Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:17 20.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Представих си!Представете си и вие! [re: Well]  
Автор won (cool)
Публикувано12.04.12 14:25



Аз пък имам друга идея, която си е доста радикална, но е все пак идея!
(Тук можем да си пуснем за музикален фон това )

Представям си как експерти от ДКЕВР, които "имат топки"( независимо от половата си принадлежност), обяснят на прост технически език, на топлофикационните дружества и фирмите за топлинно счетоводство, че така повече няма да стават нещата!

За по-голям ефект могат да драснат клечката на екземпляр от:
- НАРЕДБА № 16-334 от 06.04.2007 г. за топлоснабдяването
Обн. - ДВ, бр. 34 от 24.04.2007 г.; попр., бр. 39 от 2007 г.; изм. и доп., бр, 58 от 17.07.2007 г. ; изм. и доп., бр.45 от 16.06.2009 г.;
- Решение № ОУ-001/07.01.2008 г. на ДКЕВР;
-избрани части от Закона за Енергетиката, които противоречат: на Закон за защита на потребителите; Закон за измерванията; Закон за защита на конкуренцията - съдържащи словосъчетания като: "условни единици", "топлинни разпределители на общата енергия, потребена в сградата", "ДЯЛОВО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ" ...и каквото сметнат за подходящо за целта...

Стандарт БДС-EN 384 и сродни нему Европейски стандарти, се превеждат на български език и се вкарват в изменен Закон за Енергетиката, нови Наредби, Решения, чиято върховна цел е индивидуалното отчитане на реалното месечно потребени количества топлинна енергия и топла вода в дадено жилище, като за целта се ползват стандартизирани търговски уреди, които са в същото жилище...
Предлаганите услуги от топлофикационните дружества са достъпни, но в никакъв случай не са задължителни ( и това е технологично гарантирано).
И така нататък, и така нататък.

П.П. Смятам това да го изпратя редактирано и не толкова емоционално до МИЕТ на адрес Също и до ДКЕВР.

А ВИЕ КАКВО ЩЕ НАПРАВИТЕ?!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 12.04.12 15:33.



Тема Re: направи Топлофипедия [re: won]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано12.04.12 18:30



Перфектно те разбирам. И аз се чувствах така в началото. Но браво за упорството ти. Както виждаш обаче само 4 човека си пишем тук. И от нас 4имата аз съм аут от играта защото си реших проблема, ти имаш още, другите двама не се оплакват от проблеми. Останалите в по-голямата част не четат изобщо дир.бг клубовете а малкото тук са пас.

Да го кажем с 2 думи: името ти е Донка Кихотова

Дано поне твоя си проблем оправиш



Тема Re: направи Топлофипедия [re: OgnenDemon]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано12.04.12 18:57



Е какво да се оплаквам, аз също съм на ТЕЦ, но апартамента ми е вътрешен и сметката тази зима не надмина 100 лева, което си е много, но на лято ще се разбере с изравнителната сметка. както и да е, избор нямам, ама на малка сметка не се плаша. Сигурен съм че и с нея ме крадат, ама нямам време за глупости. Хората трябва да разберат че така не може да продължава, и смотания министър с идиотското си изказване че ще сме длъжни да ползваме парно трябва веднага да бъде изгонен. Ама не и в Мафиотска България. Тук всичко се определя не от народа, щото народ няма. И докато го няма, ще ни шибат . Така че всеки да се замисли и да надигне глас. Лично аз не мога, защото едва гълтам въздух над водата на мизерията, не ми остава време за друго. Но не всички са така. И вместо по бира, може да удрят по протест на площад пред журналисти, да им се чуе гласа, пък да видим докога така ще я караме. Все отнякъде се почва. Например от Фейсбука..



Тема Re: Топлофик(с)ация или Топлогейт [re: OgnenDemon]  
Автор won (cool)
Публикувано13.04.12 14:54



Дано поне твоя си проблем оправиш
Значи точно в това е проблемът! Проблемът не е само мой, а е на много потребители!
Просто законово - чрез нормативната уредба, уреждаща дейността им - се облагодетелстват топлофикационните дружества!
Топлофикационните дружества нямат сметка да намаляват технологичните си загуби и цената на услугите си, както и да повишават качеството им.
Нямат сметка потребители да се отказват от услугите. Нямат сметка да установят и докажат кражбите по трасето.
Нямат сметка потребителите да плащат само собствените си сметки за собственото си потребление в домакинството си!
Нямат сметка търговските уреди (апартаментен ТОПЛОМЕР или топломерите, които са върху отоплителните тела, водомера за топла вода) да са в апартамента ти и да са единствените уреди, по които се формира собствената ти сметка! Отчетените от тях показания- единици- да не са условни, а реални СИ-единици, по чиято цена се формира твоята месечна сметка! Без изравняващи сметки, дялови разпределения и сложни аритметични действия!

Просто е като изпълнение. Логично е. Технически правилно - измервателни уреди, които отговарят на Европейски стандарти (следователно отговарят и на БДС, защото сме член на ЕС) да се използват по предназначение!
Така го правят в Европа - но ние имаме ДЯЛОВО РАЗПРЕДЕЛЕНИЕ, дял в собствената сметката "СГРАДНА ИНСТАЛАЦИЯ" и единственият търговският измервателен уред е - в абонатната станция!
Скъпите измервателни уреди, отговарящи на БДС (терминът в брошурите на фирмите, които ги предлагат е"топлинни разпределители"), за които ще си платим, ще мерят отново- в условни единици!



