Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:43 18.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пан сервиз, Денси-гаранционно обслужваненови  
Автор Stark (вълчище)
Публикувано12.11.03 17:05



Миналата година си купихме прахосмукачка "Зелмер" от Технополис за 150 лева (уточнявам цената, тъй като това е най-обикновена прахосмукачка - не пере, не готви, не глади, няма специални филтри и т.н. простотии и други от нейния клас струват около 80 лева - тази просто е малко по-мощна и е с телескопични тръби). От прахосмукачката сме много доволни - от качеството на почистване и от "всмукателната й мощност".
Но какво стана преди няколко дни - при почистване на пода телескопичната тръба, точно в "телескопичната" й част се счупи - като чистиш тръбата се огъва посредата при сглобката и чистенето става много трудно.
Проверихме документите на прахосмукачката и видяхме, че е все още в гаранция (изтича на 17.04.2004г.) и Главата на семейството, заедно с прахосмукачката потеглиха към гаранционния сервиз - "Пан сервиз" - ж.к. Младост 1, бл. 1Г. Какво беше нашето изумление, когато служителите му отказаха гаранционно обслужване, защото:
1. Тръбите не се включвали в гаранцията;
2. Това не било фабричен дефект;
3. Било отчупено парче от метарлната тръба;
4. Досега никой не се е оплаквал от тръбите;
5. Счупването е станало умишлено - сигурно сме "запънали" тръбата под някоя мебел и така е станало счупването;
6. Ако искаме можем да си закупим от тях нова телескопична тръба за 25 лева.
Междувременно един от техниците там се опитал да я ремонтира въпросната тръба и като резултат ни я върна на съставни части.
Ние като съвестни граждани и типични българи седнахме вечерта да разгледаме що за чудо е тази телескопична тръба, че толкова да не може да бъде ремонтирана и къде по дяволите се е отчупило това метално парче. Оказа се, че отчупеното парче е точно при сглобката, там където едната тръба влиза в другата и отгоре двете тръби са обвити в пластмаса. Най-интересното е, че на пластмасата нищо и няма - чудо - метала се е счупил, пластмасата - не!
Проверихме и какво пише в гаранционната карта:
1. Гар. срок е 24 месеца;
2. Гар. поддържане се извършва на основание БДС 2.01.76, като рекламираната стока се донася в най-близкия сервиз;
3. Гар. поддържане е безплатно за неизправностите, следствие от скрит фабричен дефект;
4. Безплатния гар. сервиз може да бъде отказан в следните случаи:
- когато не са спазени условията за съхранение и експлоатация, посочени в упътването на стоката;
- когато е правен опит за отстраняване на дефекта от неупълномощени от сервиза лица;
- при сътресение, удари или претоварване, получени в следствие на небрежно отношение или при транспорт;
- при повреди, в следствие на природни бедствия, пожари, наводнения, токови удари, гръмотевици.
След като установихме, че не сме нарушили нито едно от гаранционните условия, мъжът ми пак отиде до сервиза, като се опита да обясни на техниците нашите изводи, но те му отговориха, че "не са следователи и не знаели как е станала повредата", но нямало да поемат гаранционното обслужване. На довода ни, че никъде в гаранционната карта не пише, че тръбите не се включват в гаранцията, те отговорили "Е, вие сте интелигентни хора и трябва да се сещате за тези неща". Изумен и побеснял, човекът се прибра в къщи и нали сме "интелигентни хора", седнахме да пишем жалба до Комисията за защита на потребителите, с идеята че ние тези 25 лева за тръба така или иначе трябва да ги дадем, за да можем да си ползваме прахосмукачката, но поне ще се опитаме справедливостта да възтържествува и да причиним малко ядове на такива фирмички.
Но пак защото сме "интелигентни хора", на другия ден решихме преди да предприемем нещо, да говорим с управителя на "Пан сервиз", да не се окаже че "царя дава, пъдаря не дава" и че това е някакво решение на служителите. При телефонния разговор управителя Тодоров, след като му обясних с 2 думи за какво става въпрос, той директо ми каза: "Ами търсете си правата пред Комисията". Честно да ви кажа изумях - той дори не се опита по някакъв начин да защити фирмата си.
Разговарях по телефона и със служител на фирма "Денси" - основен дистрибутор на въпросните прахосмукачки - исках да попитам дали нямат някой друг сервиз, освен "Пан сервиз", но той също ми обясни че тръбите не влизали в гаранцията и гаранцията покривала само ел. част на стоката. Уведомих ги за решението ни да пуснем жалба до комисията, но той ми отговори че в България нямало сервиз, който да се съгласи да признае гаранция за механична повреда.
Това е. Утре пускаме жалбата пред комисията, пък да видим какво ще стане.


