Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:32 28.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Тема МОДАМАРКЕТ"ЕВРОПА"  
Автор lea (neovladjana)
Публикувано26.07.10 18:13



Здравейте!

Не, че не сте забелязали, че сме мноого, ама мноого далеч в почти всяко отношение от цивилизования свят и порядките там, но тооооооооолкова да ни липсват ОСНОВНИ ПОЗНАНИЯ ПО ОТНОШЕНИЕ НА ТОВА КАК ДА СЕ ОТНАСЯМЕ С КЛИЕНТА и тоооолкова да нямаме ЕЛЕМЕНТАРНА СЪОБРАЗИТЕЛНОСТ и минимална доза човещина, НЕ СЪМ ВЯРВАЛА! Ето и случая:

Отивам аз с намерението да си купя минимум 3 чифта обувки от въпросния Модамаркет”Европа”(да им се неначудиш как могат така да се кръстят, като само обувките са им европейски, но не и манталитета !!!). Както си търся подходящите за мен модели, изведнъж усещам, че спешно трябва да си сменя тампона(подразбира се, че съм в цикъл и че това е физиология, която не е под мой контрол!).Обръщам се към една от младите продавачки, като й казвам с поверителен глас и не малка доза тревожност, че спешно се нуждая да посетя тоалетната, при което тя ми обаснява как в ЦЯЛАТА СГРАДА нямало тоалетна...Всъщност...не, че нямало тоалетна, но НЯМАЛО ТОАЛЕТНА ЗА КЛИЕНТИ ))))))))) Нямах време и възможност да се разправям с тях и да им чета лекции,ала”Що е то клиент, човек ли е той и как да се отнасяме с него”, нито да я питам, ако на нея й се случи същото дали би пазарувала от същия магазин повече и какво би си помислила за мен конкретно, ако постъпя с нея по същия начин, ако сме с разменени роли...Справих се с възникналата спешна ситуация, но остана един риторичен въпрос, с който смятам да завърша, а той е:

СЛЕД КАТО НЯМАТЕ ТОАЛЕТНА ЗА КЛИЕНТИ, КОЕТО ОЗНАЧАВА, ЧЕ КЛИЕНТИТЕ ЗА ВАС СА ТОЧНО „ПОСЛЕДНА ГРИЖА”, ЗАЩО ПЪК НИЕ ДА ПАЗАРУВАМЕ ТОЧНО ОТ ВАС?!?!

Ще се постарая случая да бъде разгласен МАКСИМАЛЛЛЛНО!!!





Тема Re: МОДАМАРКЕТ"ЕВРОПА"нови [re: lea]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано27.07.10 13:01



Много неприятно.

Не съм жена, но преполагам, че тази смяна наистина е била спешна. Но я си представете, ако имахте разстройство...

Аз направо щях да се събуя и да се изсера баш в средата на смотания им магазин.





Тема Re: МОДАМАРКЕТ"ЕВРОПА"нови [re: ARlZE]  
Автор lea (neovladjana)
Публикувано28.07.10 16:15



:))))))) хахах...То, изглежда, винаги има накъде по- лошо! Да, аз също си го представих(това с разтройството)...Или пък ти се повдига и тя, докато ти обяснява как няма тоалетна за клиенти ти повръщаш върху нея... Това също е един отвратителен, но добър пример какво може да ти се случи, когато си ГЛУПАВ и НЕУСЛУЖЛИВ!!!!!!!!!!!!!!!!





Тема Re: МОДАМАРКЕТ"ЕВРОПА"нови [re: lea]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано28.07.10 16:30



Може да ви се стори смешно и странно, но съм попадал в подобна ситуация в... поликлиника (27-ма, София). И то в момент, в който трябваше да ми правят изследване на урината. Дават ти чашка, и казват да си отидеш до личния лекар (?!?), да ти даде ключ за тоалетната, да напълниш чашката, да върнеш ключа и да оставиш чашката за изследване. Всичкото това при положение, че в самата лаборатория има тоалетна, но тя видите ли не била за клиенти, а само за персонала!!! Развиках им се и много бързо тоалетната стана и за клиенти. Да не говорим, че дори и при най-добро желание от моя страна нямаше как да стане работата, щото личния ми лекар беше на работа следобед.



