Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:17 14.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема За недоволните от такситата  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано07.02.08 11:45



прочетете ето тази статия:



Look inside you for the light in your soul

Тема Re: За недоволните по принципнови [re: Bиливap]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано07.02.08 21:10



Това че шофьорите на таксита са длъжни да правят и къси курсове (да им се чудиш на акъла защо ги отказват - късите курсове са със сигурност по-голяма далававера от дългите както и да го погледнеш) е просто чудесно, но аз се чудя се кога ще задължат и продавачите в бакалиите да плащат яки глоби, когато отказват да ми продадат само една филийка хляб. Или фирмите за дограма, когато отказват да дойдат да ми сложат едно райберче. И въобще всички гадове от сферата на услугите, които отказват да вършат услуги.

От друга страна само аз ли забелязвам, че с тази уговорка: "Таксиджията има право на отказ и ако прецени, че сме заплаха за живота и сигурността му" дефакто се обезсмисля цялата идея. Питам аз и отговор не искам - един клиент като (примерно) уважаваната от всички нас спецка по таксиметров транспорт Ирина Марудина не е ли своего рода заплаха за живота и сигурността за един бакшиш?! Ако не сте ми разбрали въпроса ще го задам и по друг начин - и как по-точно един клиент ще може да докаже, че не представлява заплаха за живота и сигурността на шофьора? И ако пак не сте разбрали въпроса просто си представете следният диалог между клиента, шофьора и органите на реда:

Клиентът: Извините, ще ме закарате ли до еди-къде-си?
Шофьорът (след като дълго размишлява): Не, съжалявам
Клиентът: Ааа, нямате право да ми отказвате. Ей сега ще се оплача на органите на реда...
(за късмет един орган на реда стои точно до таксито)
Клиентът: Аз исках да се возя на това такси, но този господин таксиджия отказа да ме вози
Органът на реда: И защо вие гражданино водач отказахте да возите тази мила гражданка?
Шофьорът: Ами защото прецених, че тази уж мила гражданката всъщност представлява сериозна заплаха за живота и сигурността ми
Клиентът: Ама как така? Никаква заплаха не съм за този шофьор, по-скоро обратното
Органът на реда: Наистина, гражданино водач - откъде-накъде решихте, че тази мила гражданка ще представлява някаква заплаха за вас?
Шофьорът: Ами просто ей така прецених. Гледам я наистина такава една уж миловидна и беззащитна, но бях сигурен, че носи в чантата пистолет и че крои планове по пътя да ме застреля и да ми вземе оборота.
Клиентът и органът: Ама как може такива неща да си мислите?
Шофьорът: Е, може пък и да съм се объркал, ама то как и да съм сигурен в каквото и да било? Те опасните клиентите като се качват рядко ни предупреждават в прав текст, че представляват реална заплаха за живота и сигурността ни та за това ни се налага да разчитаме предимно на интуицията си.
Органът на реда: Извинете гражданино водач - наистина нямаме никакво основание да ви глобим и накажем. А вие гражданко клиент следващия път бъдете малко по-убедителна спрямо гражданите водачи, че не представлявате заплаха за сигурността и живота им, иначе вижте как ги плашите и притеснявате.

А иначе казано съвсем накратко - няма начин, по който със сигурност да ЗАДЪЛЖИТЕ някого да ви извърши някаква услуга, ако той не иска да я извърши. Не и законен такъв. И не за друго, а защото и хората от сферата на услугите в крайна сметка имат същите човешки права като клиентите.



Тема Re:нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано08.02.08 00:31



Ако този таксиметров шофьор се страхува от ВСЕКИ клиент, тогава да си смени работата.
Но представи си, че някой откровено опасен тип иска да ползва таксито?
От тия, които просто си изглеждат ... страшно?
Или се качат група буйни мангали примерно?
Има документирани случаи на групи мангали, които взимат такси до катуна си и впоследствие обират и/или пребиват шофьора на изпращане!
По-скоро в такситата трябва да има паник бутони.
И при най-малката опасност, шофьорът да има възможност да реагира и да потърси помощ.

Look inside you for the light in your soul


Тема Re: За недоволните по принципнови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано08.02.08 10:23



Пич, ти таксиджия ли си, или просто си си природно тъп?
Ако не ти харесва професията - просто си я смени.
Сега - обяснявам като за негърчета от предучилищна възраст:

За да дойде фирмата за дограма да ти смени едно райберче, ще похарчи 20 лева, а ще спечели 2. Докато един бакшиш за 200 метра ще ми вземе 50 ст. начална такса + 10 ст. за изминатото разстояние, като при това положение ще похарчи гориво за 2 стотинки. Ако направи 10 такива курса, ще вземе 5 лева от начални такси + 1 лев за разстоянието, като печалбата му в случая клони към 6 лева, а разходитъе към 0.
айде сега сравни двата примера и пак си помисли защо не идват да ти сменят райберчето...



Тема Re: За недоволните по принципнови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 15:08



Изпадаш в глупави подробности - фирмата за дограма си има своите повече или по-малко смислени и основателни причини да ми откаже смяна на райберчето. Шофьорът на такси - също. Дали СПОРЕД ТЕБ са по-смислени или основателни причините на фирмата за дограма от тези на шофьора на такси изобщо не е интересно или важно.

Важното е друго - важното е, че не можеш да задължиш никого да ти свърши работа, която не иска да ти свърши. Ако ще в златни кюлчета да плащаш - като не иска, не иска и това е.

