Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:51 30.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Райфайзен-мошенницинови  
Авторoтвpaтeнa (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 00:01



От няколко месеца съм открила сметка в тази банка,защото всеки месец превеждам пари на родителите ли си,които едва ли биха се оправили само с мизерните си пенсии.Избрах Райфайзен,защото е живеят близо до нея.Факта,че трябва да депозирам 25 ЕU за обслужване на сметката малко ме смути,тъй като живея и работя в чужбина и в "моята" банка там такова нещо няма.Всичко е безплатно.Какво беше учудването ми,когато майка ми ми се обади тия дни и ми каза,че банката ще си удържи 5 EU за това,че са приели и обслужили превода

.Не съм за 5 EU,но умножено по 12(щото толкова са месеците в годината) стават 60 EU.Излиза,че банката ограбва по една месечна пенсия от родителите ми годишно.Е,това го няма в никоя банка по света дами и господа.Смятам да потърся друг начин за да им превеждам пари или друга банка.Приемам всякакви проверени съвети.



Тема Re: Райфайзен-мошенницинови [re: oтвpaтeнa]  
Автор....... (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 03:02



такива са Райфайзен бягай далече,аз ползвам само Първа инвестиционна никакви такси и таксички за такива глупости няма да имаш при тях.



Тема Re: Райфайзен-мошенницинови [re: oтвpaтeнa]  
Авторnjakoj (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 08:47



А може би е трябвало просто да провериш тарифата на банката предварително,а?



Тема Re: Райфайзен-мошенницинови [re: oтвpaтeнa]  
АвторHяkoй_cи (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 19:47



Банката на получателя (майка ви) няма право да удържа такси за превода, освен ако изпращача (вие) изрично не сте поискали това. Ако е имало някакви такси за превода, то те е трябвало да бъдат удържани от вашата сметка.
Така че ако това което казвате е вярно, то банката е нарушила закона за паричните преводи, чл.21 (1) и(2).
Процедурата е, първо подавате жалба в банката, ако ви отговорят отрицателно или не ви отговорят в 7дневен срок, подавате жалбата в комисията по платежни спорове. Успех!



Тема Re: Райфайзен-мошенницинови [re: oтвpaтeнa]  
Авторlud (Нерегистриран)
Публикувано25.01.08 22:01



Странно...
аз пък бях в Австрия, имам дебитна карта на Райфайзен в която имам левове. За пробата мушнах картата в един банкомат на Райфайзен във Виена... учудването ми бе че си изтеглих 10€ без проблем. След като се прибрах си проверих on-line-а и ми бяха изтеглили точно 19.80 лв....



Тема Re: Райфайзен-мошенницинови [re: lud]  
Автор kostadinis (запознат)
Публикувано28.01.08 13:31



Охооо,не само са мошеници,но са и лъжци най-долнопробни,всички сме гледали гнусните им реклами по телевизиите,оказа се пълна лъжа и измама...Опитайте се да изтеглите кредит само с лична карта и без поръчител

,гледат ви като 3 лева на цяло.Толкова са нагли,че в искането за кредит,което трябва да попълните има въпроси от рода на: имате ли персонален компютър и лек автомобил и дали живеете под наем,неща които не би трябвало да ги интересуват ни най малко!!!Дано намаляват все повече желаещите да ползват техните "услуги"....



Тема Re: Райфайзен-мошенницинови [re: kostadinis]  
Автор Cлapтибapтфacт (магратеанец)
Публикувано28.01.08 19:47



Такива въпроси ти задават и когато искаш да си купиш на изплащане например телефон за 250 лв.

Не смотри на часы
Наше время еще не вышло
А в саду расцветают вишни
Утром влажные от росы


Тема Re: Райфайзен-мошенницинови [re: kostadinis]  
АвторBB (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 09:05



Ха-ха-ха
Ти какво очакваш? Да отидеш, да си дадеш личната карта, да се усмихнеш широко, за да ти видят 3-те златни коронки в устата и да ти кажат "Чудесно господине, ето ви 30 000 лева".
Само срещу лична карта значи, че не трябва да доказваш доход, което е изгодно за тези които не ги осигуряват на реално вземаните от тях пари, но не значи че няма да те проучат и да искат друго инфо за теб.





