Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:52 23.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Тема КОЙ КОНТРОЛИРА ЛЕКАРИТЕ???нови  
Автор _natalia_ (непознат )
Публикувано08.10.09 23:17



Здравейте!
Имам следния въпрос:
Кой констролира лекарите по отношение на знанията и способностите им???
Сега ще ви обясня и за какво става дума:
Подадох жалба в РЗОК за грешно разчитане на снимка от рентгенолог във Варна. След това разчитане детето ми беше лекувано с 4-5 антибиотика (като последните 2 не ги взех) от ангина, бронхит, пак ангина. Беше изследван за какво ли не - то не беше мононуклеоза, гърлени секрети и т.н. и т.н. Това продължи месец и половина. Да не говорим и за варианта да влезе в болница за венозно вливане, защото "явно не му влияят антибиотиците". В крайна сметка беше излекуван от хомеопат, който му даде само едни малки гранулки и гаргара. Междувременно занесох същата снимка само за консулт при друг лекар, според който бронхит няма. Та след подаването на жалбата в РЗОК мина доста време и получих отговор, че ТЯ-касата- "извършва медицински и финансов контрол по изпълнение на договорите с изпълнителите на специализирана извънболнична медицинска помощ" и имали право да проверяват "спазването на правилата за добра медицинска практика", "вида и обема на оказаната медицинска помощ", "вида и количеството на предписаните лекарствени продукти" и "съответствието между оказаната медицинска помощ и заплатените суми, съобразно действащите нормативни актове", но видиш ли те пратили копие към РЦЗ (Регионален център по здравеопазване) и към Лекарския съюз. Така... От РЦЗ след назначаване на лекарска комисия от Медицински Институт стигнаха до извода, че бронхит действително няма. Преди да стигнат до това заключение ми се обадиха от Лекарския съюз, за да искат снимката, но за радост тя вече беше в РЦЗ. Хората казаха, че като ми я върнат да я занеса и там, за да си разгледат и те случая. Но докато уж чакаха получих писмо, че след направеното разследване са установили, "че разчетът на рентгенограмата от 02.06.2009г. е на рентгенография извършена на същата дата, а не на цитираната от " мен "рентгенография от 15.05.2009г." "Предвид, че подобна динамика е находката е нормална КПЕ приема жалбата ви за неоснователна, тъй като не се касае за лекарска грешка. Благодарим Ви за проявената гражданска позиция. По този начин Вие допринасяте за подобряване на здравеопазването на гр.Варна" Цитирах Ви доста от писмото, защото ми е интересно как допринасям с нещо, след като ми казват, че лъжа?!
След получаването на това писмо аз естествено нямаше как да реагирам освен да търся отговор и какво се оказа-хората са в отпуск от17.08.2009г., а писмото е пуснато на 14.08.2009г. Както и да е. Говорих по телефона с "орг.секретар: д-р Румен Христов", който ми обясни, че те по телефона говорили с лекаря, който е направил второто разчитане на рентгеновата снимка, и той така бил казал след като проверол в техните "журнали". При което аз се обадих и там и се оказа, че дори да е проверил в техните "журнали" няма как да се сгреши, защото има разлика дори в цената. Следователно извода е ясен. Гореупоменатия господин ми обясни, че той този рентгенограф, го позавал лично и се е леувал при него и бил много добър специалист и той семейство хранел и ДА СЕ РАДВАМ, чЕ НИщО СЕРИОЗНО НЕ Е СТАНАЛО С ДЕТЕТО МИ и т.н. и какво съм искала "да го обесят на градския площад ли?" Става въпрос за рентгенолога, който даде грешното заключение. Човека ми обясни също, че нямало нужда да им нося рентгеновата снимка след като ми я върнат от РЦЗ, защото те са си дали заклчението вече. А комисия даже не беше назначена още от РЦЗ.
Та чакам още... от 27.08.2009г откакто се произнесе комисията, назначена от Медицински Институт по молба на РЦЗ ...
Та питам аз КОЙ КОНТРОЛИРА ЛЕКАРИТЕ???



Тема Re: КОЙ КОНТРОЛИРА ЛЕКАРИТЕ???нови [re: _natalia_]  
Автор ИHAT (класически)
Публикувано15.11.09 23:45



Миличка, ти вярваш ли че имам страх от лекарите? Ама това сериозно... Незнайно защо когато потърся помощ при тях.. все нещо объркват.. все нещо ме насмитат..
Когато раждах детето.. им трябваше 6 часа за да разберат че таза ми е тесен а бебето доста голямо и няма да мога да родя нормално.. загубиха тоновете на бебето.. щяха да ме уморят и мен и детето.. и накрая лекарката /а тя беше шеф на отделение/ ми каза каква майка съм та не съм могла да родя нормално... За мен Тина Киркова сега май е Света София си остава еталон за некадърност бездушие и непрофесионализъм... там са ги подбирали с конкурс кой не става за нищо отива там... аз незнам как няма повече смъртни случаи там.. като знам как се отнасят към родилките...
Детето го водя на лекар заради разстройство.. и познай.. веднага в болница и то в Инфекциозна.. и защо висях там.. детето цял ден спеше и един пък не се изходи.. а те го водиха с диагноза дизинтерия.. подписах и се махнах.. но оттам то хвана стафилокок и ходеше години наред с по 10 ечемикаа очите... следващата диагноза беше диабед.. няма да ти обясня как краката ми за секунди се подкосиха.. изследване.. и нищо.. няма иабед.. накрая с витамин С успях да я оправя..
Така че незнам кой трябва да им търси отговорност но положението е трагично..

Заговори, че да те видя!


Тема Re: КОЙ КОНТРОЛИРА ЛЕКАРИТЕ??? [re: ИHAT]  
Автор Taли (непознат)
Публикувано09.03.10 13:28



Нямам по-различно мнение. Безотговорността им е престъпна и няма спасение от нея. Просто трябва да разчитаме на късмета...



Тема Re: КОЙ КОНТРОЛИРА ЛЕКАРИТЕ???нови [re: Taли]  
Автор pandela_ ()
Публикувано17.03.10 11:04



ходи на хомеопати и лечители и си свиркай




*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.