(лично според мен най-краткият виц е: Ти си длъжен... със сигурност е по-кратък от вица "Един Блейк мислел")



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Bиливap]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано08.02.08 21:51



Аз през целия си живот надали съм ползвала 10 пъти такси.Последния път едва не ни уби идиота му с идиот.От тогава далеч от таксита както дявол от тамян.Ето и номера на таксито:

А 0992 АМ Шевролет Калоса от Бургас





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: morska valna]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано08.02.08 22:22





В Бургас Полиция има ли?




Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано09.02.08 01:41



Сгрешила съм в бързината една от буквите в номера:

А 0992 ВМ Бургас

.Между другото въпросното такси си работи,все едно,че нищо не е станало.А от Застрахователите получихме направо смешна сума.



Тема Re: За недоволните по принципнови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано09.02.08 02:41



хм, интересно твърдение... много ми е интересно как ще реагираш, ако следващия път като отидеш на лекар, той ти каже "пич, не ме кефиш, няма да те лекувам"


Щом си се хванал да работиш някаква работа, за която ти плащат - ТРЯБВА ДА Я ВЪРШИШ! Иначе си свободен да напуснеш, и да работиш нещо друго. Или пък да не работиш. Твоя си работа...



Тема Re: За недоволните по принципнови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано10.02.08 19:16



Хм, докторите полагат Хипократова клетва та при тях е малко по-различно с отказването (не че и докторите не отказват - отказват и още как).

Блейка, нека да ти обясня, че откакто сме приключили с робовладелството няма такова нещо като "ТРЯБВА ДА ВЪРШИШ РАБОТАТА". Много е простичка ситуацията - ти имаш пари и ти е нужна услугата Х, но ако на субектът У (който може да извърши услугата Х) не са му нужни твоите пари тогава ко праиш? Ми не ти иска парите и това е - ти тогава ко праиш?



Тема Re: За недоволните по принципнови [re: 3aпoзнaт]  
Автор нaблюдaвaщ ()
Публикувано10.02.08 22:06



Няма робовладелство - има правила. Като не ти иска парите -

.



Тема Re: За недоволните по принципнови [re: нaблюдaвaщ]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 03:36



Така е - наистина има правила. Едно от тях е, че ако шофьорьт прецени, че по някакъв начин застрашаваш сигурността и живота му може да откаже да те вози. Та какво казваше - оплакваш се значи на дежурния телефон? Хехе, ама ти си бил много опасен тип...

Между другото да не би да смяташ, че е редно някой насила да те накара да вземеш парите за да му свършиш няква работа. Интересно... ако не е тайна, ти какво работиш, друже?





Тема Re: За недоволните по принципнови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано11.02.08 10:07



Принципно си прав. Само не става ясно като не ти трябват пари, какво правиш седнал на шофьорското място в таксиметров автомобил в (така да го кажа) работен режим??? Щом не ти се кара - стой си в къщи, и без това колите по улиците са много...



Тема Re: За недоволните по принципнови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано11.02.08 14:32



Не е и нужно да ти ясно. Както се казва - всеки е свободен да избира как да прекарва свободното си време.





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Bиливap]  
АвторБeтka (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 00:26



Проблема с отказа на таксиметърджиите от късите курсове много естествено ще се реши с построяването на метрото. Тогава желаещите да се повозят с такси на каквото и да е разстояние доста ще намалеят.
Това е проблем само на столицата - в провинцията такива капризи няма, май.

Ако клиента откаже да плати, се събират колеги на шофьора и може "да го убедят" с крошета.

А горкия клиент какво да направи късно вечер ако е закъсал или много бърза? И кой точно курс се смята за къс и кой за по-приемлив?



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Бeтka]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано15.02.08 10:20



да, определено в никой град освен в София не са ми отказвали курс. В Шумен например (града е от край до край 2.50-3 лв по таксиджийските цени) редовно се возя на такси, сумата рядко надхвърля 80-90 стотинки с началната такса заедно. Ако случайно е по-далеч, и излезе 1.20 примерно, с удоволствие оставям 2 лева на шофьора. Друг е въпроса,че повечето веднага започват да ми връщат ресто (което естествено отказвам), за разика от софийските си колеги...



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор justuser (Пич)
Публикувано15.02.08 14:15



Ами носете си дребни. На таксиджии винаги има давам точно.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: justuser]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано15.02.08 14:25



не ме разбра правилно - по принцип на таксиджиите в 90% от случаите им оставям бакшиш до следващия лев. Въпроса е първо да се навие някой да ме качи (т.е. да отговарям на критериите му за далечина на курса), и второ - поне в софия рядко ми се случва таксиджия да си направи поне труда да почне да ми връща ресто, докато в провинцията по-скоро е обратно...



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.02.08 16:57



Аз както писах се пазя вече от такси както дявол от тамян,но пък от колеги и познати чувам,че в Бургас не са по-различни.Даже са стигнали в наглостта си до там,че да избират по-дълги маршрути докато стигнат до дадено място.Ако не си от Бургас и съответно не познаваш добре града или си за първи път може и да те "поразходят" два/три пъти през едни и същи места.





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 17:30



Блейко, защо не отидеш да живееш в Шумен



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано15.02.08 17:55



Ако си искам - ще отида. Щом не съм отишъл - значи не искам. А защо - виж това вече не е твоя работа, върти си геврека там и лъжи хората...



