Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:03 19.05.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Куриерска фирма In Time / UPSнови  
Автор Xpaбpият шивaч (7 с един удар)
Публикувано30.12.07 09:38



Това ще е дълго, но по-кратко просто не може да бъде (пък и е на кирилица).
Поръчвам си аз рокля за коледното тържество (да се чете: "тържество-което-изисква-прекрасен-официален-тоалет") по Интернет. Предполага се, че ще ми я изпратят чрез UPS от Америка и съм обозначила като wear date 25.12, което си е и реалната дата, за която роклята ми трябва. Получавам по e-mail номер на товарителница, чрез който мога да си следя пратката онлайн. Уверяват ме, че до няколко дни ще ми бъде ДОСТАВЕНА. Тръгва ми тоалетът на 17ти от Ню Йорк и на 20ти следобед виждам, че е кацнала в България.
На 21ви се закотвям да чакам куриер (единственото ми излизане беше абсолютно наложително за час от 8 до 9 сутринта). До 15.00 куриер не се е появил. Решавам да се обадя във фирма Ин тайм, която е партньор на Ю Пи Ес за България и оттам ми казват, че куриерът БИЛ МИНАЛ и никой не му е отворил. Познайте - минал е рано-рано, а според сайта на фирмата, пратки се доставят от 9 сутринта нататък.
дотук - нищо съществено. Само че ми заявяват, че куриерът нямал ангажимент с тази пратка и съм щяла да я получа на 27ми. Казват ми и че не могат да направят нищо друго, защото на 22ри НЯМАТ дежурен офис. Затварям телефона, казвам на майка ми, която много буквално яхва метлата и се обажда на същия телефон, откъдето друга служителка й казва, че дежурен офис ИМА, на всичкото отгоре се намира на 200 метра от дома ни. Щастие и радост. Обаче. Казват да се обадя, за да кажа пак номера на пратката, за да я препратят към дежурния офис. Обаждам се аз, пак улучвам мис Петрова, която ми вдига скандал и ми казва, че дежурен офис НЯМА и някой ме е излъгал. И на всичкото отгоре, аз трябва да си получа документите (до този момент вярвам, че имам да получавам РОКЛЯ, а не ДОКУМЕНТИ) и да ходя да си я освобождавам на митницата, понеже се водела цесия (т.е. пратка на висока стойност). Аз това го разбирам след 16.00 на 21ви и изпадам в шок, защото знам, че съм си платила ВСИЧКО, когато съм плащала роклята, а тази Петрова ми казва, че вероятно ще имам да плащам между 100 и 200 долара, които вече ми дойдоха в повече. Благодарих й (впрочем, за какво ли) и поисках да говоря със Стефанова (с която беше говорила майка ми), за да ми каже все пак последно за шибания дежурен офис (не се изразих така, досещате се) - има ли го или не, аджеба.
Въпросната Стефанова почва да кърши ръце по телефона - "Ох, ама аз как да ви помогна"... и ми предлага да отида същата вечер в централата им, която се намира на 2 спирки преди летището, за да чакам куриера и да си взема от него документите. Завличам си аз задника (няма да ви казвам какво задръстване беше в петък вечер преди празниците) и седя като кълван фит един час да чакам въпросния куриер. Буквално един час, не преувеличавам.
Когато най-сетне се появи един самонадеян младеж (с партизанско име Митака) и ми показа документите, имА наглостта да ми заяви: "Ами то, ето ги, ама не знам защо чакахте толкова време, при условие, че аз и да ви ги дам, вие нищо не може да направите с тях." Почти 7 вечерта, в средата на нищото, след като съм мръзнала и чакала маса време - е това беше моментът да ми го каже. Оказва се, че към документите НАИСТИНА имало бележка, че изпращачът (т.е. те като представители на Ю Пи Ес) се задължават да заплатят мита и др. такси. Аз като им го казвах по телефона, те - не. И пак се започва кършене на ръце - ох, ама това сега как ще стане, те банките не работят...

