Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:37 22.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Home Box на Mtel - Кажете си мнението?  
АвторCpeбpoлъkи (Нерегистриран)
Публикувано12.02.08 20:42



Home Box на Мтел, аз ще се въздържа все още да кажа моето мнение, но ми е интересво останалите какво мислите за тази услуга, доволни ли сте или не? За интернета по-специялно имам предвид.



Тема Re: Home Box на Mtel - Кажете си мнението?нови [re: Cpeбpoлъkи]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано13.02.08 00:59



не съм потребител на услугата, но от пръв поглед мога да ти дам 3 минуса:

1. това не е СТАЦИОНАРЕН телефон, а си е мобилен. Просто към него е вързан нормален апарат.
2. поне в телевизионната реклама никъде не става дума, че цената от 19,95 (толкова ли беше или бъркам стотинките) е валидна при ДВУгодишен договор. при ЕДНОгодишен цената е 30 кинта. А двугодишен договор с някой оператор си е живо заробване. за 10 лева на месец. За справка скоро четох, че при 18-месечен договор с един от английските мобилни оператори хората ПОДАРЯВАТ ЛАПТОП. тука правят отстъпка от 10 лева на месец...
3. поне мене 5ГБ трафик на месец не ме устройват ако ще интернета да е със светлинна скорост. Справка - текущото ми месечно потребление започва от 60-70 ГБ. Ако ще си проверяваш само пощата - може и да се побереш в лимита...



Тема Re: Home Box на Mtel - Кажете си мнението?нови [re: Blake]  
Автор justuser (новак)
Публикувано13.02.08 15:00



Аз лично бих отишъл да си платя таксичката, а както се е задало, в пробитите дупчици ще влезе кабелче, ама оптично. И от там на М-телчо прошибалчицата могат да си я сложат на едно много специално място...

Има доставчик, който в момента пробва да пуска оптика до крайния клиент, или поне такива неща се обсъждат в една друга тема. Безпредметно е да се обсъжда начин на достъп, различен от оптика. А рибета има много на пазара.

Редактирано от justuser на 13.02.08 15:03.



Тема Re: Home Box на Mtel - Кажете си мнението?нови [re: justuser]  
АвторИзпoлзвaщ Homebox (Нерегистриран)
Публикувано28.02.08 21:22



Използвам услугата на Мтел от около месец, така че имам преки впечатления.
1.Подписване на двугодишен договор - бях първият абонат на услугата появил се в Технополис Люлин и писането на договора отне на една девойка около час заедно с консултациите.
2.Купих си един Дект телефон и всичко тръгна. Е, след малко туткане, но и за служителите от *88 всичко беше ново. Интернет - проверих скоростта (става въпрос за София, кв.Лагера) - 1450/120 кб. Телефон - работи. Имате наистина 2 номера - ако наберете стационарен - звъни от стационарния номер. Ако звъните на мобилен - от мобилния
3.След 2 дни - телефонът не работи. Обадих се на *88 и обещаха да го оправят до вечерта. Заминах в командировка за 2 дни, но през това време телефонът не беше оправен (проверявах периодично). Като се прибрах се наложи отново да се регистрирам на 14787 и всичко тръгна, но...
4.Неприятна изненада - нетът е отчайващ. Скоростта е около 10/1 кб. Звънях на *88 - препратиха ме на 1010. Звъннах там (платено). Свикнал съм служителите на Мтел да са дразнещо любезни до степен да искат да ти оближат обувките и веднага направих разликата. Цитирам по памет: "Да? Бавен ли е? Преминал е на GPRS/EDGE. Имате два телефона с 3G и работят? Ами вие имате два, други имат... Аз какво да направя - натоварено е и нищо не мога да направя." Обясних на дамата, че с тая скорост тия 5000 МБ не мога да ги изтегля посмъртно, което трябва да е целта на МТЕЛ и че това е нет скорост от миналия век и се зарових в сайта дето ми бяха дали. Оправих си сам нещата, като зададох 3Г да е задължително избиране на мрежа.
Оттогава нямам проблеми.
Плюсове:Компактен модем, стабилна връзка, безплатни минути, лесна инсталация, мобилно е след заявка (не като Wi-Max, де - трябва заявка в Мтел център)
Минуси:Ограничен нет, за тази цена ви трябва договор за две години, не е напълно мобилен. При липса на 3G покритие нетът е отчайващ.
Ами всеки има право да избере.
И на всеки който каже, че това е заробващ договор, ще попитам колко са тези, които са се отказали от мобилните си телефони след договора и колко плащат 120 лева за сим карта и 35 лева такса, и по 1,19 за минута. Нещата се променят и винаги е за добро



