Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:03 25.09.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re:нови [re: abettor]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.11.07 12:38



Каква част от мигриралите са от твоя любим етнос? :)
Те как се вписват в града, имал нещастието да стане тяхна цел? :)



Tова е зарибявката!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано16.11.07 14:07



Моят любим "етнос" са хубавите и умни жени.
Ти не се вписваш в този "етнос".
За мангалските ти попълзновения вече ти направиха забележка, че си има клуб.

Играю против фигур!


Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Zelenikata ()
Публикувано16.11.07 15:05



Вписват се там, където и другите мигрирали към големите градове, в частност София. Не ги деля на бели и черни, а на официално регистирани с постояннен адрес софиянци и останалите до 2 млн., които не са.



Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: f(x)dx]  
Автор Zelenikata ()
Публикувано16.11.07 15:42



"...И също съм един от хилядите."

Да, но един от онези 1 148 429 от официалните статистически данни.


"би било редно разсъжденията да си ги основаваш на масовия случай, не на твоя колега единствено."

По неофициални данни, София има 2 млн население, както всички знаем. По официални - горното число, в което си и ти. Сред моите познати фигурират 54 души като колегата ми (не съм студентка и те също не са). Разликата от него е, че не всички са калпави и самонадеяни шофьори и само 50 % от тях имат автомобили.


"От друга страна какво правим със софийските коли извън София?"

Излизаме през уикенда, през отпуската, за почивка, някои и за друго може би. Но това не е ежедневието.


"Мога да се обзаложа на колкото каси Каменица кажеш, че правилата се нарушават и от местни, и от приходящи по абсолютно един и същи начин."
Няма да се наложи, защото не го оспорвам.




Идеята на темата не беше обвинение към придошлите. Сигурно и аз щях да се насоча към голям град, ако не бях родом от такъв, а за наглостта на пловдивския кмет. Защото не отчита тези дребни подробности. Първо се направи на принципен, че изобщо няма да позволи приемане на повече боклук, после клекна, че срещу солидна финансова инжекция от бюджета ще се навие, но не можел той да я определи, а министерския съвет да я предложи и накрая си каза пича, че иска 5-6 млн. И малко по малко, докато пишех, стигнах до това, че всъщност самите хора заобикалят правилата, защото има как - няма солидни санкции и контрол, а те нямат съзнанието да ги спазват просто защото са правила.

И нещо извън този въпрос, но пак за боклука - аз не знам дали така трябва, но не схванах защо балират боклуците и после разкъсват балите? Идеята не е ли складиране до изграждане на заводи за преработка?



Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: Zelenikata]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.11.07 15:58



дай отзад напред. балите са временни докато се намери сметище. затова като ги закарат в Цалапица и ги късат.

После Славчо не е нагъл. Той малко е м/у чука и наковалнята. от една страна част от предизборните му обещания бяха, че няма да допусне повече и грам софийски боклук, но пък го избраха с подкрепата на ГЕРБ, т.е. ББ. и сега ни така, ни така.

а мен цялата тази работа с боклука просто не спира да ме удивлява. В белите страни от него правят ток, пара, торфена смес, а наште тука. То аз сам да бях почнал да строя завод до сега да съм го направил.

за колите извън София - ежедневие не ежедневие, въпросът е принципен.

и накрая - малко нещо ми се объркаха нещата. Ти сега къде виждаш проблема? В това, че в София има и идват нови и нови хора от други градове или в това, че карат като сливналията с видинска регистрация? Едното няма нищо общо с другото. Тъй де, това че съм със софийска регистрация не ме прави автоматично изряден жител на София, нъл тъй



Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: f(x)dx]  
Автор Zelenikata ()
Публикувано16.11.07 16:31





Тенкс за разяснението за балите. Аз, наивното, си мислех, че си ги трупат до изграждането на завод...


