Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:44 21.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Colombino]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано15.01.12 13:04



Таксата е скрита под формата на разплащателна сметка към дебитната карта.


Плахо ще се обадя, щото не ползвам и не си падам по разплащателни сметки, още по-малко - по дебитни карти, и нищичко не разбирам, но по принцип дебитна карта не представлява ли сама по себе си израз на РАЗПЛАЩАТЕЛНА СМЕТКА? Иначе как - щом не ходиш да теглиш на гише, а ползваш пари от тази сметка, за да "разплащаш" разни неща от нея, ползваш я "от разстояние"...... А доколкото знам - за обслужване на разплащателните сметки винаги има няква месечна такса.

Поне в ДСК е така. Доколкото знам.



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: УниКалната]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано16.01.12 10:50



Ами би трябвало да е и разплащателна сметка, ама в някои банки не е.
Например в Уникредит трябва да си купиш отделен пакет, за да ти е картата със разплащателна сметка. То всъщност получаваш отделна разплащателна сметка, и парите трябва да си ги прехвърляш от едната на другата сметка. И за това ти вземат по 6 лева на месец!!! Бях им клиент около месец, и след поредица от тъпотии се върнах в старата си банка, добре че не бях си закрил сметката и картата...



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Blake]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.01.12 12:26



Искаш да кажеш, че може да имаш карта и БЕЗ разплащателна сметка? А какъв тип тогава е сметката? Спестовна?


...Уникална е, нали?

Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: УниКалната]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано16.01.12 13:51



Не знам какъв тип е, но е точно картова сметка без да е разплащателна.
Преди година и нещо шефа реши да прехвърли цялата фирма към Уникредит, ама след поредица от глупости от страна на банката си се върнах към старата си банка. Точно едното нещо, което ме изнерви, беше, че за да имаш разплащателна сметка, трябва да си вземеш от техния пакет Уника, минимално за 6 лева (беше тогава, сега - не знам) на месец (!!!), и като си получиш заплатата на картата, трябва да си я прехвъриш с електронното банкиране. Яко малоумие.



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Blake]  
Автор УниКалната (Заядница)
Публикувано16.01.12 16:29



Хич даже не е малоумие...за тях.



Ей, неналапаха се тия банки бе...


...Уникална е, нали?

Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: УниКалната]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано18.01.12 00:40



Ами до сега не беше точно разплащателна, защото не можеше да се правят преводи от нея като източник. А при тегленето от дебитна карта имаш доста нисък лимит - 400 на ден и макс на теглене. Ама за тегленето имат такса дори от техен банкомат, така че няма да се минат.

В ПИБ отдавна си имат разплащателна сметка, прикачена към картата със скритата тарифа, но тук е ново и затова го споменах.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Colombino]  
Автор secretOO7 (непознат)
Публикувано23.01.12 18:07



Хайде да обясня за всички, които не работят в банковата система. Абсолютно всяка дебитна карта е свързана към разплащателна сметка. И така е било винаги, няма как да има дебитна карта без сметка. В някои банки, които имат собствен картов център или добра информационна система, сметката може да се ползва и като обикновена разплащателна. В други банки, главно тези, които ползват като картов оператор Борика, разплащателната сметка с карта е с рестрикция, и може да се ползва само за получаване на преводи и теглене на суми чрез банкомати и/или ПОС терминали.
Относно таксите, вече всички банки ги имат. В условия на криза, когато кредитирането е замряло и печалбите от лихви намаляват, банките търсят други начини за допълнителна печалба, а комисионите са отличен източник на такава.



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: secretOO7]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано24.01.12 00:50



А като е разплащателна, защо Райшайзен ме накараха да си отворя друга разплащателна за да ми дадат кредит преди 7 години? И ми казаха, че няма проблем след това да я изпразня, защото ще ми теглят парите от другите сметки, но не мога да я закрия, докато имам заем. Като я изпразних, оказа се че около датата на теглене ми блокират картата за 1-2 дни, докато си изтеглят сумата. А сумата в картата беше доста повече от дневния лимит + вноската.
Друга разлика е, че лихвите са различни за картова и разплащателна сметка.

А и всъщност те едва ли имат разходи по сметката, по-скоро самата карта струва нещо и се подменя периодично. Но са прехвърлили таксата върху тази сметка за да могат да пишат, че картата е безплатна, което си е подвеждане. Все едно в магазина да ми кажат, че хлябът е безплатен, но найлончето в което е опакован не е.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: Colombino]  
Автор secretOO7 (непознат)
Публикувано24.01.12 07:57



Накарали са ви, защото те са именно от тези банки, които работят с меко казано остарял софтуер. Лично аз не намирам особена логика в това. Не знам каква е причината. Вероятно защото имат рестрикция по сметката на дебитната карта и системата не може да си изтегли вноската автоматично. Най-вероятно рестрикцията се вдига временно, период през който картата остава блокирана, за да може парите да се прехвърлят по сметката на кредита. Друг вариант е да ви задължават картата чрез виртуален пос терминал пак към кредитната сметка. Напълно съм съгласен, че въвеждането на нови такси и комисиони не е честно към старите клиенти, но те са си вързали гащите, като в общите условия, които сте подписали, е записано, че банката има право едностранно да променя тарифата си. За съжаление не само в България за всяко влизане в банка ни искат такса. След кризата дори в САЩ банките вече взимат огромни комисиони за всяка операция и за всеки продукт.



Тема Re: Райфайзен - дебитна карта с месечна таксанови [re: secretOO7]  
Автор УниKaлнaтa (Заядница)
Публикувано25.01.12 09:15



Два въпроса възникват в некомпетентната ни глава.

Първо - снощи в "Референдум" по Канал 1 разискваха тези въпроси, и един банков защитник непрекъснато парираше всички намеци за почтеност към клиентите с фразата - "Така е, защото сте подписали ТАКЪВ договор с ТАКИВА условия.

Ако бях там - бих попитала наглеца - А ВИЕ ИЗОБЩО ПРЕДЛАГАТЕ ЛИ ИЗБОР МЕЖДУ ТАКЪВ И ОНАКЪВ ДОГОВОР, ЗА ДА ХВЪРЛЯТЕ СЕГА ВИНАТА ВЪРХУ ТЕЗИ, КОИТО СА ПОДПИСАЛИ ПРИ ТАКИВА УСЛОВИЯ?

И второ - по повод на "След кризата дори в САЩ банките вече взимат огромни комисиони за всяка операция и за всеки продукт." - това трябва ли да бъде някакво оправдание, че ДОРИ там се взимали комисиони? Нали точно банките бяха тези, които предизвикаха цялата чудовищна криза с алчността си, ЗАЩО трябва сега ОТНОВО клиентите им да плащат за това? Не могат ли да бръкнат малко в СОБСТВЕНИТЕ СИ джобове, а не в джобовете на тези, които ги пълнят вече нам-колко века??

Наивно е, знам, ама поне в някъв клуб човек да може да излае срещу вървящия керван...






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.