Тема Re: Райфайзен-мошенницинови [re: BB]  
Автор kostadinis (запознат)
Публикувано29.01.08 11:57



Май не си ме разбрал правилно..

Искат да докажеш доход,поръчители,съдлъжници,трето лице за връзка,имотно състояние и други ала-бала.Определено става въпрос за подвеждаща реклама,но какво да се прави,човек живее за да се учи от грешките си...



Тема Re: Райфайзен-мошенницинови [re: kostadinis]  
АвторBB (Нерегистриран)
Публикувано29.01.08 15:29



Много добре те разбрах. Имам познат с такъв кредит и изисваните дакументи бяха само лк. Защо упоменаваш доход ли? Ами намери по-долу

:

Кредит само срещу лична карта?

Ние казваме ДА!

Какво Ви предлагаме?

До 30 000 лв. без поръчители
Само срещу лична карта
Срок до 10 г.
БЕЗ ТАКСА за разглеждане на Искането за кредит

Промоцията е за клиенти, подали Искане за кредит до 31.01.2008 год

Вие сте?

- пълнолетен български гражданин с постоянно местоживеене в страната на възраст не повече от 63 години към изтичане срока на кредита

- имате постоянна трудова заетост по безсрочен трудов договор, договор за управление или други приравнени на тях трудови правоотношения

За какво можете да ползвате кредита?

Банката финансира:

Потребителски нужди (ремонт, покупка на обзавеждане, покупка на автомобил, имот, битова техника, обучение)
Покриване на текущи задължения или временен недостиг на парични средства
Рефинансиране на кредити от други банки.
Параметри на кредита

Размер

От 1 000 лв. до 30 000 лв.

до 20 000 лв. – за клиенти с осигурителен доход под 1400 лв.
до 30 000 лв. – за клиенти с осигурителен доход на 1400 лв.

Валута

лева

Обезпечение

Без обезпечение

* по преценка на банката може да бъде изискан поръчител

Срок на кредита

От 1 г. до 10 г.

Гратисен период: до 6 месеца, през които плащате само дължимите лихви.

Лихви

за кредити до 20 000 лв. - 14,9% годишен лихвен процент*
за кредити до 30 000 лв. - лихвеният процент се определя по индивидуална схема за всеки клиент
* Лихвата се формира от стойността на банковия ресурс (СБР), плюс фиксирана надбавка. СБР на РББГ към ноември 2007 г.: за лева - 5%

ГПР: 16.76% при сума на кредита 20 000 лева, срок на кредита 10 години, лихвен процент 14,9%

Усвояване на кредита: еднократно, по разплащателна или картова сметка при Райфайзенбанк.

Погасяване: на равни месечни (анюитетни) вноски.

Застраховка на кредитни вноски

Райфайзенбанк Ви предоставя възможността да сключите “Застраховка на кредитни вноски” по ползвания от Вас потребителски кредит.

Застрахователните пакети, които можете да изберете са: “Злополука” или “Живот”.

Със Застраховката на кредитните вноски получавате сигурност и спокойствие при погасяването на ползвания от Вас кредит.

Такси и комисиони

За кредити до 20 000 лв.
Такса за разглеждане и обработка на искането за кредит: 20 лв.

Еднократна комисиона за управление: 2.5% върху размера на отпуснатия кредит

Комисиона за предсрочно погасяване: тримесечният еквивалент на годишния процент на разходите върху предсрочно погасената сума

Такса за откриване и поддържане на разплащателна сметка: съгласно действащата Тарифа на банката

За кредити до 30 000 лв.
Таксите и комисионните се определя в зависимост от индивидуалната лихвена схема на клиента

Изисквания към кредитополучателите

Сумата от всички месечни плащания по кредити и лизингови вноски трябва да бъде от 50% до 60% от нетния месечен индивидуален или семеен доход на кредитополучателя.
Остатъчният доход след извършване на месечните плащания по кредити и лизингови вноски да е не по-малко от 100 лв. на член от семейството.

Можете да ползвате повече от един кредит от банката при условие, че отговаряте на изискванията за кредитоспособност.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.