Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:37 28.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: lea]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано11.07.08 23:33



Ама аз не разбирам едно нещо - като седи тая лепенка Пушенето забранено ... за кого точно е забранено?
За пътника, за шофьора или за двамата?
Ако поне на един му е позволено, да я махнат, за да не всява объркване.
И да, най-гадното е, когато възпитан и фин човек, който е раснал в друга среда, с други правила и взаимоотношения, попадне в ситуация като тази, в която е толкова шокиран (все пак България е с претенции за част от Европа и цивилизования свят), защото нямаше да е толкова изненадан, ако беше в някоя държава от Третия свят, щеше да отиде с нагласата да очаква всичко.
И то не беше само това срамното в целия ни престой - като започнем от пушенето в такситата и минем през странните шофьорски умения на някои шофьори в София, всепоглъщата мръсотия навсякъде, грозните олющени и неприветливи сгради ... в градския транспорт не посмях да се кача.
И все пак е достатъчно тактичен, за да не ме разпитва повече за нещата, които недоумява в България.
В началото ме питаше като видеше нещо, което му се струва нередно, но в един момент му отговорих, че "Това е България, моля те, не ме питай повече, и мен ме дразнят тези неща, но нищо не мога да направя!"
Дано някой ден имаме самочувствието и лицето да бъдем европейци.
Поне по отношение на културата и хигиената!

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: METHOD]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано11.07.08 23:36



Аз съм непушач, не обичам цигарен дим и ми дразни белите дробове.
На всичкото отгоре е ЗАБРАНЕНО да се пуши на работното място, а на бакшиша колата му е работното място.
И за капак, някой като е решил да се трови и самоубива, не съм длъжна да му дишам отровите, нали?
Няма нищо принцеско в това, всико е въпрос на култура и липсата на такава



Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: METHOD]  
Автор abettor (няма значение)
Публикувано12.07.08 00:37



О, Вилито си е принцеска и иска да стане лебед. Ти сега ли го разбра. Тя идва в страната с един от най-скъпия бензин. С определено най-ниските цени за таксиметров превоз.
"Ама той бил дръпнал пет пъти, преди да хвърли цигарата".





Тема Re:нови [re: abettor]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано13.07.08 16:00




Явно пак забрави за деформацията си (оная, дето уж бравела с вакти и доказателства)
И да, елементарната математика показа, че българите плащат 10 пъти по-скъп бензин спрямо доходите си в сравнение с норвежците спрямо техните доходи, радвам се, че си прочел поста ми, в който го доказах
А за цените на таксиметровите услуги - сравнявай ги с качеството им и със стандарта на живот в страната, не с цените в другите държави.
Ако изобщо знаеш какво е обективност (в което дълбоко се съмнявам)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор abettor (няма значение)
Публикувано13.07.08 21:18



Не знам как е по норвежко, но определено плащаме много по-скъп бензин от Гърция, Турция, Румъния, Македония, Сърбия. И, разбира се, от САЩ.
Така че, по първата ти забележка, си гледай работата!


По втората ти забележка при значително по-скъп бензин сме с най-ниски цени на таксиметровия превоз. Така че, и тук си гледай работата!


Всъщност - най-добре е да си стоиш в Норвегия и да не се бъркаш в българските работи. И без друго си емигрантка, при това доста глуповата. И префърцунена!



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор abettor (няма значение)
Публикувано13.07.08 21:24



Ето ти и да си сравняваш цените на горивата в различните страни.
Няма да сравняваме доходите.
Нито ще коментираме факта, че колите, дори и таксиметровите, вървят с гориво!

Айде, хвъркай!





Тема Re:нови [re: abettor]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.07.08 01:14



Пак ли те хвана яд, че не си емигрирал?


Най-ниски цени в сравнение с цените в другите държави и ... най-ниско качество на услугите в този бранш, пак в сравнение с качеството в другите държави
Сега сравни с българските заплати
Ама не ония в IT бизнеса, а нормалните български заплати.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.

Тема Re:нови [re: abettor]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.07.08 01:16



Ако си обективен, няма да гледаш цифричката, а съотношението.
Защото то има значение.
Айде, плувай.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор abettor (няма значение)
Публикувано14.07.08 16:35



"Пак ли те хвана яд, че не си емигрирал?
"


По-голяма глупост не можа ли да родиш?
Свестните млади хора остават тук и се реализират, като по този начин помагат и на държавата си.
Такива като теб или мият чинии, или си "дигат краката" и се сгодяват!



П.С. Нищо българско няма да ти сравнявам, защото ти отдавна си показала, че не си българка.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор abettor (няма значение)
Публикувано14.07.08 16:38



Съотношение на какво, ма?
Най-скъп бензин - Най-малки заплати!
Те това ти е съотношението, а аз съжалявам, че онзи шофьор е бил възпитан и вместо да си изхвърли цигарата през прозореца, не ти я е заврял на.....знаеш къде!






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.