Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:32 26.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Мобилен интернет с МТел  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано26.02.09 18:02



Обмислям да си купя BlackBerry Bold с промоцията на МТел, която предлага двугодишно изплащане с включен 1 ГБ мобилен интернет месечно и неограничени имейли. Тъй като обаче никога не съм ползвала Блекбъри и въобще уайърлес в БГ, въпросът ми е следният: съществува ли въобще някаква безжична интернет мрежа в България или поне в София и ще мога ли да използвам този нет с телефона си и до каква степен? Защото ако не, не виждам смисъл от този телефон. Има ли някой опит, за да ми обясни за какво става дума? Мнения за Блекбърито също няма да откажа.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано27.02.09 09:14



Аз имам предплатен мобилен интернет от МТел (USB флашка). Като цяло съм доволен, но я ползвам предимно за резерва, както и когато излизам извън София и ми трябва интернет.
Блакбърито ще ти работи добре с пощата, но за сърфиране е малко досадно. Все пак прекалено е малко екранчето. Е, можеш да четеш новините.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.02.09 10:55



сега, уайърлеса и мобилния интернет от МТел са две различни неща. Едното (уайърлес) се осигурява като услуга от интернет доставчици, в офиса/дома ти (с твой рутър), или просто хора, дето са си оставили рутърите "отворени" (т.е. без парола за достъп). Мобилния интернет от МТел е друга бира - там ползваш мрежата на мобилния оператор, дали ще е посредством GPRS, 3G или някаква друга технология. Именно там имаш ограничение от 1 ГБ месечно. А като го надвишиш, боли много (особено джоба). Виж тарифите на МТел за интернет, и ще разбереш.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Blake]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано27.02.09 11:21



Много благодаря абеторе, Блейк!
Така, значи това не разбирам явно. За мен уайърлес е безжичния нет. Каква е разликата с мобилния нет на МТел - явно това не ми е ясно. Как се лови той? И какво е качеството му? Навсякъде ли ще имам достъп?
(за тарифите знам... видях... 60 ст. на МБ... луди!)

А, и още нещо... Как функционира 3G в България?



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор s.prodanov (минаващ)
Публикувано27.02.09 11:32



Безжичния интернет на Мтел е това, което минава през телефона, клетките и като цяло мрежата на Мтел.
Лови се с блекбърито, а покритието и качеството му е това, което го имаш като покритие за разговори.

Wifi интернет от Мтел няма.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано27.02.09 14:38



3G има но не навсякъде... Той е с горе-долу прилична скорост, но трябва първо да имаш 3G покритие, и второ - телефона ти да има 3G функционалност. Както вече ти казаха - мобилния интернет го имаш там, където имаш покритие на телефона, и интернета се осигурява от МТел (или мобилния оператор, който и да е) и цените вече ги знаеш (жив обир). Wi-Fi, или уайърлес, както е известен, няма нищо общо с мобилния оператор - можеш да имаш такъв интернет в къщи, в офиса, в заведения, летища и т.н. Разпространението му се осъществява от устройства (най-често безжични рутъри), които пък от своя страна са свързани към интернет по кабел (най-вече), и обикновено ако са твои или на фирмата ти, са безплатни (щото интернета вече си го плащаш някъде, а машинката - рутър струва 100-тина лева). Важно е, че за да ползваш уайърлес, трябва телефона ти дфа има такава функционалност (няма нищо общо с мобилния интернет, GPRS или 3G). Т.е. телефона ти трябва да поддържа Wi-Fi (обикновено това са по-скъпите модели).



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Blake]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано27.02.09 15:57



Сега вече всичко е ясно!!!

Много ви благодаря!! Наистина ми помогнахте - служителите на МТел не успяха да ми обяснят всичко това внятно, а аз не съм се родила научена на някои неща и ги разбирам, но чак след като някой ми ги обясни Сега вече мога да избера какво да правя (ще взема Берито... ако ми платят тоя месец )



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано28.02.09 18:39



Не забравяй, че "Берито" е само за поща :) По-добре си вземи едно малко лаптопче "Асусче" (от мини серията), предплатен мобилен интернет за 512 мб (примерно) и ще се почувстваш почти човек.
Аз се отказах да ползвам WI-FI на телефона си, защото е много досадно.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: abettor]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано28.02.09 18:52



Защо да е само за поща?

Не може ли и да разговаряш по него и да пращаш есемеси? Щото и затова ми трябва, а тук лаптопът няма да ми помогне... (освен това имам..но е ОГРОМЕН )



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано01.03.09 00:09



Е как ще ти обяснят служителите на МТел - нали после от твоето незнание ще си вадят заплатите? За справка - виж съседната тема за МТел-хоум бокс.

