Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:59 01.07.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: Моля! [re: won]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано14.04.12 09:28



Отоплението с електрически нагреватели е най-съпото възможно. Отоплението на газ е някъде по средата на скАлата. Единствено климатиците са по-евтино отопление, но са голяма инвестиция, а и закупилите си евтини такива много се жалват и карат хората да си мислят че климатика е шумен, неефективен и ненадежден и с лошо обслужване от фирмите...

Ето една таблица от доклад на министерството на икономиката от 2005 година, в която са дадени цените на различни източници на топлина.

Забележи че топлофикация е на 2 места - едното е за субсидирана. Такава май вече няма. Просто таблицата е от преди 7 години. То тогава нямаше и климатици с КОП повече от три, сега има и с повече от 5. Тоест, много по-ефективни.




Редактирано от Well на 14.04.12 09:35.



Тема Re: Моля! [re: won]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано14.04.12 09:41



Е, мен вече ме изчуката от ВиК и на тях да им ... мамата - не ни сменили водомера защото нямало никой и понеже крайния срок изтекъл - по 100 лева на месец за вода, дорде се усетим бяха минали 4 месеца... така и си ги платихме, щото всичко си е по документи, няма мърдане. Реално като свалиха стария водомер видяха че не е харчена вода, но не ги интересува - платихме си 400 лева горница като стой та гледай. Така е с монопола. Трябваше да заведа дело, но няма кой да се разправя - всеки ден се борим за хляба на масата, а от него по-голям ангажимент няма...



Тема Re: Моля! [re: Well]  
Автор won (cool)
Публикувано14.04.12 16:34



Благодаря!
Жалко, че нямаш по-нови данни, защото технологично и ценово нещата се менят.
Трябва потребителите да имат избор и най-вече да си направят собствената разбивка "по счетоводни пера" на доходите си!



Growing old is mandatory; growing up is optional.

Редактирано от won на 14.04.12 17:05.



Тема Re: Моля! [re: won]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано14.04.12 23:35



Ми тая таблица е от тук :

" Национална дългосрочна програма за енергийна ефективност до 2015 г."



Не зная дали има по-нови данни някъде.



Тема Re: Моля! [re: won]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано14.04.12 23:38



Обаче забележи - за Газа - природния твърдят че било голяма работа, а какво се оказва от таблицата - "некъде по средата". Което е вярно защото в Севлиево след като ги газифицираха, пропищяха от сметките и минаха на климатици който имаше възможност. Бе въобще, всеки гледа да ти измъкне парите. Капитализъм.



Тема Re: направи Топлофипедия [re: won]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано15.04.12 05:36



Само мой ли е проблема, че не мога да насмогна на цената на услугата?
***кръц***
Обаче има и друг проблем - Потребителските Организации!
Те вместо да събират данни за жалбите и сигналите, да ги обобщават...


ей затова ти казах оправяй се. всеки се спасява поединично, защото няма свестна организация. на лична бележка ти бях оставил координати на адвоката ми преди 6м когато ти писах за първи път. това че продължаваш борбата прасе-тиква вече е друг въпрос. както виждаш не те закачам. аз лично забравих за какво иде реч.

Well, и теб те разбирам. и проблема ти с ВиК също. вервай ми преди да разбера че има изходи и на тях им плащах 2000лв. както и да е. грешката е моя

и пак да се върна на Won, да отговоря за тукашната обстановка. и най-изпърво по темата:

живея в апартамент под наем. цифри няма да казвам, но в този град е скъпо за новаци като нас които още не са си стъпили на краката. ама няма как. плащам следните сметки по жилището:

- наем -месечно
- ток -месечно

толкоз. плащам и интернет и телефоните, но те не са към жилището.

тьй. иде въпроса добре де с какво се отопляваш?

парно във всеки апартамент с централизирана газова инсталация нейде в мазето. така поне чух. не съм питал повече. дали газ тече и в нашите радиатори - нямам идея грам по техническата част как работи. радиатори има във всяка стая. в банята неща подобни на лира не съм видял.

