Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:49 21.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционна Б.)нови  
АвторPawel (Нерегистриран)
Публикувано03.12.06 09:20



Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционна Банка) !!!

В брошурите си говорят за сигурност на операциите, защита на картодържателя - НЯМА ТАКОВА НЕЩО!

Лично от моята VISA карта бяха откраднати пари чрез неправомерни операции, но банката ми обясни, че няма да ми възстанови НИЩО от щетите!

Нямаше съмнение в това, че сигурността на картата е компрометирана, защото самата банка ме уведоми, че има съмнителни операции. Веднага блокирах картата, но банката отказва да върне парите от операции преди блокирането на картата.

Според мен FIB са МОШЕННИЦИ, който не защитават правата на клиентите.

Препоръчвам ако Ви трябва VISA да не я издавате в Първа Инветиционна Банка!



Тема Re: Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционна Б.)нови [re: Pawel]  
Автор RoggerDojh (soulguard)
Публикувано03.12.06 19:25



според теб какво е правилното поведение в такъв случай?
защото картата може да е била компрометирана поради недобросъвестност на картодържателя (допуснал е данните за картата да попаднат у трети лица). в такъв случай банката не би трябвало да носи отговорност.
не че съм се хвърлил да ги защитавам. но ми е интересно как стоят нещата по този въпрос



Тема Re: Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционна Б.)нови [re: Pawel]  
АвторHaблюдaтeл (Нерегистриран)
Публикувано26.12.06 23:23



Не ми е ясно как се служителите на ПИБ се съгласяват да работят в мизерията на Техномаркет - София на 9ти км. Просто е невероятно как една банка може да си позволи подобно нещо - бяла празна стая, която от 5 месеца стой ремонтирана/недоремонтирана, без мебели. Телефони, факсове, модеми направо на земята сред множество жици. Друг такав клон на банка не знам.



Тема Re: Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционна Б.)нови [re: RoggerDojh]  
АвторПaвeл (Нерегистриран)
Публикувано27.12.06 08:54



Какво е правилното в случая? Да се проучи случая от банката и при доказана невинност (добросъвестност в RoggerDojh терминология) да се възстанови откраднатата от клиента сума. В случая е 99.9% ясно, че клиента няма вина за неавторизираните операции. Банката даже е отчела, че става дума за съмнителни операции. Банката в договора посочва, че в такива случаи съмнителните операции могат да се оспорят. VISA International има фондове за възстановяване на загуби в следствие на пробиви на сигурността и не са клиентите тези, който понасят щетите от пробиви в сигурността. В случая Първа Инвестиционна Банка отказва да защити интересите на свой клиент защото така и е по-лесно. Не защото няма международни процедури по които може да го направи, не и защото клента е мошенник, който злоупотребява с VISA правилата свързани с възможности за оспорване на операции, а защото на банката не и пука, че клиента губи пари. Така не се прави в нормалните банки. Там защитават клиента и той остава техен клиент. Тук не е така - тук дори отказват да ми дадат каквато и да е информация за случай, защото това са е свързано с вътрешни правила.



Тема Re: Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционна Б.)нови [re: Пaвeл]  
Автор RoggerDojh (soulguard)
Публикувано27.12.06 14:16



няма ли начин да ги принудиш да изпълнят договорните си задължения
ако наистина случаят е такъв, какъвто го описваш, би трябвало да вземеш агресивни мерки, става дума за пари ебаси и става дума за договор



Тема Re: Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционнанови [re: Haблюдaтeл]  
Автор Ognen_Demon ()
Публикувано08.01.07 13:42



Ааа чакай чакай аз знам! Само името на банката непомня но е в София, на ул.Денкоглу - от бул.Витоша по Денкоглу по посока обратна на пл.Гарибалди правиш 5 крачки и си пред офиса им - готино място, отвън изглежда прилично и в черно едно такова лъскаво, питат те на вратата какво желаеш и о изненада - ако си за кредит де - кредитния им отдел се намира в ....съседната кооперация на втория етаж в съвсем нормален малък апартамент! Няма и помен в обстановката че е част от лъскавата банка по-долу. Иначе момичето сладко, обясни ми че не дават кредити на частни лица (поне тогава).

Колкото до ВИЗА и ПИБ - абонирай се за новата им услуга за известяване с СМС при транзакция - ако не я извършваш ти, имаш към 40 минути да им се обадиш да блокират картата. Не е безплатно но пък е сигурно. Аз мойта още не съм я ползвал, макар че ще взема да си купя нещо накрая.



Тема Re: Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционнанови [re: Pawel]  
АвторFan (Нерегистриран)
Публикувано10.02.07 23:52



Пич,относно случката - ами някой яко лъже и това си ти!
На мен също ми се е случвало неправомерни транзакции и банката винаги ми е информирала (не че аз не си следя по виртуалният клон какво става) и е блокирала сметката. АБСУРД е да ти откажат да подадеш молба за charge-back!!!!!!!



Тема Re: Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционна Б.)нови [re: Pawel]  
Автор Шaшaв ()
Публикувано11.02.07 01:02



Хм...
Я вземи та обясни как точно как Лично от моята VISA карта бяха откраднати пари чрез неправомерни операции, щото нещо не става ясно какво точно ти е виновна банката!
Ако си си "изпуснал" някъде данните и/или самата карта и някой ти е теглил пари от сметката, има два варианта:
1. Сам си си виновен
2. Полицията търси виновника

Ама тук не виждам виновна банка :)))



Тема Re: Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционнанови [re: Pawel]  
АвторMame (Нерегистриран)
Публикувано22.03.07 14:54



Mnogo otdavna rabotja s PIB - i az, i muja mi, ot okolo 7-8 godini. Imame debitni, kreditni karti VISA i sme super dovolni. Obslujvaneto im e na nivo i vsi4ko im e to4no. Imahme slu4ay s otkradnata kreditna karta v 4ujbina, imali sme razni plashtanija i rezervacii po internet - nikoga ne e imalo gafove.



Тема Re: Не си издавайте VISA в FIB (Първа Инветиционнанови [re: Pawel]  
Авторnikoy (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 14:24



И за мен ПИБ са отвратителни - такива номера въртят, че на човек може да му се завие свят. Хич не ги интересува клиента, само себе си защитават. А отношението им е под всякаква критика - не знаят когато ги питаш, а след това ти крещят ако питаш някой друг служител на банката - защо си бил питал други техни колеги. Да не говорим, че променят договора след като си го прегледал и одобрил, и преди да го подпишеш - ако мине. Моето мнение е, че човек не трябва да работи с тая банка - няма никаква гаранция.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.