Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 23:12 16.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Моля за съвет: Договор за изработка на кухнянови  
АвторAngela (Нерегистриран)
Публикувано08.12.07 19:42



Ако може някой да помогне със съвет.
Сключих договор за изработка на кухня с фирма Булпак Трейдинг ЕООД. Кухнята беше изработена и започна нейното монтиране. Оказа се, че размерите не са верни и фирмата започна да се оправдава, че такива били размерите по моя проект и затова така се получило. Аз наистина предоставих проект, но не да бъде изпълнена по размерите на проекта, а за улеснение на търговеца как да изглежда въпросната кухня. Искам да уточня, че проектът е правен от Айко / които предлагат такава услуга/ за което имам фактура. Кухнята се изпълнява от друга фирма, но в договора изрично е записано, че търговеца ще снеме размери преди започване на изработката на кухненската мебел. В момента и мивката не може да влезе и търговецът се оправда, че размерът даден му от фирмата вносител на каталога не бил верен.
Монтажа започна на 29.11.2007. На 05.12.2007 направих устна рекламация на търговеца за луфт от над един сантиметър между стената и страницата на един от шкафовете. На другата сутрин той уведоми съпруга ми, че съм засегнала достойнството му и той повече няма да монтира нашата кухня.
Тъй като 80% от стойността е вече заплатена от нас ни каза, че се страхува че няма да му платим останали 20 % , ако имаме други рекламации и затова ни опрощава 20% и да се оправяме от тук нататък. Отделно се оказа, че един механизъм и разни дребни детайли не са включени в цената и му заплатихме допълнително 400 лева, които не са уговорени в договора. За всички заплатени суми в брой търговеца не ни издаде никакъв документ или касов бон. Единствено върху неговия екземпляр на договора е записано, че сме му заплатили тези суми в срок, както е по договор без 400-те лева.
След като съпруга ми ходи до работилницата му няколко пъти и му се обажда по телефона той категорично отказва да довърши монтажа на кухнята.
В момента част от шкафовете имат врати, други нямат. Има монтирани лаисни, други не са.,дръжки няма, стъкла на горните шкафчета не са монтирани, има още етажерки за монтаж и лайсната между шкафа и пода също не е монтирана. Материалите се намират при търговеца и според него за парите които сме му дали досега той е изпълнил задълженията си към нас.
Искам да уточня, че според договора за изработка ние заплащаме 60% от стойността при сключване на договора, 20% при започване на монтажа и 20% при завършване на монтажа.
Към момента монтажа не е завършен и търговеца сам разваля договора.
Някой ако знае да ми помогне.
Ще пдам жалба срещу фирмата в КЗП.
Имам ли право да се оплача в данъчната служба затова, че не са ми издадени документи за платените суми.
Искам да съдя търговеца за неизпълнение на договора по ЗЗД. Трябва ли да викам вещо лице за да установи, в какъв вид е кухнята или може само със свидетели. Адвокати ме посъветваха да не се занимавам със ЗЗД, защото процедурата била мудна и съм щяла да си седя без кухня още дълго време.



Тема Re: какво мислянови [re: Angela]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано09.12.07 13:40



Съвет не мога да ви дам защото явно и двете страни имате вина. Аз периодично работя вътрешно обзавеждане още от 90те години в собствен цех и това което мога да кажа е, че в почти всички случаи когато клиентите са искали да се работи по техен проект не са оставали доволни въпреки перфектното ни изпълнение. Тоест проектът, изработката на мебелите и монтажът който е особено труден да не кажа, че много прилича на истинска война за постигане на прецизност, париране на всякакви луфтове и фина нивелация и то в рамките на определено време. Ето затова проектант, изпълнител и монтажист трябва да са обединени в едно единно цяло, една фирма или по възможност един човек като баща ми който в случаи, че допусне някаква грешка в проекта има поне няколко начина за корекция като например изрязване на част от телата, избиване на част от едната стена, игра с дървени лайсни и изобщо възможности за маневриране. Досега за почти 15 години поръчки баща ми не е имал случаи и на една единствена рекламация от страна на клиенти като ние сме правили вътрешното обзавеждане на елитът на България включително на самият търговец и даже производител на мебели БАТО. По принцип това което съм забелязал при други производители в това число майстори е, че застраховат предварително с големи луфтове. На баща ми изчисленията му са супер прецизни, но поради кривината на стените все пак понякога се налага маневриране с няколко милиметра било с дървена лайсна когато е повече, било с изрязване на едно тяло или избиване на стената когато е по-малко.