Тема Re: Home Box на Mtel - Кажете си мнението?нови [re: justuser]  
Авторlud (Нерегистриран)
Публикувано02.03.08 13:20



и като ти я пуснат тази оптика къде точно ще я включиш ми е много интересно? В момета повечето доставчици пускат оприка порати отчайващо високата цена на медта (над 8200 $ на тон) иначе по мед можеш да пуснеш 10GB/ps по кабел Cat6E без проблеми. Да можеш и по оприка даго направиш само дето опичните модули за суичовете струват по около 4000$ бройката.
А и като за финал говорим за услуга и нейното качество, начина по който ми я докарват в нас ама въобще не ме интересува...



Тема Re: Home Box на Mtel - Кажете си мнението?нови [re: lud]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано05.03.08 15:46



Към оптиката върви и устройство (за поинтересувалите се). От устройството с лан кабелче си свързвам компютъра, но...
1. няма активно оборудване от доставчика до мен.
2. няма как да върне ток в нас, както са висящите трасета.
3. това е оптика. Ако тя умре, значи е умряло нещо глобално, а не тъпия суич, на който съм бил свързан, или порт на суич, или главен разпределителен такъв и т.н. и т.н.
4. всичко що е лан ще пририта на няколко пъти, хората ще разберат какво е оптика и всички некоректни доставчици ще умрат в страшни мъки.
5. останалите големи играчи ще почнат да се надцакват, но оптиката винаги ще е предимството, поради което да не трябва пак да се обаждам на съпорта на доставчика ми.
6. който не е ползвал оптика, не знае какво предимство е тя.
7. понятието трасе изчезва. На оптиката трасета няма. Тоест Иванчо от съседния вход няма да успее да ми задръсти канала, защото моя си е отделен. В момента имам периодичен проблем с това при един любим доставчик в центъра.

Редактирано от justuser на 05.03.08 16:17.



Тема Re: Home Box на Mtel - Кажете си мнението?нови [re: justuser]  
Авторlud (Нерегистриран)
Публикувано08.03.08 18:26