Аз само им казах, че това е тяхна работа и разчитам, че когато отида на 27ми, тя ще бъде свършена (еми, ядосах се - за пръв път ли виждат подобен документ! Че те не знаят кога им работят офисите и кога е работното време на куриерите, аз очаквам да могат да се оправят с някаква хартия. Абсурд!).
Прежалих аз тоалета за Коледа, отивам пак на 27ми (обадиха ми се, че документите ми са готови - т.е. една лелка ми се "скара" с тия думи по телефона, но няма да й връзвам кусур). отивам да ги взема, оттам - на митницата на летището, откъдето трябва да се освободи пратката. Едва ли би следвало да се чувстваме длъжни да благодарим и да похвалим публично някой, който е свършил нещо, което по принцип си му влиза в задълженията, но не мога да не благодаря на г-н Дяков от митницата, който се оказа човек на място. За нула време ми обработи документите, сложи печатите, където трябва, но когато сложи дискетата, дадена ми от Ин Тайм с декларация, или каквото там се води, познайте. Да, точно. Дали са ми прецакана дискета, която отказа да тръгне. (Дяков ме попита коя е фирмата и като му казах Ю Пи Ес, човекът само ме погледна и завъртя красноречиво очи) Хайде обратно до офиса на Ин Тайм. И после - пак до летището. И после - пак го Ин Тайм, откъдето най-сетне си получих заветната пратка (впрочем, с разкъсана опаковка, но вече нямах сили и желание да се разправям).
Та, да обобщя - отне ми повече време да си получа пратката от офиса в София, отколкото бе нужно на пакета да стигне от САЩ до България. Мотаха ме цял един следобед, разкарваха ме в най-големия студ до средата на нищото и, на всичкото отгоре, ми се накараха. При втория опит ми дадоха прецакана дискета, което ме забави с над 1 час и, при условие, че бях излязла в 11.00 (когато се обадиха, че документите са готови), си получих роклята едва час и половина преди края на работния ден. Ако се бяха забавили още малко, щях да си я получа направо през 2008, тъй като на 28ми имах неотложно пътуване.
Не мога да си представя как може да има такива фирми, честно ви казвам. Писах имейл до централата на Ю Пи Ес, за да им се оплача от отношението и некомпетентността на служителите им в България. Сигурна съм, че не им дреме, но на мен ми писна едната ръка да не знае какво прави другата и от това да страда клиентът, който да бъде изкарван виновен, че изисква служителите да си познават работата и да я вършат като хората.
Простете, че стана толкова дълго (половината телефонни разговори, в които ми викаха и ме лъгаха - г-ца Петрова, да, същата, ги спестявам) - просто никога и по никакъв повод не използвайте Ин Тайм/ Ю Пи Ес (България).

Редактирано от Xpaбpият шивaч на 30.12.07 09:41.



Тема Re: Куриерска фирма In Time / UPSнови [re: Xpaбpият шивaч]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано30.12.07 15:33



Ама че кошмар.
Чудя се защо ако подходиш с крясък и нетърпение те обслужват моментално и с трепереща сервилност, а ако говориш учтиво и с разбиране се държат с теб като с досадно леке...
Имаме едни доставчици от Франция, които не могат да проумеят защо отказваме да ни пращат пратки чрез Хронопост. "Но, но Хронопост са най-добрите спедитори във Франция??!" казват хората; "Чудесно, но българският им партньор е неорганизиран и безотговорен" репликираме ние.

А това "клиентът, който да бъде изкарван виновен, че изисква служителите да си познават работата и да я вършат като хората" ми напомни за адските мъки, на които ме подложиха в Елснаб преди месец, поради това, че настоявах да знаят процедурите си и да не очакват същото от мен. За малко не изядох пердах, колко съм била нахална, как можело да не съм наясно кое как се прави в Елснаб, как така те трябвало да ми кажат...