Схващате ли разликата?!
Същите уреди в Германия (например) се наричат топломери, водомери (или разходомери на топлина/ вода) и се ползват като такива - а у нас се наричат и се ползват като- разпределители! Дялови-разпределители на цялата топлинна енергия, постъпила в сградата, плюс загубите и кражбите!
(Та дори тези уреди да са с дистанционно ежемесечно отчитане - ще плащаме по показанията на общият топломер - собственост на доставчика)



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 13.04.12 16:32.



Тема Re:И още за правата ни като потребители [re: won]  
Автор won (cool)
Публикувано13.04.12 15:01



Само мой ли е проблема, че не мога да насмогна на цената на услугата?
Само мой ли е проблема, че не плащам за потребена енергия и топла вода само в моето домакинство? Трябва да мога да си направя сметката и да си платя всички мои разходи с моите доходи - а не сметката ми към "Топлофикация" да е 1/3 от доходът ми!
Кой контролира това? Някой да следи каква е покупателната способност на населението в момента и какви са цените на предлаганите "услуги за бита"?
А може би трябва да си загубим имуществата, за да си платим сметките към монополистите?!

Обаче има и друг проблем - Потребителските Организации!
Те вместо да събират данни за жалбите и сигналите, да ги обобщават, да извличат някава закономерност за проблемите, да я разгласяват, да съдействат за търсенето на решение - те работят "на парче". Ето как действат:
"Ти направи за "твоя" проблем с "Топлофикация" (или мобилен оператор, или банка, или...) така (или поне опитай). Или се оплачи там. После пиши и до там. Или иди в приемната на едикоя си организация, която се намира..."

"Разделяй и владей!"
Само че - това ли трябва да е стратегията на организация, която трябва да защитава интересите и правата на групи хора( в случая - потребители)?!

Кого или какво пазят или защитават от Потребителите?!


Това е въпросът!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 13.04.12 17:02.



Тема Re: направи Топлофипедия [re: Well]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано13.04.12 17:20



И докато го няма, ще ни шибат . Така че всеки да се замисли и да надигне глас. Лично аз не мога, защото едва гълтам въздух над водата на мизерията, не ми остава време за друго. Но не всички са така. И вместо по бира, може да удрят по протест на площад пред журналисти, да им се чуе гласа, пък да видим докога така ще я караме. Все отнякъде се почва. Например от Фейсбука..

Дайте да дадете... наш ги, никой няма да ти свърши работата, може само да те метне на пързалката.
Фейсбук ли ... смях в залата, идеалното място да се правиш на виртуален кръчмарски патриот, накрая на улицата никой.
Та шибането е заложено в мисленето... и твоето.

Welcome to the real world!




Тема Re: направи Топлофипедия [re: Mopфиyc]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано13.04.12 19:06



Е, спротестите за горивата се получи горе-долу, защо си такова песмист, а?
И какво по дяволите става с клуба "матрицата" та никой не може да пише там ?
И кога доби представа за моето мислене, та заключи че шибането е заложено в него ? И на какво се базира това твърдение ?



Тема Re: направи Топлофипедия [re: OgnenDemon]  
Автор won (cool)
Публикувано13.04.12 22:10



Ако наминаваш на към този клуб и ако имаш време, разкажи как е във вашата северна страна? Не е европейска и е страна с ресурси, но какъв процент от дохода на домакинството ти е отоплението през студените месеци?
В самостоятелна къща ли живееш или в апартамент? Ако е втория вариант - каква сума се плаща за отопляване на общите помещения в сградата( коридори, гаражи)? Някава фиксирана сума към сметаката или варира? Какъв проценте е спрямо сметката ти за отопление на жилището ти?

П.П. И благодаря, че наглеждаш темата!



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Моля! [re: Well]  
Автор won (cool)
Публикувано13.04.12 22:23



Придържай се към темата ! Изяснявйте проблеми от други клубове другаде!
Благодаря!

Тук кажи нещо за топлинните разпределители с "умиращи" батерии и как трябва да ги сменим до една година най-късно. Ако не ги сменим, ни грози опасност да плащаме пълна мощност за отоплението си в жилището...и жална ни майка!


Съюзът, между топлпфикационните дружества и фирмите за топлинно счетоводство, наистина е неразрушим...към момента! Никой не иска да си разваля далаверата!
Обаче що ли и фирми за продажба на климатици не им я развалят тая далавера? Или пък търговците на електрически отоплителни уреди? Или пък доставчиците на газ за битови нужди?
И конкуренцията спи!
Ако има как да се откачат потребителите от топлофикациите, може пък да си купят отоплителен уред или климатик, и бойлер.
Сега и тези, на които са свалени радиаторите, но не са си изолирали тръбите по специален начин, трябва да си плащат за сградна инсталация, освен за електрическата енергия, която ще си ползват.
Към момента даже май е забранено да се свалят радиаторите, а откачането от тръбата е само общо - сградно!

Параграф 22 е нашето ежедневие.
Друг вариант - няма! И в скоро време няма и да има, ако не се променятнещата в няколко закони и наредби!
Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 13.04.12 22:58.



Тема Re: направи Топлофипедия [re: Mopфиyc]  
Автор won (cool)
Публикувано13.04.12 23:47



Морфиус, гледам в Клуб "40-50" Уникалната пуснала тема по проблема!
И там има дискусия!


Ще пусна линк, че да си четат хората, ако случайно влезат тука.

Надявам се да е от полза!
Venceremos!

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 13.04.12 23:48.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.