Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:28 23.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Райфайзен банкоматинови  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано23.12.08 16:04



Райфайзен тихомълком промениха

си. Новата тарифа е в сила от 05 декември 2008 и в нея има следните увеличения които ми се набиха на очи:

Теглене от чужд банкомат: 0.20 -> 0.70
Теглене от свой банкомат: 0.00 -> 0.20

На печелившите честито!

Ако някой забележи и други увеличени тарифи да свирка.


ПП Казвам 'тихомълком', защото като човек се логне на електронното банкиране понякога се появяват съобщения с новини - по 2-3 на месец, примерно. Та промяна в тарифата на банката ми се струва достойна за 1-2 реда.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: благодаря за инфото!нови [re: Colombino]  
Автор LlRA.. (съзвездие)
Публикувано01.01.09 13:23



ЧНГ!





Тема Re: Райфайзен банкоматинови [re: Colombino]  
Автор truncho (непознат )
Публикувано05.02.09 00:26



Почти съм убедена, че съобщение в онлайн банкирането имаше. Или поне със сигурност имаше информация на сайта. Освен това, тарифата за теглене от банкомат на банката винаги си е била 0.20лв.



Тема Re: Райфайзен банкоматинови [re: truncho]  
Автор ScreenOS ()
Публикувано06.02.09 17:04



Направо съм убеден, че на страницата за онлине банкиране нямаше съобщение. Ма виж, сега има, сменят малко тарифите за обслужване на сметки .



Тема Re: Райфайзен банкомати [re: ScreenOS]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано08.02.09 01:19



Мда, който ми е отговорил явно е объркал съобщението от миналата седмица с моя пост (който е доста по-стар) - изобщо не се сетих за това и реших да игнорирам отговора му като безполезен. Нямаше никакво съобщение, разбира се че погледнах архива преди да постна. Всеки с електронно банкиране може да го провери и потвърди.

За цената на Райфайзен банкоматите не споря, аз самият никога не бях теглил до скоро от такъв, защото са рядкост. Проблемът е в тегленето от чужди банкомати. 0.70 лв. си е пладнешки грабеж. Не-сериозно обмислям дали да не си отворя още една дебитна карта (примерно на Алианц, където тегленето е 0.25 от чужда, или на ПИБ, чиито банкомати ги има навсякъде). Преводът към нея би ми струвал 0.50 лв. и с тегленето вече ще съм на далавера.

Факт, че от скоро има клон с банкомат на централно място (на път към кръчма) в Дружба-2 и последните 3 пъти когато опитах да тегля от там молеха да ги извиня (всъщност на третия път и банкоматът на съседната банка не ми пусна).

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_

Редактирано от Colombino на 08.02.09 01:20.



Тема Re: Райфайзен банкоматинови [re: Colombino]  
Автор Dzoro (tipster)
Публикувано18.03.09 13:31



Потвърждавам: До преди половин година тегленето от банкомати на Райфайзен с техни карти беше БЕЗПЛАТНО.
Оттогава закрих всичко в банката: сметки, карти, кредити и съм МНООООГО ДОВОЛЕН ;)

Became she, what she became!



Тема Re: Райфайзен банкоматинови [re: Dzoro]  
Автор mariangeorgi (непознат )
Публикувано01.04.09 16:50



Спорът тук е за неравилното използване на пластмасовите карти.
Картите са направени за разплащане с тях, а не за теглене на пари.
Имам карта от 1999 год. и досега съм ползвал картата точно два пъти за да тегля от банкомат. Единия път беше да покажа на малката си дъщеричка че и на тати тази машина ще даде парички.
Иначе на месец сигурно я ползвам над 10 пъти. Разплащам се с нея и то без никакви такси. И не само в България.
Иначе е смешно и безсмислено
Притежавам фирма с банкомат на банка на 15 метра. Превеждам заплатите на служителите по картови сметки и те търчат да си вадят парите от банкомат. Не виждам смисъл. 5 метра по-навътре е гишето на банката, където тегленето от тази тяхна лична сметка е безплатно. Но не... По-удобно е да платим малко пари на измършавялата банкова система...
Но това са мои разбирания. Не ги натрапвам.



Тема Re: Райфайзен банкоматинови [re: mariangeorgi]  
Автор Colombino (програмист)
Публикувано02.04.09 00:37



Толко много си скаран с живота, че три пъти изтих каквото бях написал. Накратко - в голяма грешка си. Ето в резюме с културен тон какво исках да кажа:

>> Картите са направени за разплащане с тях, а не за теглене на пари.

Грешиш, има различни карти. Дебитните карти са направени именно за теглене на кеш. На човек винаги му се налага да има и кеш. Има и кредитни карти и те са друга тема.

Обикновено хората не теглят пари за да покажат, че банкоматът им пуска. Те теглят, защото това са техните пари, които са изработили и им трябват.

>> Превеждам заплатите на служителите по картови сметки и те търчат да си вадят парите от банкомат. Не виждам смисъл. 5 метра по-навътре е гишето на банката, където тегленето от тази тяхна лична сметка е безплатно. Но не... По-удобно е да платим малко пари на измършавялата банкова система...

Повечето хора, които не са идиоти отдавна са схванали, че е по-евтино и удобно да наемеш два кубика място и да навреш в тях един банкомат и през него да минат няколко стотин души на ден и да си изтеглят парите, отколкото една прекрасна девойка да ме размотава 30 минути, през които аз да попълвам безброй платежни нареждания и да се редя на опашки....

Така, че аз също не виждам смисъл човек да си тегли парите на гише (без такса), освен за да спести тия няколко стотинки (за сметка на време). Но разумните хора биха предпочели да икономисат времето си, затова и тегленето от банкомат се вдига - разумните хора не са малко.

System Doctor Error:
Your girlfriend is pregnant.
(A)bort, (M)arry, (I)gnore?_


Тема Re: Райфайзен банкоматинови [re: Colombino]  
Автор mariangeorgi (непознат )
Публикувано02.04.09 09:03



Благодаря за мнението.
Както казах и по-горе, всеки си има свое мнение и само го споделя. Не го натрапва.
Сигурно не съм се изразил точно, но аз наистина ползвам почти ежедневно кредитна карта...
Но темата е за Райфайзен банкомати, а там съм невеж тотално.
Тъй че излизам от темата.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.