Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:03 19.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Отново за софийските таксита - СВ таксинови  
Автор host ()
Публикувано22.12.09 08:54



От падането на студовете тези дни редовно поръчвам такси по телефона на СВ такси. На 3 пъти ми се случва следното - диспечерката казва че не може да осигури кола, да изляза на вън, на улицата и там да потърся. ОК - излизам на вън и до няколко минути спирам свободна кола на същата тази фирма. Тъй като маршрутите са ми кратки - и за непросветените нещата са ясни.
Имам въпрос - в Бургас където често ползвам такси, при поръчка по телефон диспечерката те пита единствено за адреса, където се намираш в момента. Защо ли няма такава практика и в София?...



Тема Re: Отново за софийските таксита - СВ таксинови [re: host]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.12.09 09:33



щото тука са гъзари и не могат да си мръднат гъза, ако не си поръчаш такси от младост 4 до люлин 2... после ми реват, че нямало работа. да мрат от глад мързеливците!



Тема Re: Отново за софийските таксита - СВ таксинови [re: Blake]  
Автор ARlZE (shallowgrave)
Публикувано23.12.09 14:14



ахахахаха

Правилно.

Има и друг момент - след големият снеговалеж тия дни всички знаем, че общината не почисти малките квартални улици. Когато си поръчвам такси, ме карат да вървя повече от 200 метра до булеварда, който е сравнително почистен, и оттам да хвана таксито, което съм поръчал. Да не би случайно бакша да затъне някъде в непочистената улица. И това ако е качество на услугата... заеби.

Смелостта е единствената добродетел, без която всички останали губят смисъла си.

Тема Re: Отново за софийските таксита - СВ таксинови [re: ARlZE]  
Автор alia8 (оранжева)
Публикувано24.12.09 00:38



Поради факта, че сега са празници - взимат дългите разстояния - но те изоставят точно на 200 метра пред крайната точка под прдлог, че е лош пътя и не могат да стигнат - що тогава взимат курса? същият маршрут го минаваха с песен - преди 2 месеца, примерно, щото са по 25 коли на стоянката. Така и ще бъде след Нова година и по-зле. Дано да умрат от глад и мизерия гадните бакшиши.



Тема Re: Отново за софийските таксита - СВ таксинови [re: host]  
Автор host ()
Публикувано22.03.10 10:49



Направих си експеримент-поръчах такси с много дълъг маршрут.Колата беше пред блока за 7-8 мин. Е ???



Тема Re: Отново за софийските таксита - СВ таксинови [re: host]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано22.03.10 11:09



Нормално, сега е хубаво времето. И с къс маршрут щеше да дойде за същото време. Поръчай като вали, ако искаш да тестваш.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Отново за софийските таксита - СВ таксинови [re: Colombino]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано22.03.10 13:20



Едно време и аз ползвах таксита. После ми писна на к*** от тъпите номерца на диспечерка, шофьор с помпа, дето те забива в маршрутите с много светофари (и много коли по пътя) и... си купих кола. :)
Сега на 10 км. плащам по 1 лев от джоба си. При непочистени вътрешни улици не съм засядал вече втора зима. Извод: купете си коли и не се занимавайте с таксита - глупаци...



Тема Re: Отново за софийските таксита - СВ такси [re: justuser]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано22.03.10 15:55



Глей ся, аз като съм трезвен, обикновено не се нуждая от такси щото се прибирам с градски транспорт. А сутрин ако ми трябва такси, значи съм запил след работа и колата не е пред нас, а не ми е до транспорт щото и без тва съм се успал. Така, че това си е твоя частен случай и не покрива всички нужди.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Отново за софийските таксита - СВ таксинови [re: Colombino]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано29.03.10 00:48



Ми батко, ако така ще я караме, твоето запиване да не е национален случай? :)
Щом имаш пари за такси, браво. Аз с парите, дето не ги дадох за почти 2 години, сега ще взема да купя една кола и на жената...

Редактирано от justuser на 29.03.10 00:50.



Тема Re: Отново за софийските таксита - СВ таксинови [re: justuser]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано29.03.10 01:11



Много са ми смешни разни идиоти (не конкретизирам, по принцип говоря), които смятат, че обратното на "твоят случай не вклчючва всички случаи" е "моят случай включва всички случаи". По никакъв начин не съм намекнал, че всички случаи на потребление на такси са моите, просто исках да кажа, че съветът ти "не ползвайте такси, а си купете кола" не е универсален. Контрапример: ето аз имам кола, но не смятам да спра да ползвам такси по тоя случай. Нещо повече, не смятам че потреблението ми на таксита е намаляло откак имам кола.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.