тях, отново да повторя, е да не се ползват услугите на банки.

Пък тайни рекламни агенти, които не споменават какво точно рекламират, досега не съм срещала.

***
Як си, пич!


Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: Фтицa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано26.01.12 12:51



Пък тайни рекламни агенти, които не споменават какво точно рекламират, досега не съм срещала.

Зелена Фтичке (с много популярна картинка

), тайният агент е 007.( Ако изобщо знаеш за какво иде реч.) Огледай се по-добре на кого отговарям. Думичката "рекламен" си е някаква твоя импровизация.

Ако на теб са ти много приятни хватките на банките - проблемът си е твой. Бих го нарекла...хайде, този път ще замълча.

Аз лично никога през живота си не съм ВЗИМАЛА нещо от банка. Но въпросът е принципен. Зрелите хора понякога разсъждават и по принципни въпроси.



Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано26.01.12 13:48





Като за неособено съобразителната ти натура - таен агент, който по-долу едва ли не те увещавал да използваш "банка... друга банка". Никой не те кара.
Не се опитвай да се заяждаш с мен и да се изкарваш особено зряла и принципна. В момента не се сещам за по-безпринципен от теб човек, чийто писания съм чела в дира.

Аз ползвам услугите на банка, за да не нося пари кеш в мен или да ги държа вкъщи. Плащам си за това, но почти винаги имам пряк достъп до парите си. Таксата, която плащам, е достатъчно приемлива за услугата, която получавам, затова не се оплаквам.

А пък оплакването "ей-тъй принципно", когато човек е също така "принципно" доволен от нещо, го намирам за крайно малоумно.

***
Як си, пич!<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Фтицa на 26.01.12 13:49.</EM></FONT></P>

Редактирано от Фтицa на 26.01.12 13:49.



Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: Фтицa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано26.01.12 14:05



Моята натура е достатъчно съобразителна, но пък твоята не е достатъчно осведомена, очевидно. "Таен агент Джеймс Бонд - 007" е дългото име на ника на пишещия, Фтичке, и затова се обърнах към него така, а от своя страна той не е рекламирал нищо, за да го обявяваш пък ти за "Таен рекламен агент".



Не се заяждам, просто си ми смешна. Хвъркаш тук-там, кацваш, и, разбрала-недоразбрала, се пъхаш в разговорите на големите. Никой не дискутира нито влоговете и депозитите, нито таксите им, за да снесеш ти "многоумно "мнение по тях.

Но - нищо ново под слънцето. Сега ще посееш куп епитети (вече започна) и ще отхвърчиш към следващото място, където да правиш същото.



Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор secretOO7 (непознат)
Публикувано26.01.12 19:12



Не знам какво точно те е притеснило в моето мнение, но това си е твой проблем. Ако искаш да разбереш нещо конкретно е достатъчно да попиташ конкретно. Такива общи приказки са безсмислени. Относно страхът ми от уволнение, явно не си прочела мнението ми задълбочено. Исках да кажа нещо съвсем различно-като човек от банковата система ми е ясно защо се случват нещата в нея и защо банките имат нужда от допълнителен доход. Но разбирам и клиентите, които са натоварени с нови и нови такси.
П.С. Тъй като току що прочетох, че не ползваш никакви банкови услуги и никога не си ползвала, вероятно това значи, че не работиш нищо. Тоест, добре е да не вкарваш излишен спам, тъй като явно няма с какво да допринесеш към темата.





Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано26.01.12 20:44



Прелитам... разговори на големите... Ти ли ми го казваш и сериозно ли го казваш? Навсякъде, където се мрънка от нещо, ти се включваш с "принципна" подкрепа, видяла-недовидяла - нема значение, важното е да се обадиш колко са лоши.

Не знам кое ти е уникалното, освен че си уникален трол с маниакална убеденост, че знае всичко (справка второто ти изречение).

Впрочем, темата беше за нещо съвсем различно, но ти си толкова заета с принципно оплюване на лошите (в този случай банки), че пропускаш конкретиката. Тролче, кво да се прави.

Карай де, продължавай да си мислиш, че светът почва и свършва с теб и компетентните ти изказвания, тролче



***
Як си, пич!

Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: secretOO7]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано26.01.12 20:47



Не храни трола.

Храна за трол - 100% аргументирано 100% мнение по темата.
Борба с трол - 5% мнение по темата + 95% нападки, та дано млъкне.

***
Як си, пич!

Редактирано от Фтицa на 26.01.12 20:48.



Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: secretOO7]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано26.01.12 22:34



Щом не разбираш от шеговит (от безизходица) език и безобидна (поради анонимността) ирония, ще ти обясня МНОГО СЕРИОЗНО.

В твоето мнение ме притесни това, че даваш съвет да се прочетат договорите и ако нещо не ни изнася - да се търси алтернатива.

Очевидно е, че ако нещо не изнася на получаващия кредит е, че банката си запазва правото да си прави всякакви промени в лихвите. НА ТОВА, ОБАЧЕ, АЛТЕРНАТИВА НЯМА. Всички банки го правят. Освен ако за алтернатива смяташ това - да се откажеш от кредита, който наистина ти трябва. НО щом наистина ти трябва - естествено, че ще се оставиш да ти извиват ръцете с въпросното условие. Та - ТОВА ме притесни. По-честната позиция би била да кажеш, като един обикновен потребител - да, хора, гадничко е това условие, обаче в противен случай няма как банката да се нагуши колкото е възможно повече на гърба на кредитоискателя. (Е, няма как, минах пак на неприемания и неразбираемия за теб несериозен език... какво да се прави - в днешно време, освен да иронизираме идиотиите около нас - друг избор нямаме).