Към оптиката върви и устройство (за поинтересувалите се)- За интересуващите се устройството се нарича оптичен конвентор и НЕ
"върви" към оптиката. Купува се и най-евтиното на пазара е около 120 $, има 10/100 меден интерфейс и SC или ST оптичен вход.
А замалко да пропусна загрява ужасно...
няма активно оборудване от доставчика до мен- първо твоя "доставчик" купува международен канал от големите доставчици: IDT, TPN, Nettera и т.н
Освен това за да стойте в двата края на едно влано Вие и доставчика ви услугата за която трябва да плащтате се нарича "Dark Fiber", предлага
се на корпоративни клиенти и месечния наем е четри цифрена сума. Освен това оптични модули могат да предават мах. на 30 км. но цената им също е
четрицифрена, така че не е ясно колко amplifier-и има по пътя. А ако живеете в блок със 100 семейства и всяко иска услуга за която говорите???
трябват 200 влакна само до вашия блок. На пазара се предлагат мах 72 fiber-a... да наистина читавите доставчици полагат опитка но тя е така
наречения гръбнак (backbone), до дадена локация и след това я "развързват" до клиентите си ползвайки медни UTP, FTP, STP S/FTP кабели.
няма как да върне ток в нас, както са висящите трасета- решението е на APC и струва точно 28 лева....
това е оптика. Ако тя умре, значи е умряло нещо глобално, а не тъпия суич, на който съм бил свързан, или порт на суич, или главен разпределителен такъв и т.н. и т.н.--- Работя точно като лан администратор в банка и мога да ви кажа че има хиляи начни да "умре" оптика,
без да е умряло нищто голяма. Примери: лош сплаис, голямо количество сплайсове (загупите са > от 0,3 dB на сплайс), замърсен накрайник на SFP,
GIBIC или каквото там се ползва. При последния пример могат да се наблюдават загуби само в едната посока, за това последното си има решение,
но то се подържа основно от висок клас активни устройства. Това е L2 протокол наречен UDLD (UniDirectional Link Detection ).
който не е ползвал оптика, не знае какво предимство е тя--- полвам толкова много оптика колкото вдва ли ще видите ама айде. В това число и
устройства работещти върху DWDM технология (Dense wavelength division multiplexing). Най образно казано: обикновенно оптиката "свети"
в белия спектър на светлината, тази технология използва различни дължини (ламбди) като на всяка ламбда може да се"качи" до 2,5 Gbps трафик
Сертифицираните до момента у-ва могат да ползват до 32 различни дължини. Има и по стара технология CWDM-Coarse wavelength division multiplexing
която ползва до 8 но не повече дължини раделени през 100 GHz.
понятието трасе изчезва. На оптиката трасета няма. Тоест Иванчо от съседния вход няма да успее да ми задръсти канала, защото моя си е отделен. В момента имам периодичен проблем с това при един любим доставчик в центъра- понятието "трасе" НИКОГА няма да изчезне. В най-добрия случай вашия трафик ще е отделен в отделен VLAN от този на Иванчо, и то пак казвам, само ако сте особено голям клиент. Сегментирането на мрежа във VLAN-и помага ако Иванчо си натъпче ПЦ-то с вируси и обикновенно резултата е огромно количестро броудкасти и мултикасти летящти из мрежата и запълващи "канала". Обикновенно могат да "уморят"зле конфигуриран или "глупав" рутер, хубавите машини подържат команти от рода на broadcast storm control,
които да "вземат решение" по отношение на порт на който има флууд...

амого взех да се задълбочавам..
за всякакви коментари съм готов да по-спорим, но не това бе питането на човека. конкретно по въпрова:
GSM клетките на мобилните оператори са натроени да "преоретизират" voice трафика, така че ако една клетка се претовари,
то и-нета най-вероятно ще е ужасен а телефона ще си работи...



Тема Re: Home Box на Mtel - Кажете си мнението?нови [re: lud]  
Автормeтaл (Нерегистриран)
Публикувано08.04.08 17:34



знае ли някой как може да се прави справка за използвани мгб интернет Home Box на Mtel . питах в м-тел но не можаха да ми отговорят



Тема Re: Home Box на Mtel - Кажете си мнението?нови [re: lud]  
АвторClathea (Нерегистриран)
Публикувано09.04.08 15:46



Eto edno interesno sravnenie na cenite koeto otkrih po temata:
http://blog.maxtelecom.bg/?p=62



Тема Re: Home Box на Mtel - Кажете си мнението?нови [re: Cpeбpoлъkи]  
Автор tazmana (непознат )
Публикувано29.08.08 08:31



Знаете ли, този Home box е пълна глупост. Няма НИКАКВО КАЧЕСТВО, ЛЪЖАТ ЗА СУМИТЕ И на всичкото ако не си кодираш ти сам мрежата, ще изгориш и ще плащаш безбожгни суми. Аз така се опарих и сега търся начин да ги съдя и искам да намеря хора, които имат същия проблем, обадете си да ис търсим правата.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.