Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:33 24.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Нотариус Ралица Янкова - Райфайзеннови  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано09.01.08 21:47



Накратко историята е следната , кандидатсвам за ипотечен кредит в Райфайзен . Инспекторите са коректни за около 10 дни ме одобряват и после почва мъката с Нотариус Ралица Янкова . Първо на изповядването се държа изключително нахално , да не кажа вургално . Аз все пак съм клиент и след като плащам четирицифрена сума искам малко повече уважение и конкретен отговор на въпросите ми . Нищо подобно , освен това ме прави на глупак че процедурата по вписването траела поне 10 работни дни ( в моя случай 14) . А аз само преди 2 седмици съм минал по този път и за 2 работни дни си взех Нотариален акт и удостоверение за тежести .... Та ако имате възможност просто я избягвайте....



Тема Re:нови [re: Hoв]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано09.01.08 23:32



По принцип има периоди, когато се получават натрупвания на сделки за вписване и самата Агенция по вписванията не може да ги обработи в обичайния срок.
Такива периоди са последните 2 седмици на юни и последните 2 седмици на декември.
Просто защото данъчните оценки са на полугодие и хората се сещат да си задействат нещата в последния момент.
Стандартното време за обработка в ненатоварен период е 3-4 работни дни.
10 дни е нормално само ако си нацелил период с много актове за вписване.
Не че е невъзможно да се случи в началото на януари, но ... поне на мен досега не ми се е случвало :)



Тема Re:нови [re: Bиливap]  
АвторHoв (Нерегистриран)
Публикувано10.01.08 10:51



Периода беше преди Коледа , знам че е много натоварен но все пак началото на декември си извадих Нотариален акт и удостоверение за липса на тежести за 2 работни дни абсолютно сам без никакви връзки и молби , просто платих такса за експресна услуга , а сега въпросната Нотариуска ми извади Нотариален акт за 14 работни дни ..... Трябваше сам да си движа нещата за не повече от 3-4 дни щях да се оправя...



Тема Re:нови [re: Hoв]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано10.01.08 14:18



По принцип има едно нещо, наречено "бързо вписване" и то се прави обикновено за актове по ипотеки и не струва нищо.
Просто деловодителят, който занася актовете до Агенцията по вписвания, трябва да изчака 15-20 минути да впишат акта на момента и да си го вземе готов.
Това е.
Но трябва предварителна уговорка с Нотариуса.
Иначе преди Коледа винаги е някакъв кошмар.
Аз като бивш деловодител съм седяла до 9 вечерта, докато ми дойде реда за вписване точно покрай Коледа.
Така че напълно възможно е това 10-дневно забавяне да е било в реда на нещата.
Разликата между "преди Коледа" и "началото на декември" е съществена за тези неща.
Не искам да омаловажавам възмущението ти, но ако си си изповядал сделката последните 2 седмици на годината, рискуваш да се получи това забавяне ...
Независимо от Нотариуса.
Това, което прави Нотариуса е да занесе актовете за вписване в деня на изповядване на сделката, да се увери, че таксите за Агенцията по вписвания са платени, че дължимото на общината е преведено по банков път (пак в същия ден) и от там нещата са в ръцете на съдиите по вписвания и на служителите на Агенцията.
Дано не се получават повече такива неприятни забавяния, защото така хем клиента събира нерви, хем Нотариуса обира негативи, които реално не са негови.



Тема Re: Нотариус Ралица Янкова - Райфайзеннови [re: Hoв]  
Автор Tъй, тъй... (Шашав)
Публикувано10.01.08 20:39



По името на Нотариуса се подразбира, че говориш за София.
За инфо - Службата по вписванията при СРС (където се вписват нот. актове, а не Агенцията по вписванията, както са ти казали по-горе) от около две седмици е в инвентаризация. Сам се сещай какъв жужилник е там по това време. Нотариусът със сигурност знае това и правилно те е предупредил, че ще отнеме повече дни. Отделен е въпроса, че по това време ако за 10 дни са ти вписали нотариалния акт си направо късметлия.



Редактирано от Tъй, тъй... на 10.01.08 20:43.