Тема Не е точно по темата... [re: Xpaбpият шивaч]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано30.12.07 21:59



...ама като знаете че сте в България, като знаете нивото на обслужване тук, като знаете колко почивни дни има преди Коледа защо не си поръчахте по-рано роклята?
Като че ли е типично българска черта всичко да се прави в последния момент.

Играю против фигур!


Тема Повечето са мърлячи...нови [re: Xpaбpият шивaч]  
Автор Porcaro (Нервак)
Публикувано31.12.07 00:05



Интайм също.
Просто за информация - "таксите", които Ви вземат за пратки, изпратени по UPS или Fedex са измишльотина на съответните български представители или по-точно партньори. Не случайно няма Fedex България, а Флайинг карго...
Пратките са "от врата до врата", което означава, че е платено ВСИЧКО за да Ви бъде доставена пратката до адреса БЕЗ ДА ДОПЛАЩАТЕ НИЩО! Разбира се не става въпрос за митническите сборове, ако пратката е на стойност над 50 евро. Но всички приказки за такса за получаване на документи или летищни такси са ИЗМИСЛИЦИ на българските фирми. Не ги плащайте, длъжни са да Ви доставят пратката и без тях. Включително ако е необходимо да Ви изгонвят митническа декларация и да освободят пратката от митницата.
В това отношение коректни са само DHL и TNT, но това не е случайно - те са представителства на чуждите фирми, а не измислени български фирми, обслужващи Fedex и UPS в България.
Това е дълга тема...





Тема Re: Повечето са мърлячи...нови [re: Porcaro]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано01.01.08 22:18



Просто за информация, писал си глупости: "Пратките са "от врата до врата", което означава, че е платено ВСИЧКО за да Ви бъде доставена пратката до адреса БЕЗ ДА ДОПЛАЩАТЕ НИЩО"

Като пристигне пратката хората поканват получателя да си плати дължимото мито \ако има такова\ и ДДС, т.е да си освободи пратката и чак като им покаже нужните документчета му я носят \или му казват откъде да си я вземе\.

В случай, че желае техният митнически отдел да освободи пратката вместо него, но едва СЛЕД като е превел дължимото мито и ДДС на държавата, трябва
да ги УПЪЛНОМОЩИ да го преставляват пред митница и да ИМ ПЛАТИ за което.

Авторката на темата говореше не за таксите, а за неадекватността на така наречените от теб "мърлячи".





Тема Кое по-точно са глупости...нови [re: SoulMate]  
АвторPorcaro (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 12:09



"Пратките са "от врата до врата", което означава, че е платено ВСИЧКО за да Ви бъде доставена пратката до адреса БЕЗ ДА ДОПЛАЩАТЕ НИЩО! Разбира се не става въпрос за митническите сборове, ако пратката е на стойност над 50 евро"
Както забелязваш, писал съм, че ако се пратката е високостойностна т.е налага се освобождаване, естествено ДДС-то и мито (ако има) си го плащаш сам. За пълномощното - да, изисква се от митницата, трябва да се направи.
Изготвянето на митническа декларация и освобождаването на пратката обаче влиза в цената на услугата! и НЕ ТРЯБВА ДА СЕ ЗАПЛАЩА ДОПЪЛНИТЕЛНО. Влез в американския сайт на Fedex и прочети условията или се обади и попитай.
А глупостите са "и да ИМ ПЛАТИ за което"
Приятен ден идруг път се изказвай подготвен(а)





Тема Re: Кое по-точно са глупости...нови [re: Porcaro]  
Автор SoulMate (фанта геройче)
Публикувано02.01.08 13:48



Да бе да, добре. "Изготвянето на митническа декларация и освобождаването на пратката обаче НЕ влиза в цената на услугата!" Услугата е доставка на пратка, освобождаването е друга услуга. Допреди влизането ни в ЕС ежеседмично освобождавах пратки, пристигнали с който си пожелаеш, включително и Федекс. Във фактурката на всеки спедитор си пише изрично: еди си колко за превоз, еди си колко за товарене/разтоварване, еди си колко за освобождаване (ако сме го пожелали).
Говоря за големи пратки, всеки месец, по много, не за единични пратки на частни лица.
И чети условията, отнасящи се за българска територия, не за американска, че е смешно!