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: morska valna]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано15.02.08 17:58



Хм, странно. Аз принципно съм родом от Бургас, верно че рядко ходя там, но като ходя съм 90% на таксита. Досега никой не ми е отказвал курс, не ме е и размотавал. Освен това, в Бургас и повечето от останалите градове (без София), такситата са на принципа "звънни и затвори", докато част от софийските са на принципа "звънни и чакай няколко минути с отворен телефон" (т.е. върти сметка), или "звънни и после чакай да ти се обадим" (на куково лято ако е по някой празник и курса ти не е 130 км).



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 18:31



Щом искаш да живееш в София и (съответно) не искаш да живееш в Шумен очевидно проблемите с такситата не са ти най-големия проблем, не е ли така?

А ако не е тайна защо реши, че въртя гевреци? Дали не е защото за разлика от теб не смятам, че таксиджиите са ми длъжни с каквото и да било? А дали точно тази разлика не обяснява защо никога не съм имал проблеми с таксиджии? Мдааа, интересна тема за размисъл, не мислиш ли? Разбира се, ако можеш да мислиш (в което все повече се съмнявам, да ти призная)



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано15.02.08 18:44



Ами да - всеки град си е с неговите особености. Е, ако можеше в София да е толкова спокойно и приветливо колкото е в Бургас и цените на услугите да са толкова ниски и приятни, колкото е в Бургас, но иначе да взимаш заплата по стандартите на София - щеше да е перфектно, нали? Но... не може.

Прочее (до колкото знам) в провинцията таксиджиите дават мило и драго да имат клиент, в София клиентите дават мило и драго да имат таксита. Ха сега да те видим дали можеш да познаеш защото има разлика между таксиметровите услуги в провинцията и в София.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано15.02.08 21:48





- Българският фен-сайт на група "ТОТО"

Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор morska valna (морско чедо)
Публикувано15.02.08 21:52



Знам,че си родом от Бургас.Повечето от нещата,които си написал наистина са така.Но пък явно не си попадал на некоректен шофьор.Е,пожелавам ти никога да не попаднеш.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано18.02.08 10:25



Виж, проблема ми с такситата е че се опитвам да им дам пари (за което те са излезли), а те не искат да ми ги вземат. Противно на очакванията ти никога не съм се карал с таксиджия по никакъв повод, дори и с явните "копърки", които ме прекарват по възможно най-дървения път до вкъщи - да влачат, не съм за 2-та лева повече, които ще ми вземат. Проблема е, че като се хванеш да вършиш една работа - ми върши я като хората бе майка му стара, толкова ли е трудно? Особено, когато искаш пари за тая работа...

Аз реших че си таксиджия, щото толкова усърдно защитаваш една неправилна (поне според мен) кауза. А ти защо реши, че имам проблеми с таксиджиите? Единствените проблеми, които имам, и които според мен са значителни, са че като трябва да отида на гости или кръчма, нарочно трябва да ходя по-далеч от вкъщи, за да мога да се върна. Това нормално ли ти се струва?



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано18.02.08 10:27



ъъъ, малко си се объркал, в Бургас такситата винаги са поне с една идея по-скъпи от софийските.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 13:04



Значи току-що ти намерих решение на проблема със софийските таксита - качвай се на ОК Супершанс или ОК Мирчик или ОК Автотранс. И трите фирми (и аз не знам защо е така) се водят "ментета" на ОК Супертранс, но (за разлика от ОК Супертранс) винаги са приветливи и любезни и никога не отказват дори и най-късите курсове.

Е, маааалко по-скъпо ще ти излиза возенето, но това едва ли ще е проблем за теб





Тема "Мааааалко" по-скъпото.....нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано18.02.08 13:21



....е около четири пъти по-скъпо (средно).


Но наистина са любезни и не отказват курсове.





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано18.02.08 13:35



Е, благодаря за "полезния" съвет. Все пак ще се въздържа.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 14:07



Така си и мислех





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Bиливap]  
Авторjupiter (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 20:20



Нещата би трябва ло да стават така:

Всяко такси купува лиценз за работа от общината. Тарифите се определят от общината и важат за всички таксита.

Когато клиент иска да пътува до определено от клиента място - отваря вратата, влиза в таксито, казва "добър ден" и къде иска да отиде. Шофьорът го закарва до мястото. Клиетът плаща отброеното от машинката, дава бакшиш ако желае и казва "довиждане".



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: jupiter]  
Автор Tъй, тъй... (Шашав)
Публикувано18.02.08 20:42



Тарифите се определят от общината и важат за всички таксита.
Хм... Икономиката в днешно време е пазарна. Пък и Постановление № 35 отдавна не е в сила.

Когато клиент иска да пътува до определено от клиента място - отваря вратата, влиза в таксито, казва "добър ден" и къде иска да отиде. Шофьорът го закарва до мястото.
Таксиметровите автомобили не са обществен транспорт.

Клиетът плаща отброеното от машинката, дава бакшиш ако желае и казва "довиждане".
Ми то и сега си е така.

И още... Всеки, който плюе по бакшишите, да седне и за малко да си се представи зад волана на жълтата кола. Какво ще си мисли, какви клиенти и курсове ще поема и т.н.


ПС - Не съм таксиджия. Нямам нищо общо с въпросния бранш. Но мисля, че малко обективизъм в мисленето не би бил лош.