The winter is coming...

Тема Re: Пан сервиз, Денси-гаранционно обслужваненови [re: Stark]  
Авторддд (Нерегистриран)
Публикувано20.11.03 22:49



Веднъж си занесох монитора при тези мошенници, те го държаха близо седмица за да разберат какво става, а се бяхме уговорили да дадат инфо за повредата на другият ден. Накрая казаха че не може да се ремонтира и ми взеха 8 лв и 60 стотинки че са го отваряли и държали на скалд!!!
Занесох го в друга фирма(няма да и правя реклама) където млади момчета се трудят в един апартамент в Света троица, вмчесто квачките на рецепцията на Пан сервиза. Те го ремонтираха за 15 лв и даже не взеха пари че са го отваряли и държали на склад, нещо повече те си го откараха, а аз съм в младост. Трябваше само да си го прибера и да си платя ремонта.
Когато се оплаквах на познати от услугите на "Пан сервиз"-а се оказа че много народ е горял, но не съм го знаел преди.



Тема Re: Пан сервиз, Денси-гаранционно обслужваненови [re: Stark]  
Автор Bиливap (кибермаг)
Публикувано21.11.03 09:50



Кажи какво е станало с жалбата после.

Невъзможно е да се изобрети нещо глупакоустойчиво, защото глупаците са безкрайно изобретателни.


Тема Re: Пан сервиз, Денси-гаранционно обслужваненови [re: ддд]  
Авторjam (Нерегистриран)
Публикувано21.11.03 10:24



горял, и ще продължава да гори, защото те са гаранционен сервиз на почти всяка марка електроуреди, която се продава у нас.
докато си в гаранция ,ако не дай боже стане нещо, къде ще ходиш?



Тема Re: Пан сервиз, Денси-гаранционно обслужваненови [re: Bиливap]  
Автор Stark (вълчище)
Публикувано21.11.03 20:45



Жалбата я подадох миналата седмица, но от КТЗП още не са се свързали с мен. Ще ви държа в течение какво става :))))))


The winter is coming...

Тема Re: Пан сервиз, Денси-гаранционно обслужваненови [re: Stark]  
Автор Ralf (новак)
Публикувано22.11.03 23:08



6te triabva da smemia6 glava na semeistvo, a prahosmuka4ka - do grob!



Тема Re: Пан сервиз, Денси-гаранционно обслужваненови [re: Stark]  
Автор tv (непознат)
Публикувано06.12.03 17:17



не се учудвам за отношението в пансервиз, добре са ми познати нещата там, няма да ви казвам, че преди известно време от един от сервизите им докарваха на ремонт по цял микробус телевизори, защото не можели да ги поправят техните специалисти.....изводите си направете сами, жалко е че доста хора изгарят попаднали с надеждата за гаранцията



Тема Re: Пан сервиз, РЕШЕНИЕТО!!!нови [re: Stark]  
Автор GANDl321 (CCNA)
Публикувано09.12.03 04:58



Това, което ще Ви кажа, може да прозвучи, като "След дъжд качулка.". Надявам се обаче други хора също да го прочетат и да успея да им помогна с "опита" си.
Основната грешка, която сте допуснали, е че изобщо сте си тръгнали още първия път когато сте посетили сервиза. Учтивостта е задължителна. До първата реплика споменаваща нещо за отказ за обслужване. След това имате два варианта, но основната цел е да накарате сервизния работник (приемчик, управител, техник и т.н.т.) да осъзнае СВОЯТА нищожност пред Н.В. Клиента. За целта трябва да му "обясните", че ВИЕ сте този който си е позволил да си купи телевизор за 2000лв. или прахосмукачка за 150 (каквато е можело да си купи и за 80) и факта, че сте благоволили (със занасянето за поправка) да му осигурите заработване на мижавата му заплатица от 200лв., трябва да го ласкае и плаши едновременно. Обясненията ми се базират първо на факта, че съм имал колега - бивш телевизионен техник (от когото съм понаучил някои нещица ) и второ съм разбрал, че за да получиш това което ти се полага трябва да си го изискаш, а не да помолиш за него.
Вариантите, както казах, след това са два. Или да ги "вдигнете във въздуха" моментално (но не знам как изглежда "главата на семейството" )или да ги парализирате със студена УЧТИВА решителност. Доколкото разбирам вие не сте подходили по нито един от тези два начина (което обяснава и крайния ефект) и в техните очи сте се оказаки от типа "иди ми - дойди ми".
Искам да Ви уверя, че често ми се е налагало да имам допир със сервизни техници, гаранции от разни фирми и т.н.т. Само факта, че за 7 години съм сменил 6 компютъра трябва да ви говори красноречиво. До днес не съм имал случай да ми бъде отказана гаранция.
За пример: занесох скенера си HP за ремонт 2 седмици преди да изтече крайния срок на гаранцията (1 година) с повреда: наслоен цигарен дим по стъклото!!!!! Това определено не е гаранционна повреда и управителя на сервиза ми заяви същото.
РЕЗУЛТАТ: скенера ми беше заменен с чисто нов след обаждане от тяхна страна на телефона ми, от същия този управител , при това с нов модел "защото моя вече не се произвеждал" .
Заключение: това беше резултат от интерпретацията на гореописаните две простички правила.

