Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:41 22.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Зона дом (Zona for Home) - Зоната на здрачанови  
Автор i__n__a ()
Публикувано19.02.10 17:06



Преди повече от седем месеца имах нещастието да стана клиент на Зона Дом. Привлечен от голямата и лъскава сграда аз закупих един диван, произведен (или внесен) според документите, които получих от „Авъланш Груп” ООД. След разопаковането (което не можеше да стане в самия магазин тъй като без опаковка не може да бъде транспортиран) установих, че рамката му е силно усукана, което освен естетичните проблеми прави невъзможно неговото разтягане и съответно силно намалява неговата функционалност. Свързах се по телефона с техен служител – г-жа Мария Кюрчийска и и обясних случая. Тя провери в тяхната складово-счетоводна програма и потвърди, че имат на склад 3 неразопаковани и един разопакован модел (което лесно може да бъде потвърдено, ако се направи справка към съответната дата) и ми предложи да го докарам, за да ми го сменят още същия ден (събота). Закарах дивана до ZONA for home и се срещнах със служителката. Тя ме прехвърли към нейна колежка, която след половинчасово разиграване ме информира, че шефът и не бил съгласен смяната да бъде извършена в момента и трябва да дойда още веднъж през седмицата, в работното време на отдел „Рекламации”. За съжаление аз ходя на работа и работното ми време съвпада с това на отдел „Рекламации”, а и живея, и работя в другия край на София. Поради тази причина оставих дивана във фоайето на магазина (не получих рекламационен или приемо-предавателен протокол, тъй като служителите на отдела не работели в събота) и получих уверение, че ще ми се обадят през седмицата.



Изминаха две седмици, а аз все още нямах отговор. След десетки опити успях да се свържа с г-жа Невена Вълкова, завеждаща отдел „Рекламации” (по съвместителство и офис-мениджър, секретарка и асистентка на управителя), от която получих уверение, че проблемът ще бъде разрешен до няколко дни. След няколко дни получих по куриер препоръчано писмо с подпис, но без име на подателя, с което моята рекламация се отхвърляше необосновано – нито един техен служител дори не беше погледнал дивана и цитираха като единствен проблем „леко посукване на тапицерията”, а не реалното силно усукване на дивана. И разбира се, бях информиран, че не мога да предявя рекламация, тъй като не съм ползвал техен транспорт! Бях приканен да си взема дивана в едноседмичен срок, след което е трябвало да заплащам такса „магазинаж”, по 5 лв./ден.



Аз все още разчитах на цивилизованото разрешение на проблема – все пак до момента нито техния управител, нито техен служител беше поглеждал дивана. Аз изпратих официално писмо на г-н Мариян Якимов, в което му изяснявах проблемите. Говорих отново с дамата, отговаряща за рекламациите и получих нейното уверение, че казусът ще бъде разрешен до няколко дни. След още две седмици отидох отново до ZONA for home, където се срещнах с г-жа Вълкова, и с г-жа Цветина Дакова - PR на съответната компания. Изнесоха дивана от склада и показах и на двете дами проблемите – силното изкривяване (което правеше дивана неизползваем) и ръждата (за чиято поява при умерен климат са необходими месеци), появила се на мястото на натиска. Получих поредното уверение за скорошно разрешаване на проблемите, но до момента нямам никаква информация, освен това, че те нямат технически грамотни консултанти, които да могат да определят на какво се дължи проблема, както и че не е тяхна работа и че не искат повече да бъдат занимавани с този казус...



А техния PR – г-жа Дакова ме информира, че техните служители са нямали право да поемат каквито и да е ангажименти към мене...



Управителят г-н Мариян Якимов се държи като комунист на разпит и освен, че отказва коментар, укрива и данните на вносителя - „Авъланш Груп” ООД. Най-вероятно такава фирма не съществува, а този момък сглобява изделията в задния двор на Зоната на Здрача - то за това и качеството е такова... За съжаление не съм единствената жертва на тази фирма. Потребителите се напатиха сериозно - не толкова от дефектите и лошото качество, колкото от неадекватното и безпардонно отношение на мениджмънта на фирмата. И резултатите се виждат - в магазините почти не стъпват клиенти, паркинга отпред и винаги празен.