Тема Re: Кое по-точно са глупости...нови [re: SoulMate]  
АвторPorcaro (Нерегистриран)
Публикувано02.01.08 15:18



За българската територия ще чета, ако ползвам Спийди, Еконт и др. подобни. Световни фирми като Fedex, TNT, DHL и UPS имат еднакви правила навсякъде по света. Друг е въпросът, че Fedex и UPS имат измислени партньори в България, които си правят каквото си искат.



Тема Re: Куриерска фирма In Time / UPSнови [re: Xpaбpият шивaч]  
Автор Xpaбpият шивaч (7 с един удар)
Публикувано03.01.08 14:54



Благодаря на всички, които прочетоха фермана с приключенията ми. Радвам се, че някои от вас са ме разбрали правилно - нямам нищо против заплащането на таксите, митата и всичко, което би следвало да се заплати при получаването на подобна пратка. Нямам против и да отида да си я освободя сама, щом се налага. Но е безумие служителите да не знаят как се процедира в случая, да нямат представа от работното си време и да крещят на клиентите си по телефона. Също имам против и да ме мотаят 2 дни, за да се свърши работа, отнемаща 2 часа с всичкото му мотане с автобус 84.


Просто се дразня от наглостта и исках да ви предупредя за отношението на огромна част от персонала към клиентите на фирмата. Съвсем по "коледно".
* Видях, че някой ми е обърнал внимание за датата, на която съм поръчала роклята - да, склонна съм да приема забележката (и след този случай със сигурност ще си имам обеца на ухото в това отношение), но 1. Тогава намерих Роклята (главното Р не е случайно :)) и 2. Защо трябва да свикваме с подобни безумия и да се нагаждаме към тях! От Ю Пи Ес ме увериха, че няма проблеми да се спази датата 25.12 (въпреки празниците) и бяха достатъчно коректни да я доставят за 3 дни от магазина в Ню Йорк до офиса на Ю Пи Ес в София. Оттам насетне... лелеее...



Тема Re: Куриерска фирма In Time / UPSнови [re: Xpaбpият шивaч]  
Автормнoro бъpзa (Нерегистриран)
Публикувано16.02.08 18:14



Работя в голяма международна куриерска фирма (не тази, цитираната).
Бих искала някой от изказалите се да изкара 2 месеца в котлите, наречени DHL, TNT, UPS, FeDex и ако издържи, значи може да се справи с почти всичко в живота. Единствено SoulMate има познания и разбира за какво става дума...

Това, че ти се е паднала някаква гъска на телефона съвсем не означава, че всички работещи са тъпаци и кретени. Не само на UPS Customer Service куца, в нашата фирма също е така, текучеството е страхотно защото натоварването е огромно. Както казах, ела за месец-два... ще избягаш с писъци


Относно митничаря...е, не са му снесли необходимата сума колегите, за това и се пени. Ти как мислисш, че стават тези неща ?


Наша клиентка си поръчва бански от интернет каталог, при отварянето на пратката установява, че само горнището е в нея. Следва шур скандал, намеса на мениджъри, при което става ясно, че дамата е поръчала само горнището, т.е. горнище и долнище са на различни каталожни номера. Не желая и няма да описвам езика на младата 'дама', че ще засрамя някой докер... Това точно по Коледа, когато българския клиент хуква да спази последните срокове към контрагентите си, защото до момента е блял (ако става дума за износ) или да поръчва трескаво неща в последните дни (щом става дума за внос).

Горната тирада не цели да засегне никого, а да внесе яснота, че нещата винаги имат две страни и не са така черни и бели, както ни се иска да е.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.