Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:27 21.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема За недоволните от такситатанови  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано07.02.08 11:45



прочетете ето тази статия:



Look inside you for the light in your soul

Тема Re: За недоволните по принципнови [re: Bиливap]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 21:10



Това че шофьорите на таксита са длъжни да правят и къси курсове (да им се чудиш на акъла защо ги отказват - късите курсове са със сигурност по-голяма далававера от дългите както и да го погледнеш) е просто чудесно, но аз се чудя се кога ще задължат и продавачите в бакалиите да плащат яки глоби, когато отказват да ми продадат само една филийка хляб. Или фирмите за дограма, когато отказват да дойдат да ми сложат едно райберче. И въобще всички гадове от сферата на услугите, които отказват да вършат услуги.

От друга страна само аз ли забелязвам, че с тази уговорка: "Таксиджията има право на отказ и ако прецени, че сме заплаха за живота и сигурността му" дефакто се обезсмисля цялата идея. Питам аз и отговор не искам - един клиент като (примерно) уважаваната от всички нас спецка по таксиметров транспорт Ирина Марудина не е ли своего рода заплаха за живота и сигурността за един бакшиш?! Ако не сте ми разбрали въпроса ще го задам и по друг начин - и как по-точно един клиент ще може да докаже, че не представлява заплаха за живота и сигурността на шофьора? И ако пак не сте разбрали въпроса просто си представете следният диалог между клиента, шофьора и органите на реда:

Клиентът: Извините, ще ме закарате ли до еди-къде-си?
Шофьорът (след като дълго размишлява): Не, съжалявам
Клиентът: Ааа, нямате право да ми отказвате. Ей сега ще се оплача на органите на реда...
(за късмет един орган на реда стои точно до таксито)
Клиентът: Аз исках да се возя на това такси, но този господин таксиджия отказа да ме вози
Органът на реда: И защо вие гражданино водач отказахте да возите тази мила гражданка?
Шофьорът: Ами защото прецених, че тази уж мила гражданката всъщност представлява сериозна заплаха за живота и сигурността ми
Клиентът: Ама как така? Никаква заплаха не съм за този шофьор, по-скоро обратното
Органът на реда: Наистина, гражданино водач - откъде-накъде решихте, че тази мила гражданка ще представлява някаква заплаха за вас?
Шофьорът: Ами просто ей така прецених. Гледам я наистина такава една уж миловидна и беззащитна, но бях сигурен, че носи в чантата пистолет и че крои планове по пътя да ме застреля и да ми вземе оборота.
Клиентът и органът: Ама как може такива неща да си мислите?
Шофьорът: Е, може пък и да съм се объркал, ама то как и да съм сигурен в каквото и да било? Те опасните клиентите като се качват рядко ни предупреждават в прав текст, че представляват реална заплаха за живота и сигурността ни та за това ни се налага да разчитаме предимно на интуицията си.
Органът на реда: Извинете гражданино водач - наистина нямаме никакво основание да ви глобим и накажем. А вие гражданко клиент следващия път бъдете малко по-убедителна спрямо гражданите водачи, че не представлявате заплаха за сигурността и живота им, иначе вижте как ги плашите и притеснявате.

А иначе казано съвсем накратко - няма начин, по който със сигурност да ЗАДЪЛЖИТЕ някого да ви извърши някаква услуга, ако той не иска да я извърши. Не и законен такъв. И не за друго, а защото и хората от сферата на услугите в крайна сметка имат същите човешки права като клиентите.



Тема Re:нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.02.08 00:31



Ако този таксиметров шофьор се страхува от ВСЕКИ клиент, тогава да си смени работата.
Но представи си, че някой откровено опасен тип иска да ползва таксито?
От тия, които просто си изглеждат ... страшно?
Или се качат група буйни мангали примерно?
Има документирани случаи на групи мангали, които взимат такси до катуна си и впоследствие обират и/или пребиват шофьора на изпращане!
По-скоро в такситата трябва да има паник бутони.
И при най-малката опасност, шофьорът да има възможност да реагира и да потърси помощ.

Look inside you for the light in your soul


Тема Re: За недоволните по принципнови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано08.02.08 10:23



Пич, ти таксиджия ли си, или просто си си природно тъп?
Ако не ти харесва професията - просто си я смени.
Сега - обяснявам като за негърчета от предучилищна възраст:

За да дойде фирмата за дограма да ти смени едно райберче, ще похарчи 20 лева, а ще спечели 2. Докато един бакшиш за 200 метра ще ми вземе 50 ст. начална такса + 10 ст. за изминатото разстояние, като при това положение ще похарчи гориво за 2 стотинки. Ако направи 10 такива курса, ще вземе 5 лева от начални такси + 1 лев за разстоянието, като печалбата му в случая клони към 6 лева, а разходитъе към 0.
айде сега сравни двата примера и пак си помисли защо не идват да ти сменят райберчето...



Тема Re: За недоволните по принципнови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 15:08



Изпадаш в глупави подробности - фирмата за дограма си има своите повече или по-малко смислени и основателни причини да ми откаже смяна на райберчето. Шофьорът на такси - също. Дали СПОРЕД ТЕБ са по-смислени или основателни причините на фирмата за дограма от тези на шофьора на такси изобщо не е интересно или важно.

Важното е друго - важното е, че не можеш да задължиш никого да ти свърши работа, която не иска да ти свърши. Ако ще в златни кюлчета да плащаш - като не иска, не иска и това е.

(лично според мен най-краткият виц е: Ти си длъжен... със сигурност е по-кратък от вица "Един Блейк мислел")



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Bиливap]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано08.02.08 21:51



Аз през целия си живот надали съм ползвала 10 пъти такси.Последния път едва не ни уби идиота му с идиот.От тогава далеч от таксита както дявол от тамян.Ето и номера на таксито:

А 0992 АМ Шевролет Калоса от Бургас





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: morska valna]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано08.02.08 22:22





В Бургас Полиция има ли?




Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано09.02.08 01:41



Сгрешила съм в бързината една от буквите в номера:

А 0992 ВМ Бургас

.Между другото въпросното такси си работи,все едно,че нищо не е станало.А от Застрахователите получихме направо смешна сума.



Тема Re: За недоволните по принципнови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано09.02.08 02:41



хм, интересно твърдение... много ми е интересно как ще реагираш, ако следващия път като отидеш на лекар, той ти каже "пич, не ме кефиш, няма да те лекувам"


Щом си се хванал да работиш някаква работа, за която ти плащат - ТРЯБВА ДА Я ВЪРШИШ! Иначе си свободен да напуснеш, и да работиш нещо друго. Или пък да не работиш. Твоя си работа...



Тема Re: За недоволните по принципнови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 19:16



Хм, докторите полагат Хипократова клетва та при тях е малко по-различно с отказването (не че и докторите не отказват - отказват и още как).

Блейка, нека да ти обясня, че откакто сме приключили с робовладелството няма такова нещо като "ТРЯБВА ДА ВЪРШИШ РАБОТАТА". Много е простичка ситуацията - ти имаш пари и ти е нужна услугата Х, но ако на субектът У (който може да извърши услугата Х) не са му нужни твоите пари тогава ко праиш? Ми не ти иска парите и това е - ти тогава ко праиш?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.