Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:39 26.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Езиковите курсове мамят с часоветенови  
Автор kaмъчe ()
Публикувано06.06.08 12:34



Прави ми впечатление, че при езиковите курсове има драстична разлика с часовете, които се обявяват и реалните, които са включени в курсовете. Разлики фрапиращи - при обявен курс от 100ч. реално са към 70ч.
Това при доста фирми и то хвалени и с претенции.
Звъннах в АВО-3 и не можаха да ми кажат колко е продължителността на един час, а общата продължителност е ясна. Същото и в Летер.
То всичко хубаво, но защо трябва да ни лъжат, това е елементарно за пресмятане?
Лошото в случая е не толкова, че цената ще е друга, а че материала ще се претупа, защото няма начин да се мине цяло ниво за 70ч. освен на бегом.



Тема Re: Езиковите курсове мамят с часоветенови [re: kaмъчe]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано06.06.08 14:00



обикновено часовете са по 45 минути, т.е. 100 часа по 45 минути са точно 75 астрономически часа. Доста близко до сметнатите от теб 70, не смяташ ли?



Тема Re: Езиковите курсове мамят с часоветенови [re: Blake]  
Автор kaмъчe ()
Публикувано06.06.08 14:23



Дотолкова мога да смятам, извинявай!
обявен курс 100 учебни часа
като сметнеш броя дни за посещение според графика начало-край се получава:
18 посещения по 4 учебни часа (по 45мин)= 72 учебни часа , НО този курс се води за 100 часа.
Ето за това иде реч.
А по твойта схема 18пъти по 4 часа по 45 мин. = 54 часа по 60 мин.



Тема Re: Езиковите курсове мамят с часоветенови [re: kaмъчe]  
Автор kaмъчe ()
Публикувано06.06.08 14:37



Това е тапагьозки тип измама, като да продаваш на пакет - един пакет струва еди колко си. Да, но какво ти продават - минути - един курс = еди-колко си минути. Един курс струва 350лв. примерно 100ч по 26мин...... или 18мин.... на кой докъдето му стигне нахалството.....
Като при това го замазват умело - "не знам колко е учебния час, зависи каква почивка се ползва?"

Да, но знаеш точно колко струва, точно кога започва и кога свършва, както и че е от 10.00 до 12.30 примерно!
Това е като да ти продават сирене и да ти кажат - този пакет тежи 1кг. а пакета да е 720г както в случая. Тогава на пакета не трябва да пише 1кг или 100ч, като това не отговаря на истината.
И в крайна сметка цената става близка до тази да взимаш самостоятелни уроци.
Като всички си мълчат, така ще е.



Тема Re: Езиковите курсове мамят с часоветенови [re: kaмъчe]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано09.06.08 07:41



Тъй като в Летер имам връзки, мога да ти кажа, че там измами не правят. За пълни 100 часа трябват 4 души да се формира курс. При трима души ще е 80 часа, при двама - 60, индивидуалното е 30 часа. Бил съм там много пъти и не съм виждал съзнателна измама. Специално Летер се пазят от мошеничества. За АВО - 3 няммам представа.

100 символа не стигат!


Тема Re: Езиковите курсове мамят с часоветенови [re: Ray of Light]  
Автор kaмъчe ()
Публикувано09.06.08 10:47



Имаш връзки, добре, но можеш ли да смяташ? Ето какво е обявено:

От този линк виж какво пише:
http://www.leter.info/index.php?page=grafik -
Английски/New Headway 2
Съб. 09:30 - 13:00
Нед. 09:30 - 13:00
31.6.2008 23.8.2008
Първо - дата 31.06 - няма в календара, значи курса почва на 5.07.08 и до 23.08 са
точно 16 пъти по 4 часа = 64 уч. часа по 45мин.
http://www.leter.info/index.php?page=u4ebnitaksi А в другия линк с цената и броя на часовете за същия курс
Pre-Intermediate-
второ ниво A2 100 часа
+36 разговорни часа,
парите също са ясни,
само не става ясно колко е един час?
Мен ако питаш, един час излиза 29 минути.
---------------------
Английски/New Headway 3
Пон. 09:30 - 13:00
Вто. 09:30 - 13:00
Чет. 09:30 - 13:00
Пет. 09:30 - 13:00
23.6.2008 31.7.2008
Тук 22 пъти по 4 часа = 88 часа, пак е доста далеч от обявените 100 часа.
--------------------
Да давам ли още примери.....?



Тема Re: Езиковите курсове мамят с часоветенови [re: kaмъчe]  
Автор Ray of Light (дала-багаин)
Публикувано09.06.08 14:59



Занятията са по 5 учебни часа, не по 4 ! освен това винаги са по 20 занятия на курс, не по - малко ако са поне 4 човека. Отделно има бонус 36 уч. часа разговорен съботен курс ;)

100 символа не стигат!


Тема Re: Езиковите курсове мамят с часоветенови [re: kaмъчe]  
Автор DARCAS ()
Публикувано09.06.08 15:03



До Камъче - а ти била ли си на курс в някоя от двете фирми? Можеш ли да докажеш, че наистина лъжат в часовете, или примерно не е някаква грешка при правенето на програмата?
Освен това, ако наистина лъжат в часовете, едва ли биха го правили по толкова наивен начин и да го обявяват на страницата си, където всеки може да си направи изчисленията. Малко смешно ми звучи.



Тема Re: Езиковите курсове мамят с часоветенови [re: Ray of Light]  
Автор kaмъчe ()
Публикувано10.06.08 10:12



Тъй като исках да се запиша на един от техните курсове, питах по телефона и ми казаха, че часовете са 4 часа на едно ходене!
Попитах, при този график не излизат 100 часа, а доста по малко, а те (той) ми отговори, че ще добавят и един или два петъка (курса за който питах беше 2 пъти в седмицата). Но истината е, че за да се получат часовете трябва всички петъци да има, което пък не отговаря на курс 2 пъти в седмицата.
Извинявай, на колко вече се равнява един час? На 29мин, на 18мин. и скоро ще ги правят по няколко дни както е тръгнало......
Затова и не се записах.

Не смятам че може да се говори за бонус, при положение, че от 100ч. обявен курс реално ще получиш около 70часа.

Ясно ми е, че вие сте от фирмата, но както и да е. Дано бъдещите ви курсисти да проявят малко здрав разум и с калкулатов в ръка да сметнат какво реално получават!

Не е луд който яде баницата....а който му я дава....



Тема Re: Езиковите курсове мамят с часовете [re: DARCAS]  
Автор kaмъчe ()
Публикувано10.06.08 10:15



Като не вярваш, обади се и провери броя на часовете и сметни сам.
Тогава защо да се запишеш? За да отбиваш номера и да препускаш през материала?

Може да ти звучи смешно, на мен ми звучи нагло, но е истина.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.