От утре няма да пуша повече!


Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: jupiter]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 21:16



Няма лошо - в много нормални страни е така: има си квоти, има си лицензи, има си твърдо установени тарифи.

Но... дали преди общината да гледат как шофьорите си гледат работата не е редно тя да си свърши и малко от нейната работа, а именно:

1. Да запълни всички кратери по улиците
2. Да оправи осветлението
3. Да оправи маркировката
4. Да оправи светофарите
5. Да сложи на видно място табелки с имената и номерата на улиците и номерата на блоковете и входовете.

Не само за таксиджиите - за всичко ще е просто чудесно ако ПОНЕ тия пет неща вземе, че оправи общината.

Касаещо само таксиджиите има и други неща, които общината може да свърши (най-вече да се въведат железни тестове кой става и кой не става за таксиджия). Е, да се свършат тези неща, пък после ще е много лесно да се определят нужните на града квоти за таксита и ще има очи общината да определя и тарифите. Иначе некси малко нагло се получава...

А иначе в Испания (а и не само там) проблема с късите курсове (да не си мислите, че само в България бакшишите не щат да работят на дребно?) са го решили много елегантно: клиентът се качва, бакшиша си включва апарата и тръгват. Ако в момента на слизане апарата показва сума под Х евро то клиента заплаща Х евро. Ако пък апарата показва сума над Х-те евро, клиента заплаща сумата по апарат. И проблемът с късите курсове изчезва по магически начин.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 21:41



Каузата, която така "усърдно" защитавам е принципна и касае не само таксиджиите. Много са простички, логични и ясни нещата:

1. Този, който предлага дадена услуга ТРЯБВА да е в правото си да преценява как, в какъв вид, на кого и на каква цена ще я предлага.
2. Този, който ползва дадена услуга ТРЯБВА да е в правото си да прецени кого ще избере да му извърши услугата и съответно да заплаща или да не заплаща услугата ако е доволен/не е доволен.

И продължавам да не разбирам защо точно пък таксиджиите трябва да са някакво специално изключение от тези два съвсем справедливи принципа.

Иначе не съм казвал, нито пък съм решавал, че имаш някакви проблеми с таксиджиите, но и на тези най-единствените проблеми, които имаш с тях има много лесно решение - вадиш петарката и казваш на таксиджията: "Браточка, ето ти тия пет лева да ме закараш до другата пряка" и си готов.

Имам обаче едно такова гадничко предчувствие, че това решение няма да ти хареса





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Tъй, тъй...]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано18.02.08 21:57



Все едно някой ще ти повярва, че не си бакшиш. Щом защитаваш бакшишите значи си бакшиш - това е положението





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано19.02.08 01:23



Еми как ще ми хареса предложението ти?
На тебе ще ти хареса ли да влезеш в магазина за един хляб, и вместо левче да платиш 5, щото магазинерката днес е в цикъл?

А защо таксиджиите са специално изключение в случая ли? Защото са специално изключение от правилата на движение, от някои от законите и т.н. Като тръгнат да протестират, са специално изключение и трябва цял град да се съобразява с тях, а когато трябва да работят, не са специално изключение. Ето затова. Викаш да не си платя, ако не ми харесва услугата. какво мислиш ще ми се случи? след 30 секунди ще съм сритан в някой ъгъл с пукнат череп, пребит от 30-тината бакшиши, които са се събрали по случай че съм се възползвал от ПРАВОТО СИ да преценя, че услугата им не ми харесва (това между другото съм го виждал с очите си, за радост само като очевидец)... Колкото до правото бакшиша да преценява как, в какъв вид, на кого и на каква цена ще си предлага услугата - той сам си е залепил стикера с цените, качил се е на собствената си таксиметрова кола, включил си е апаратчето и чака на такси-стоянката. От това по-голяма самопреценка-здраве му кажи. И щом на табелата пише например 60 ст. за километър и 60 стотинки начална такса, то би следвало да ме извози на един километър за лев и двайсе, нали. Някъде на етикетчето да пише, че минималния курс е 5 км, или че минималната такса е 3 лева? Не! Да продължавам ли?



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 14:27



Пак ще обясня:

От страната на шофьора: бакшиша да приемем, че наистина е излязъл да работи: изкъпал се е, измил си е колата, заредил я е с гориво, почистил е пепелниците, настроил е радиото на нещо по-поносимо от турбо-чалга, пуснал си е апаратчето и очаква подходящите клиенти. И като казвам "подходящи" имам предвид подходящи от гледна точка на бакшиша, не от мойта или твойта гледни точки.

От страната на клиента: клиентът да приемем, че наистина иска да стигне от някъде за някъде. Не иска да ходи пеш, не иска да виси с часове на студеното и тъмното, не иска да се моли като малко дете за шоколадче и като цяло очаква да плати някаква разумна сума на някой да го закара. И като казвам разумна имам предвид разумна от гледна точка на клиента, не от моя, твоя или на бакшиша гледни точки.

До тук нещо неясно?

Хайде сега ти пък да ми обясниш две неща: 1. Доколко значим проблем за правилното развитие на Вселената е това, че понякога се случва така, че очакванията на клиента и на бакшиша не съвпадат? И 2. Защо бакшиша трябва да бъде глобяван за това?