не ме чухте да споменавам сметка за парно. само да кажа че в момента в който позастудее така че да ти притрябва дебело одеало, домоуправителя пуска парното. като се стопли го спира (в съответния сезон. или ако извънсезонно е пуснато - ранна пролет/късна есен - чака да се стопли и спира). та както казах - парното работи при това с добра мощност. понякога поотваряме да влезе лек хлад. това го казвам да не си помисли някой че инсталацията не я включват. работи си

а сметка няма да спомена. защото няма.

не ме чухте да споменавам сметка за вода. вода си имаме - тече си и топла и студена. но сметка няма. затова не казах.

е иде въпроса защо няма сметки за парно и вода - защото тук са сметнали че са ниски и са включени в наема. затова кеф ти отворени прозорци кеф ти да се плацикаш цял ден - сметки няма. е, ако прекалиш с водата сигурно ще вдигнат гюрунтия. ама никой не го прави. аз дето се къпя по 30 мин по някога и не е проблем дори ако някой виси всеки ден по час предполагам.

това за апартаментите. и друго да кажа - така е в нашия град в апартаментите. нямам никаква идея какво е в къща - там знам е по-различно. за апартаменти в други градове пак незнам.

та така за топлото тук.



Тема Re: направи Топлофипедия [re: OgnenDemon]  
Автор KoтeИгpaчka (Всичкотрошачка)
Публикувано15.04.12 11:43



Абе аз в София като живях, бях в едно ново блокче в Света троица и там някакви смешни пари зимните месеци за ток и парно. Смешни разбирай 20-30 лв месечно.
Не знам защо са толкова ниски.

(*ред.)
Йо маха... йо масо



Тема Re: направи Топлофипедия [re: OgnenDemon]  
Автор won (cool)
Публикувано15.04.12 17:51



Нямам думи! Хлъц!


Сигурно защото това е страна с много ресурси!
А какво да кажем ние само с една тръба за газа - само руската тръба!
Та колко е тоя наем тогава и за колко квадрата жилище?

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: Моля! [re: Well]  
Автор won (cool)
Публикувано15.04.12 18:01



Съжалявам, но не можах да отворя документа!
Каква ти енергийна стратегия! ДКЕВР отвреме-навреме казва цената за мегават час "топло" ...и тя все е нагоре! Потребителите да се оправят!


Откачане от тръбата на парното не се предвижда, дори и за желаещите.

Growing old is mandatory; growing up is optional.

Тема Re: направи Топлофипедия [re: won]  
Автор OgnenDemon ()
Публикувано15.04.12 18:13



оу. квадратура незнам. ама не е голямо. води се 1-стаен. една стая за спалня, баня-тоалетна, малък коридор, кухненски бокс доста малък залепен за хола, хол-трапезария-едно помещение поради това малко е по-големичко и балкон. никаква идея за квадратура. това разположение е стандартно тук

но живеем на оживено кръстовище, освен това тук е руско-еврейски район затова се води по-скъпо. ние не сме нито от 1те нито от другите, ама приятели живеят наблизо та сме тук.

най-евтиния наем на 1-стайно в нашия град е $700 (местни долара), но там никой бял не ходи да живее защото това е в района на кафевите или черните. при черните иди-доди ма при кафевите не се трае. обикновено наемите вървят между $900 и $1300 но това вече е дооста скъпо за такова жилище та само от дупе нагоре ходят на тия цени.

подчертавам - това е само в нашия град. в Монтреал живота чувам е по-евтин, както във всеки друг град с изключение на Ванкувър. Той се води най-скъпия град тук, дип че е малък ама май някакви звезди имало там. а тук е най-големия град в страната, съответно и цените такива. само Ванкувър е над нас по цени доколкото съм чувал.

и не ни мисли. да нямаме разправии с парно и ВиК, обаче си плащаме за това. в цяла северна америка наема е най-големия зор. хората основно живеят това да си платят. ако трябва да сравнявам перата и зоровете между БГ и тук, взаимно се компенсират до някъде. зависи за кое. вие се борите да оцелеете с парно, дупките по улиците и кучетата (стана ми гадно като четох за онзи човек наскоро), ние (имигрантите) се борим с наема и това че си почваме кариерите почти от нула. така че...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.