Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:36 25.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Лабораторните изследваниянови  
Автор ecotronic (непознат )
Публикувано31.10.08 16:53



На мен ли ми се струва, или е факт това, че откакто лабораториите за медицински изследвания станаха частни, лекарите с голяма охота ни пращат там за всевъзможни изследвания дори и при най незначителния здравословен проблем?
Защо даден лекар не ти казва " иди да си направиш някъде еди какви си изследвания " , а веднага ти дава талон от съответната лаборатория.
..........при това в този талон неизменно стои печат с името на лекаря.
Няма лошо - нали всичко е за доброто на пациента. От много изследвания глава не боли.
..........е това за джоба няма да го правим на въпрос.


Кажете бе хора, само на мен ли така ми се струва? Помогнете ми да събера две и две...............



Тема Re: Лабораторните изследваниянови [re: ecotronic]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано31.10.08 17:57



4



- Българският фен-сайт на група "ТОТО"

Тема Re: Лабораторните изследваниянови [re: ecotronic]  
Автор Alphecca (снежинка)
Публикувано06.11.08 15:26



Ти не си ли здравно осигурен? На мен рядко ми се е налагало, но понякога си правя изследвания в частна лаборатория. Не ми се е случвало лекар на държавна практика да ме праща в частна лаборатория, вярно че малко им се свидят направленията, но все пак когато се налага дават. Иначе има неща които не се поемат от касата - тогава разбирам, но да те насочват към точно определена лаборатория... странно е.



Тема Re: Лабораторните изследваниянови [re: Alphecca]  
Автор ecotronic (новак)
Публикувано06.11.08 16:23



Май за пръв път чувам за изследвания по направление. Когато стане дума за изследвания, лекарят вади талона на някоя частна лаборатория и с това се приключва. За изминалите няколко месеца моето семейство олекна с няколко стотин лева от такива неща. При това за не особено сериозни здравословни проблеми.
Опитвам се да кажа това, че това е една престъпна схема добре измислена и много трудно доказуема. Още по-неприятен е фактът, че в нея участват тези които уж трябва да бъдат еталон за хуманност и честност. А още по-неприятно е че се касае за далавери на гърба на човешкото страдание.
..........С две думи - ЖАЛКА И МИЗЕРНА история.



Тема Re: Лабораторните изследвания [re: ecotronic]  
Автор Д-p OxБoли (майсторът)
Публикувано04.12.08 10:25



като смяташ здравословния си проблем за незначителен, защо ходиш на доктор?



Тема Re: Лабораторните изследваниянови [re: Д-p OxБoли]  
Автор s.prodanov (новак)
Публикувано05.12.08 11:42



Това дали е с направление или не по никакъв начин не променя схемата на лекари-лаборатории. На мен не са ми отказвали направление, но пък и няма смисъл - на лабораторията й е все тая дали ще си вземе парите от мен или от здравна каса.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.