Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:56 28.04.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мобилен интернет с МТелнови  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано26.02.09 18:02



Обмислям да си купя BlackBerry Bold с промоцията на МТел, която предлага двугодишно изплащане с включен 1 ГБ мобилен интернет месечно и неограничени имейли. Тъй като обаче никога не съм ползвала Блекбъри и въобще уайърлес в БГ, въпросът ми е следният: съществува ли въобще някаква безжична интернет мрежа в България или поне в София и ще мога ли да използвам този нет с телефона си и до каква степен? Защото ако не, не виждам смисъл от този телефон. Има ли някой опит, за да ми обясни за какво става дума? Мнения за Блекбърито също няма да откажа.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано27.02.09 09:14



Аз имам предплатен мобилен интернет от МТел (USB флашка). Като цяло съм доволен, но я ползвам предимно за резерва, както и когато излизам извън София и ми трябва интернет.
Блакбърито ще ти работи добре с пощата, но за сърфиране е малко досадно. Все пак прекалено е малко екранчето. Е, можеш да четеш новините.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.02.09 10:55



сега, уайърлеса и мобилния интернет от МТел са две различни неща. Едното (уайърлес) се осигурява като услуга от интернет доставчици, в офиса/дома ти (с твой рутър), или просто хора, дето са си оставили рутърите "отворени" (т.е. без парола за достъп). Мобилния интернет от МТел е друга бира - там ползваш мрежата на мобилния оператор, дали ще е посредством GPRS, 3G или някаква друга технология. Именно там имаш ограничение от 1 ГБ месечно. А като го надвишиш, боли много (особено джоба). Виж тарифите на МТел за интернет, и ще разбереш.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Blake]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано27.02.09 11:21



Много благодаря абеторе, Блейк!
Така, значи това не разбирам явно. За мен уайърлес е безжичния нет. Каква е разликата с мобилния нет на МТел - явно това не ми е ясно. Как се лови той? И какво е качеството му? Навсякъде ли ще имам достъп?
(за тарифите знам... видях... 60 ст. на МБ... луди!)

А, и още нещо... Как функционира 3G в България?



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор s.prodanov (минаващ)
Публикувано27.02.09 11:32



Безжичния интернет на Мтел е това, което минава през телефона, клетките и като цяло мрежата на Мтел.
Лови се с блекбърито, а покритието и качеството му е това, което го имаш като покритие за разговори.

Wifi интернет от Мтел няма.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.02.09 14:38



3G има но не навсякъде... Той е с горе-долу прилична скорост, но трябва първо да имаш 3G покритие, и второ - телефона ти да има 3G функционалност. Както вече ти казаха - мобилния интернет го имаш там, където имаш покритие на телефона, и интернета се осигурява от МТел (или мобилния оператор, който и да е) и цените вече ги знаеш (жив обир). Wi-Fi, или уайърлес, както е известен, няма нищо общо с мобилния оператор - можеш да имаш такъв интернет в къщи, в офиса, в заведения, летища и т.н. Разпространението му се осъществява от устройства (най-често безжични рутъри), които пък от своя страна са свързани към интернет по кабел (най-вече), и обикновено ако са твои или на фирмата ти, са безплатни (щото интернета вече си го плащаш някъде, а машинката - рутър струва 100-тина лева). Важно е, че за да ползваш уайърлес, трябва телефона ти дфа има такава функционалност (няма нищо общо с мобилния интернет, GPRS или 3G). Т.е. телефона ти трябва да поддържа Wi-Fi (обикновено това са по-скъпите модели).



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Blake]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано27.02.09 15:57



Сега вече всичко е ясно!!!

Много ви благодаря!! Наистина ми помогнахте - служителите на МТел не успяха да ми обяснят всичко това внятно, а аз не съм се родила научена на някои неща и ги разбирам, но чак след като някой ми ги обясни Сега вече мога да избера какво да правя (ще взема Берито... ако ми платят тоя месец )



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.02.09 18:39



Не забравяй, че "Берито" е само за поща :) По-добре си вземи едно малко лаптопче "Асусче" (от мини серията), предплатен мобилен интернет за 512 мб (примерно) и ще се почувстваш почти човек.
Аз се отказах да ползвам WI-FI на телефона си, защото е много досадно.



Тема Re: Мобилен интернет с МТел [re: abettor]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано28.02.09 18:52



Защо да е само за поща?

Не може ли и да разговаряш по него и да пращаш есемеси? Щото и затова ми трябва, а тук лаптопът няма да ми помогне... (освен това имам..но е ОГРОМЕН )



Тема Re: Мобилен интернет с МТел [re: Ayame]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано01.03.09 00:09



Е как ще ти обяснят служителите на МТел - нали после от твоето незнание ще си вадят заплатите? За справка - виж съседната тема за МТел-хоум бокс.

Иначе идеята с АСУС-чето е повече от добра - представлява абсолютно пълноценен компютър, с тегло 1 килограм, батерия, държаща 4 часа (средно), размер А5 (ако нямаш идея колко е това - сгъни един лист за ксерокс на две :) и цена колко едно блекбери. Конкретно препоръчвам моделите Asus EEEPC 901 или 1000. Имат си абсолютно всичко без телефон.

лека корекция - сега видях цените на блекбери болд - искам да ти кажа, че асус-ите които препоръчах, струват около 700 лева, с останалите 300 можеш да си вземеш и средно-добър бизнес-телефон



Редактирано от Blake на 01.03.09 00:12.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.