Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 09.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Мошеници продават риба до Бургас  
Автор mi6ak (непознат )
Публикувано20.07.08 07:51



За трети път тази година се пробвам да си купя риба от караваните или камиончетата по пътя Бургас-София.И трите пъти ми мереха рибата с някакви измислени кантари и разликите в грамайа бяха мейду 1.900кг. и 2.350кг. при цена 12лв. за килограм.Установих че не съм единствен излъган от тях.Просто никой не би се върнал от София да се разправя с тези мошеници.



Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: mi6ak]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано20.07.08 15:47



Всеки, на който изобщо е хрумнала идеята да си купува риба от пътя - ще си носи абсолютно всички последствия от това - като измамата в грамажа е най-безобидното.



Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: Wildberry]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано20.07.08 19:05



Добре де, а каква е отговорността за тези, на които им е хрумнало да продават риба край пътя?

Питам, защото забелязвам тенденция да се оправдава всяко мошеничество с аргумента "да си гледал, за си мислил, за си внимавал, да си знаел" и т.н.

Няма ли все пак някаква защита за наивния потребител, който като види нещо за продан си мисли, че то е качествено и се продава съгласно всички изисквания?



Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано20.07.08 19:29



За наивния потребител защита няма.
Факт.
Надявам се, не задаваш въпроса си сериозно.
Не оправдавам мошеничеството, не. Обаждам се където трябва, идват и проверяват мошеника.
Предполага се, че до толкова акъл имаме.
Щом можем да си пуснем компютъра, да намерим този форум и да пуснем мнение.



Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: Wildberry]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано20.07.08 19:53



Ще те разочаровам - питам сериозно. Ще ми се да идват и проверяват мошеника без да ме чакат да се обаждам където трябва.

Чуствам се в страна управлявана по един единствен параграф - параграф 22. Като се обадиш където трябва твърде често те възприемат като марсианец. Може и да се трогнат и да идват и проверяват мошеника, ама на мене не ми се е случвало. Е, аз още се обаждам. Ама май не сме много. Затова сигурно още си продават рибата в разрез с всякакви санитарни и търговски правила.

Мислиш ли, че които трябва не знаят за това?



Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: mi6ak]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано20.07.08 20:48



Добре де - веднъж са те прецакали.
Защо е трябвало да те прецакват още 2 пъти?

Bеer? Mоre?




Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор WildberryМодератор (bitter)
Публикувано20.07.08 23:31



И тъй като ние с теб не можем да направим кой знае какво, защото е печална истина, че две птички пролет не правят - не ни остава нищо друго, освен да разчитаме на собствената си интелигентност и прозорливост, както и предпазливост, за да се предпазим от мошеници, и всякакви хитреци на дребно - не мислиш ли?



Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: Wildberry]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.07.08 00:24



Съгласен съм. Но някак не ми е уютно. Тежи ми бронята на собствената ми интелигентност, прозорливост и предпазливост. Ще ми се цялата тази паплач от мошеници и всякакви хитреци на дребно да изчезне по някакъв начин. Без тях няма да си губим времето да обмисляме всеки път дали не ни лъжат и света ще стане малко по-весел.

.



Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано21.07.08 18:17



>Тежи ми бронята на собствената ми интелигентност, прозорливост и предпазливост.
Ми на американци а и на европейци, понеже не им тежи - за това един куп народ беше хванат на нигерийски и други кукички.
Та - свиквай с тежестта



Bеer? Mоre?



Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: bira_more]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано21.07.08 19:38



След което една друга маса народ беше осъдена с ефективни присъди.



Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: mi6ak]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано22.07.08 10:21



от българина търговец НЕ СТАВА, който каквото ще да ми приказва. Човек, който разчита да излъже някого за да спечели, за мен не е търговец. На пръстите на ръцете ми се броят фирмите в България, които разчитат на оборот вместо на измама.

При това измамниците не са само от Бургас - например вземи всичкото "мелнишко" вино, което се продава в Мелник (дори и да е било истинско някога, е толкова кръстено, че отдавна вече не е вино), "дините от Любимец", които се предлагат в цялата страна, и т.н. Всеки гледа да те излъже еднократно, вместо да те спечели за клиент.



Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор bira_more (бира)
Публикувано01.08.08 23:38



А бе - не е зле да има присъди за мошениците.
Ама не за всички има присъди, и е по добре да не си от измамените.

Bеer? Mоre?




Тема Re: Мошеници продават риба до Бургаснови [re: mi6ak]  
Автор Mишo Шaмapa (най-добрия)
Публикувано06.08.08 16:05



Те мене щяха да ме бият там. Бях минал от там преди месец и в багажника носех едно селско кантарче, подарък от баба, да не са ме лъжели по пазарите, щото знае, че купувам само свежа продукция.
Та спирам там, мери ми акула, ама нещо за 5 кила ме усъмни грамажа. Сетих се за теглилката дет ръждясва в багажника, викам му да чака малко и я взех. Разликата беше 900 грама, оня ше го еа кат се наежи, то псувни, хвърляне на пари обратно, само дето чифтето не извади.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.