Иначе идеята с АСУС-чето е повече от добра - представлява абсолютно пълноценен компютър, с тегло 1 килограм, батерия, държаща 4 часа (средно), размер А5 (ако нямаш идея колко е това - сгъни един лист за ксерокс на две :) и цена колко едно блекбери. Конкретно препоръчвам моделите Asus EEEPC 901 или 1000. Имат си абсолютно всичко без телефон.

лека корекция - сега видях цените на блекбери болд - искам да ти кажа, че асус-ите които препоръчах, струват около 700 лева, с останалите 300 можеш да си вземеш и средно-добър бизнес-телефон



Редактирано от Blake на 01.03.09 00:12.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Blake]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано01.03.09 09:58



Мерси, Блейк, така е.
От друга страна - да разбирам ли, че не препоръчваш Берито? Изобщо като дивайс? Имаш ли някакъв опит с такова?



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано04.03.09 02:16



Нямам опит, но имам подобен телефон (даже се води че е донякъде блекбери-съвместим), на който не му ползвам доста голяма част от функциите (особено интернет и подобни), просто щото е неудобно. А и някак си не бих дал 1100 лева за нещо, което няма да ползвам на 100%. Другата алтернатива ти я казах - пълноценен доста "джобен" компютър за 700 лева и телефон за 400 - гаранция ще ти е по-удобно. Даже ако искаш - можеш да си вземеш външен модул от избрания от теб оператор, и да си имаш и 3G на компютъра, ако толкова ти трябва.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор tyu ()
Публикувано04.03.09 18:03



Ще се включа с предложение за PDA (personal digital assistent) или по-известни като джобни компютри. Търси такъв с телефон - промер QTEC 9000 или още известен като HTC Universal (това е само предложение, има много и различни видове). Дисплеят му е 640х480, има 3G, Wi-Fi, телефон, qwerty клавиатура, 2 камери (става за видео разговори), и куп други екстри. Освен за смс, email и интернет ще можеш с него да ползваш и приложения като word, excel, ppt и други приложения ако си свикнала със windows (стандартно идва с windows 5.0, но може да му се сложи и 6.1, което най-новото официално в момента). Цената второ употреба върви от 350-500 (просто модела остаря). Неудобство е че е по-голям от повечето ппц. За повече информация може да погледнеш http://forum.pocketbulgaria.com/ . В раздел борса може да видиш какво се предлага.

ПС. Забравих да спомена, че е с touch screen (берито не знам как е).



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано23.03.09 16:56



Искам, след като зададох въпрос тук, да разкажа какво все пак стана. Купих си Черното Бери

И го обичам!!! Не ми се е случвало досега да работя с толкова прекрасен, удобен, интуитивен, красив телефон... Нарекох го Вихрони... Още почти не мога да му намеря кусур, освен че ми нарежда песните по азбучен ред, а не както съм ги подредила аз (ама има опция за плейлисти), батерията държи по пет дена при зверско тормозене на машинката от моя страна и използването й като "соц транзистор", както се изрази майка ми...:) Обаче!!! Не се абонирах за интернет в МТел, за да пробвам как ще работи първо без него. Ама интернет има! Ловя Wi-Fi навсякъде и си бачкам съвсем спокойно с браузъра на телефона. И сега са ме налегнали едни мисли... Фактът, че не съм включила интернет услуга, означава ли, че ония няма да ме фраснат могъщо в сметката на края на месеца? И ако да, какво да правя аз, малката потребителка? Защото никъде няма съобщение, нито дори най-малкото намече какво ще стане, ако ползваш нета, без да си абониран за него. Ни тарифи, ни предупреждения, ни ни-що! Осъзнавам, че при това положение е незаконно да ми взимат пари, но бидейки опитна българка, ми е ясно, че това не е фактор, който ще спре ръката Емтелова Та кажете, моля ви се, преди да съм получила инфаркт при отваряне на пощата с тръпни ръчици - ще има ли порязване заради моето нелегално инет потребление, или мога да си цъкам спокойно??



