Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:55 29.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: м-тел измамницинови [re: Ivan Angelov]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано08.02.11 15:59



Дам, и аз се набутах по абсолютно същия начин. Еми ще изкарам до края на договора, но от МТел да си знаят, че загубиха един дългогодишен и лоялен абонат, който освен, че че загубят, ще направи и всичко възможно да уведоми за това максимален брой хора.
Само се надявам да приемат това дето го четох днеска - при прекратяване на договор да се плаща само 7% неустойка, а не 100% както е сега. С радост ще им дам последните 40-50 лева и ще го духат...



Тема Re: м-тел измамницинови [re: Ivan Angelov]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.02.11 15:02



Това за начина на изразходване на минутите е безумна идиотия...
Но това не отменя задължението на всеки да чете какво и защо подписва.
Начина на разходване на минутите го пише в нета, на договора и поне на още 3 места.
Та не обвинявайте операторите за собствените си грешки.
Те си имат достатъчно кривици и без това.

Welcome to the real world!




Тема Re: м-тел измамницинови [re: Blake]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.02.11 15:04



Я прегледай аналогичните условия за уеб & толк план на другите оператори, може да си промениш желанието.

Welcome to the real world!




Тема Re: м-тел измамницинови [re: Mopфиyc]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано10.02.11 17:23



Ами признавам си, че точно това с минутите съм го изпуснал, но:
1) Както ме увериха вече в един от офисите на МТел, който посетих последно, служителят, при който съм подписал договора, би трябвало да ме уведоми за тази малка подробност (явно бил пропуснал, какъв малшанс!), и
2) Съгласи се, че подобна "екстра" всъщност е груб селски начин за измама. При положение, че пише първо "1000 минути към МТел", след което 100 към всички, би било логично 1000-та да са си отделно, ама нейсе

Погледнах набързо подобната услуга на Глобул (с аналогична цена) - там имам 1500 минути към Глобул без селски изцепки, малко по-малък високоскоростен трафик, и малко по-малко минути към другите оператори. Не виждам някаква сериозна уловка.

При Виваком цената даже е малко по-малка, минутите към мрежата на Виваком - 3600, интернета е колкото на МТел, но не е неограничен (но пък за телефон 1.5ГБ ми се вижда достатъчен месечен трафик), уловки също не виждам.

Така че какво имаш предвид да погледна специално?



Тема Re: м-тел измамницинови [re: Blake]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано10.02.11 17:44



Щом са те уверили, тресни им една жалба ... с копие до КЗП и КРС.
Инак за минутите казах какво мисля вече... аман от дребни тарикатлъци.
Плановете на Глобул и Виваком са с по-висока цена на минута и МБ ако помислиш малко.
(100 минути извън мрежа + трафик над 1 ГБ при тях струват 17-23 лв отгоре)
За тия 23 лв, какво се получава - имаш още 80 минути към други след 100 те при Мтел.
Ако си говорим за сходни такси ~ 35 лв.
- Глобул - (100 мин. извън) = 48 лв.
- Вивател - (100 мин. извън) = 40 лв.

И като добавим броя абонати в 3 те мрежи...

Дали не е само реда на минутите при Мтел това дето ги прави изобщо конкурентни?

Welcome to the real world!




Тема Re: м-тел измамницинови [re: Mopфиyc]  
Автор Blake (ветеран)
Публикувано11.02.11 09:51



Нещо не мога да разбера за какво ми говориш. Ето пряко сравнение на параметрите на услугите "Уеб+разговори" (условно така ги наричам):

..................Такса...........Мрежа........Извън мрежа.........Трафик..........Разговори
МТел:.........34,90...........1000 мин....100 мин.................1500 (+).........0.29 лв./мин
Глобул:......34,90...........1500 мин....60 мин...................1000 (+).........0.32 лв./мин
Виваком:....29,80...........3600 мин....60 мин...................1500..............0.25 лв./мин

Значи единствения за мен проблем с МТел е факта, че тези 1000 минути ми вземат от 100-те за другите мрежи, които дефакто не мога да ползвам. Такова нещо при другите оператори НЯМА.

Колкото до жалбата - и да подам - все тая - подписал съм се на договора, където това, която ме притеснява, го пише черно на бяло - дали са ми го казали или не - все тая. Но въпроса е принципен, и както казах, в първия удобен момент вече няма да съм клиент на подобна измамна компания, на която съм клиент от 1999 година и досега бях голям фен. Еми те са си решили че ще лъжат хората - да се оправят. Аз повече от тях и дъвка няма да си купя.



Тема Re: м-тел измамницинови [re: Blake]  
Автор Mopфиyc (Матричар)
Публикувано11.02.11 10:18



Сметни си при тия тарифи и разговори в мрежите, коя колко ще ти стъпи на края на месеца средно и ще разбереш какво говоря.

А за жалбата, да в договора пише - тук проблема е, че нямаме навика да четем бавно и ред по ред.
Но според твоите думи служител в техен БЦ те е заблудил умишлено... това си е за жалба.
Не срещу договора, срещу практиката служители да поднасят невярна информация.

Welcome to the real world!





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.