Тема Re:нови [re: Tъй, тъй...]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано10.01.08 21:32



Виждам, че умираш да се заяждаш с мен във всички клубове, но поне не се излагай така ;)
Актовете се вписват ето тук:


"Добре дошли в страницата на "АГЕНЦИЯ ПО ВПИСВАНИЯТА""
"Агенцията успешно стартира дейността си от 1 октомври 2004г., към която дата към нея преминаха служителите от 112 -те Служби по вписванията към Районните съдилища в България."
Няма инвентаризация преди Коледа, когато господинът си е изповядал сделката :)
А ти Коледа знаеш ли кога е? :)

Накратко - не се изказвай неподготвен ;)



Тема Оф-топик [re: Bиливap]  
Автор Tъй, тъй... (Шашав)
Публикувано10.01.08 22:47



Виждам, че умираш да се заяждаш с мен във всички клубове, но поне не се излагай така ;)
Актовете се вписват ето тук:
http://www.registryagency.bg/bg/
"Добре дошли в страницата на "АГЕНЦИЯ ПО ВПИСВАНИЯТА""
"Агенцията успешно стартира дейността си от 1 октомври 2004г., към която дата към нея преминаха служителите от 112 -те Служби по вписванията към Районните съдилища в България."

Уф, че досадно...
Светът не се върти нито около теб, нито около мен. Не си внушавай, че ти се обръща внимание. Писал съм само за да дам подробности на автора на темата. Не си втълпявай, че съм се включил заради теб! Стига занимавала четящите с някакви си въображаеми "взаимоотношения"!

Написал съм уточнението
"Службата по вписванията при СРС (където се вписват нот. актове, а не Агенцията по вписванията, както са ти казали по-горе)"
заради това, което си написала:
"По принцип има периоди, когато се получават натрупвания на сделки за вписване и самата Агенция по вписванията не може да ги обработи в обичайния срок.".
Допускам, че си направила техническа грешка. Случва се. Вписването се извършва от служители в Служба по вписванията при СРС, а не от Агенцията. Направих го, за да не остава авторът на темата в заблуждение, че Агенцията му бави вписването. Истината е, че го бави не АВ, а СВ при СРС.

"Агенцията успешно стартира дейността си от 1 октомври 2004г., към която дата към нея преминаха служителите от 112 -те Служби по вписванията към Районните съдилища в България."
Това, че служителите на СВ към районните съдилища в страната са на щат към АВ не променя факта, че те работят, респ. обработват и вписват документи само на обслужваната от тях територия. И в темата не става въпрос кой къде се води на щат, а кой е (или не е) направил нещо в очаквания срок. Останалото е офф-топик и заяждане без почва.

Няма инвентаризация преди Коледа, когато господинът си е изповядал сделката :)
Има, имааа...

И е ФАКТ! Някои неща дори и ти не ги знаеш.

Накратко - не се изказвай неподготвен ;)
Ще ти отговоря по същия начин - с много смях:



Тема Re:нови [re: Tъй, тъй...]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано10.01.08 23:24



Пак си писал куп глупости :)
Странно защо винаги се хващаш само за моите постове? ;)
Явно си ми фен


Нито си първия, нито си последния - тоест си еднодневка.
"Препатилият" сам ще прецени кое му е било полезно и кое не :)
Да не говорим, че май не си работил като деловодител и нямаш преки наблюдения, но си говориш, колкото да правиш вятър :)
Щом те кефи - не ми пречиш :)



Тема Re: Офф-топикнови [re: Bиливap]  
Автор Tъй, тъй... (Шашав)
Публикувано10.01.08 23:56



Пак си писал куп глупости :)
Не ти и не аз, а запознатите с материята сами ще преценят кой твори "глупости". Не си мисли, че в момента, в който напишеш някому, че "говори глупости" и това автоматично те прави неговореща такива. Всъщност - мисли си го, но не се заблуждавай, че сведущите ти вярват. За справка:

.

Явно си ми фен
Нито си първия, нито си последния - тоест си еднодневка.

Позната история!
Повтарям за неразбралите: Не си мисли, че някой отговаря на ТЕБ!

Да не говорим, че май не си работил като деловодител
Слава Богу - не съм работил като деловодител! Част от работата ми е да давам задачи на деловодителите. Учудвам се, че представител на въпросните си позволява да ми дава акъл.

Редактирано от Tъй, тъй... на 10.01.08 23:58.



Тема Re: Нотариус Ралица Янкова - Райфайзеннови [re: Hoв]  
Автор kami69 (непознат )
Публикувано07.03.08 14:22



Нотариус Ралица Янкова....това е истината...надута и нагла. Сега ще ви втрещя....и непочтена. При изповядване на сделка..отново в Райфайзен, нотариус Янкова трябваше да завери подписите в договор за кредит със залог. Заверката на подписите струва 5 лв на страница, ...но...познайте...тя ни взе 300лв...и не защото не е наясно!!! Зная че е трябвало да проверя отново тарифата, но не ми е минало през ума, че точно нотариус може да злоупотреби...а аз и повярвах...бях притеснена от страна фактора време и вместо да повярвам на кредитната от Райфайзен и да си платя по 5лв....дадох 300!!!
... Та ако имате възможност просто я избягвайте....





Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.