По мое лично мнение понеже следвам и Право в СУ и имам познания и в двете области от доста години нищо няма да се получи със съд защото проектът е на друга фирма което е основната ви фундаментална грешка. Да не говорим, че точно мивки и уреди задължително се купуват преди изготвянето на проекта! Колкото до завършването на кухнята където пак повтарям има опции за маневриране просто трябва да платите на майстора предварително и той да нанесе съответните корекции с известно отстъпление от мерките на първоначалният проект. И накрая по принцип вътрешното обзавеждане винаги излиза по-скъпо отколкото е предвидено по ред причини включително непрекъснато поскъпване на материалите. Възможно е вашият майстор да е купувал механизмите на много по-ниски цени отколкото е обявил, но това ние никога не го правим защото ще ни влоши качеството и може да съсипе цялата ни работа. И най-накрая само да упомена, че монтажът по принцип според мен е най-трудната част от цялата поръчка и българските работници са най-слаби именно там.



Тема Re: какво мисля [re: FileO99]  
АвторAнжeлa (Нерегистриран)
Публикувано09.12.07 16:17



Явно не съм описала точно аз не съм държала на размерите на проекта. Просто му предоставих една компютърна снимка как да изглежда кухнята, а той си взе размери на място. Всеки път щом излезе проблем той се оправдаваше с проекта.
Мивката отидохме да я купим заедно с него от фирма, която той ни предложи и когато той каза.
Още на 19.09. при сключването на договора съм му заплатила 60% от кухнята така, че едва ли е платил нещо със свои пари.
По договора, който той ни предостави му дължим последните 20% след като монтира кухнята.
В момента той просто се измъква и не желае да завърши монтажа нито да ми даде материалите, които вече са заплатени като лайсни, стъкла етажерки и пр.
Не виждам какво да му платя повече след като той не желаев да завърши монтажа.



Тема Re: какво мислянови [re: Aнжeлa]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано09.12.07 19:27



Аа, ясно. Това поставя нещата в съвсем различна светлина. След като си е взел размерите на място и не работи по чужд проект значи и ще си носи последиците сам. Явно е изключително некадърен и некомпетентен за да не може да довърши монтажа. И при нас са ставали фалове, но нямаме и един единствен случаи да не довършим монтаж!Лошото е, че такова дело специално по ЗЗД може да се води с години и просто не знам какво да ви посъветвам. Трябва да се консултирате с много опитен адвокат.



Тема Re: какво мислянови [re: FileO99]  
Авторинж (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 12:01



ясно, разбрахме колко сте велики твоята фирма и ба6та ти и 4е друго няма какво да каже6 на жената.

към пита6тата - за съжаление и аз не мога много да помогна, но една приятелка на жена ми има6е подобни проблеми и знам само, 4е ги съди до дупка и то много успе6но! не се отказвай, аман от негодници. желая ти успех



Тема алоууууууууууууууууууууу спри с тази чатица бенови [re: инж]  
АвторCпa (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 20:22



Не мис лагай 4 и 6 в думите бе, Върни се в 1ви клас и научи по отделно смятането и писането!!!
или оди да продаваш
4у6ки за 95 ст.
на пазара!!!!!!!!!!!





Тема Re: алоууууууууууууууууууууу спри с тази чатица бенови [re: Cпa]  
Авторинж (Нерегистриран)
Публикувано10.12.07 21:13



6те се ядосваш толкова, бе - 4е аз никъде ни6то не съм ти слагал, гнуслив съм



Тема Re: алоууууууууууууууууууууу спри с тази чатица бенови [re: инж]  
Авторangi (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 11:15



аэ съм с подобна история . няма да влизам в подробности.
подай първо жалба в кзп и в зависимост от отговора подай направо до централата на кэп в чужбина.



Тема Re: алоууууууууууууууууууууу спри с тази чатица бенови [re: angi]  
Автор*** (Нерегистриран)
Публикувано11.12.07 11:46



КЗП-комисия за залъгване на преебаните.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.