Пожелавам Ви успех с Комисията, въпреки искрените съмнения относно целесъобразността на подобно упражнение. А ако искате наистина да "причиним малко ядове на такива фирмички" помислете по-добре за платена "реклама" в 24часа и Труд. А ако искате "работещо" решение: наемете адвокат, който да изпрати на прочутия сервиз едно уведомително писмо. Гарантирам за ефекта от това. Даже ще бъдете учудени.

П.П. Може би за успешното ми комуникиране със сервизните работници има значение и факта, че съм около 140кг. (отгоре).

П.П.П. Но това ви лишава само от първия вариант.

П.П.П.П. Не забравяйте, че след отстраняване на повредата гаранцията или се подновява, като от момента на отстраняването започва да тече отново целия срок или (това важи за телевизори, монитори, аудио/видео техника) след отстраняването на повредата се уевличава гаранционния срок с 2/3 от оставащия период или 1/3 от целия (което е по голямо). Това е основно правило за марки като Panasonic, Philips, Sony и др., но поради факта, че ние българите не четем гаранционните карти и общите условия (или ги четем късно ) това се "пропуска" от търговците.



Тема Re: Пан сервиз, РЕШЕНИЕТО!!!нови [re: GANDl321]  
Автор Stark (вълчище)
Публикувано09.12.03 17:57



На първо място благодаря за съветите. Явно човек трябва да подхожда така, за да уважат правата му :)))
На второ място искам да репликирам някои неща, във връзка със съветите:
1. "Основната грешка, която сте допуснали, е че изобщо сте си тръгнали още първия път когато сте посетили сервиза". - Нашата идея и намерение бе всичко да се разреши без скандали и разправии - стараем се да бъдем спокойни хора, уважаващи правата, чувствата, бизнеса и т.н. на околните.
Също така съпругът ми е служител и има работно време. Той не може да си позволи да отсъства 2 часа от работа, за да си урежда личните проблеми (с други думи на работодателя му не му пука за нашата прахосмукачка). И тъй като хляба е по-голям от справедливостта, той е предпочел да си тръгне.
2. "След това имате два варианта, но основната цел е да накарате сервизния работник (приемчик, управител, техник и т.н.т.) да осъзнае СВОЯТА нищожност пред Н.В. Клиента. За целта трябва да му "обясните", че ВИЕ сте този който си е позволил да си купи телевизор за 2000лв. или прахосмукачка за 150 (каквато е можело да си купи и за 80) и факта, че сте благоволили (със занасянето за поправка) да му осигурите заработване на мижавата му заплатица от 200лв., трябва да го ласкае и плаши едновременно." - Мисля, че в случая на простия техник не му пука дали ще оправи прахосмукачката или не - той така или иначе в края на месеца ще си получи заплатката, за съжаление не е на процент от свършената работа (най-вероятно). Същото важи и за управителя (собственик и т.н.) на Пан сервиз - той най-вероятно има сключен договор с Денси, според който си получава твърда сума всеки месец за това, че осигурява сервиз на уредите им. Неговата печалба е гарантирана. Моята прахосмукачка и нейния ремонт са му "през онази работа"
3. "Вариантите, както казах, след това са два. Или да ги "вдигнете във въздуха" моментално (но не знам как изглежда "главата на семейството" )или да ги парализирате със студена УЧТИВА решителност. Доколкото разбирам вие не сте подходили по нито един от тези два начина (което обяснава и крайния ефект) и в техните очи сте се оказаки от типа "иди ми - дойди ми". " - Главата на семейството е висок 1.96 и тежи 105 кг. , но явно не е достатъчно решителен и скандалджия . Като се взимахме, мислех че хубавите му качества са спокойствие и уравновесеност, но се оказва, че това са си чисти недостатъци .
4. "А ако искате наистина да "причиним малко ядове на такива фирмички" помислете по-добре за платена "реклама" в 24часа и Труд." - За съжаление справедливостта в България е скъпо удоволствие и на този етап мога само да се опитвам с я постигна "безплатни" средства. Но повярвайте ми, ако имах финансовата възможност, щях да напълня 24 часа и Труд с платени съобщения.
5. "А ако искате "работещо" решение: наемете адвокат, който да изпрати на прочутия сервиз едно уведомително писмо. Гарантирам за ефекта от това. Даже ще бъдете учудени. " - Аз самата съм адвокат и затова се заех с цялата тази разправия (както и с много други). Вместо увдомителното писмо реших да говоря с управителя, но както съм написала в предишен постинг той директно ми отговори: "Търсете си правата пред КТЗП". Ако бях изпратила писмо, той просто нямаше да ми отговори и само щеше да забави с 1 седмица жалбата ми до комисията. Така че, позволете ми за подложа на съмнение ефекта от такова действие в този случай.
6. "П.П.П.П. Не забравяйте, че след отстраняване на повредата гаранцията или се подновява, като от момента на отстраняването започва да тече отново целия срок или (това важи за телевизори, монитори, аудио/видео техника) след отстраняването на повредата се уевличава гаранционния срок с 2/3 от оставащия период или 1/3 от целия (което е по голямо). Това е основно правило за марки като Panasonic, Philips, Sony и др., но поради факта, че ние българите не четем гаранционните карти и общите условия (или ги четем късно ) това се "пропуска" от търговците." - Всичко, което пише за гаранцията в този случай съм публикувала в предишен постинг (което не прави съвета по-малко полезен разбира се).