Тема Re: МОДАМАРКЕТ"ЕВРОПА"нови [re: Blake]  
Автор lea (neovladjana)
Публикувано29.07.10 11:11



Става ясно, че има много кандидати за медал:"Олигофрен от 1-ви ранг"...Дали пък да не помислим за нещо такова- както има награди"Златен скункс"("Господари на ефира"), така да направим и ние някаква награда, адекватна на най- често срещаните изцепки в нашата мила рОдина...

П.П. Аз не се шегувам! Сериозно да помислим по въпроса! Имам връзка с журналисти и смятам да попитам какво можем да направим за такива случаи. Може, пък, да се спретне една скрита камера, за да се види НАИСТИНА как стоят нещата...Може и късно да ми идва наум, но, вероятно, няма да е зле да проверя и в Аг-я за защита на потребителя...В случая не се чувствах НИКАК ЗАЩИТЕНА - само се прекръстих наум и си казах, че можеше и в по- лоша ситуация да съм!!!!





Тема Re: МОДАМАРКЕТ"ЕВРОПА"нови [re: lea]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано29.07.10 13:56



Хех, в България потребители НЯМА, поне според "бизнеса". Има овце за стригане и крави за доене, а, забравих и балъците, които трябва да ги измамим на всяка цена.
Трябва сериозни глоби за подобни малоумщини, награди няма да оправят нещата. Крайно време е българския "бизнесмен" да разбере как се играе тая игра.



Тема Re: МОДАМАРКЕТ"ЕВРОПА"нови [re: lea]  
Автор ffrape (тъжна)
Публикувано30.07.10 14:01



Но госпожо, вие и тук се появявате...
явно от цикъла сте така нервна...
действително не смятам това за толкова огрома драма - смятам че клиентът почна да се самозабравя и да изисква безумици, макар и най-елементарни изисквания често да не са покрити....
следващия път може би ще ви обидят, ако отказат да помагат в смяната на тампона?

осъзнайте се



Тема Re: МОДАМАРКЕТ"ЕВРОПА"нови [re: ffrape]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано30.07.10 17:08



Хех, кво искаше да кажеш с това? Да не си търсим правата ли?



Тема Re: МОДАМАРКЕТ"ЕВРОПА"нови [re: Blake]  
Автор lea (neovladjana)
Публикувано31.07.10 11:05



ТОЧНО ТАКА!!!!!!!!!!!!!!!!! НИЕ ,КЛИЕНТИТЕ, СМЕ ЕДИНСТВЕНИТЕ, КОИТО МОЖЕМ ДА ГИ ВКАРАМЕ В ПРАВИЯ ПЪТ С БЕЗКОМПРОМИСНО И ВЗИСКАТЕЛНО ПОВЕДЕНИЕ! ПОВЕЧЕ НЯМА ДА МИ СТЪПИ КРАКА ТАМ!!! ТОВА Е, КОЕТО СЪС СИГУРНОСТ ЩЕ НАПРАВЯ!!!



Тема Re: МОДАМАРКЕТ"ЕВРОПА"нови [re: ffrape]  
Автор lea (neovladjana)
Публикувано31.07.10 11:15



"ffrape", ще си останеш тъжна!!!:)))) Бас държа, че рониш сълзи по социализма, когато клиента беше персона нон- грата!!! Лоша новина за теб! Социализмът УМРЯ, а заедно с него ще умрат(финансово) и всички, които още се държат, сякаш той е жив!

Колкото до смяната на тампона- очаквах някой да направи просташки коментар, но очаквах да е от мъжки пол... Извинете ме, скъпи мъже, оказва се, че аз мнооого надценявам жените, тяхното възпитание, дискретност и хуманност... Явно жените са на изчезване, а аз едва сега го забелязвам!!!

П.П. Ако искаше просто да ни уведомиш за някакви тв. секс фантазии, считай, че вече сме уведомени и ...дано ти излезе късмета...(с някой чичко- бивш комсомолски деятел)






*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.