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано24.03.09 10:17



Май нищо не си разбрала от писаното по-горе

обяснявам пак:

1. Мобилния интернет (МИ) от МТЕЛ е нещо, което няма НИЩО ОБЩО с WiFi. За да ползваш МИ трябва да си абонат на МТел, да си настроиш акаунт за МИ на МТел, и да се свържеш през него, посредством 3G функционалността на телефона. WiFi е съвсем друга работа - там трябва да си в обхвата на безжичен рутър, който е свързан към НЯКАКЪВ интернет (независимо кой е доставчика, обикновено не е МТел), и до който достъпът е свободен или имаш ключ (парола), с която да си осигуриш достъп до дадения рутър. За да ти го илюстрирам - ако в къщи имаш ток от НЕК/ЧЕЗ/ЕВН/ЕОН или някой друг доставчик, както и (примерно) слънчеви батерии, единия вариант е да си включиш телевизора към контакта на НЕК/ЧЕЗ/ЕВН/ЕОН и да си плащаш тока всеки месец, а другия - да го включиш към слънчевата батерия и да не плащаш нищо.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.03.09 10:53



"Ловя Wi-Fi навсякъде и си бачкам съвсем спокойно с браузъра на телефона."

Това е доста съмнително, доколкото WI-FI покритие има на сравнително малко места. Иначе и аз с моята "Нокиа" бачкам там, където има покритие.
Та! Ако ти си бачкаш "навсякъде" много е вероятно да генерираш интернет трафик. Не се притеснявай, едва ли си направила повече от 200 лева!



П.П Аз кръстих моята прахосмукачка "Прахогони"



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: abettor]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано24.03.09 12:29



АААААААА!!! Е стига де, когато бачкам (наистина е навсякъде, дори на улицата), при свързване мърда именно иконката на Wi-Fi-то. Но откъде да сме сигурни, че не таксуват и за него или по някакъв начин това да е "скрито" потребление на мобилния нет... Абеторе, ти май беше адвокат. Това не е ли незаконно???



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано24.03.09 15:24



WiFi-то няма как да се калкулира от МТел. Ако наистина си сигурна, че трафика ти минава през WiFi де...

Иначе, абеторе, има доста WiFi покритие навсякъде, а и голяма част от хората не знаят, че могат да си заключат рутърите, има и отключени "обществени" места - около НДК, в някои паркове, по доста заведения.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.03.09 20:09



Аааааа, не знам.......не ме занимавай с такива тежки въпроси! Избора ти е глупавичък, без да се обиждаш. Аз ще си взема за тези пари "Ейпъл".





Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Blake]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.03.09 20:12



Има, знам, но не е навсякъде. Тя/той вероятно ползва платен интернет трафик.
Аз стигнах до ясно мнение по въпроса - нормален телефон+малък лаптоп+предплатен интернет.
Цената е същата, но е много по-удобно и комфортно.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: abettor]  
Автор Ayame (kobayashi)
Публикувано24.03.09 23:58



Изборът ми, пиле, не е глупавичък. Изборът ми отговаря на това, което искам аз. Можех да взема и Епъл, но не пожелах по лични причини. Не ми харесва коментарът ти. Излишен е някак.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: abettor]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано25.03.09 10:35



Явно и ти си станал жертва на сектата на свети Джобс


Ша ма прощават, ама за толкова пари има къде-къде по-свестни телефони.
Вярно, лъскаво и мазно, ама на технологично ниво отпреди 3 години...



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано25.03.09 16:45



Не съм искал да те засегна!





Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Blake]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано25.03.09 16:46



Всичко е въпрос на вкус, както добре знаеш! В интерес на истината съм фен на Нокиа, но въпросното Ейпълче също ми хареса.





Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: abettor]  
Автор Blake (старо куче)
Публикувано25.03.09 17:57



вземи си произволна нокиа за същите пари, и ще си с пъти по-доволен. Освен това никой няма да ти дава наклон на *** откъде, как и какви неща да си слагаш на телефона, което за съжаление е част от стратегията на Ябълковата секта.



Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Ayame]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано28.04.09 22:05



Blackberry НЯМАТ WiFi и няма да имат - идеята им не е такава.
А абониране за нет няма ако си го взела от промоцията, 1ГБ браузинг си влиза в таксата.
Е ако го надвишиш - плащаш яко.

Welcome to the real world!




Тема Re: Мобилен интернет с МТелнови [re: Mopфиyc]  
Автор DrFrancky (Keen on Yelling)
Публикувано27.05.09 15:50



BlackBerry® smartphones that support Wi-Fi*:

BlackBerry® Bold™ 9000 smartphone
BlackBerry® Pearl™ Flip 8220 smartphone
BlackBerry® Pearl™ 8120 smartphone
BlackBerry® Curve™ 8900 smartphone
BlackBerry® Curve™ 8320 smartphone

BlackBerry® Curve™ 8350i smartphone
BlackBerry® 8820 smartphone

http://www.blackberry.com/select/demos/wifi/

Дишайте лепило - хиляди Linux юзери не могат да грешат !
DrFrancky



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.