Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:50 09.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Не разчитайте на софийските таксита!нови  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 08:52



Преди няколко дни окончателно се уверих,че вече не може да се надявате на нормално обслужване от такситата.Нещата са извън всякакъв контрол.Ето кратък преглед на мъките ми тези дни.
-Наемане от улицата.За сравнително кратък маршрут /4 км./никой не те и поглежда.Всички отказват.Дума да не става!
-Наемане по телефона.Диспечерката търси по радиото свободни коли,обявява маршрута,и ...тишина.Няма свободни коли.Никой не ме иска.Ще чакам.
Най-накрая-пак на улицата - някакво щастие-един се навива /от ОК суперсранс/.Качвам се в колата му и установявам че съвсем нормално и легално този ме вози на цени 4 пъти по-големи от тези посочени в сайта им.Имал право.
Това е положението,май няма вече нищо нормално в таксиметровите услуги.



Тема Re: Не разчитайте на софийските таксита!нови [re: Ивo]  
Автор Blake (ентусиаст)
Публикувано14.01.08 09:46



Малко ако се беше позагледал, щеше да забележиш, че си се качил на ОК суперШанс, вместо на ОК суперТранс. Първите возят дневно на 1.60, може и повече (лятото бяха толкова)...



Тема Re:нови [re: Ивo]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.01.08 10:14



И да допълня колегата Blake ... освен че сам си си виновен за менте таксито, можеш да гледаш и апарата, а не да блееш през прозореца.
Ако забележиш нещо нередно (а то се вижда много ясно), казваш му да спре, слизаш и това е.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
АвторИвo (Нерегистриран)
Публикувано14.01.08 10:29



Отговарям на така обособилите се горни адвокати на такситата:
1.Таксито беше ОК супертранс.Със сигурност.
2.Когато се кача в такси не блея,а веднага гледам тарифите.А лесно е да се каже-слизаш като не ти харесват.Когато си висял половин час на студа и бързаш,а шанса да дойде друго е минимален...



Тема Re:нови [re: Ивo]  
Автор *TCHAV* (доверчив)
Публикувано14.01.08 10:58



Е добре де, като не блееш а гледаш тарифите, не видя ли до тях, пред очите ти е залепен служебния номер на автомобила. И накрая не взе ли фискалния бон. Струва ми се, че докато има ятаци като теб за тези копърки, скоро няма да се отървем от тях.



Тема Re:нови [re: Ивo]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.01.08 11:38



Контролът в ОК Супертранс (не производните му с най-различни имена) е доста завишен.
Дори да е нямало стикер със служебния номер, има регистрационен номер на автомобила.
Обаждаш се, викат го в гаража, проверяват го, глобяват го или го изритват.
Не ми стана ясно защо си продължил да се возиш след като си забелязал как бясно върти апарата?
Или ти само си погледнал стикера, но не си погледнал апарата?
Явно не ти е пречело чак толкова.
И не си мисли, че никой не е изпадал в подобна ситуация.
Но трябва да имаш и малка доза самоуважение.
Ти на колко фирми звъня?
1-2?
Никой тук не е адвокат, но ми се струва, че няма да получиш съчувствие за собствените си грешки.
Хем си бързал, хем си измръзнал, хем си видял тарифите ... ами ако си объркал?

За друг път ще си знаеш - гледаш апарата, а ако имаш забележки - звъниш и се оплакваш.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MindStealer (smooth criminal)
Публикувано14.01.08 14:23



Човекът си има грешки и си ги отчита! Това не омаловажава факта, че бакшишите са наистина нагли. Отказват курсове, поръчки по телефона също. Лично звънях на ОК, такси за 1 евро и 91263 след празниците - и трите фирми заявиха, че до 05/01 не приемат заявки! За самото обслужване и подръжка на колата на ми се говори! Наскоро се качихме при един, който една минута след тръгване запали цигара. Бяхме с бебе и го помолихме да не пуши! Отговорът беше "Като не ви харесва, не се возете". Слязохме! Но трябва ли всеки път като ползваш такси да се съобразяваш с разни прищевки и настроения?! Щом си излязъл да работиш, работи!



Тема Re:нови [re: MindStealer]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано14.01.08 18:45



Кретени има навсякъде.
Но мисълта ми беше, че човек трябва да внимава максимално много, за да си спести част от неприятните емоции.
А този, дето е пушил в колата ... обадихте ли се във фирмата после?
Защото е забранено да се пуши на работното място, а на бакшиша това му е работното място.



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор MindStealer (smooth criminal)
Публикувано14.01.08 21:31



Кретени има навсякъде, да! Но не виждам защо в случая Иво да няма право да се възмути от тях! И да му се казва, че трябвало да бъде по-внимателен! Иска да се качи на такси, за да отиде от А до Б и трябва да се съобрази с това дали:
- курсът не е кратък
- има задръстване
- може после "уважаемият" шофьор да си хване обратен курс
- има дребни пари за сметката, щото бакшишът никога не е готов за работа
- няма да се задуши от миризмата в колата (не от Ambi Pure разбира се)
- броячът не прескача и ако да - да слезе ли по средата на пътя, където не е ясно дали ще може да се прехвърли на друго такси или да се остави да го натоварят

Това в общи линии! Изобщо нормално ли е за една толкова елементарна услуга да си нащрек и в напрежение?! И всичко това под непрекъснати мрънканици на бакшишите колко им било трудно, тежко, нерентабилно и какво ли още не!



Относно въпросът ти - обадихме се...но не точно във фирмата!



Тема Re: [re: MindStealer]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано15.01.08 09:25



Преди да се кача в такси, проверявам стикера с тарифите, отличителните знаци на фирмата, служебния номер на шофьора ... и тогава се качвам.
Рядко ми се е налагало да взимам случайни таксита от стоянка, когато имам възможност си поръчвам по телефона и то предимно конкретни таксита, които знам, че са коректни.
Един-единствен път ми се наложи да взема "последното останало на стоянката" без да гледам тарифите и то защото закъснявах за работа, но точно след 50 метра му казах да спре и слезнах.
Е, закъснях за работа, но поне транспорта до там не ми струваше 50 лева при нормално 4-5.
Затова като попаднете на нормален шофьор и останете доволни от обслужването, вземете му телефона и му звънете като се наложи.
Спестява много главоболия.
А при такситата от стоянка ... просто си отваряте очите на 4 :)


И какво стана след като се обадихте? :)

Look inside you for the light in your soul



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.