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано21.02.08 17:32



На първия ти въпрос не мога да отговоря много обосновано, щото освен че е извън контекста на темата, не съм и специалист по вселенология. Но доколкото съм запознат с нЕкои факти, които вече ти споменах, след като никъде не е упоменато, че въпросното такси има минимално-регламентиран пробег или минимално-регламентирана сума, не виждам причина услугата да ми бъде отказана. За справка:

- известните в миналото "Такси за 1 долар", които за 3 лева те возеха на разстояние от един метър до 10 км.

- магазините Метро до едно време имаха ограничението да не продават на клиенти стоки на сума под 50 лева. И не продаваха. Сега обаче мога да отида и да си купя едно нещо за лев и дваасе и копче не могат да ми кажат. Т.е. могат, но ще ги осъдя после.

В заключение - не виждам законова пречка всеки, който няма желание да изпълнява кратки (според неговото собствено разбиране) курсове, да отбележи това по подходящ начин някъде на или около тарифата за превоз. Тогава би имал някакви претенции. В противен случай е ДЛЪЖЕН да ме извози от точка А до точка Б, защото това е услугата, която ми предлага компанията, за която работи въпросния бакшиш, и която би го глобила, ако не си върши работата. Просто и ясно - въпрос на вътрешни правила и ред. Ако не иска - може да напусне "ОК Супертранс" (например) и да стане един от безбройните "ОК Суперпедал" или от сорта, и да си прави каквото си поиска...

Достатъчно ясно ли го написах?
Ако още продължаваш да спориш, ти давам и допълнителен пример - да речем, че започнеш работа като продавач на зеленчуци. Шефът ти те е назначил, за да продаваш зеленчуци. Той е заинтересован да продаде всяко шибано плодче или зеленчуче, с което зарежда сергията ти.Това, че на тебе не ти харесва да продаваш по по-малко от 5 кг наведнъж, а аз искам да си купя една ябълка, би ти донесло или наказание, или уволнение, или доброволно напускане на работата. Предполагам ще се съгласиш, щото в противен случай няма смисъл да спорим. В среда, в която правилата не ги определяш ти, нямаш право да правиш каквото ти скимне.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано21.02.08 19:17



Абе и аз не съм специалист по вселенология, но интиутивно усещам, че ако клиентът Х не бъде извозен от бакшиша У от т.А до т.Б вероятността това да доведе до мигновения край на Вселената е пренебрежимо малка.

По втория въпрос - аха, значи има някакъв вътрешно-фирмен правилник, който задължава шофьора да те вози. Така става. Не че разбирам какво ще правиш с шофьори, които не работят към фирми или работят към фирми, които не смятат отказите на техните шофьори на къси разстояния за някакъв сериозен проблем. Не че разбирам и какво теб те топли това, че шофьор, който ти е отказал да те вози на късо разстояние ще бъде глобен - ти така или иначе ще си ходиш пеш, нали така?

Разбира се имаш евентуалната и доста спорна като ефективност възможност да заплашваш шофьорите с глоби. Ако щеш ми вярвай, но ще ми много интересно да те наблюдавам отстрани как плашиш бакшиши

Не мога да устоя на изкушението да си представя един примерен разговор между Блейка, закъсал на улицата на една пряка от вкъщи и опърничавия бакшиш, който по принцип не вози на къси курсове:

Блейка: "Ще ме качите ли до другата пряка?"
Бакшиша: "Не, съжалявам"
Блейка: "Защо, какъв е проблема?"
Бакшиша: "Няма проблем, просто няма да ви возя"
Блейка: "Признайте си, че няма да качите, защото не возите на къси разстояния"
Бакшиша: "Няма такова нещо"
Блейка: "Ако не ме качите ще се обадя във вашата фирма и ще ви глобят"
Бакшиша: "Ок, аз пък току-що натиснах паник-бутона и петима колеги вече идват насам"
(три минути по-късно)
Колегите на бакшиша: Баце, ко стаа тука, а?
Бакшиша: "Абе мани, един клиент искаше да прави проблеми, ама като ви видя и побягна"
Блейка (хем плаче от безсилие, хем тича в нощта): <цензурирано>

Както и да е - мисълта ми беше (и продължава да е), че ако един бакшиш реши, че не иска да те вози няма да те вози и това е, а това с глобите... абе как да ти кажа... просто не ти решава проблема. Перифразирайки последното ти изречение ще отбележа, че в среда, в която правилата не ги определяш ти единственото право, което имаш е да поплачеш на рамото на молядругарката ако лошия Шишо Бакшишо си прави каквото му скимне.



Тема Може ли да разкажа един виц....нови [re: Blake]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано22.02.08 00:37



....във връзка с плод-зеленчука?

Клиент спира пред плод-зеленчук и започва замислено да пита.
- Това какво е?
- Това са портокали!
- Аха, дайте ми едно кило, но ми завийте всеки в отделна хартия.

- А това какво е?
- Това са сливи!
- Аха, дайте ми едно кило, но ми завийте всяка в отделна хартия.

- А това какво е?
Продавачът за момент се паникьосал, но събрал сили и отговорил: - Това е леща, но тя не се продава!






Тема Прощавай, но понеже....нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано22.02.08 00:40



...позагубих връзката на задушевната ви дискусия с Блейк може ли да те попитам нещо?
Ти какво решение предлагаш по проблема с отказите на къси курсове от "шишо-бакшишите"?



Тема Re: Може ли да разкажа един виц....нови [re: abettor]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано22.02.08 10:15



Тоя виц е як, но не описва точно ситуацията. Никога не съм искал таксиджията да ме вози в лимузина с кожен салон, а просто да ме вози...