Това, което искам да постигна с този блог е да предупреждавам потенциалните жертви на Зона Дом за това, което ги чака. Аз се свързах с Комисията за защита на потребителя (чакам решение на експертите), сега и моите адвокати подготвят гражданско дело. Нека всеки, който е жертва на Зона Дом да се свърже с мен, за да може да ги поставим на място!



Тема Re: Зона дом (Zona for Home) - Зоната на здрачанови [re: i__n__a]  
Автор Antigona (непознат )
Публикувано20.02.10 11:31



Поздравления за темата - това действително е Зоната на здрача.
Нека да дадем на тези тъпанари да разберат, че не са единствените! Стоката не е лоша, но обслужването е безумно. Единственото хубаво нещо е винаги празния паркинг





Тема Re: Зона дом (Zona for Home) - Зоната на здрачанови [re: i__n__a]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано22.02.10 16:43



И аз имах приключение преди 2 години - поръчах си ъглов диван за 2200 лв., уточнихме дамаските (имат си "каталогчета" с различните цветове) и зачаках доставката. След месец и нещо пристига дивана с камион пред къщи, сваляме, ама добре че беше шофьора, вика "бе я погледни вътре какво има". Викам си "е, сега що да разкъсвам опаковката?", той обаче продължава да упорства. Дърпам найлона и кво да видя - дамаската няма нищо общо с поръчаната. Освен това, безумна комбинация - бяло със слонова кост (а трябваше слонова кост с кафяво).
Качи го обратно шофьора и си го прибра, а за мен почна приключението. Първо имаше "няма проблем, ще го сменим", ама после се почна друга песен, как аз съм бил казал грешни цветове и т.н., те вина нямали. Няколко ходения дотам и обратно (живея в Студ. град, магазина е в другия край на града) с променлив резултат - един път "няма проблеми", после по телефона "ама....". В договора цветовете са с някакви кодове, които на мене нищо не ми говорят, и съответно нищо не мога да кажа. Показаха ми "каталогчето" - вярно, каквото пише в договора, такова са ми сложили. Добре, че се сетих, че на въпросното "каталогче" (по което избирах цветовете), на кафявия цвят кода не беше на лицето, а на гърба на парчето дамаска. Почнахме да ровим и открихме въпросното "каталогче" - точно както казах - на гърба имаше закачен код, който беше като този от договора, само че явно закачен погрешно. Едва тогава нямаше вече къде да ходят, и се съгласиха да го подменят. Просто изкарах късмет, че някой не беше открил и поправил по-рано грешката, щото щях да си изгоря.
Друг е въпроса, че когато си харесвах дивана, беше на промоция с 300 лева по-малко, но беше неделя и нямах никакви пари в мен. Отивам в понеделник да капарирам, и изненада - промоцията свършила - нещо, което никой не ми го каза в неделя вечерта. Ама айде, бях се навил вече, та го купих все пак.



Тема Re: Зона дом (Zona for Home) - Зоната на здрачанови [re: Blake]  
Автор ffrape (тъжна)
Публикувано23.02.10 13:29



аз пък съм много доволна от този магазин...отделиха ми време, консултираха ме, поръчах мебелите и още на другия ден бяха в дома ми. платих си още там за доставка и за качване до апартамент, защото иначе ще ми ги изсипят пред входа и да се оправям. Правилно, ако не съм си платила. Да не са ми длъжни.
платих си и за монтаж и до края на деня всичко си беше по местата.



Тема Re: Зона дом (Zona for Home) - Зоната на здрачанови [re: ffrape]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано23.02.10 13:40



виж сега - ако няма проблеми - наистина са ОК, обаче ако случайно нещо не е наред- е тогава се сключваш в едни филми с неочакван край. Именно по това се различават коректните от некоректните фирми - едните си оправят бъркотията без да кажат ГЪК (че в някои случаи получаваш извинения и бонус дори), а смотаняците се чудят как да извъртят нещата така, че прецакания да е клиента... За съжаление, повечето фирми в България са във втората категория.