Btw, преди 5 дни се обадих на КТЗП да попитам какво става, но се оказа, че преписката ни не била задвижена още!?!?!? Докато говорехме по телефона служителката разгледа жалбата ми и приложенията и ми каза "А ВИЕ НЕ ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ ГАРАНЦИЯТА ПОКРИВА САМО ЕЛ. ЧАСТИ?"
Тогава приложих вторият вариант на GANDl321 (да ги парализирате със студена УЧТИВА решителност) и обясних, че не важно какво знам аз, а какво пише в гаранцията. Като резултат днес ми се обадиха от КТЗП и искат съпругът ми (не мен) в четвъртък с тръбата при тях.
Това е за сега.


The winter is coming...

Тема Re: Пан сервиз, РЕШЕНИЕТО!!!нови [re: Stark]  
Автор GANDl321 (CCNA)
Публикувано09.12.03 19:25



Браво за интелигентния отговор.

Ще се опитам и аз да бъда също толкова пунктуален.

1. "Главата на семейството е висок 1.96 и тежи 105 кг. , но явно не е достатъчно решителен и скандалджия . Като се взимахме, мислех че хубавите му качества са спокойствие и уравновесеност". Спокойствие и уравновесеност наистина са качества почти задължителни за хората 100+, но тук идваме до момента на осъзнаване на факта, че при това положение бихме могли да "изискаме" правата си. Именно понеже на хората им е ""през онази работа"" човек не трябва да очаква да "уважат правата му". "но се оказва, че това са си чисти недостатъци" - Не са. Когато са приложени с мярка. Аз също не съм "скандалджия" (даже винаги съм бил отличника на класа ), но съм достатъчно "решителен", т.е. нито аз мога да си позволя, нито те могат, да си позволят да ме правят на балък.
2. "За съжаление справедливостта в България е скъпо удоволствие". Повярвайте ми. Не е чак толкова скъпо (освен ако не искаш наистина да ги "напълниш"), а и на вас не ви трябва за "утре" (което е наистина скъпичко).
3. Относно "работещото решение": грешката е моя. Имах предвид не на сервиза. В крайна сметка да си изясним нещо. Като адвокат трябва да сте наясно, че Вие имате проблем с покупката. Сервиза е подизпълнител на доставчика (дистрибутора), т.е. жалбата ви трябва да е срещу фирма "Денси". Ако от там не Ви бъде обърнато внимание, то трябва да се отнесете към фирмата производител. Аз самия имах проблем с един лаптоп марка "Acer". Тук ме мотаха сума ти време. Трябвало да се носи в Румъния за диагностика и т.н.т. Едно правилно съставено електронно писмо до "Acer" - Европа (което се намира в Германия) реши въпроса мигновенно. С много извинения от дистрибутора получих нов лаптоп за 3 дни. Тъй като много малко хора (наистина) се обръщат към фирмите, то на тях им се обръща голямо внимание.
4. "Докато говорехме по телефона служителката разгледа жалбата ми и приложенията и ми каза "А ВИЕ НЕ ЗНАЕТЕ ЛИ, ЧЕ ГАРАНЦИЯТА ПОКРИВА САМО ЕЛ. ЧАСТИ?"". Наистина ли една достатъчно често повтаряна заблуда може да се превърне в истина. Браво на Вас. Няма значение как е, а как изглежда и КАКВО ПИШЕ.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.