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано22.02.08 10:17



Леко грешни са ти разсъжденията. Вместо да се карам с таксиджията, при първия му отказ кротко му запомням номера (все пак мога да запомня 3-4-5 числа), и после на топло в къщи ще звънна на съответната компания, за да се разправи по някакъв начин с малоумните си подчинени. Както вече май споменах - не съм конфликтна личност, и панаири на публични места не правя...



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 12:03



Хехе, моите разсъждения ли са леко грешни?! Аз пък май се опитах да те насоча, че глобите не ти решават нито един проблем, но изглежда си се разсеял по интересната случка с Блейката и бакшишите и не си обърнал внимание на съществената част. Пак да те попитам (този път без лирични отклонения):

1. Как ще се разправяш с шофьори, които не работят към фирми?
2. Как ще се разправяш с шофьори, които работят към фирми, които не ги притесняват твоите проблеми
3. Дори да попаднеш на шофьор, който работи към фирма, която държи ти да бъдеш извозен дори на късо разстояние - теб как те топли това, че шофьорът ще бъде глобен ако ти откаже?



Тема Re: Прощавай, но понеже....нови [re: abettor]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 12:25



Не мога на никого да предлагам решения, но вече споменах как аз бих си решил подобен проблем - с петте лева напред.

Сега... ако:

1. на някой много му се свидят пет лева и
2. е по-важно този някой да се чувства в правото си, отколкото че ще походи пеша два-три километра в тъмного и студеното и
3. през целия път този някой ще се топли от хубавата мисъл, че ако и когато се прибере вкъщи веднага ще се обади на някой с гостоприемно водоустойчиво рамо за да си поплаче на него...

... е, на такива хора мога само да пожелая приятни разходки



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано22.02.08 16:34



Хм, веднага ти отговарям:

1. на "нефирмени" таксита НЕ СЕ КАЧВАМ!!!
2. както вече споменах - НЕ СЕ РАЗПРАВЯМ, просто ще изчакам да се появи някое нормално такси (за голяма моя радост, намират се такива)
3. само ако знаеш каква душевна топлина ме залива, когато някой псевдо-тарикат си го отнесе - идея си нямаш... а ако все пак ми се откаже - виж т. 2.

Това достатъчно ли е?



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано22.02.08 19:33



Абсолютно достатъчно е. Става ясно, че глобата по никакъв начин не ти решава проблема с маането на пешеходни гащи към вкъщи, просто го прави в известна степен по-душевно топло и приятно



И да - "просто ще изчакам да се появи някое нормално такси" - ето това е едно наистина работещо решение на проблема (лично според - единствено работещото).



Тема С петте лева....нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано22.02.08 22:59



....за какво? За два километра?
Това означава ли, че трябва да платя 25 лева за десет километра?
Или ти просто така си говориш за петте лева. Като минимум. По тази логика, ако много ми е неприятно да ходя в тъмното и студеното, що не вдигнеш мизата на "с петдесетте напред"?
Що не?
Не мога да схвана защо точно пет лева си избра?
Петдесетачката е много по-хубава банкнота, пък и направо решава проблемът на бакшиша за целия ден.





Тема Re: С петте лева....нови [re: abettor]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 11:17



Защото (за сега) и пет лева ми вършат работа. И пак да повторя, че това с петте лева не го давам като универсално решение.

Можеш прочее да приемеш, че "пет лева" е компромисната граница, където се срещат минимума, за който бакшиша ще си "дигне задника" и максимума, който аз бих дал за два-три километра возене.

Иначе дет се вика една половин часова разходка из нощна София едва ли са някакъв непреодолим проблем



Тема Възпитавай ги ти така...нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано23.02.08 12:16



...скоро бакшиша няма да си дигне задника за по-малко от 20 лева.
Само дето се съмнявам, че твоите доходи ще растат в същата прогресия.





Тема Re:нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.02.08 17:39



То и в София имаше една фирма, която возеше за 3 лева (и след определен брой километри започваше да отчита отгоре).

Look inside you for the light in your soul


Тема Re:нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.02.08 17:50



О, да :)
Това е много елегантно - вкарваш им оферта, на която просто не могат да откажат.
На мен често ми се е случвало да правя спешни къси курсове (да кажем 2 лева най-много по апарат) и никога не са ми отказвали на предложението да се разходят до "ей там" за 5 лева :)
Дори веднъж имах куриозен случай.
Трябваше много спешно да отида от "Красна поляна" до кино "Арена" и имаше само едно такси, а шофьорът - жена!
Попитах я културно дали ще ме закара до киното, че имам много важна среща и няма да ме чакат много.
И тя въздъхна: "На жени не отказвам, качвай се."
Е, срещата беше за да получа една немалка сума пари и просто в знак на благодарност, че се съгласи да ме закара, й оставих банкнота от 20 лева.
А тя се засмя и каза: "Аз ти казах, че на жени не отказвам!"

Look inside you for the light in your soul


Тема Re: Възпитавай ги ти така...нови [re: abettor]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 22:43



Не ме гледай мене - Виливар е тази, която ги глези бакшишите с двайсетачки



Но я да те питам - а ти как си го решаваш този проблем (ако разбира се го имаш) ?