Тема Re: Зона дом (Zona for Home) - Зоната на здрачанови [re: Blake]  
Автор ffrape (тъжна)
Публикувано23.02.10 15:31



да, така е.
аз не омаловажавам вашите патила.
просто реших да споделя че има и доволни от тях.



Тема Re: Зона дом (Zona for Home) - Зоната на здрача [re: ffrape]  
Автор martinescu (непознат )
Публикувано05.03.10 12:44



Зона Дом предлагат богат избор, но за съжаление качеството (и на стоката, и на обслужването) е под всякаква критика. Немотивирани и некомпетентни продавачки предлагат китайски, индонезийски и български стоки със съмнително качество. За тях най-важното е да намамят клиента и да му набутат стоката. Ако не се усети до вратата те са ОК! Вече няма връщане - първо се правят на луди, а след това започват да се държат изключително ароганто и гадно! Предлагат ви скъп транспорт, за да се откажете от ползването на техен превозвач. След като разопаковате стоката виждате една камара дефекти, но вече е късно... Приемат много трудно рекламациите, и то след сериозен скандал! Избягвайте както Зона Дом, така и другите големи магазини - обслужването е ужасно! Най-ужасното обслужване - от продажбата, през рекламацията, до замяната! Пълно безумие!



Тема Re: Зона дом (Zona for Home) - Зоната на здрачанови [re: i__n__a]  
Автор Блaryн Kaлчeв (Explorer)
Публикувано06.04.10 14:24



И аз имам негативно приключение с въпросната "Зона".
Поръчваме комбинация за антре. Всичко платено, техен превоз.
На въпросната дата звъня, казват ми, че следобяд ще дойдат. Чакам до 17 часа, пак звъня, пак успокояват, че "току-що са тръгнали" или подобно клише за отсвирване на досадни клиенти. Както и да е, денят изтече, антрето не пристигна.
На следващия ден звъня и тук започва интересното - казват ми ... че са го доставили. Вече по телефона не може да се уреди работата, отивам на крака на Орион. Информационната им система давала, че било излязло от склада антрето. От този на онзи началник. Накрая им предложих, да намерят протокола, на който съм се разписал, че съм го получил (може и фалшификация да е станала). Още час търсене, час и от моето работно реме. Така или иначе, протоколът не се намери. дотогава имах презумпция за виновност - крадец на антрета. Оказа се, че антрето е изписано за Showroom-a и кротко си стои там (т.е. всички го пробват, цапат...), а не - у дома. След всичко това - нито дума за извинение.
В края на деня ми доставиха антрето - пак не разписах никакъв протокол, така че спокойно можех по съдебен път да си изискам още едно антре



Лучше гор могут быть только горы, на которых еще не бывал...

Редактирано от Блaryн Kaлчeв на 06.04.10 14:25.



Тема Re: Зона дом (Zona for Home) - Зоната на здрачанови [re: Блaryн Kaлчeв]  
Автор kikiriki8626 (непознат )
Публикувано14.04.11 21:43



Здравей,i_n_a,мисля,че имаме сходен проблем като вашия и затова бих ме искали да разберем до къде сте стигнали с комисията за защита на потребителите и дали,би искала да се обърнеш заедно с нас към Господари на Ефира.
Ние поръчахме спалня с подматрачна рамка ,която имаха в наличност и в понеделник ни доставиха спалнята ,но получихме спалня без механизъм.След което отидохме да си поискаме парите обратно,тъй като това не е спалнята за която сме си платили,но те ни отговориха ,че неможе да ни върнат сумата която сме им дали ,а трябва да чакме 30 дни,който след 15 мин,уговорки станаха 45 работни дни.Ако Ви е удобно да ни дадете ваш мобилен телефон ,за да се срещнем и да обсъдим,Предложението ми важи към всички участници в този форум,който искат да се обърнем към Господари на Ефира




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.