А изказването ти: "Тъй като току що прочетох, че не ползваш никакви банкови услуги и никога не си ползвала, вероятно това значи, че не работиш нищо. Тоест, добре е да не вкарваш излишен спам, тъй като явно няма с какво да допринесеш към темата" ми говори, ще ме прощаваш, за невъзможността да разбираш това, което четеш. Хайде, плийз, ТОКУ-ЩО прочети пак какво точно съм написала. Ето ти го - "Аз лично никога през живота си не съм ВЗИМАЛА нещо от банка." С капс-лок съм го подчертала дори. Да не говорим пък, че дори и да не е работил никога нищо през живота си - човек пак може да допринесе нещо в която и да е тема. Как ги свърза тези две неща - работата и приноса - не е истина просто...



А към ТАЗИ тема мога да допринеса това - още веднъж да се възмутя от своеволията на банките. Които своеволия и алчност, впрочем, объркаха света и продължават да го правят. Ако искаш - приемай го за спам - твоя воля.

Редактирано от УниKaлнaтa на 26.01.12 22:48.



Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: Фтицa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано26.01.12 22:40



Карай де, продължавай да си мислиш, че светът почва и свършва с теб и компетентните ти изказвания

Ти пък продължавай да мислиш, че светът - това е само случващото се С ТЕБ САМАТА и извън него нищо друго не съществува... Щом ТИ си внасяш парите някъде си, и си подписала еди-какъв-си договор с мобилния оператор - ТОВА е всичко и другите говорят глупости. Е, не е така, някои неща съществуват и без ти да си ги докоснала.





Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано26.01.12 22:53



Ама разбира се. Аз, тролче, ти показвам, че има и друга конкретна гледна точка, освен твоята принципна - и то по въпрос, по който знаеш твърде малко, за да конкретизираш. Съжалявам, че се сещаш за защитата на мобилен оператор, когато говорим за банки, но това е характерно за тролския мозък.
Алтернатива има абсолютно винаги, но само за хора с действащ мозък, които могат да си направят сметката. Ти си трол и не се числиш към тях.
Вземи излез от комунистическия си идеал на всестранно развита личност, защото само глупостта и заядливостта ти са всестранно развити - излагаш се.

***
Як си, пич!


Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: Фтицa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано26.01.12 22:57



Много ми е забавно това, че точно от теб - "на всяка манджа мерудия" - получавам критики, че съм била "всестранно развита личност". Обаче - висока оценка ми даваш и ти благодаря!





Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано26.01.12 22:59



Щом имаш нужда да ми благодариш, че съвсем незавоалирано те наричам тъпа, давай



***
Як си, пич!

Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Colombino]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано26.01.12 23:02



Аз да те попитам, кога видя, че е въведена такава такса, защото майка ми например има сметка + карта в Ескпресбанк, където й превеждат заплатата, има овърдрафт и също така е теглила заем, който се удържа от тази сметка - и винаги е имала месечна такса - едно 4-5 години поне, откакто започнаха да й превеждат заплатата по банков път.

***
Як си, пич!


Тема Фтицо,нови [re: Фтицa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.01.12 00:19



Случайно те прочетох и в една друга тема за чейнндж-бюрата (макар, че си малко като "Многоликия Янус", само че "МногоНИКИЯ Янус" - няма как да те сбърка човек

) и вече ще ти препоръчам, вместо "всичкотрошачката" да се наречеш "малкобуквозащитничката"



Тема Re: Фтицо,нови [re: УниKaлнaтa]  
Автор Фтицa (Всичкотрошачка)
Публикувано27.01.12 11:19



Давай, тролска патко


Впрочем, ти в чейнджбюро влизала ли си скоро? На мен едното ми служебно задължение е да пазя хората (чужденци) от фалшиви чейнджбюра. Чуденците няма как да прочетат малките букви, ама не могат да четат и големите, гледат само цифрите и валутата. Директно ги пращам в най-близката до тях банка, да не става сакатлък.

Наистина, учудвам се как си се научила да четеш и пишеш, след като имаш толкова принципно против малките букви. Как покрай тях не са паднали и големите, не знам.

***
Як си, пич!

Редактирано от Фтицa на 27.01.12 11:20.



Тема Re: Фтицо,нови [re: Фтицa]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано27.01.12 11:35



На мен едното ми служебно задължение е да пазя хората (чужденци) от фалшиви чейнджбюра.

Сега чак разбирам защо чужденците у нас са така опазени! Блазе им, щом ТИ се грижиш за тях!



ПП - "учудвам се как си се научила да четеш и пишеш, след като имаш толкова принципно против малките букви".

По мое време учебниците бяха написани само с големи букви, та затова!

Редактирано от УниKaлнaтa на 27.01.12 13:25.



Тема Нафлудили сте хубавата тема ...нови [re: Colombino]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано02.02.12 01:59



Аз тия дни търсех инфо, че уж и ПИБ щяха да слагат такса теглене 0.20 от собствени банкомати от 1-ви февруари, ама още не съм теглил - имам кеш за сега. И наминах насам и гледам двама души осрали тотално темата, която си е смислена, ако изключим тяхното пишкомерене (тва не е до пол).

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: ГОРЕЩА МОЛБА!!нови [re: Фтицa]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано02.02.12 14:45



Начина да запушиш устата на трола е един единствен - като не му отговаряш.
Е има някои тролове, които не са баш истински тролове, и можеш да им запушиш устите с максимално грубо изказване. Ама действа рядко, и само в някои случаи.
Неотговаряш, трола замлъква. Е - неговата дума ще е последна, ама майната му - и без това я някой го прочете, я не го прочете.
Има и административни начини, ама са по криви.

Bеer? Mоre?





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.