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано23.02.08 22:49



О, да - имаше даже две такива фирми и беше просто перфектно, но покрай въвеждането на фискализираните таксиметрови апарати се прецакаха нещата. Мдаам



Тема Re:нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано23.02.08 23:23



Хахаха


Двайсетачка беше само веднъж и жената си я заслужи
Това е да си на точното място в точното време :)
Иначе и моята оферта за къси отсечки е петаче

Look inside you for the light in your soul

Тема Не питай...нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано24.02.08 15:10



...имам го ежедневно.
И го решавам по същия начин като теб - с петачка :)))))



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Bиливap]  
АвторПиcнa ми (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 11:05



Ако влезете в някой хранителен магазин и поискате 50 грама сирене или 2 филии фляб дали ще ви дадат? Без храна не можем, а такситата не са за всеки. Като не му изнася на някой - да се вози в градски транспорт.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Пиcнa ми]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано26.03.08 13:50



50 грама сирене със сигурност ще ми дадат. Виж, с хляба е по-трудно, тъй като върви на самун. А таксиджиите случайно горивото на пакети ли си го вземат, или пък тарифата е на по 10 км???



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
АвторПиcнa ми (Нерегистриран)
Публикувано26.03.08 13:59



Пробвай, но везната не може да маркира по-малко от 100гр.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Пиcнa ми]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано27.03.08 12:21



айде сега да не издребняваме... става въпрос за желание за работа или откровен мързел.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 14:54



напълно съм съгласен, че да се качваш на такси за километър-два е откровен мързел.





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Bиливap]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 15:02



Предстои внасяне на предложение за коригиране на Наредба 34 (по-конкретно алинеята, която въвежда ограниченията по различните компоненти в таксиметровата тарифа) и въвеждане на европейски стандарт за изчисляване на таксиметровия превоз по европейска норма 50148.

За тези, които не са запознати - една от идеите регламентирани с 50148 е въвеждането на понятие "минимален платен пробег". Друга също много интересна идея са надбавките в зависимост от броя пътници/количество багаж/състояние на трафика/извънградско пътуване към цената на километър.

Така че да се готвят хора като чичко Блейк от новата 2009 да започнат да си плащат (при това регламентирано и легално) за удоволствието наречено "къс курс".



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 15:52



А кога и в такситата ще почне да ни посреща европейска обстановка?
Климатик, чист салон, чист шофьор, и т.н.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: XaMaB]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано27.03.08 17:37



Не съм аз човекът, който може да ти отговори на въпроса, но предполагам, че можем да изискваме европейско качество на обслужването едва когато започнем да си плащаме по европейски (само за справка - средната цена за Европа е между 3 и 4 евро на километър).

Не че и сега няма фирми, чиито коли и шофьори изглеждат повече от прилично - Йес и Йелоу, ОК Супертранс, Радио СВ, но ти вероятно очакваш нещо доста по-лимузинесто като за цели 59 ст/км.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано27.03.08 17:53



Не съм особено съгласен с твърдението ти, когато става въпрос за температура от сорта на -10 и 2 часа посред нощ. Иначе лятото не ме мисли, имам си крака и не ме бъркат 2 километра.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано27.03.08 17:58



За тези, които не са запознати - една от идеите регламентирани с 50148 е въвеждането на понятие "минимален платен пробег". Друга също много интересна идея са надбавките в зависимост от броя пътници/количество багаж/състояние на трафика/извънградско пътуване към цената на километър.

За минималния пробег съм съгласен, и ще си платя колкото трябва. Ако още не си разбрал - проблема ми се образува от отказа на съответния бакшиш да ме превози на къс курс без дори да има идея колко ще му платя.

Колтото до второто изречение по-горе - интересно ми е как точно ще се смята крайната цена (ако въобще е възможно) в един курс, който включва променлив брой на хората, променлив трафик и т.нататък променливи величини. С две думи - мечтай си за подобни екстри.

А като стана въпрос за 3-4 евро на километър - няма да е лошо да се вземе предвид средното заплащане за час в държавите на ЕС (където цените са такива) и тези в България - щото ако да кажем в Германия средното заплащане е 10 евро на час, тарифата за такси може да е 3-4 евро, но в държава, където средното заплащане е 2 евро на час - 3-4 евро на километър, малко ще ме извиняваш, ама не стои добре. С две думи отново - мечтай си...



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 10:41



То направо нищо не остава за шофьора при тия цени от 60 стинки на км при разход за метан 3 стинки на км.





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 11:06



Европейското качество върви в комплект с европейската цена - мисля, че по този въпрос нямаме спор.

А ако наистина ти е интересно как ще се калкулират броя хора/количество багаж и други "екстри" към цената на километър можеш да се запознаеш със стандарта 50148. От 2003 е част от БДС.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано28.03.08 16:21



Бих вметнал (като стана въпрос за европейско качество), че не съм забелязал таксиметровите автомобили в България да са като европейските - предимно Мерцедес, Волво и т.н., ама не от евтините модели. Демек тук се опитваш да пробуташ евтино корейско качество на скъпи европейски цени. Айде нема нужда,моля те...



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 20:22



Ама пък от друга страна нали точно ти наскоро обясняваше какъв невероятно сгряващ ефект имала за теб мисълта за евентуалната глоба, която ще отнесе отказалия да те вози на късо разстояние шофьор? Та в тази връзка мисля да не те мисля и за през зимата





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 20:31



Ти не си забелязал някой в България да предлага таксиметрова услуга с европейско качество, което идеално се връзва с това, че аз пък не съм забелязал големите таксиметрови фирми в България да возят на скъпите европейски цени.