"и накрая - малко нещо ми се объркаха нещата. Ти сега къде виждаш проблема? В това, че в София има и идват нови и нови хора от други градове или в това, че карат като сливналията с видинска регистрация? Едното няма нищо общо с другото. Тъй де, това че съм със софийска регистрация не ме прави автоматично изряден жител на София, нъл тъй"

В това, че в София идват нови и нови хора, не се регистрират по постоянен адрес тук, не регистрират и колите си.

С първото освобождават място в родните си населени места и прилежащите им бунища, а генерират боклука си тук. А разни кметове не го отчитат и започват да муфтят бюджета. Знам, че от боклука се правят злоупотреби и пари, но съм си такава - все за правдата пуста...

С второто, че плащат по-ниски застрахователни премии за гражданска отговорност, защото регистрацията на колата има значение, а не къде е сключена застраховката. София задръстена и разбита, ОК, гражданската няма отношение към ремонтите, само че аз си плащам винаги повече, затова, че живея тук и ползвам все по-лоша пътна инфраструктура... Не искам да увеличават тяхната, а да намалят и моята гражданска. Защото аз тук съм се учила да карам, карам ужасно добре (въпреки общоприетото схващане, че жените не стават за шофьори), а ме слагат в рискова група с висока премия, защото съм от град с много население. В същото време, придошлият поне няколко години се панира от колите, не подава мигачи и т.н., ама не е рисков, щото колата му е регистрирана някъде си.

Затова смятам, че е редно да има задължителна регистрация по постоянен адрес при прекарване на повече от 200 (абсолютно произволно избрах числото) дни в годината в един град, както и срок от месец след това да си регистрираш и автомобила.



Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: Zelenikata]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.11.07 20:53



Затова смятам, че е редно да има задължителна регистрация по постоянен адрес при прекарване на повече от 200 (абсолютно произволно избрах числото) дни в годината в един град

всъщност то и сега си е така по закон. По-леко ли ти стана?



що се отнася до гражданската - това няма нищо общо с държавата, това е ценообразуване на застрахователите. уж трябва въпросните коли да се карат само в съответното населено място. Но уви...

абе не се занимавай с подобни глупости. яж, пий и си носи новите дрехи пък другите - вълци ги яли



Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: f(x)dx]  
Автор Tъй, тъй... (Член 209)
Публикувано17.11.07 16:42



Затова смятам, че е редно да има задължителна регистрация по постоянен адрес при прекарване на повече от 200 (абсолютно произволно избрах числото) дни в годината в един град

всъщност то и сега си е така по закон.
Абе, нещо грешка има тука... В кой точно закон го прочете това, че трябва да има задължителна регистрация на постоянен адрес след едиколкоси дни пребиваване. За настоящия адрес е ясно - 30 дни. Ама за постоянния...?


що се отнася до гражданската - това няма нищо общо с държавата
А къде забрави Управление "Застрахователен надзор" при Комисията за финансов надзор?

Човек не знае какво губи, когато печели и не знае какво печели, когато губи.


Тема Re:нови [re: abettor]  
Автор Tъй, тъй... (Член 209)
Публикувано17.11.07 16:47



Като няма Трави, и abettor е трави (нещо като поговорката за рибата и рака).



Човек не знае какво губи, когато печели и не знае какво печели, когато губи.

Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: f(x)dx]  
Автор Tъй, тъй... (Член 209)
Публикувано17.11.07 17:46



за акцизът се заядох, защото държавата предоставя на всяка община част от пътния данък, включен в горивото за поддръжка на инфраструктурата.

Не пропускаш ли, че акцизът върху горивата, включен в ДБ се разпределя после в населените места за поддръжка на инфракструктурата по признак "население", съответно регистирани в общината МПС?
И пак се връщаме на стратова позиция, че областните градове и в частност - София, са най-зле в съотношението Население+МПС+генериран боклук / бюджет за поддържка, за сметка на останалите населени места, които реално се обезлюдявата, но не и на хартия.

Човек не знае какво губи, когато печели и не знае какво печели, когато губи.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.