Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:49 23.06.24 
Черните списъци
   >> Черен списък на услугите
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: Tъй, тъй...]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано15.11.07 19:50



не пропускай да провериш и колко коли/бусове/камиони от цялата страна ежедневно трамбоват из софийските улици.

а как точно мислиш се озовава в Билла или Фантастико хлябът, произведен в Добрич например?

еееее. нали точно за това се плаща акциз върху горивото. После ББ или който е там кмет получава и от държавния бюджет пари за софийските улици.

Относно студентките и баба ти - за съжаление такъв е законът. И аз не съм съгласен таксата смет да се плаща в зависимост от данъчната оценка, но така е решил законодателят. В случая не са виновни "селяните", законът трябва да се промени. Някъде бях чел, не помня в коя страна местният Волф взима боклука от улицата само ако е опакован в едни специални чували. Чувалите се продават във всеки супермаркет и половината от цената им отива директно в общинския бюджет. Чисто и просто.
М/у другото баба ти е в точно същото положение спрямо студентките в каквото е и спрямо семейството на братовчед ми с две деца в двустайна панелка в Люлин. И той и жена му са родени в София. Ся кво правим?

и пак те моля, дай да видя данните за населението. Интересуват ме и по друг повод



Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: f(x)dx]  
Автор Tъй, тъй... (Член 209)
Публикувано15.11.07 20:05



а как точно мислиш се озовава в Билла или Фантастико хлябът, произведен в Добрич например?
Много добре знаеш, че не говоря само за товарните превози. Визирам и колите с регистрация СО, РК и т.н., които влизат в София, щото шофера им работи тук. Няма лошо (почти), ама те дори и 11-те си лева пътен данък не са дали в Столична община, пък тъпчат софийските улици.
Карай... Зная, че закона е такъв.

и пак те моля, дай да видя данните за населението. Интересуват ме и по друг повод
Ще ти пратя инфо на лична бележка.

Човек не знае какво губи, когато печели и не знае какво печели, когато губи.


Тема Re:нови [re: Zelenikata]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.11.07 03:07



А какво ще кажеш за мангалите, които ама никъде нищо не плащат?



Tова е зарибявката!

Тема Re:нови [re: Bиливap]  
Автор Zelenikata ()
Публикувано16.11.07 08:30



Ще кажа, че са друга тема. Не са услуга, а етнос и има клуб Цигани - Роми, в който се обсъждат техните радости и грижи, както и проблемите, предизвикани от тях.



Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: f(x)dx]  
Автор Zelenikata ()
Публикувано16.11.07 09:35



"еееее. нали точно за това се плаща акциз върху горивото."

Ама защо се хващаш все за акцизите? Основното, за което ставаше дума при автомобилите, беше гражданската отговорност, която отново е свързана с постоянното местожителство - няма да повтарям Тъй, Тъй... относно формалните стъпки, които се предприемат.

Конкретен пример. Имам колега от Сливен, който живее в Сф от 8 години (но с постоянен адрес Сливен, естествено) и кара автомобил с видинска регистрация. Аз плащам два-три пъти по-висока застрахователна премия от него за гражданска отговорност при равни показатели на автомобилите. В същото време, паркира като арабин в пустиня, шофира отвратително и полицията му е виновна, че има светофари и знаци, а всички останали са му виновни, че градът е разделен на улици, а не на поляни. А улиците дори имат наглостта да бъдат с отделни ленти за движение... Той е един от хилядите.

Без значение дали данъкът на колата е 5 или 50 лв, редно е да отива в бюджета на общината, чиито пътни настилки амортизира постоянно. Капка по капка - гьол, са казали старите хора. Въпросът е принципен.

И да, законите са над всичко. Пълни с вратички и пропуски, но нямаме гражданско общество с ясна и твърда позиция, което освен да гласува чат-пат, да следи и да се противопоставя на тъпотиите, отстоявайки интересите си. Защото така ни е по-лесно - нали не е от вътрешната страна на вратата на дома ни.


П.П. Не очаквам и не търся коментар от твоя страна на глупавите ми разсъждения, затова не се хаби, но се замисли.

Редактирано от Zelenikata на 16.11.07 15:05.



Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: Zelenikata]  
Автор f(x)dx ()
Публикувано16.11.07 11:08



ето ти един друг пример - аз съм от Пловдив. От 12 години живея в София, от пет съм с постоянен адрес тук (първите седм - с настоящ). Колата ми е със софийска регистрация. Гражданската отговорност я правя тук. Спазвам правилата за движение, паркирам на 15 минути пеша от работата ми, която е в центъра, за да не нарушавам закона. И също съм един от хилядите.

би било редно разсъжденията да си ги основаваш на масовия случай, не на твоя колега единствено. т.е. първо трябва да докажеш, такива като мен са значително по-малко от такива като него.

за акцизът се заядох, защото държавата предоставя на всяка община част от пътния данък, включен в горивото за поддръжка на инфраструктурата. Така че твоят колега и другите подобни индиректно си плащат за улиците, които рушат.
От друга страна какво правим със софийските коли извън София?

това за гражданското общество е правилно, но въпросът е, че твоите напъни са в грешната посока. не са криви "приходящите", а тези, които нарушават правилата и тези, които не ги налагат. Мога да се обзаложа на колкото каси Каменица кажеш, че правилата се нарушават и от местни, и от приходящи по абсолютно един и същи начин.



Тема Re:нови [re: Zelenikata]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано16.11.07 11:58



Евала за това ти мнение!

Че то вилито само с мангали ляга, само с мангали става...
Скоро всички клубове ще задръсти с "мнението си" за мангалите.

Играю против фигур!


Тема Re: Боклукът и задръстванията на Софиянови [re: Zelenikata]  
Автор abettor (адвокат)
Публикувано16.11.07 12:03



Задължителното жителство е сериозна тема. Сложна за обсъждане. Но при тази миграция на хора към София може би е вариант за решение на проблемите.
Към 2007 година, по неофициални данни, в София пребивават близо 2 000 000 души. Почти четвърт от тях са гастърбайтери. А данните са неофициални, защото никой никъде не се регистрира. Официалните данни са за тези, които са със софийска адресна регистрация.

Играю против фигур!


Тема Re:нови [re: abettor]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.11.07 12:35



Ти си мангалолюбителя тук, не аз





Tова е зарибявката!

Тема Re:нови [re: Zelenikata]  
Автор Bиливap (елфче)
Публикувано16.11.07 12:36



Те са граждани с права, но без задължения.
Не съм казала, че са услуга, но в контекста на темата ти ... исках да знам те къде се вписват :)
Или темата ти се отнася само за белите българи, но не и за мангалите?



Tова е зарибявката!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.