Прочее виждал ли си новата соната на окейците? Ммм, хем лимузин отвсякъде хем няма промяна в тарифите. Та кво викаш ти пробутвали демек?



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: XaMaB]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано28.03.08 20:40



О, ама ти таксиджия ли си, та си толкова светнат за приходите и разходите на един бакшиш?



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано29.03.08 19:33



а ти? много запознат ми изглеждаш нещо?



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: Blake]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано30.03.08 19:43



Аз не, но пък съм от хората, които обичат да са добре запознати с нещата от живота. Много ми помага в моменти, когато навън е три през нощта и минус десет по Целзий, а съм само на некви си километър-два от най-близкото топло местенце. А точно в такива моменти мен лично въобще, изобщо и хич не ме греят философските размисли кой крив и кой прав.



Тема Re:нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано31.03.08 21:05



Само че европейското качество не се изчерпва само с модерни и чисти коли.
А и с европейско обслужване от страна на шофьорите.
А в тази област има още много да се желае, докато стигнем европейците.
Тук и вратата ти отварят, веднага ти слагат багажа в багажника и без да ги молиш, изваждат го, носят ти го до вратата ... да не споменавам задължителните Добър ден, Благодаря, Довиждане ... не пушат в такситата, карат внимателно, не досаждат.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор3aпoзнaт (Нерегистриран)
Публикувано31.03.08 21:13



Тук вече опира до европейско възпитание, което липсва... да го кажем така - възпитанието липсва не само на бакшишите. Но за едно си права - има още много да се желае докато ги стигнем европейците. Нали се сещаш - една нищо и никаква поляна с райграс се култивира двеста години, кво ли остава за един цял народ



Тема Re:нови [re: 3aпoзнaт]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано01.04.08 23:43



Точно.
Вицът много добре го е казал това :)

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано02.04.08 08:36



Днес на новата автогара встрани от другите видях Дачия на фирма с име О.К.-нещо си.Учудващото беше че пишеше 4.60 лв/км дневна тарифа.Изсмях се на шофьора който гузен гледаше в земята.



Тема Re:нови [re: dragozow]  
Автор Blake (пристрастен)
Публикувано02.04.08 10:24



Това е друга работа, за която бакшишите трябва да бъдат бити, еб*ни и обложени с непосилни данъци!!! Копирането или наподобяването на чужда марка май беше наказуемо, както и заблуждаващата реклама (а това се явява точно такъв случай), странно защо никой досега не е осъдил някой "ОК Суперпедал"?!?!?



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: 3aпoзнaт]  
Автор XaMaB (Нерегистриран)
Публикувано03.04.08 11:49



Достатъчно наясно съм и с другите им разходи. Като се почне с амортизацията от хубавите ни пътища, мине се през лизинги, радиостанции и т.н.

Но ми е достатъчно смешно като почнат да си оправдават всяко вдигане на цените с "Ама той бензина скочи с х%, трябва и ние да вдигнем цените с 2*х%"





Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: XaMaB]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано07.04.08 15:29



На автогарата видях Хюндай на ОК с махнати лепенки и тарифа....4.60 лв/км.Това е най-високата тарифа която съм виждал.Ако тоя ме качи със сигурност ще го бия или той мене ама няма да му платя.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: dragozow]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано08.04.08 09:15



Не казваш кой ОК. Аз под ОК разбирам "ОК Супертранс", а това там е невъзможно. И със сигурност той няма да те качи на сила, това си е твой избор. Така че не виждам с какво ти е крив човека.



Тема Re: За недоволните от такситатанови [re: *TCHAV*]  
Автор dragozow (майор)
Публикувано09.04.08 20:11



Менте "ОК" естествено.Яд ме е че лъже хората които незнаят за номерата им.За 4.60 лв на километър трябва да сервира напитки.Аз не бих му платил.



Тема Re:нови [re: dragozow]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано10.04.08 00:31



Значи ... някои от фирмите си карат с такива тарифи съвсем законно.
И няма КАТ, МАТ, ДАИ, ГАИ, дето да ги глоби.
Виновен си ти, че си се качил.
И точно тия, дето са легалните, висят по автогарите ...
Говоря ти от опит с мой близък, който хванал такова такси от автогарата в Овча купел до Медицинска академия и накрая чинно си платил 34 лева.
Защото дошлите катаджии му казали, че документно бакшиша е съвсем изряден ...
Иди се оплаквай после на арменския поп.

Political language is designed to make lies sound truthful and murder respectable.


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
АвторMилa млaдa дaмa (Нерегистриран)
Публикувано16.04.08 01:37



Тия с надутите цени са нагли мошеници!!

Аз закарах един такъв в полицията. Перчеше се, че била законна цената, аз му казах - ами като няма от какво да те е страх, айде в 4 районно, е го къде е зад ъгъла...

Отидохме заедно, аз направих оплакване и разказах всичко 1:1 - бях отказала да платя мошеническата цена и шофьорът се беше опитал да ми вземе чантата (!) и да ме удари (!!) А още докато чакахме стана интересно, защото другите чакащи (мъже) разбраха историята и изразиха своето мнение в краски... Накрая го пуснаха полицаите, но го попритесниха малко и със сигурност бакшиша изгуби доста време, през които можеше да спечели доста пари, ако беше работил честно.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.